4 تکنولوژی جدید برای حمام و سرویس بهداشتی

دستشویی با چیدمان تیره و وان در حمام و آیینه دایره

با افزایش استقبال مردم از سرویس های بهداشتی آمیخته با تکنولوژی، گزینه های انتخابی بین این ویژگی ها نیز در حال افزایش یافتن است. استفاده از این وسایل هنوز به طور کامل بین مردم جا نیفتاده، اما بنا بر گزارشی در سال ۲۰۱۷ میزان استقبال مردم از این ویژگی ها از ۱۹ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۲۶ درصد ارتقا یافته است. فرقی نمی کند که آماده اید تا این تکنولوژی ها را وارد سرویس های بهداشتی خود کنید یا فقط درباره آن ها کنجکاو هستید؛ می توانید این مقاله را مطالعه نمایید. ۴ وسیله ای که در این مطلب آورده شده، گزینه های خوبی برای شروع هستند.

مطالعه مطلب ۸ قانون طلایی برای طراحی سرویس بهداشتی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

فهرست تکنولوژی‌های بررسی شده در این مطلب:

حمامی با دوش دیجیتالی که به تلفن همراه وصل میشود

۱-‌‌‌ کنترل دیجیتالی دوش حمام

بیشتر ما برای باز کردن دوش آب از دستگیره و شیر آب استفاده می کنیم، اما حالا سیستم ها و اپلیکیشن های هوشمندی وجود دارند که به شما امکان کنترل دوش آب از طریق تلفن همراه، با کمک صدایتان یا یک کنترل از راه دور را می دهند.
به کمک تلفن همراه شما می توانید دوش را باز و بسته کرده یا در صورت نیاز آب را متوقف کنید. علاوه بر آن، می توانید با کمک یک تلفن هوشمند تنظیمات مختلف دوش مثل دمای آب را براساس سلیقه شخصی خود تغییر دهید.

 

دوش دیجیتالی در حمام شیشه ای داخل اتاق خواب با کنترل از راه دور

زمانی که تنظیمات شخصی را روی این اپلیکیشن به ثبت رساندید، می توانید با لمس یک دکمه یا به وسیله صدای خود گزینه ای را که می‌ خواهید حمام را با آن شروع کنید، انتخاب کنید.
دلیل اینکه می توان دوش را با کمک صدا کنترل کرد، استفاده از سیستم های الکسا (سیستم های هوشمندی که با صدا کار می کنند و روی وسایل مختلف خانه مثل لامپ ها، تلویزیون و … قابل نصب هستند) است. در نتیجه، شما می توانید به راحتی با الکسا صحبت کرده و دستورالعمل های لازم را به او بدهید. در نهایت، الکسا دستورالعمل های لازم (به عنوان مثال شروع تنظیمات پیش فرض حمام صبحگاهی یا تنظیم دمای آب روی یک درجه خاص ) را به این اپلیکیشن منتقل می کند.

 

حمامی با کاشی های خاکستری و پنجره ای بزرگ به همراه دوش دیجیتالی

شما همچنین می توانید با فشردن دکمه های روی سیستم کنترل از راه دور که قابلیت کنترل دو تا چهار خروجی آب را دارند، تنظیمات دوش را کنترل کنید. مسلما، سیستم حمام هوشمند یک وسیله ضروری نیست، اما می تواند برای افراد علاقه مند به تکنولوژی جذاب باشد. هدف این پروژه، فراهم کردن امکان ایجاد هماهنگی بین حمام خانه و سبک زندگی برای این افراد است. همچنین، این تکنولوژی برای محیط زیست سودمند است. به کمک ویژگی های گرم کردن و توقف آب و تنظیم یک بازه زمانی مشخص برای دوش گرفتن در این سیستم، می توان برای مصرف آب برنامه ریزی کرده و میزان آن را کنترل کرد. امروزه سیستم های هوشمند مختلفی با تمرکز بر صرفه جویی در مصرف آب در بازار وجود دارد. اگر قصد استفاده از این سیستم ها را دارید، به دقت تحقیق کرده و با یک طراح متخصص صحبت کنید تا بتوانید سیستم مناسب خود را انتخاب کنید.

 

سرویس بهداشتی با کاشی های سفید و قهوه ای و آینه هوشمند

۲-‌‌‌ آینه های هوشمند

هنگام انجام کار ظریفی مثل اصلاح یا آرایش صورت، به نور زیادی نیاز است. حالا به کمک تکنولوژی می توانید نور مورد نیاز در رختکن و روشویی را تامین کنید. در این سیستم نیز از محصولات الکسا با قابلیت تشخیص صدا استفاده شده است، در نتیجه شما می توانید از صدای خود برای تغییر نور به یک حالت یا درصد خاص استفاده کنید. برای مثال می توانید بگویید: الکسا، نور را روی حالت آرایش تنظیم کن. یا الکسا نور را روی ۴۰ درصد تنظیم کن.
علاوه بر آن، این آینه ها نیز می توانند دوش حمام را کنترل کنند. همچنین، پتانسیل کنترل شیر آب روشویی، وان و حتی دستشویی را دارند. جدای از آن می توانید این سیستم های هوشمند را بدون آینه مخصوص خریداری کنید که برای کسانی که دوست ندارند کل سرویس بهداشتی به تکنولوژی متصل باشد، مناسب است. این سیستم را می توان از طریق اپلیکیشن، صدا، دستی و یا ترکیبی از هر سه گزینه، کنترل کرد. مشتریان می توانند همه چیز را به سیستم تشخیص صدا مجهز کنند یا اگر قصد آزمایش دارند، فقط بخش کوچکی از سرویس را تجهیز کنند.

 

آینه هوشمند بالای روشویی گرد در سرویس بهداشتی

شاید به نظر بسیاری از مردم، ایده آینه های هوشمند جذاب باشد و به نظر برخی دیگر، این میزان وابستگی به تکنولوژی غیر ضروری باشد. در نهایت، همه چیز به اولویت های شخصی هر فرد بستگی دارد.
به نظر سازندگان این آینه، هدف از راه اندازی این سیستم، آسان کردن و شخصی سازی زندگی است. تصور کنید که می توانید بدون نگرانی بابت تنظیم دمای آب حمام کنید یا بدون نیاز به استفاده از دست، از دستشویی استفاده کنید، احتمالا برای همه بسیار جذاب و کاربردی است.

 

توالت فرنگی سفیدی در سرویس بهداشتی ای با دیوارپوش و کفپوش چوبی

 

۳-‌‌ توالت هایی با فناوری پیشرفته

با وجود اینکه ظاهر این توالت ها تفاوتی با یک توالت استاندارد ندارد، اما ویژگی های یک توالت با فناوری پیشرفته تا زمانی که از آن استفاده نکنید، مشخص نمی شود. به عنوان مثال، در این توالت ها به طور اتوماتیک باز و بسته می شود و بعد از هر بار استفاده، سیفون به صورت خودکار کشیده می شود. علاوه بر آن، ویژگی های دیگری مثل سه حالت مختلف برای شست و شو نیز وجود دارد. سطح توالت با یک لایه سرامیکی پوشانده شده که میزان رشد باکتری، قارچ و آلودگی را کاهش می دهد. درون کاسه توالت، آب به دلیل فرآیند الکترولیز تمیز باقی می ماند و در هر بار استفاده از سیفون فقط ۱.۲۸ گالن آب استفاده می شود که این توالت ها را به انتخابی دوستدار محیط زیست تبدیل می کند.

تصویر یک روشویی شرامیکی سفید به همراه شیر آب استیل هوشمند

۴-‌‌‌ شیر های آب هوشمند

استفاده از شیرهای آب سنسور دار، به ویژه در سرویس های عمومی اتفاقی معمولی است. این شیرها از هدر رفتن آب جلوگیری می کنند و از شیرهای معمولی بهداشتی تر هستند، چون نیازی به لمس شیر آب برای باز و بسته کردن آن نیست. اما استفاده از این شیرها می تواند سخت باشد، چون برای کار کردن سنسور ها حتما باید دست را در موقعیت دقیق آن قرار داد. اما تکنولوژی جدید استفاده از شیرهای آب هوشمند را آسان تر می کند. این شیرهای خلاقانه با سنسورهای معمولی تفاوت دارند، چون این حسگر ها توانایی تشخیص وجود دست ها در هر جای شیر آب را دارا هستند. علاوه بر آن، می توانید با ضربه زدن به هر جای شیر، آب را باز و بسته کنید.
این تکنولوژی همچنین شما را از تمیز کردن مکرر شیرها بی نیاز می کند، چون دیگر نیازی نیست برای هر بار استفاده به آن دست زد و لکه های آب یا اثر انگشت روی آن باقی گذاشت.

شما از چه تکنولوژی هایی در سرویس بهداشتی استفاده می کنید یا از چه سیستم هایی مطلع هستید؟ در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.