8 راهکار برای استفاده مفید از لاندری روم

رختشویخانه با لباس شویی و سبد لباس چرک ها

امروزه مجهز بودن لاندری روم از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا ساعات زیادی از روز را برای شست و شو و مرتب کردن لباس ها در آن می گذرانیم. پس آیا نباید این فضا را تا حد ممکن کاربردی تر کنیم؟ در ادامه برای بررسی روش های پیشنهادی، با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

تصویر یک لاندری روم با سه ماشین لباسشویی قرمز و یک یخچال سیلور

یخچال

در برخی خانه ها یک یخچال دوم معمولا در پارکینگ نگهداری می شود ولی می توان برای سهولت دسترسی، آن را دراتاق لباسشویی، به صورت توکار قرار داد.

نکته: البته می توان یک یخچال کوچک را در گوشه ای ازلاندری روم قرار داد و لزوما نباید توکار طراحی شود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله نظم بخشیدن به پارکینگ، با چند ترفند ساده را مطالعه کنید.
تصویری از یک رختشویخانه با میز خیاطی و میز اتو

میز خیاطی

هر خیاطی می داند که برای دوخت و ترمیم لباس، آماده نمودن چرخ خیاطی زمان بر است و موجب بهم ریختگی فضای منزل نیز می شود. بنابراین اختصاص مکانی هرچند کوچک، برای خیاطی به همراه میز اتو و سایر لوازم مورد نیاز، کمک کننده خواهد بود.

نکته: ارتفاع میز خیاطی باید حدود 75 سانتی متر باشد و برای تجهیز میز اتو بهتر است که از یک کابینت کشویی استفاده شود. البته در هنگام تجهیز چرخ خیاطی و سایر لوازم، از وجود پریز برق در نزدیک آن اطمینان حاصل کنید. همچنین روشنایی لازم برای خیاطی را در نظر بگیرید.

مطالعه مقاله سبک های معروف طراحی درب کابینت را از دست ندهید.

وان حیوانات

وان حیوانات، یک بخش مهم در لاندری روم است، مخصوصا اگر دارای یک در ورودی از سمت پارکینگ یا فضای خارجی خانه باشد، چرا که منجر می شود مو و کثیفی های اضافی حیوانات در اینجا شسته و تمیز شوند و وارد خانه نشود.

نکته: بهتر است کف اتاق لباسشویی کاشی کاری شود تا کار پاکسازی آن راحت تر و سریع تر انجام شود.

رختشویخانه ای با دو ماشین لباسشویی مشکی کنار هم

سکوی تخلیه ی لباس

استفاده از یک سکوی مناسب برای جمع آوری لباس های شسته شده در لاندری روم راهکار مناسبی است، زیرا از کمردرد احتمالی به علت خم شدن، برای مرتب کردن لباس ها جلوگیری می کند. همچنین می توان در زیر آن کمدی تعبیه کرد و از آن برای وسایل اضافی استفاده نمود. علاوه بر این، موجب ایجاد فضایی زیباتر و کاربردی تر در اتاق لباسشویی می شود.

نکته: بهترین اندازه برای این سکو، حداقل 40 سانتی متر است.

مکان خشک کردن لباس

طراحی یک فرورفتگی در لاندری روم مانند این تصویر فضای مناسبی برای آویزان و خشک کردن لباس ها ایجاد می کند که از ایجاد ظاهری درهم ریخته و نامرتب جلوگیری خواهد کرد. این فرورفتگی برای حفاظت در مقابل آب، بهتر است کاملا کاشی کاری شود.

نکته: برای آویزان کردن لباس ها می توان یک میله در قسمت بالایی نصب کرده و کفشور آن به گونه ای باشد که هیچ آبی در آن جمع نشود.

کفشور

اگر حتی تمایل به طراحی یک مکان بخصوص برای خشک کردن لباس ها ندارید، وجود یک کفشور گزینه ی بسیار مناسبی در اتاق لباسشویی است. نه تنها باعث می شود به راحتی کف اتاق را شست و شو داده و تمیز کنید بلکه یه راه حل مطمئن برای خرابی احتمالی ماشین لباسشویی و نشتی آن است.

میز اتویی کشویی در یکی از کمدهای لاندری‌روم

میز اتو

استفاده از میز اتوی کشویی توکار، انتخابی بهتر و البته کاربردی تر، برای فضاهای کوچک مانند لاندری روم است.

باکس لباس های کثیف

وجود کابینت مخصوص لباس های کثیف به صورت توکار، علاوه بر ایجاد فضایی مرتب و کاربردی در لاندری روم، از ظاهر بد آن نیز جلوگیری خواهد کرد. همچنین می توان باکس هایی مجزا برای لباس های سفید، مشکی و رنگی در نظر گرفت.