3 بخش زمان بر در بازسازی خانه

خانه ای بازسازی شده با پنجره های سفارشی دوجداره و بزرگ

همه می دانند که تغییر دکوراسیون و بازسازی خانه کار بسیار زمان بری است. فرقی ندارد که خودتان سرویس بهداشتی را رنگ می زنید یا از یک تیم حرفه ای برای بازسازی خانه کمک می گیرید، چیزی که به آن نیاز دارید، زمان کافی و صبر و حوصله است. زمانی برای برنامه ریزی، زمانی برای تخلیه خانه، زمانی برای تمیز کاری و … . با وجود اینکه برای هر تغییری مقدار زمان مشخصی نیاز است، بخش هایی وجود دارند که حتی بیشتر از معمول زمان بر هستند و در این مقاله قصد داریم به بررسی سه مورد از آن ها بپردازیم.

 

بازسازی و اضافه کردن کابینت ها

کابینت های سفارشی یک منزل زیبا و شیک به رنگ قهوه ای و سفید بعد از بازسازی

همه آرزوی داشتن کابینت با معیارهای خودشان را دارند. کابینت هایی در آشپزخانه که فضای کافی داشته باشند. کابینت هایی در سرویس بهداشتی که فضا برای ایستادن مقابل آینه و آرایش کردن داشته باشد. با وجود اینکه، داشتن همچین فضایی از نظر مالی هزینه بالایی دارد، از نظر تایمی نیز زمان بر است. اصولا برای بازسازی خانه، اول به سراغ اندازه گیری جزئیات ساخت کابینت ها می روند و بعد به بخش های دیگر تاسیسات مثل تخریب، بازسازی، کارهای برقی، کاغذ دیواری و رنگ آمیزی رسیدگی می شود. برای داشتن کابینت های سفارشی باید کار را از صفر شروع کرد و همین امر، موجب خاص بودن آنها می شود؛ چون شما این فرصت را دارید که حتی ریزترین جزئیات را با سلیقه خودتان تغییر دهید. پس دقت کنید که از قبل با تیم طراحی صحبت کنید تا زمان کافی برای ساختن داشته باشید و عقب نیفتید.

دقت کنید وقتی می خواهید همه چیز به سلیقه خودتان باشد، اگر شما جنس خاصی از چوب را درخواست کرده باشید که شرکت کابینت سازی مربوطه آن را در دسترس نداشته و باید سفارشی برای کار شما تهیه کنند، این مسئله به صرف اندکی زمان بیشتر منجر می شود. لوازم سفارشی، قطعا به زمان زیادی نیاز دارند، اما راحتی و جلوه ای که در نهایت متناسب با سلیقه تان ایجاد می کند باعث می شود که مورد پسند و دلخواه تان باشد.

 

در و پنجره های سفارشی

پنجره های سفارشی بسیار بزرگ و نورگیر شیشه ای برای بازسازی خانه ای ویلایی

ما بیشتر اوقات با مشتریانی مواجه می شویم که می خواهند پنجره های قدیمی را با پنجره های جدید و دوجداره تعویض کنند. این پنجره ها گرما و سرمای محیط را حفظ و متعادل کرده و در طولانی مدت به صرفه جویی در انرژی و هزینه ها کمک زیادی می کنند. اگرچه، سفارش پنجره های جایگزین به این معناست که پنجره جدید باید در جایگاه پنجره قبلی جای بگیرد و این یعنی باید پنجره ای با سایز سفارشی مختص به همان فضا ساخته شود.

ممکن است برایتان سوال باشد که چرا کسی باید پنجره های سفارشی بخواهد در حالی که می تواند پنجره های آماده با سایز استاندارد تهیه کند؟ ممکن است این کار صرفا سلیقه ی صاحب خانه باشد، اما معمولا این پنجره های سفارشی میزان ساخت و ساز و تخریب را کم می کنند و به همین دلیل مناسب هستند. علاوه بر آن، شما می توانید پنجره هایی زیبا با در های کشویی و تاشوی جذاب و دلخواهتان را داشته باشید که طبیعتا کمی زمان بر هستند اما قطعا ارزش صبر کردن را دارند.

مطالعه مقاله‌ی چگونگی طراحی پنجره‌ها در نما را از دست ندهید.

 

طراحی ها و وسایل خاص

شیرآلات مشکی براق از جنس نیکل برای سرویس بهداشتی یک خانه بازسازی شده

عبارت “وسایل خاص” کمی مبهم است، اما باید به خاطر داشته باشید که در کنار بازسازی های بزرگ و ضروری مثل موارد بالا، موارد کوچک تری نیز هستند که به زمان زیادی نیاز دارند. به عنوان مثال، اگر خودتان یا طراح داخلی تان به این نتیجه برسید که لوله کشی ها یا سطوح منزل باید جنس خاصی داشته باشند، این احتمال وجود دارد که زمان بیشتری صرف شود.

 

آویز لوستر شیشه ای دست ساز و بسیار شیک در آشپزخانه خانه بعد از بازسازی

یکی از فلزاتی که به سختی پیدا می شود، نیکل سیاه است. نیکل سیاه ظاهر شیک و براقی دارد ولی چون جز فلز های استاندارد برای استفاده در منزل نیست، پیدا کردن و اندازه گیری های آن به زمان بیشتری نیاز دارد. یکی دیگر از مثال هایی که با آن برخورد داشته ایم، زمانی بود که یکی از مشتریان درخواست یک لوستر شیشه ای دست ساز برای میز کار آشپزخانه کرده بود. این آویز زیبا و کاملا مناسب فضای آشپزخانه بود؛ ولی اولین باری بود که ساخته می شد، پس طبیعتا به زمان بیشتری برای ساخت آن نیاز بود.

یک قانون کلی وجود دارد و آن این است که هرچه فضایتان سلیقه ای تر و سفارشی تر باشد، به زمان بیشتری نیاز دارید. اما این به این معنا نیست که نمی توانید خانه رویاهای خود را داشته باشید؛ فقط حواستان باشد که در این موارد ممکن است طراحان درخواست کنند که کار را کمی دیر تر شروع کنند تا همه وسایل مورد نیاز را تهیه کرده باشند یا اینکه کارتان کمی کندتر از حد معمول پیش برود.

در نهایت، به خاطر داشته باشید که هر وسیله سفارشی ساز، نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد تا کار ها به موقع و هماهنگ با سایر بخش های بازسازی پیش برود و نتیجه نهایی قطعا ارزش زمان و هزینه آن را خواهد داشت. تغییر دکوراسیون سفارشی چیزی است که یک خانه معمولی را تبدیل به خانه رویاهایتان می کند و هدف واقعی و نهایی هر بازسازی همین است.