7 آلونک باغبانی برای حیاط های کوچک

آلونک کوچک و یک سگ جلوی درب آن

فرقی نمی کند که اندازه یک حیاط چقدر باشد، همه به یک فضا برای نگهداری ابزار و وسایل باغبانی خود نیاز دارند. اگر اندازه حیاط خانه شما محدود است، داشتن این انبار می تواند یک چالش بزرگ ایجاد کند، اما نگران نباشید. یک آلونک کوچک و نقلی که به درستی ساخته شده، می تواند کلید حل مشکل شما باشد.

فهرست مطالب:

 

آلونک باغبانی چوبی سفیدی که داخلa قفسه بندی های چوبی است

آلونک باغبانی کم عمق و باریک

اگر فقط به اندازه ی یک انبار کم عمق جا دارید، اتاقکی مثل این تصویر می تواند هم زیبا و هم کاربردی باشد. این اتاقک می تواند کنار دیوار یا نرده باغچه قرار بگیرد، بدون اینکه فضای زیادی اشغال کند. بهتر است مدلی پیدا کنید که عمق کم و ارتفاع زیاد داشته باشد تا بتوانید از حداکثر فضای ذخیره به شکل عمودی استفاده کنید. انتخاب مدلی با قفسه های متحرک می تواند به شما در سفارشی دکور کردن این فضا کمک کند.

 

تصویر یک آلونک باغبانی چوبی به رنگ سبز شبیه باجه تلفن

آلونکی شبیه یک باجه

این آلونک باغبانی جمع و جور، اندازه مناسبی برای ذخیره و نگهداری ابزار و وسایل ضروری در حیاط پشتی خانه دارد. فضای داخلی را با قلاب، آویز ریلی سراسری و قفسه های باریک پر کنید تا بتوانید بیشترین استفاده را از فضا ببرید و در عین حال داخل اتاقک را مرتب و تمیز نگه دارید.

 

آلونک باغبانی خلاقانه ای در ستون هرمی سیستم تهویه به رنگ سفید

ایده خلاقانه

مطمئنا هیچ کس انتظار ندارد که یک آلونک باغبانی کوچک در زیر این صفحه وجود داشته باشد. این ایده فوق العاده ای برای استفاده بهینه از فضاهای بلااستفاده و کوچک است. این ستون هرمی سنگی برای پنهان کردن سیستم تهویه هوا ساخته شده بود، اما در قسمت عمودی بالای آن نیز ابزار باغبانی نگهداری می شود. این ایده، به دلیل نزدیک بودن به خانه و دسترسی راحت، راه حل خلاقانه ای برای استفاده در فضاهای محدود است. اگر یک شاه نشین یا کنج بلااستفاده در خانه دارید، هر چقدر هم که کوچک باشد، شاید بتوانید با یک طراحی سفارشی هوشمندانه، راه حل مخصوص به خودتان را بیابید.

 

یک آلونک باغبانی به سبک روستایی با دیواره سفید و سقف چوبی و درب آبی کمرنگ

به سبک روستایی

این اتاقک کوچک، شبیه یک کلبه روستایی مینیاتوری است که ثابت می کند فضاهای کوچک هم می توانند مطابق روز باشند. تخته کوبی سقف و روکش دیوار ها ظاهر شیکی خلق کرده و می توان به راحتی آن را در یک گوشه از حیاط قرار داد.اگر واقعا جای کافی ندارید، اتاق بازی کودکان می تواند جایگزین مناسبی باشد. این اتاق ها معمولا از یک انبار یا آلونک معمولی کوچکتر هستند و به راحتی در فضا های کوچک جا می شوند. رنگ کردن یک اتاقک کوچک معمولی یا اتاق بازی با رنگ سفید و به روز کردن سقف و تخته کوبی یا کاشی کاری آن می تواند نمای جالبی ایجاد کرده و این واقعیت را که اندازه این اتاقک بسیار کوچک است، بپوشاند.

 

آلونک باغبانی سبز رنگی به همراه سایبان برای قرار دادن گلدان

جایی برای گلدان ها

این اتاقک فشرده به طرز هوشمندانه ای با افزودن یک سایبان با سقف مسطح در یک سمت برای قرار دادن گلدان ها، توسعه داده شده است. اگر یک اتاقک در خانه دارید، این کار، شیوه خوبی برای به روز کردن ظاهر آن است؛ بدون اینکه جلوی منظره حیاط را بگیرد (که برای حیاط های کوچک نکته ضروری است). یک سایبان مثل این به خوبی از گیاهان در برابر شرایط مختلف آب و هوایی محافظت کرده، همچنین جای مناسبی برای کاشت دانه های جدید و هرس کردن و دیگر کار های باغبانی است.

 

آلونک باغبانی کوچکی کنار دیوار که به کمک گیاهان استتار کرده است

آلونک مستتر

اگر حیاط کوچکی دارید ولی داشتن یک آلونک باغبانی برایتان ضروری است، برای شما دو انتخاب وجود دارد. یا می توانید با رنگ های شاد و استایل جالب اتاقک انباری را به جزئی از ویژگی‌های حیاط تبدیل کنید و یا اینکه تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا آن را از نظر ها پنهان کنید. این اتاقک باریک نتیجه عمل کردن به دومین گزینه است. این اتاقک با دقت زیر دیوار جاسازی شده و با رنگ سبز ملایم به خوبی با دیگر اجزای باغچه ترکیب شده است. ایده جالب دیگر اینکه می توان در یک سمت آن یک گیاه پیچکی پرورش داد تا با گذشت زمان این اتاقک به طور کامل استتار شود.

 

یک آلونک باغبانی چوبی کوچک و پایه دار به همراه تخته سیاه داخل درش

آلونک کوچک

فکر نمی کنم هیچ کس بتواند بگوید که برای همچین چیزی جای کافی ندارد. این اتاقک می تواند برای بیشتر باغچه ها خیلی کوچک باشد، اما برای افزودن به یک بالکن شهری یا تراس کوچک، ایده جالبی است که فضای مورد نیازتان را در اختیارتان قرار می دهد.

همچنین این اتاقک می تواند ایده عالی برای کودکان باشد. تخته سیاه داخل در، جای مناسبی برای نوشتن پیام است. از طرف دیگر، این تخته می تواند برای یادداشت کارهای روزانه مربوط به باغبانی نیز استفاده شود.

حالا نوبت شماست: آیا شما یک آلونک کوچک در حیاط پشتی خانه خود دارید؟ لطفا عکس آن را با ما به اشتراک بگذارید.