8 نمونه حمام کم عرض با وان

حمام کم عرض با وان سفید و روشویی چوبی

امروزه، اکثر خانه‌ها دارای فضای کوچکی هستند. در این شرایط، انتخاب دکوراسیون مناسب، اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. حمام‌، یکی از بخش‌های اصلی هر خانه است. شاید طراحی دکوراسیون یک حمام کم عرض، به نظر سخت و دشوار باشد؛ اما با صرف زمانی اندک می‌توان تغییرات قابل توجه ای را در آن ایجاد کرد. تنها کافی است کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید.

یک وان مستقل و دوش آب ایستاده از الزامات یک حمام هستند، اما واقعیت این است که بسیاری از حمام ها به قدری عریض نیستند که بتوان هر دوی آن را به طور مجزا به راحتی درون حمام جای داد. آیا شما جزو افرادی هستید که با وجود فضایی کم عرض تمایل به حذف وان از حمام منزلتان ندارید؟ توصیه می کنیم این ۸ حمام که در آن دوش و وان در کنار هم قرار گرفته اند را ملاحظه کنید و در بخش نظرات به ما بگویید که کدام یک از این نمونه ها برای شما قابل استفاده هستند؟

 

حمامی با پنجره بزرگ و وان قهوه ای و کاشی سیمانی

1_ در این حمام طراحی سبک کلاسیک و معاصر با هم ادغام شده است که توسط طراحان کاترینا و سیلوی طراحی شده است. کاشی های سیمانی سوخته به جلوه بصری کف افزوده اند. به دو طاقچه ی روی دیوار توجه کنید: یکی از آن ها در ارتفاعی قرار دارد که فرد در حال دوش گرفتن از آن بهره ببرد و دیگری مناسب زمانی است که درون وان هستید.

 

حمام با کاشی از کف تا سقف و بسیار جذاب آبی

2_ در این حمام گنجاندن یک وان در کنار دوش برای صاحبان خانه، اصل اساسی به شمار می آمد. طراح از کاشی های سیمانی و طرح دار جذاب استفاده کرده و آن ها را از کف تا سقف با چیدمانی خاص چیده است. سبک اجرای کاشی ها، به منظور عریض تر نشان دادن فضا توسط شرکت طراحی آندرِآ وِست اجرا شده است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای انتخاب کاشی کف حمام را مطالعه فرمایید.

 

حمامی با شیرآلات مشکی و مات و پنجره نورگیر عالی

3_ این حمام کم عرض و طویل که در مِلبورن استرالیا قرار دارد، بسیار زیبا و شکیل طراحی شده است. کف سنگ کاری شده، شیرآلات مشکی مات و دیوار پوش سبز گلدار جلوه ی زیبایی را به فضای حمام بخشیده است. یک تیغه ی شیشه ای ما بین دوش و میز توالت قرار گرفته که باعث بزرگتر به چشم آمدن محیط می شود. این حمام توسط طراحان «جی آی اِی» طراحی شده است.

 

حمام تیره با دوش دو سر دار و وان بزرگ

4_ امروزه گنجاندن یک وان در محوطه ی دوش، طراحی عامه پسندی شده است. این حمام واقع در توکیو که توسط آتلیه معماری موریوشی ناوتاکه طراحی شده، دارای یک وان نصب شده در کنار دیوار و یک دوش با دو سری که یکی متحرک و دیگری ثابت است می باشد.

 

حمام با تم رنگی مشکی سفید و وان در فضای جدا

5_ این حمام سیاه سفید شیک در سیدنی توسط شرکت سازندگان «جی اِس اِم» ساخته شده است. کف این فضا با کاشی های مرمری هشت ضلعی و ملاط مشکی پوشیده شده است. وان مستقل درون محوطه ی دوش دارای نورپردازی معلق بسیار شکیلی است.

 

پنجره سقفی و دیواری برای ورود نور طبیعی به حمام

6_ طراحی یک پنجره سقفی و دیواری برای ورود نور طبیعی به این حمام که تنها یک پنجره کوچک دارد، کمک بسیار بزرگی کرده است. یک تیغه ی شیشه ای کوچک دوش و وان را از دیگر اجزای حمام جدا می کند. این فضا توسط شرکت طراحی بانچ اجرایی شده است.

وان و میز توالت چوبی در فضاهای جداگانه در حمام

7_ در این حمام شرکت طراحی داخلی کیمبِرلی ماری، وان مستقل را در داخل محوطه ی دوش قرار داده تا در استفاده از فضا بیشترین بهینه سازی را انجام دهد.

دیوار پشتی وان با کاشی های سیمانی سوخته مشکی و سفید با طرح مراکشی پوشانده شده است. دو دیوار دیگر این دوش نیز با کاشی های سفید بزرگ و براق پوشانده شده اند.

در با شیشه های رنگی در فای حمام با تم رنگی سفید

8_ این حمام تقریبا معاصر واقع در ملبورن استرالیا دارای یک در قدیمی با شیشه های رنگی منحصر به فرد و زیبا است، شرکت ساخت حمام و آشپزخانه ی «جی آی  اِی» از کاشی های «تِرازو» برای کف و دیوار این حمام استفاده کرده تا از پاشیدن آب روی دیوار جلوگیری شود. نیمه بالایی دیوار به عنوان یک طاقچه برای قرار دادن وسایل، مورد استفاده قرار می گیرد.