12 آیتم کلیدی برای تزیین اپن یا کانتر آشپزخانه

تصویر آشپزخانه ای با کابینت های طوسی و کرم

کانتر یا اپن آشپزخانه جایی است که چیدمان آن بسیار در نمای خانه موثر است. البته اکثر اوقات کانتر آشپزخانه بهم ریخته و نامرتب است زیرا افراد خانه اغلب، وسایل را روی آن رها می کنند، به همین دلیل باید در طول روز چندین بار مرتب و تمیز شود. این مکان به طور کلی مکان کار و آشپزی است، بنابراین باید وسایل کاربردی و زیبا روی آن قرار گیرد. در اینجا 12 آیتم کلیدی که برای طراحی اپن آشپزخانه مناسب و کاربردی است را بررسی می کنیم. البته به این نکته توجه داشته باشید که از بین این گزینه ها، تنها چند آیتم را با سلیقه ی خود انتخاب کرده و به طور همزمان استفاده نمایید و کانتر آشپزخانه را خیلی شلوغ و نامرتب نکنید. این آیتم ها را مشاهده کنید و پس از آن با ما در میان بگذارید که کدام یک را می پسندید و کدام مورد پسند شما نیست؟

فهرست مطالب:

شیرآلات نقره ای یک آشپزخانه به همراه ترازوی آشپزخانه سبز و سبزیجات

ترازوی آشپزخانه

استفاده از ترازوی آشپزخانه انتخاب مناسبی برای کانتر یا اپن آشپزخانه است و برای وزن کردن وسایل مورد نیاز کیک و پخت و پز بسیار کاربرد دارد و می توان انواع آن را در رنگ ها و مدل های مختلف تهیه نمود.

آشپزخانه ای به رنگ طوسی روشن و صفحه کابینت و کف چوبی با دو گلدان و گیاه روی کانتر

گلدان

گیاهان همیشه از عناصری هستند که برای تزیین تمام قسمت های خانه مناسب هستند، آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. یک گلدان گل روی کانتر یا اپن آشپزخانه ایده ی جالبی است، زیرا عطر و بو و حس ملایمتی که در فضای آشپزخانه پخش می کند. بنابراین می توان یک نقطه ی نورگیر برای گلدان، بر روی کانتر پیدا کرده و گلدان را در آن جا قرار داد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله صندلی اپن یا بار آشپزخانه چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ را مطالعه فرمایید.

کنج یک آشپزخانه با کاغذ دیواری طرح دار یک قفسه چوبی روی دیوار و همزن آبی روی کانتر

همزن

استفاده از همزن بر روی کانتر یا اپن آشپزخانه، بخصوص برای افرادی که به طور دائم از آن استفاده می کنند، می تواند گزینه ی مناسب و کارآمدی باشد. همچنین می توان در کنار آن پیمانه های اندازه گیری و وردنه نیز قرار داد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله بررسی 0 تا 100 مدل سنگ اپن آشپزخانه و معرفی بهترین آن‌ها را مطالعه فرمایید.

آشپزخانه ای با کابینت های سفید، کاشی های بین کابینتی سرمه ای و جا ادویه های سفید روی کانتر

جا ادویه ای

می توان بانکه های قند و شکر و جا ادویه ای را روی کانتر یا اپن آشپزخانه قرار داد. جنس این بانکه ها می تواند شیشه ای، سرامیکی، فلزی و یا پلاستیکی باشد. باید توجه داشته باشیم، نوعی را انتخاب کنیم که علاوه بر زیبایی، دارای درب های کاملا محکم بوده و مانع از نفوذ هوا شود تا از بروز نم و رطوبت جلوگیری کند.

گوشه ای از کانتر یک آشپزخانه با قفسه های چوبی و قهوه ساز مشکی و نقره ای

قهوه ساز

کسانی که هر روز قهوه می نوشند، می توانند یک قسمتی از کانتر یا اپن آشپزخانه را برای قهوه ساز در نظر بگیرند.

آشپزخانه ای سفید با شیرآلات طلایی و کاسه میوه ای چوبی روی کانتر

جا میوه ای

می توان یک جا میوه ای پر از میوه های فصل را روی کانتر یا اپن آشپزخانه، به منظور تشویق یک میان وعده ی سالم قرار داد. استفاده از میوه های تازه، فضای آشپزخانه را شاد و پرنشاط جلوه می دهد.

قسمتی از یک آشپزخانه با اجاق گاز با دسته های قرمز و یک قفسه کتاب چوبی کنار گاز

قفسه ی کتاب

معمولا همه ما تعدادی کتاب آشپزی داریم که نمی دانیم در کجا قرار شان دهیم. یک ایده ی ساده برای تزیین کانتر یا اپن آشپزخانه، استفاده از کتاب است. می توانید مکان مشخصی را بر روی کانتر یا اپن آشپزخانه به کتاب های آشپزی و مورد علاقه تان تخصیص دهید و یا از نگهدارنده های کتاب استفاده کنید. استفاده از کتاب بر روی کانتر می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی و جذابیت، دسترسی به آن ها را آسان تر کند.

آشپزخانه ای با کاشی های افقی سرمه ای براق و کابینت های سفید تمام لوازم مورد نیاز آشپزی کنار گاز

ظروف و لوازم مورد نیاز

بهتر است ظروف و لوازم مورد نیاز آشپزی دم دست و در دسترس باشند، می توانیم در کنار اجاق گاز از یک جای کفگیر و ملاقه برای زمان های آشپزی استفاده کنیم. همچنین خوب است که روغن، نمک و فلفل نیز در دسترس نگه داشته شوند.

گوشه ای اختصاصی از کانتر آشپزخانه برای جاقاشقی و میوه خوری مشکی

جا قاشقی

می توان یک جا قاشقی روی کانتر یا اپن آشپزخانه قرار داد که به اندازه ی چند وعده ی غذایی قاشق و چنگال در آن موجود باشد. بهتر است روی کانتر، نزدیک به میز غذاخوری و یا ماشین ظرفشویی باشد.

آشپزخانه خلوتی به رنگ های مشکی ، سفید و رنگ چوب با یک ظرف بزرگ روی کانتر

ظروف بسیار بزرگ

می توان ظرف یا کاسه ی بسیار بزرگی که اصولا در کابینت های بالایی 30 سانتی متری به راحتی جا نمی شود و از آن برای انواع پاستا و سالاد استفاده می شود، را روی کانتر یا اپن قرار داد، هم نمای جالبی دارد و هم کاربردی است.

آشپزخانه ای با کابینت های کرم رنگ به همراه ماکرویو و مخلوط کن کنار یکدیگر

مخلوط کن

مخلوط کن یکی دیگر از لوازم پرکاربرد آشپزخانه است که در رنگ های مختلف یافت می شود و گزینه ی مناسبی برای مخلوط کردن انواع سوپ، آبمیوه و اسموتی است. آن را هم می توانید بر روی کانتر و در دسترس قرار دهید.

آشپزخانه باکابینت های سفید و آبی و یک تستر سفید روی کانتر

تستر

اگر به نان تست علاقه ی زیادی دارید، می توانید تستر مناسبی خریداری کرده و آن را بر روی کانتر یا اپن آشپزخانه قرار دهید. تستر علاوه بر نمای زیبایی که به آشپزخانه می بخشد، عطر نان تازه را نیز در فضای خانه پخش می کند. بهتر است تستر را در کنار کشوی نان یا ظرف مخصوص نگهداری نان قرار دهید.

 

جمع بندی

نکته ای که در قسمت پایانی مطلب می خواهیم به آن اشاره کنیم، تناسب رنگ هاست. فراموش نکنید که برای زیباتر شدن چیدمان کانتر یا اپن آشپزخانه تان باید به ترکیب رنگ های آیتم های انتخابی و تناسب آن ها با هم نیز توجه کنید.

مطالعه مقاله ی 7 ترکیب رنگ جذاب برای آشپزخانه را از دست ندهید.