6 ترفند برای بلندتر نشان دادن سقف های کوتاه

اتاق با دیوار و مبل های تیره و پنجره بزرگ و سقف کوتاه

تماشای عکس های خانه هایی با سقف های طاق دار، سینی شکل و خرپای بلند می تواند برای کسانی که خانه شان سقف های کوتاهی دارد، ناراحت کننده باشد. اما کوتاه بودن سقف خانه نباید در مسیر رسیدن شما به خانه رویایی تان قرار بگیرد. اگر شما هم جزء این دسته هستید، این ۶ شیوه هوشمندانه برای بلند نشان دادن سقف را تا انتها دنبال کنید.

فهرست مطالب:

اتاق غذاخوری با میز چوبی، صندلی های چرم قهوه ای و سقف کم ارتفاع براق

۱-‌‌ با کمک رنگ های براق نور را منعکس کنید.

این خانه در فلوریدا منظره زیبایی رو به خلیج و اقیانوس دارد، اما سقف آن بسیار کوتاه است. لوستر آویز و در با چوب های کوتاه افقی نیز بر کوتاهی سقف ها تاکید بیشتری کرده است، در نتیجه طراح بعد از خلاص شدن از لوستر و درها، به سراغ چند حقه دیگر برای بلند تر نشان دادن سقف رفت. اول، او از رنگ سفید براق استفاده کرد تا انعکاس نور را در خانه بیشتر کند و سپس، یک لوستر که به طور ثابت به سقف وصل شده بود، بالای میز غذاخوری نصب کرد. با این کار فضای کافی بین انتهای لوستر و سطح میز به وجود آمده و سقف بلند تر به نظر می رسد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله میز غذاخوری و هرآنچه لازم است درباره آن بدانید! را مطالعه فرمایید.

آشپزخانه ای با سقف کم ارتفاع و کابینت های کرم رنگی که تا سقف ادامه دارند

۲-‌‌ از کابینت های سراسری استفاده کنید.

در این خانه، سقف کاذب در آشپزخانه برداشته شده و سپس، کابینت ها تا سقف ادامه پیدا کرده اند. ارتفاع بلند کابینت ها باعث بلند به نظر رسیدن سقف شده است و جلوه بصری زیبایی را ایجاد کرده است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله طراحی سقف راهرو با کناف و مزایا و معایب آن را مطالعه فرمایید.

آشپزخانه ای کنار اتاق غذاخوری با سقف کم ارتفاع به همراه پنل‌ دیواری مربع و کابینت همرنگ

۳-‌ از پنل های دیواری سراسری استفاده کنید.

در این کلبه در آتلانتا دیوار با پنل مربعی پوشیده شده تا مرزی برای فضای غذاخوری کوچک تعریف شود. دیدن تعداد زیادی مربع در کنار هم، این حس را القا می کند که اتاق ارتفاع زیادی دارد. استفاده از یک رنگ مشابه برای پنل و کابینت ها باعث انسجام اتاق شده است.

سرویس بهداشتی مدرنی با سقف کم ارتفاع، قفسه های دیواری و توالت فرنگی با مخزن کوتاه

۴-‌ از توالت فرنگی با مخزن کوتاه استفاده کنید.

نیازی نیست که همه وسایل را کوچک انتخاب کنید، ولی گاهی اوقات اندازه های استاندارد نگاه ها را به سمت پایین سوق می دهد. در این سرویس بهداشتی با سقف کوتاه در تورنتو، انتخاب یک توالت با مخزن کوتاه و وسعت دیوار بین بالای مخزن و سقف، چشم را فریب داده و ارتفاع سقف را بلندتر نشان می دهد. استفاده از مبلمان کوتاه در اتاق های دیگر نیز همین تاثیر را دارد.

میزغذاخوری گرد سفید با صندلی های مشکی مقابل دیوار کوتاهی با قفسه های افقی سفید

۵- بر سطوح و پنل های افقی بلند تاکید کنید.

در این آشپزخانه در میشیگان با نصب دو ردیف قفسه بلند افقی روی دیوار، توجه ها به آن جلب و به طبع، از روی ارتفاع سقف برداشته شده است.

 

آشپزخانه ای با سقف کم ارتفاع، کابینت چوبی، کانتر سفید و قفسه های سفید افقی روی دیوار

در این تصویر، نمای بزرگ تری از قفسه ها را می بینید. حجم وسیع و سفید بین قفسه بالایی و سقف، باعث بلند تر دیده شدن آن می شود.

 

دکوراسیون زیرزمینی با سقف کاذب کم ارتفاع مشکی با مبل مشکی و میزهای گرد سفید با پایه مشکی

۶- سقف های خرپایی را نمایان کنید.

بیشتر اوقات سقف های کاذب در زیرزمین ها نصب نمی شوند، چون این سقف ها ارتفاع را کمتر نشان می دهند. با این کار، اتصالات و تیرها، سیم ها و لوله کشی ها مشخص شده و فضایی شبیه به سبک صنعتی ایجاد می کند. در این پروژه، رنگ تیره سقف به پوشاندن این لوازم کمک کرده است.