7 ترکیب رنگ جذاب برای آشپزخانه

آشپزخانه ای به رنگ طوسی با لوستر آویزان و صندلی کانتر

امروزه اگر چه رنگ هایی مثل سفید و طوسی بیشترین کاربرد را دارند، تمایل به استفاده از سایر رنگ ها در طراحي آشپزخانه ها رو به افزایش است. اما این به اين معنی نیست که به انتخاب سایر رنگ ها و رنگ های تیره روي بیاورید. می توانید از رنگ های سفید، طوسی و برنزی و رنگ های روشن استفاده نمائید و در بعضی قسمت ها رنگ تیره را اضافه کنید. تا بتوانید از ایده های شاد و منحصر به فرد بهره ببرید. در اینجا ترکیب رنگ های زیبا و جذاب را معرفی می کنیم.

فهرست مطالب:

پالت رنگی با رنگ های نارنجی و سبز و طوسی

آشپزخانه ای با تناژ رنگی گرم و جذاب

ترکیب رنگ های گرم و پررنگ

ترکیب رنگ سبز زیتونی و نارنجی یک ترکیب زیبا در آشپزخانه است، زیرا هر دو رنگ اشتها را تحریک می کنند. سبز در کنار نارنجی، تندی رنگ نارنجی را خنثی می کند و زمانی که با رنگ صدفی ترکیب می شود، يك ترکیب رنگارنگ و شیک را ایجاد می کند.

در این مدل سبز زیتونی، برای کاشی های بین کابینتی استفاده شده، اما می توان آن را برای کابینت ها نیز استفاده کرد. برای رنگ نارنجی هم می توانید کابینت های انتهایی یا قفسه های کوچک را که معمولا در گوشه قرار می گیرند انتخاب کنید، این روش راهی هوشمندانه برای داشتن ترکیب رنگی زیباست.

 

پالت رنگی با رنگ های قرمز و طوسی

آشپزخانه ای با کابینت های رنگ قرمز و طوسی گرم

ترکیب رنگ های شاد و پررنگ

در این پالت رنگ مرجانی، استفاده شده است. رنگ های مرجانی در چند سال اخیر بسیار پرطرفدار شده اند. به دلیل طراوت و انرژی ای که اين رنگ به همراه خود دارد بهتر است بر روی وسایل و بخش هایی استفاده شود که می خواهید به آن جلوه ای ویژه بدهید. برای متعادل کردن فضا، سعی کنید این رنگ را با دیگر رنگ های خنثی استفاده کنید. در این آشپزخانه این ترکیب زیبا با استفاده از رنگ مرجانی و رنگ روشنی خنثی، به نمایش گذاشته شده است و رنگ مرجانی بسیار چشمگیر و زیبا جلوه می کند. دقت کنید چشم شما ابتدا به دیوار مرجانی جلب می شود و سپس به سایر قسمت ها توجه مي كنيد.

پالت رنگی با رنگ های قرمز آلبالویی و دو طوسی

آشپزخانه ای با کابینت های جگری و سفید و پنجره بزرگ

ترکیب رنگ های روشن و تند

در کنار رنگ های تند و پررنگ، می توان کمی رنگ ملایم و روشن استفاده کرد. در این مدل، قرمز جگری استفاده شده و به جای رنگ های خنثی سرد از ترکیب رنگ های روشن گرم استفاده شده است. این آشپزخانه ی جذاب از این پالت به خوبی استفاده کرده است. در این آشپزخانه کابینت ها دو رنگ هستند، کابینت های ردیف پایین به رنگ قرمز جگری و کابینت های بالا به رنگ سفید انتخاب شده اند. استفاده از رنگ ها در کنار کابینت های سفید و پنجره، يك ترکیب مدرن و سنتی را به فضا القا کرده است.

 

پالت رنگی با رنگ های زرد و سبز و طوسی

آشپزخانه ای با ترکیب رنگی سبز و زرد

ترکیب رنگ های سبز و زرد

زمانی که مشتری در مورد انتخاب رنگ آشپزخانه اش دچار تردید می شود، می توان از او غذاهای مورد علاقه اش را پرسید. این راه حل بیشتر مواقع برای پیدا کردن بهترین رنگ ها موثر است. در بعضی مواقع یک سبز ترد مانند سبز روشن انتخاب خیلی خوبی است. مطمئنا رنگ خوشمزه ای است! تند و تیز بودن آن با اضافه کردن رنگ زرد، بیشتر می شود. این آشپزخانه و ترکیب رنگ به فضا نشاط می بخشد و بهترین انتخاب برای کسانی است که در آب و هوای بارانی زندگی می کنند.

مطالعه مقاله ی با رنگ سبز به محیط خانه، زندگی ببخشید. را از دست ندهید.

 

پالت رنگی با رنگ های نارنجی و زرد و لیمویی

آشپزخانه ای به رنگ نارنجی با فر

ترکیب رنگ های نارنجی و زرد

این يك ترکیب، پالت رنگ شاد دیگر است. ترکیب نارنجی و زرد که رنگ های گرمی هستند، اشتها را تحریک می کند و به همین دلیل از بهترین گزینه ها برای آشپزخانه هستند. اگر این پالت برای سلیقه ی شما مناسب نیست، می توانید یکی از رنگ های روشن را حذف کنید و به جای آن رنگ خنثي گرمی قرار دهید. رنگ مرکباتی تند در این طراحی استفاده شده، اما نه بیش از حد، فقط به مقداری که حال و هوای شادی به آن فضا القا کند. طرح های تند، در آشپزخانه هایی با سبک مینیمال که با دکوراسیون در تضاد نیستند، بسیار زیبا عمل می کنند. اگر از رنگ های تند و پررنگ استفاده می کنید، بهتر است وسايل را ساده نگه دارید.

 

پالت رنگی با رنگ های طوسی و زرد

آشپزخانه ای با ترکیب رنگی طوسی و زرد جذاب

ترکیب رنگ های تیره و زرد

ترکیب زرد و رنگ تیره با رنگ های خنثی برای کسانی که رنگ های تیره تر را ترجیح می دهند، مناسب است. ممکن است شما برای استفاده از رنگ زرد مردد باشید، اما هنوز استفاده از رنگ هایی مانند زرد با رنگ های خنثی تیره، مورد توجه قرار مي گيرد و طرفداران خود را دارد. ترکیب مشکی با رنگ های روشن مانند زرد یا نارنجی کمی جیغ به نظر می رسد. اما اگر رنگ مشکی را حذف کنید و به جای آن از طوسی استفاده کنید، فضا از حالت هیجان به فضايي جذاب تغییر می کند.

 

پالت رنگی با رنگ های بنفش و طوسی

کابینت رنگ قرمز تمشکی با شیر آب طوسی

ترکیب رنگ های پررنگ و دلپذير

همانطور که می دانید رنگ های قرمز و صورتی برای ترکیب رنگ آشپزخانه، ممکن است خیلی تند به نظر برسند. برای اجتناب از چنین شرایطی استفاده از رنگ هایی مثل تمشکی توصیه می شود. این آشپزخانه از ترکیب رنگ جذاب بنفش تمشکی و طوسی ایجاد شده است. امروزه برای جلوگیری از اشباع رنگ های سفید و طوسی در طراحی های جدید، از سایر رنگ ها مانند بنفش تمشکی برای طراحی استفاده می شود. اگر می خواهید رنگ بنفش تمشکی نگاه همه را به خود جلب کند، آن را با رنگ های خنثی سرد و یا گرم ترکیب کنید. این آشپزخانه ی زیبا به بهترین نحو از این ترکیب استفاده کرده است. ترکیب رنگ بنفش تیره، گاهی بیش از حد به چشم می آید اما اگر درست به کار برده شود جلوه ای خاص ایجاد می کند، مانند این آشپزخانه ی کوچک، که فضایی شاد و با نشاط دارد.