8 ایده برای ساخت استخر های کوچک جذاب

حیاط خانه سفید با استخر کوچک

اگر یک شناگر مشتاق هستید یا خانواده تان وقت گذراندن کنار استخر را دوست دارند، احتمالا درباره داشتن یک استخر شخصی، رویاپردازی کرده اید. اما وقتی حیاط پشتی خانه یا فضایی که در اختیار دارید کوچک باشد، داشتن استخر ممکن است رویای محالی به نظر برسد. اما با وجود استخرهای کوچکی که در ادامه معرفی خواهیم نمود می‎‌توان گفت که اینطور نیست و می توانید رویای خود را محقق کنید. قبل از برنامه‌ریزی برای ساخت استخر، اطلاعات لازم درباره امنیت، نرده‌کشی و سایر موارد لازم برای داشتن یک استخر مناسب را کسب کنید. بهتر است قبل از شروع، نمونه های این استخرهای کوچک را بررسی و مطالعه کنید و از آن ها ایده بگیرید.

فهرست مطالب:

تصویر یک استخر سنتی در پاسیو با گل های کاغذی صورتی رنگ

استخر در حیاط

این استخر روباز با ابعاد ۲.۷ در ۵.۴ متری در میان یک پاسیوی آنتیک فرانسوی با زمین سنگی قرار دارد. گل های کاغذی بالای در ورودی فرانسوی ارتباط زیبایی بین استخر و خانه ایجاد کرده است. بنابراین شما می‎‌توانید فضای استخر را با استفاده از آلاچیق و پرگولا طراحی کنید.

ما مقالات کامل‌ترین مرجع برای طراحی استخر و صفر تا صد طراحی آلاچیق کنار استخر را برای مطالعه بیشتر در زمینه طراحی استخر پیشنهاد می‌کنیم.

تصویری از یک استخر به سبک کلاسیک در حیاط با کف چمن کاری شده

استخر کوچک کلاسیک

این استخر مستطیلی توکار، یک انتخاب کلاسیک برای حیاط پشتی خانه محسوب می شود. استخر موجود در تصویر، یک استخر متوسط با ابعاد ۳.۶ در ۹ متر است که فضای کافی برای بازی و شنا کردن ایجاد کرده‌، به جای این که کل فضای حیاط پشتی را اشغال کند.

تصویری از محوطه یک حیاط روستیک با استخر منحنی

استخر منحنی

این استخر تالاب گون با پله های منحنی به مرکز توجه حیاط این ویلا در دالاس تبدیل شده است. ورودی عریض و کم عمق استخر آن را برای استفاده خانواده ها ایده آل کرده است.

مطالعه مقاله‌ی اصول طراحی و محوطه‌سازی باغ‌ها و انواع ویلاها را از دست ندهید.

تصویری از یک استخر کوچک هلالی با سنگ های آبی پنسیلوانیایی

استخر کوچک هلالی

از یک طراح فضای باز کمک بگیرید تا بیشترین استفاده را از استخری با ظاهر نوین مثل این استخر ببرید. ابعاد این استخر ۴.۸ در ۹.۶ متر است و اطراف آن با سنگ های آبی پنسیلوانیایی و کاشی های سنگی پوشانده شده است.

تصویر یک استخر باریک و مدرن شهری به همراه چمنزار و پاسیو

استخر مدرن شهری

با ایجاد یک استخر باریک با یک چمنزار با ابعاد مشابه و یک پاسیو کوچک، بهترین طراحی ممکن را در حیاط خود ایجاد کنید. خطوط صاف باعث شده که از حداکثر فضای ممکن، استفاده شود.

یک استخر باریک و بلند انتخاب ایده آلی برای شنا کردن

استخر مخصوص تمرین شنا

یک استخر باریک و بلند انتخاب ایده آلی برای شنا کردن و مخصوص شناگران مشتاق است. اطراف این استخر با سنگریزه های ارزان و یک ایوان چوبی خیلی بلند پوشیده شده است.

استخری با کاشی و ظاهری کلاسیک، ییلاقی مدیترانه ای

استخر با کاشی کلاسیک

با این استخر کوچک و کاشی کاری های زیبای آن، یک ظاهر کلاسیک ییلاقی مدیترانه ای ایجاد کنید. آن را با کاشی های قرمز، گیاهان سرسبز و مبلمان حصیری دیزاین کنید.

 

تصویر استخری روی ایوان با ظاهری که توکار نشانش میدهد

این استخر ۳ در ۷.۵ متری بیشتر روی زمین قرار دارد اما با کمک ایوان براق اطراف آن ظاهر یک استخر توکار را پیدا کرده است.

مطالعه مقاله راهنمای جامع برای انتخاب روکش استخر را از دست ندهید.

ایده هایی برای استخر کوچک