14 اشتباه رایج در دکوراسیون که باید از آن‌ها اجتناب کنید

اتاق نشیمن با مبل های سفید راحتی و قفسه چوبی

تزیین و دکوراسیون خانه، به معنای به کارگیری ترفندهایی است که برای داشتن یک فضای ایده آل، پیاده‌سازی می‌شوند. کسانی که ذهن خلاق دارند، سعی می‌کنند با کارهای ساده، دکوراسیون خانه خود را به بهترین شکل چیدمان کنند. البته باید به این نکته دقت کرد که برخی از ترفندها را نباید انجام داد.

 دانستن اینکه چه کاری را نباید انجام داد، می‌تواند به همان اندازه که می‌دانید چه کاری را باید انجام دهید، مهم باشد. در ادامه چند نکته وجود دارد که توصیه می‌شود در دکوراسیون بعدی خانه خود آن‌ها را بررسی کنید تا بتوانید اشتباهات دکوراسیون منزل را به حداقل برسانید.

 

سوالات متداول

اشتباهات رایج در دکوراسیون منزل کدامند؟

1. انتخاب نامناسب رنگ 2. انتخاب لوازم لوازم و تجهیزات نورپردازی نامناسب 3. انتخاب مبلمان نامناسب 4. پارچه‌ها و منسوجات نامناسب 5. عدم توجه در نصب تابلوهای دیواری 6. عدم توجه در اندازه مبل، فرش و پرده‌ها 7. استفاده بیش از حد لوازم جانبی 8. عدم توجه به انتخاب نقطه کانونی 9. مشورت نکردن با افراد متخصص و طراحان داخلی


آیا حذف لوازم جانبی در فضای پذیرایی، یکی از اشتباهات دکوراسیون منزل به شمار می‌رود؟

بله، کوسن‌ها و انواع لوازم تزیینی و اکسسوری‌ها در طراحی داخلی فضای پذیرایی بهتر است به صورت اصولی استفاده شوند.


برای عدم بروز اشتباه در دکوراسیون منزل و چیدمان مبلمان، باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

توجه به سبک دکوراسیون داخلی، مبلمان، ترکیب‌بندی رنگ‌ها و متریال‌ها، انتخاب اکسسوری‌های مناسب، نورپردازی فضاها و توجه به ابعاد لوازم و مبلمان‌ها در ایجاد یک دکوراسیون بی‌نقص به شما کمک می‌کنند.

 

اشتباهات رایج در زمینه رنگ

اشتباهات دکوراسیون منزلی با کفپوش چوبی، مبل قرمز، دیوارهای کرم رنگ و صندلی چوبی

 

انتخاب رنگ در ابتدای کار دکوراسیون

اشتباهات دکوراسیون آشپزخانه منزلی با کفپوش چوبی، جزیره طوسی، کابینت های سفید و دو چراغ آویز

هرگز ابتدا رنگ را انتخاب نکنید. رنگ‌ها در هزاران رنگ وجود دارند و به راحتی قابل تغییر هستند. بهتر است ابتدا گران‌ترین قطعات را انتخاب کنید، سپس جنبه‌های تزیینی از جمله رنگ را انتخاب کنید.

 

انتخاب نامناسب رنگ

اشتباهات دکوراسیون منزلی با کفپوش چوبی، مبل سفید رنگ و دیوار پشت مبل با پنجره های قدی

از اشتباهات دکوراسیون منزل انتخاب رنگ اشتباه است. انتخاب رنگ بسیار مشکل است. رنگ‌های زرد می‌توانند فضاهای بیمارگونه ایجاد کنند، رنگ‌های تیره می‌توانند فضای اتاق را تنگ و تاریک نشان دهند. انتخاب ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی به هدف از استفاده رنگ، میزان نور طبیعی و اهداف کلی طراحی فضای شما بستگی دارد. نمونه‌های رنگ خود را در ساعات روز و عصر بررسی کنید، زیرا رنگ‌ها با نور در تعامل هستند. فراموش نکنید که در چه زمانی از روز بیشتر از اتاق مورد نظر استفاده می‌کنید.

 

فراموش کردن تطابق رنگ‌ها

اشتباهات دکوراسیون منزل با کفپوش چوبی، دیوارهای طوسی و پنکه سقفی قهوه ای

باید مطمئن شوید که رنگ‌ها با یکدیگر مطابقت دارند. بسیاری از اشتباهات رایج در دکوراسیون منزل در طراحی داخلی به انتخاب رنگ مربوط می‌شود. چه رنگ دیوار، چه رنگ مبل، چه رنگ برجسته یک شی خاص، آن‌ها ممکن است فضا را کاملا تغییر دهند. قبل از اینکه با عجله بیرون بروید و مبلمان را خریداری کنید، به خصوص اگر برای بودجه مشکل دارید، به رنگ‌هایی که می‌توانید برای تضاد استفاده کنید، نیز فکر کنید. برخی از رنگ‌ها وقتی با رنگ‌های تقویت‌کننده همراه می‌شوند، بهترین ظاهر را دارند. در آینده، قبل از شروع رنگ‌آمیزی دیوار یک فضای بزرگ، رنگ را روی یک تکه کارت بزرگ تست کنید و آن را به دیوار بچسبانید تا بتوانید ببینید که در نور طبیعی چگونه به نظر می‌رسد.

 

اشتباهات رایج در زمینه روشنایی

اشتباهات دکوراسیون منزلی با کفپوش چوبی، دیوارها و پرده های طوسی و مبل ال شکل ذغالی

 

لوستر را خیلی بالا آویزان نکنید

اشتباهات دکوراسیون منزلی سفید با مبل طوسی، میز جلومبلی چوبی و کفپوش تیره

آویزان کردن لوسترها همیشه مشکل‌ساز است. شما می‌خواهید اتاق را روشن کنید، نه سقف را. انتخاب یک لوستر در دکوراسیون داخلی یا چراغ آویز با ارتفاع نامناسب از اشتباهات رایج در دکوراسیون منزل است. با چسباندن بیش از حد لوسترها به سقف، انتشار نور را محدود می‌کنید. با محدود کردن انتشار نور، اتاق شما تاریک‌تر به نظر می‌رسد. همچنین اگر روشنایی خیلی پایین باشد، هرکسی که نشسته باشد می‌تواند هنگام بلند شدن با آن برخورد کند.

 

به روشنایی سقفی تکیه نکنید

اشتباهات دکوراسیون منزلی سلطنتی با مبلمان خاکی رنگ، کوسن‌ها و فرش یشمی و لوستر کریستالی

از اشتباهات دکوراسیون منزل می‌توان به بخش نورپردازی اشاره کرد. این ویژگی اغلب برای دکوراسیون خانه نادیده گرفته می‌شود. بسیاری از مردم این اشتباه را مرتکب می‌شوند که فقط از یک منبع نور بالای سر استفاده می‌کنند، که معمولاً برای اندازه اتاق ناکافی است. بهتر است ترکیبی از نور دیواری و سقفی استفاده کنید. برای ایجاد محیط روشن، باید منابع نوری لایه‌ای داشته باشید، مانند:

 

اشتباهات دکوراسیون منزلی با مبل راحتی طوسی روشن، کفپوش چوبی و آباژور سه شاخه پایه بلند

نورپردازی محیط: برای روشنایی کلی فضا از آویزها، چراغ‌هایی با نور مخفی و لامپ‌های کف استفاده می‌کنند.

 

اشتباهات دکوراسیون منزل با کفپوش چوبی، فرش کلاسیک، دیوار با تابلو مینیمال و مبل راحتی طوسی

نورپردازی کاری: روشنایی کاری یک عملکرد خاص دارند مانند چراغ‌های رومیزی.

 

اشتباهات دکوراسیون منزلی با نورپردازی، مبل راحتی مشکی با کوسن های قرمز و دیوار سنگی

نورپردازی تاکیدی: یک نورپردازی تاکیدی برای اشیاء یا ویژگی‌های معماری خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

اشتباهات دکوراسیون منزلی با ستون های نما چوب، کفپوش سرامیک و گیاهان طبیعی

یک طرح روشنایی خوب برای دکوراسیون داخلی خانه، هر سه منبع را در ارتفاعات مختلف ترکیب می‌کند. از چراغ‌های رومیزی، چراغ‌های کف، چراغ دیوارکوب یا هر آنچه که دوست دارید، استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود نور بیشتری فراهم شود و همچنین باعث می‌شود همه افراد بهتر به نظر برسند.

 

استفاده از رنگ لامپ سفید

اشتباهات دکوراسیون منزلی با مبل طوسی، نورپردازی مخفی و میز ناهارخوری با صندلی های سفید

یکی دیگر از اشتباهات دکوراسیون منزل، انتخاب نامناسب رنگ لامپ است، از نورهای فلورسنت یا سفید پرهیز کنید و از نور گرم استفاده کنید تا اتاق را صمیمی و دلپذیر کنید. هرگز انواع لامپ‌های سفید روشن و زرد گرم را ترکیب نکنید زیرا تعادل نوری بسیار ناخوشایندی ایجاد می‌کند.

 

اشتباهات رایج در زمینه مبلمان

اشتباهات دکوراسیون منزل با کفپوش طوسی، مبل چرم و دیوارپوش طرحدار کرم و قهوه ای

 

تعداد کم مبلمان

اشتباهات دکوراسیون منزل مینیمال با مبل راحتی طوسی، کوسن های طرحدار و اکسسوری چوبی

وقتی صحبت از مبلمان می‌شود، کمیت و تنوع قطعات می‌تواند به اندازه محل قرارگیری و مقیاس آن‌ها مهم باشد. فراهم نکردن صندلی کافی در اتاق نشیمن یک اشتباه در دکوراسیون است که اغلب منجر به چیدمانی می‌شود که واقعاً برای خانواده و مهمانان کاربردی نیست. حتماً از قطعات مختلف صندلی به ‌طور استراتژیک استفاده کنید. به این ترتیب، طراحی یک حس لایه‌ای دارد و همه جایی برای نشستن دارند. انتخاب چند سبک مبلمان برای چیدمان بهترین کارایی را دارند، تا یک منطقه نشیمن دلپذیر ایجاد کنید.

 

انتخاب مبلمان نامناسب

اشتباهات دکوراسیون منزل با مبل ال زرشکی، دیوارهای کرم و دیوار پشت تلویزیون طوسی

سعی کنید در اشتباهات دکوراسیون منزل مبلمان را درست انتخاب کنید. بسیاری از مبلمان استثنایی وجود دارند که ظاهری عالی دارند اما نشستن در آن‌ها ناراحت‌کننده است. همیشه قبل از خرید به نحوه استفاده از مبلمان فکر کنید.

 

چسباندن مبلمان به دیوار

اشتباهات دکوراسیون منزلی با کفپوش چوبی، مبل راحتی سبز، صندلی فلزی و تابلوی دیواری

گاهی اوقات اندازه اتاق می‌تواند چیدمان مبلمان را دشوار کند، اما سعی کنید مبلمان را از دیوارها و قطعات زاویه‌دار به سمت یکدیگر جدا کنید تا فضای صمیمی‌تری ایجاد کنید. این امر به ویژه در اتاق نشیمن و پذیرایی بسیار مهم است. برخی از افراد در نشان دادن قسمت‌های پشتی مبلمان مردد هستند، اما اگر آن‌ها به خوبی تولید شده باشند، هیچ دلیلی وجود ندارد که نگران باشید.

 

خرید مبلمان یک شکل

اشتباهات دکوراسیون منزلی با مبل راحتی طوسی روشن با کوسن های طوسی و بژ، کفپوش چوبی و میز جلومبلی گرد

مبلمان یک شکل خیلی یکنواخت و خسته‌کننده به نظر می‌رسند. تطبیق ست‌های مبلمان، تنوع طراحی را از بین می‌برد و حسی غیرخلاقانه ایجاد می‌کند. سبک‌ها و رنگ‌ها و متریال‌های قدیمی و جدید را با هم ترکیب کنید تا زیبایی‌شناسی متنوع‌تر و پویاتری داشته باشید. هر قطعه مبلمان باید چیزی منحصر به فرد به فضا اضافه کند، بنابراین برای دوری از اشتباهات دکوراسیون منزل با دقت مبلمان را انتخاب کنید.

 

استفاده از کوسن‌های زیاد

اشتباهات دکوراسیون منزل با مبل ال کرم رنگ، کفپوش چوبی، شلف دیواری و آباژور پایه بلند با کلاهک مشکی

کوسن‌ها لوازم تزئینی بسیار خوبی هستند، اما آنقدر از کوسن‌ها استفاده نکنید که مجبور شوید همه آن‌ها را قبل از نشستن یا دراز کشیدن روی مبل جابه‌جا کنید. در فروشگاه مبلمان را با کوسن‌های زیاد به نمایش می‌گذارند، اما این موضوع به این معنا نیست که مبلمان باید در خانه شما همان گونه باشد. کوسن‌هایی که استفاده می‌کنید باید به قطعات مبلمانی که انتخاب کرده‌اید، مربوط باشد. یک کوسن کوچک بر روی یک صندلی بزرگ ظاهر زیبایی نخواهد داشت.

 

ابتدا پارچه و منسوجات بخرید

اشتباهات دکوراسیون منزلی با مبل راحتی آبی، کوسن های طوسی و دیوار های زرد و ذغالی

از اشتباهات دکوراسیون منزل که بیشتر افراد مرتکب آن می‌شوند نقاشی کردن خانه در ابتدای کار است. قلم مو رو زمین بگذارید. ابتدا باید پارچه‌های اتاق و منسوجات اصلی مانند فرش و پرده را انتخاب کنید. قطعا پیدا کردن پارچه‌هایی که دوست دارید کار سخت‌تری از انتخاب رنگ است. بنابراین، با در نظر گرفتن بودجه و اندازه اتاق، به یک گشت و گذار برای خرید بروید. نمونه‌هایی از پارچه‌ها، فرش‌ها، کوسن‌ها و غیره را بررسی کنید. آنچه را که دوست دارید بیابید و بعد از اینکه از انتخاب‌های طراحی خود راضی بودید، یک سایه رنگ از منسوجات را انتخاب کنید. حالا می‌توانید قلم مو را بردارید.

 

از تم استفاده نکنید

اشتباهات دکوراسیون منزل با مبل طوسی، کوسن های طرحدار و میز جلومبلی مشکی

اغلب عاقلانه است که معماری خانه خود را در نظر بگیرید و هنگام شروع یک پروژه از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی داخلی پیروی کنید. با این حال، اتاق‌هایی که بیش از حد موضوعی هستند، می‌توانند تک بعدی به نظر برسند. اگر می‌خواهید زیبایی شیک و مد روز داشته باشید از استفاده یک تم طراحی خودداری کنید. در حالی که انتخاب تم می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، اما به سرعت از آن‌ها خسته می‌شوید. فضاهای موضوعی به سرعت قدیمی می‌شوند. در نتیجه شما مجبور هستید پول بیشتری را برای جایگزینی اقلامی که دیگر نمی‌خواهید استفاده کنید، پرداخت کنید.

سعی کنید عناصر تم مورد علاقه خود را به طور محدود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر تم‌های جنگلی را دوست دارید، چند طرح حیوانی مانند کوسن‌های چاپی گورخری را به فضا اضافه کنید.

 

آثار هنری را خیلی بالا آویزان نکنید

اشتباهات دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک با تابلوهای دیواری فریم مشکی و گلدان های گل

مردم تمایل دارند آثار هنری را بیشتر نزدیک به سقف آویزان کنند. یک قانون ساده برای قرار دادن آثار هنری این است که آثار هنری باید تقریباً در سطح چشم آویزان شوند. این موضوع و احساس از فردی به فرد دیگر متفاوت است، پس از سلیقه خود استفاده کنید. بهتر است اگر برای آویزان کردن اشتباهی انجام می‌دهید، در سمت پایین‌تر به جای بالاتر اشتباه کنید. آثار هنری باید در جایی آویزان شوند که همه بتوانند آن‌ها را ببینند و از آن‌ها لذت ببرند و به صورت بصری با سایر اثاثیه و دکوراسیون اتاق شما ترکیب شود.

 

پرده‌های کوتاه را انتخاب نکنید

اشتباهات دکوراسیون منزل مینیمال با مبل ال زرد، کوسن های طوسی و خاکستری و پرده سفید

انتخاب پرده‌های کوتاه از اشتباهات دکوراسیون منزل هستند. پرده‌ها باید کف را بپوشانند. اگر بلندتر باشند اشکالی ندارد، اما هرگز نباید کوتاه‌تر باشند. پرده‌های خیلی کوتاه مانند شلوارهای خیلی کوتاه هستند. دیوار را کوتاه‌تر از آنچه هست نشان می‌دهند.

 

فرش کوچک را انتخاب نکنید

اشتباهات دکوراسیون منزل با کفپوش چوبی، تخت طوسی، دیوارپوش طرح سنگ مرمر و نورهای مخفی

آیا از فرشی استفاده می‌کنید که خیلی کوچک است؟ فرش‌های سایز کوچک یکی از رایج‌ترین اشتباه در دکوراسیون هستند. یک فرش با اندازه نامناسب که خیلی کوچک است می‌تواند اتاق شما را گمراه‌کننده جلوه دهد. در این موارد، اغلب بهتر است که اصلا فرش نداشته باشید. همچنین همه مبلمان باید روی فرش قرار بگیرند. اگر این کار امکان‌پذیر نیست، حداقل پایه‌های جلوی مبلمان بزرگ را روی فرش قرار دهید، در حالی که دو پایه پشتی لازم نیست بر روی فرش قرار بگیرند. بهتر است هر چهار پایه مبلمان کوچکتر نیز روی فرش باشند.

به طور کلی، اگر فرش شما خیلی کوچک است نمی‌تواند با مبلمان اصلی اتاق همخوانی داشته باشد. در یک اتاق ناهارخوری، فرش باید متناسب با میز و همه صندلی‌های آن باشد. در اتاق خواب، باید یک راهروی راحت در اطراف تخت ایجاد کنید و فرش را متناسب با آن خریداری کنید.

 

عدم اندازه‌گیری فضا

اشتباهات دکوراسیون منزل با کفپوش چوبی، مبل راحتی طوسی با کوسن های سفید و طوسی و میز عسلی چوبی

عدم برنامه‌ریزی برای استفاده از فضا از دیگر اشتباهات دکوراسیون منزل است که بسیاری از افراد مرتکب می‌شوند. شما باید دقیقاً بدانید که با چه مقدار فضا رو به رو هستید، چه برای خرید مبلمان، چه برای خرید فرش چه انتخاب آثار هنری. علاوه‌بر طول و عرض فضای خود، درها، پله‌ها، راهروها، گوشه‌ها را که ممکن است نیاز به جابجایی مبلمان یا لوازم تزئینی خانه داشته باشید، را در نظر بگیرید.

 

اشتباهات دکوراسیون منزلی کلاسیک با پرده های سفید و قهوه ای، کفپوش چوبی و مبل راحتی طوسی و خاکستری

برای اندازه‌گیری فضا به چشمان خود تکیه نکنید. قبل از خرید مبلمان یا وسایل تزئینی، تمام ابعاد هم نسبت به اتاق و هم نسبت به یکدیگر را اندازه‌گیری کنید تا فضای خود را ترسیم کنید تا از شلوغی بیش از حد یا کمبود مبلمان جلوگیری کنید. ابعاد نادرست مبلمان یا آثار هنری می‌تواند باعث شود اتاقی شلوغ باشد یا برای پیمایش دشواری به وجود آید. یک قانون کلی برای دکوراسیون داخلی خانه این است که ۷۰ سانتی‌متر بین قطعات مبلمان برای رفت و آمد فاصله باشد و همچنین بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی‌متر نیز بین میز و مبل فاصله باشد.

 

استفاده بیش از حد لوازم جانبی

اشتباهات دکوراسیون منزل با تم طوسی، مبل راحتی ذغالی و اکسسوری های طلایی

به هم ریختن فضا یک اثر ضربه‌ای و از اشتباهات دکوراسیون منزل است که می‌تواند نتیجه خرید مبلمان بزرگ باشد که باعث می‌شود اتاق احساس شلوغی و تنگی کند، همچنین وجود مبلمان بزرگ باعث می‌شود فضا برای رفت و آمد مشکل‌ساز شود. بهترین راه برای مقابله با شلوغی، حذف قطعاتی است که می‌توانید بدون آن‌ها نیز کار خود را انجام دهید.

لوازم جانبی به فضای زندگی علاقه و تمایز می‌بخشند و زمانی که از اقلامی استفاده می‌کنید که واقعاً برای شما مهم هستند، ارتباط عمیق‌تری با محیط اطراف شما ایجاد می‌کنند. متأسفانه، با گذشت زمان، اضافه کردن اقلام بدون حذف برخی از آن‌ها، اثربخشی آن‌ها را کم می‌کند. حذف حتی چند مورد اکسسوری می‌تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تازه‌سازی فضا بدون سرمایه‌گذاری مالی، حذف برخی از لوازم جانبی‌ها و قرار دادن دو سوم آن‌ها در مکان‌های مختلف یا چیدمان‌های جدید است. این موضوع باعث می‌شود که در کل اتاق دوباره احساس جدیدی ایجاد شود.

 

پیروی نکردن از زیبایی‌شناسی شخصی

اشتباهات دکوراسیون منزل با دیوار های طرح سنگ، فرش کلاسیک و دو تابلو و چراغ دیوارکوب

اگر در وب‌سایت‌های طراحی داخلی نگاهی کنید، متوجه می‌شوید که عکس‌های مجلل‌ترین اتاق‌ها همگی دو چیز مشترک، همچون مبلمان و نورپردازی دارند. وقتی سعی می‌کنید تصمیم بگیرید چه چیزی را دوست دارید، اتاق‌هایی مانند این عکس‌ها می‌توانند الهام‌بخش ارزشمندی باشند. اما کپی کردن کامل از انتخاب‌های طراحی دیگران یک اشتباه در دکوراسیون است، زیرا در نهایت با یک ماکت مواجه خواهید شد که هیچ سلیقه شخصی در آن به کار نرفته است. بهتر است از خود بپرسید چه چیزی را در مورد فضاها تحسین می‌کنید، رنگ‌ها، بافت‌ها، متریال یا نورپردازی.

هنگامی که ترجیحات خود را محدود کردید، می‌توانید سفر دکوراسیون داخلی خانه خود را با اطمینان شروع کنید. به جای دنبال کردن کورکورانه مدل‌های اینترنتی از مبلمان، مواد و رنگ‌هایی که دوست دارید برای اجرای ایده دکوراسیون داخلی، استفاده کنید. فضاهای شما باید بازتاب دقیقی از سبک شخصی شما باشد. برای افزودن شخصیت و تفکر در هر اتاق، به هماهنگی فکر کنید.

 

رها کردن جزئیات

اشتباهات دکوراسیون منزل با مبلال کرم رنگ، شومینه، لوستر مدرن و فلزی مشکی و چراغ دیوارکوب

از اشتباهات دکوراسیون منزل که اغلب مردم در طراحی داخلی مرتکب می‌شوند، نادیده گرفتن جزئیات است. این موضوع آخرین کارهایی است که همه عناصر را به هم گره می‌زند و اتاق را کامل می‌کند. فراموش کردن نصب آویز حوله در سرویس بهداشتی باعث می‌شود که افراد به طور عجیبی فکر کنند که کجا باید دست‌هایشان را خشک کنند و این موضوع شما را مجبور می‌کند یک آویز در یک نقطه نامناسب را اضافه کنید.

 

عدم ایجاد نقطه کانونی

اشتباهات دکوراسیون منزلی با مبلمان سفید و سرمه‌ای، کوسن های زرد و سرمه‌ای و میز عسلی گرد طوسی

هر اتاق به یک نقطه کانونی نیاز دارد. اتاق‌های بزرگتر می‌توانند بیش از یک نقطه کانونی داشته باشند. فراموش کردن ایجاد یک هدف یا نقطه تمرکز در هر اتاق یک اشتباه در دکوراسیون است. برخی از اتاق‌ها ساده هستند. در اتاق تلویزیون، نقطه کانونی معمولاً تلویزیون و میز تلویزیون است که روی آن قرار می‌گیرد، در حالی که سایر اشیاء اصلی اتاق مانند کاناپه‌ها و صندلی‌ها متمرکز و به سمت تلویزیون هستند.

نقطه کانونی در اتاق‌های دیگر کمی دشوارتر است. اثاثیه را در اتاق پراکنده نکنید، ابتدا تمرکز یا هدفی برای اتاق پیدا کنید و سپس وسایل را در اطراف آن نقطه کانونی قرار دهید. به عنوان مثال یک شومینه، یک میز بازی، یک نقاشی بزرگ، یا حتی یک میز قهوه که مهمانان را تشویق به نشستن و گفتگو می‌کند می‌توانند به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شوند.

 

عدم مشورت کردن

اشتباهات دکوراسیون آشپزخانه منزلی با کفپوش چوبی، کابیت های سفید و کاشی بین کابینتی سبز

حتی ماهرترین طراحان داخلی هم اشتباه می‌کنند. تشخیص اشتباهات دکوراسیون منزل زمانی که ماه‌ها درگیر طراحی یک اتاق بوده‌اید، دشوار است. گاهی اوقات یک اتاق برای تشخیص اشتباهات به چشم‌های تازه‌ای نیاز دارد. از یک دوست در مورد انتخاب رنگ، پارچه یا چیدمان اتاق نظر صادقانه بخواهید. اگر امکان‌پذیر است، یک طراح داخلی را برای راهنمایی استخدام کنید. طراحان داخلی پر از نکات و ترفندهای طراحی هوشمندانه‌‌ای هستند که می‌توانند خانه شما را متحول کنند.

 

سخن پایانی: چه خطاهایی را در چیدمان خانه مرتکب نشویم؟

اشتباهات دکوراسیون منزلی با مبلمان چوبی، پنجره های بزرگ، آباژور منحنی و میز جلومبلی گرد چوبی

اگر در خانه‌ای امروزی زندگی می‌کنید اما عاشق مبلمان مدرن هستید، ترکیب قدیمی و جدید ضرری ندارد. داشتن بیش از حد مصنوعات قدیمی ممکن است باعث شود که فضای داخلی شما بدون عامل جذابیت، قدیمی به نظر برسد. با معرفی چند قطعه مدرن جسورانه، می‌توانید نقطه تمرکز جدیدی ایجاد کنید که چشم نواز و منحصر به فرد است. همانطور که خواندید، اشتباهات دکوراسیون منزل زیادی در طراحی داخلی وجود دارد که به راحتی می‌توان آن‌ها را مرتکب شد. خوشبختانه، راه‌حل‌های آسان زیادی نیز برای رفع اشتباهات رایج در دکوراسیون منزل وجود دارد. اگر همه چیز شکست خورد و از تصمیمات و موانعی که در زمینه دکوراسیون با آن‌ها روبرو می‌شوید بسیار ناامید هستید، یک طراح داخلی حرفه‌‌ای را استخدام کنید آن‌ها آگاه هستند و می‌توانند بدون هیچ‌گونه اشتباهی به شما کمک کنند تا به خانه رویایی خود برسید.