6 روش برای طراحی یک ورودی جذاب برای خانه

نمای ورودی خانه با نور زیاد و درختان بلند

آیا به طراحی ورودی خانه خود، دقت کرده‌اید؟ آیا ایده خاصی برای طراحی ورودی منزل دارید؟ ما شما را با 6 روش طراحی ورودی خانه آشنا خواهیم کرد. هر بنایی با شکل و نوع فضای ورودی، معرف بخشی از هویت ساختاری خود است؛ در حقیقت ورودی منزل نشان‌دهنده میزان توجه و اهمیت صاحب آن به بنای موردنظر است. ورودی خانه هم از این قاعده مستثنی نیست و باید به چگونگی ظاهر و کیفیت آن ارزش قائل شد. با توجه به مطالب ذکر شده و اهمیت موضوع، سعی کردیم در بلاگ معمار نو، روش‌های طراحی ورودی خانه که هر کدام از آن‌ها می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در افزایش جذابیت نمای ساختمان داشته باشند را معرفی کنیم.

 

ترغیب مهمان‌ها به سمت در ورودی خانه

ورودی خانه ای با ستون های سفید و درب قهوه ای بادیوارهای خاکستری

در مورد نخست، نقش معمار بسیار مهم و تاثیرگذار است. در حقیقت یک معمار با هنر و خلاقیت خود، می‌تواند طراحی ورودی خانه را تا حدی متحول کند که در نگاه اول، توجه هر بیننده‌ای را به خود معطوف سازد. این تحول می‌تواند همراه با طراحی مسیری واضح و مشخص از خیابان یا مسیر ماشین‌رو به سمت در ورودی خانه باشد؛ این اقدام، اولین گام در کمک به مهمان‌ها به منظور یافتن در ورودی خانه است. در کنار مسیر نامبرده عوامل دیگری همانند چراغ‌ها به هنگام شب جهت تامین روشنایی فضا و ستون‌های عظیم و ستبر هم می‌توانند راهنمای مناسبی برای یافتن ورودی خانه باشند. همچنین رنگ مناسب در ورودی در زیبایی و شیک شدن ورودی تاثیر بسیاری خواهد داشت، بنابراین باید توجه ویژه‌ای به این موارد شود و تا حد ممکن در طراحی ورودی خانه لحاظ شوند.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله ی در ورودی خانه را چه رنگی کنیم؟ را مطالعه فرمایید.
ورودی خانه ای با نمای قهوه ای و پله های بزرگ سفید با گل ها و گیاهان اطرافش

لازم به ذکر است پله‌های بزرگ و سفید که با پوششی از گل‌ها و گیاهان احاطه شده هم می‌تواند ورودی خانه را به زیبایی هر چه بیشتر، آشکار سازد و نظرها را به سمت خود جلب کند.

 

تسخیر ذهن مهمان‌ها با یک ورودی خیره‌کننده

ورودی کلاسیک خانه ای با سقف و ستون های سفید و نرده های منحنی سفید

همواره انحنا و پیچش، ابعاد و زوایای دیگری از زیبایی عناصر را نمایان می‌سازد، اما هم اکنون زمان آن رسیده تا این حقیقت جذاب را دریابیم که استفاده ماهرانه از انحنا در قالب دستگیره‌های منحنی برای راه‌پله‌های عریض، می‌تواند با حس فوق‌العاده‌ای که ایجاد می‌کند، چنان صحنه‌ای از شکوه، عظمت و در عین حال صمیمیت را ایجاد کند که افراد را به سمت خود بکشاند. بنابراین نباید از تاثیر عالی استفاده از خطوط منحنی برای طراحی ورودی خانه غافل شویم و از آن برای تاثیرگذاری بیشتر بهره ببریم.

 

اهمیت نور در طراحی ورودی خانه

نمای خارجی نورپردازی شده خانه ای با درب چوبی و پنجره های شیشه ای

همیشه و در همه حال، روشنایی به عنوان یک منبع نامتناهی برای هدایت به سمت راه اصلی بوده است. این اصل را باید به عنوان الگویی جهت شاخص‌سازی و برجسته کردن در ورودی خانه هم مدنظر قرار داد، علی‌الخصوص در فصل زمستان که بیشتر از هر زمان دیگری به این روشنایی نیاز است. باید توجه داشت شدت نور و روشنایی در میزان تاثیرگذاری آن، اهمیت ویژه‌ای دارد و نباید ورودی خانه بیش از اندازه روشن باشد، آن هم به صورتی که به جای در ورودی خانه چراغ‌ها، کانون توجه و تمرکز قرار داشته باشند. هنگامی که اندکی ورودی خانه روشن‌تر از سایر نقاط باشد، کافی است و می‌تواند نظر مخاطب را به سمت خود جلب کند. چراغ‌های دیوارکوب، برای نورپردازی فضای ورودی خانه انتخاب مناسبی هستند.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات اصول نورپردازی نمای ساختمان را مطالعه کنید.

 

ورودی جذاب و زیبا

ورودی زیبای خانه ای با درب چوبی، نیمکت کلاسیک سفید و گلدان های گل

ورودی خانه‌ها دارای ابعاد و زوایای مختلفی هستند که لازم است به آن نگاهی ژرف و متمایز از سایر نقاط داشت. هر اندازه ورودی خانه تمیز و مرتب‌تر و ظاهری آراسته داشته باشد، نشانه یک خوش‌آمدگویی دلنشین و سراسر مهر و محبت به مهمان‌ها است. با استفاده از انواع دکوری، اکسسوری، گیاهان زیبا، یک نیمکت ساده و آبنما خانگی می‌توان محیط ورودی خانه را منحصربه‌فرد کرد و در نظر بیننده خاص و ویژه جلوه داد. البته علاوه‌بر ایجاد جلوه‌ای خاص، فرصتی هم فراهم ‌می‌شود تا مهمان‌ها از فضای دلنشین مقابل چشمان خود، لذت ببرند و یک نمای به یاد ماندنی در ذهن‌ آن‌ها نقش ببندد.

وروردی چوبی خانه ای با نیمکت چوبی میان باکس های گل دو طرف درب

یک ورودی خوب و توجه بیشتر به زیبایی آن، گویای این حقیقت است که آرامش و صمیمیت در خانواده موج می‌زند و این حس خوب هم به میهمان‌ها منتقل می‌شود.

 

طراحی جالباسی و نیمکت در ورودی خانه

ورودی داخلی خانه ای با جالباسی و نیمکت ال چوبی کنار راه پله

احترام گذاشتن جنبه‌های مختلفی دارد و در هر صورت، پسندیده است؛ چه بسا اگر در بدو ورود به خانه باشد، رضایت بیشتری را به دنبال دارد. یکی از جنبه‌های محترم شمردن مهمان، طراحی هدفمند ورودی خانه است که شامل: تعبیه مکانی جهت قرار دادن لباس مانند: کمد و رخت‌آویز و همچنین، جانمایی نیمکت کوچکی برای استراحت کوتاه مدت است که همگی در مجموع، ورودی خانه را به فضای منحصربه‌فردی بدل می‌کند؛ که هم از نظر مهمان و هم خانواده بسیار خوشایند است و نشان از مهم شمردن، راحتی و آسایش آنان می‌باشد.

 

ورودی داخلی خانه ای با نیمکت آنتیک مقابل کنسول چوبی و گلدان های گل بزرگ دو طرف کنسول

لازم به ذکر است که برای رسیدن به ظاهری لوکس‌تر، یک نیمکت آنتیک جهت استراحت در ورودی خانه، می‌تواند گزینه مناسبی باشد تا یک فضای زیبا و چشم‌نواز در مقابل دیدگان خود تجربه کنید. پس بهتر است از آن در زیباسازی ورودی خانه نهایت استفاده را ببرید.

 

طراحی اصولی به منظور هدایت مهمان‌ها به سمت نشیمن و پذیرایی

ورودی داخلی خانه ای با راه پله فلزی ، دیوار زرد و راه راه های آبی و قرمز روی دیوار

از سری مواردی که معماری قدرت خود را برای بار دیگر به رخ می‌کشد؛ بی‌‌شک در این مورد است. پیوسته باید این موضوع را دانست که با بکارگیری دقیق از معماری و خلق یک ورودی زیبا به عنوان نشانه و راهنما می‌توان به بهترین شکل مهمان را به سمت محل پذیرایی یا اتاق‌های خواب راهنمایی نمود. طراحی هوشمندانه ورودی فضاها به کمک دکوراسیون و قالیچه کف ورودی خانه هم می‌تواند در هدایت مهمان به سمت و سوی فضاهای مورد نظر تاثیرگذار باشد.

 

سخن پایانی

ورودی خانه ای با سقف منحنی بلند به همراه لوستر بلند و آویز

با توجه به عناوین و مطالب بیان شده، می‌توان به وضوح این حقیقت را متوجه شد که ورودی خانه و طراحی خلاقانه آن، نقش زیادی در شایسته‌سازی و تکریم مهمان دارد. با توجه به دلایل ذکر شده، بیشتر از قبل این توصیه موکد را باید به خاطر بسپارید که در زیباسازی ورودی خانه ، تلاش زیادی داشته باشید تا به وسیله ایده‌های فوق، ورودی خانه را به فضایی خیره‌کننده تبدیل کنید. در صورتی که شما هم تجربه‌ای برای افزایش زیبایی و جذابیت ورودی خانه دارید، با ما و همراهان بلاگ نو، اشتراک‌گذاری کنید.

 

19 تصویر برای طراحی ورودی جذاب