5 وسیله ای که برای اتاق خواب ضروری است

اتاق خواب با تخت دونفره و پنجره بزرگ و طوسی رنگ

اتاق خواب مکان آرامش و استراحت بوده و باید چیدمان آن طوری باشد که علاوه بر رفع خستگی‌ جسمی، از لحاظ روحی و ذهنی نیز انسان را از خستگی خارج کند. بنابراین باید با توجه کردن به نکات ریز در طراحی و چیدمان، این محیط را به بهترین نحو دیزاین کنید و لوازم و ابزار موجود در اتاق خواب را به خوبی سازماندهی کنید. در ادامه چند وسیله ی ضروری که می تواند برای اتاق خواب کاربردی و در نظم آن موثر باشد، را معرفی می کنیم.

فهرست مطالب:

یکی از وسایل ضروری برای اتاق خواب چراغ آویز می باشد

1- لامپ آویز

چراغی با سیم بلند که از دیوار یا سقف آویزان می شود، تخت شما و اطراف آن را تبدیل به فضایی لوکس می کند. علاوه بر این، در بزرگتر نشان دادن محیط نیز نقش به سزایی دارد. معمولا روی میز کنار تخت وسایل ضروری مانند تلفن، ساعت و یا بطری آب قرار می گیرد، که این لامپ آویز باعث می شود یک نورپردازی مناسب به آن قسمت اختصاص یابد و دسترسی به وسایل آسان شود. همچنین با وجود این چراغ دیگر نیازی به تکاپو برای روشن و خاموش کردن کلید لامپ نیست، زیرا کلید این چراغ آویز، بر روی دیوار کنار تخت نصب خواهد شد.

2- میز و تخت تاشو

صبحانه خوردن در تخت خواب به جز مواقع خاص اتفاق نادری است، اما یک میز با پایه های تاشو دردسر قرار دادن یک سینی بر روی پاها را ندارد و در مواقع ضروری غذا خوردن را راحت تر می کند. علاوه بر آن، از این نوع میزها می توان برای نگه داشتن لپ تاپ و تبلت هم استفاده کرد. برای اینکه هم لپ تاپ شما سالم بماند و هم برای سلامتی شما ضرری نداشته باشد می توانید از میز‌های تاشو در کنار تخت استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله انواع تخت تاشو دیواری، مزایا و کاربردهای آن را مطالعه کنید.

باکس اثاثیه یکی از وسایل ضروری برای اتاق خواب است که وجود آن بسیار کاربردی است

3- باکس اثاثیه

مزیت این باکس ها این است که نه تنها فضای زیادی را اشغال نمی کنند، بلکه می توان از آن ها استفاده های مختلفی کرد. این نوع باکس ها به دلیل حجم کم قابل حمل بوده و کاربرد فراوانی دارند. برای مثال این باکس ها می توانند به عنوان یک صندلی یا مبل عمل کنند و یا حتی در شرایطی می توانند میز پاتختی شما باشند. اگر خلاق باشید می توانید آن را با میز آرایش خود ست کنید و از آن به عنوان صندلی آرایش نیز استفاده کنید.

4- قفسه کتاب

از فضاهای مرده در کنار و بالای تخت می توان برای طراحی قفسه و شلف کتاب استفاده نمود. قفسه ی کتابی در دسترس در اتاق خواب می تواند برای کتاب هایی که در آینده ای نزدیک قصد خواندنشان را دارید مناسب باشد. این طرح حتی در اتاق های کوچک نیز قابل اجرا است. اگر اتاق بزرگی دارید می توانید قسمتی از دیوار رو به روی تخت را به قفسه ها اختصاص دهید تا قبل خواب از منظره ی کتاب های دوست داشتنی تان لذت ببرید.

5- جعبه بالشت ها

کوسن ها، بالشت ها و ملحفه های روی تخت به همراه پاف تخت بخشی از دکوراسیون اتاق خواب به شمار می آید اما کاربرد همیشگی ندارند و به هم ریختن آن ها فضا را نامرتب می کند. شما می توانید از یک باکس به شکل مبل برای قرار دادن کوسن ها و بالشت های اضافی استفاده کنید. این بهترین گزینه برای استفاده از فضای زیر پنجره ها و زیر تخت در طراحی اتاق خواب است و علاوه بر باکسی برای ساماندهی بالشت ها به عنوان مبل نیز کاربرد دارد.