تزیین اپن آشپزخانه|راهکارهای کم هزینه و سریع

تصویر آشپزخانه ای با کابینت های طوسی و کرم

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین فضاهای خانه شماست. آشپزخانه‌ها دیگر اتاق‌های ساده‌ای نیستند که در آن‌ها فقط پخت و پز صورت می‌گیرد! اینجا دقیقا همان جاییست که در آن صبحانه می‌‌خورید، به رادیو گوش می‌دهید و گفتگوی گرمی را با خانواده‌تان تجربه می‌کنید. بنابراین لازم است که با ظرافت و دقت زیادی طراحی و چیدمان شود. مسلما تغییر در طراحی آشپزخانه، مانند هر مکان دیگری می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و جذاب باشد. گاهی یک تغییر کوچک می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی از خود به جای بگذارد.

کانتر آشپزخانه از جمله قسمت‌هایی است که می‌تواند شروع‌کننده خوبی باشد. در این قسمت از آشپزخانه، می‌توان با تغییرات کوچک و ناچیز، تاثیرات بزرگی را شاهد بود! در این مقاله ما سعی داریم مطالبی را در رابطه با تزیینات اپن و راهکارهای تغییر دادن آشپزخانه با بازچینی اپن، برای شما علاقمندان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

تزیینات اپن آشپزخانه‌ای با کابینت هایی به رنگ چوب، مشکی و سفید و هود سقفی نقره ای بالای جزیره

گاهی اوقات برای زیبا کردن طراحی آشپزخانه، نیازی به بازسازی کامل آن نیست. اپن یکی از این قسمت‌ها است که می‌تواند برای تغییر در چیدمان آشپزخانه، گزینه مناسبی باشد. امروزه اپن‌ها دیگر کانترهای ساده‌ای نیستند که از آن‌ها صرفا برای بسته شدن راه‌های آشپزخانه استفاده شود. با کنار رفتن دیوارها و ورود میزهای جزیره‌ای به طراحی آشپزخانه‌ها، کاربرد اپن‌ها چندین برابر شد. آن‌ها علاوه‌بر این که مکانی عالی برای صرف صبحانه و گذراندن اوقات فراغت هستند، فضایی را برای قرار گرفتن انواع سینک ظرفشویی و اجاق گاز نیز فراهم کرده‌اند. تنوع در طراحی و مدل، محبوبیت آن‌ها را روز به روز بیشتر می‌کند. تزیینات اپن می‌تواند لذت‌بخش و هیجان‌انگیز به نظر برسد.

 

سوالات متداول:

برای تزیین اپن آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. حفظ سادگی 2. ایجاد تضاد 3. استفاده از گیاه 4. نورپردازی مناسب


از چه لوازمی برای تزیین اپن آشپزخانه استفاده کنیم؟

1. ظروف مسی 2. شیشه‌های رنگی 3. ظروف میوه 4. کتاب‌ها 5. مجسمه‌ها

 

نکاتی برای تزیین اپن آشپزخانه

تزیینات اپن آشپزخانه‌ای با کابینت های سفید و رنگ چوب و صفحه رویی سنگی مشکی و چراغ های آویز مشکی

 

حفظ سادگی

تزیینات اپن آبی آشپزخانه‌ای با کابینت های سفید و پنجره مستطیلی بزرگ

امروزه در طراحی و چیدمان آشپزخانه‌ها، زیبایی و جذابیت بر پایه سادگی چیده می‌شود‌. اگر دوست دارید آشپزخانه‌ای لوکس و جذاب داشته باشید، باید آن را در سادگی هرچه تمام‌تر طراحی کنید. در این مواقع، باید از شلوغی‌ها و تزیینات اضافی دوری کنید. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، تا حد امکان آن را ساده طراحی کنید؛ چرا که شلوغی و عناصر زیاد، آن را کوچکتر نشان می‌دهد. سعی کنید از انواع کابینت‌های بدون طرح و ساده در آشپزخانه خود استفاده کنید.

در تزئین کانتر آشپزخانه یا همان میز جزیره‌ای، از عناصر و جزئیات شلوغ‌کننده استفاده نکنید. این کار علاوه‌بر این که زیبایی بیشتری را در آشپزخانه ایجاد می‌کند، سادگی و جذابیت خاصی را نیز به وجود می‌آورد.

 

ایجاد تضاد

تزیینات اپن سفید آشپزخانه‌ای با کابینت های رنگ چوب و سه چهارپایه مشکی

رنگ‌ها عناصر خوبی برای ایجاد تضاد‌های خوب و جذاب هستند. برخی اوقات رنگ‌ها می‌توانند ظاهر و مدل یک اپن را به طور کلی تغییر دهند.‌ انتخاب درست رنگ علاوه‌بر این که می‌تواند فضای خوبی را ایجاد کند، تاثیر بسیار زیادی بر روح و روان افراد نیز دارد. برای رنگ‌آمیزی دیوار یک خانه، معمولا از یک یا دو رنگ کلی استفاده می‌شود. از این رو، پیشنهاد می‌شود که از دو رنگ متضاد برای رنگ کردن اپن خود استفاده کنید.

ظروف خاص و گلدان‌های گل و گیاه، دو مورد از رایج‌ترین عناصری هستند که می‌توان برای تزئین اپن از آن‌ها استفاده کرد. شما می‌توانید به جای تغییر کلی رنگ اپن، از یک گلدان و یا ظرف میوه‌ای که رنگی متضاد دارد، استفاده کنید. یک جز و عنصر متضاد، در واقع آشپزخانه شما را از یکنواختی و یکپارچگی خود بیرون می‌کشد.

 

استفاده از گیاه

تزیینات اپن آشپزخانه‌ای با گل طبیعی، صفحه مشکی و سنگی روی کابینت های رنگ چوب

گیاهان انرژی خاصی را به محیط منتقل می‌کنند. به همین دلیل خیلی از افراد دوست دارند که گل و گیاه زیادی را در دکوراسیون داخلی خود به کار ببرند. گیاهان علاوه‌بر این که جنبه زیبایی دارند، باعث می‌شوند که هوای آشپزخانه نیز تهویه و پاک شود. گاهی اوقات افراد به جای گیاهان طبیعی، به گیاهان مصنوعی علاقه‌مند هستند. گیاهان مصنوعی تنوع بسیار زیادی داشته و برای تزئین کانتر آشپزخانه، یکی از بهترین گزینه‌ها هستند.‌ در صورتی که اپن شما طول زیادی دارد، می‌توانید از دو گلدان شیک‌ و لوکس به صورت قرینه، برای تزیین اپن استفاده کنید. البته ناگفته نماند که در طراحی‌های امروزی، قرینه بودن دیگر ملاک نیست و افراد بیشتر نامتوازن بودن را انتخاب می‌کنند.

 گلدان‌های کوچک کاکتوس جذابیت بسیار زیادی دارند که می‌توانند برای آشپزخانه شما مناسب باشند. گاهی چند شاخه گل رنگارنگ، می‌تواند محیط آشپزخانه را از این رو به آن رو بکند! هنگام خرید گل و گیاه برای آشپزخانه خود، توجه زیادی داشته باشید. اگر طرفدار گل‌ها و گیاهان آپارتمانی طبیعی هستید، قبل از خرید حتما بررسی کنید و بفهمید که شرایط نگهداری آن‌ها چگونه است.

 

نورپردازی مناسب

تزیینات اپن آشپزخانه‌ با نورپردازی های مخفی، لوسترها و چراغ های آویز با کابینت های قهوه ای

نورپردازی اصل و پایه زیبایی یک خانه را تعیین می‌کند. یک خانه هر چقدر هم که زیبا باشد، اگر نورپردازی مناسبی در آن اعمال نشود، آن خانه هیچوقت نمی‌تواند زیبایی و شکوه خود را به رخ بکشد.‌ امروزه نورپردازی‌های مختلفی، طراحی شده‌اند که می‌توان از آن‌ها برای نورپردازی آشپزخانه استفاده کرد. لوسترها و چراغ‌های آویزان، از جمله گزینه‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را در آشپزخانه خود به کار ببرید. برای این که اپن زیبایی بیشتری داشته باشد، می‌توانید در حاشیه آن از چراغ‌های نواری LED استفاده کنید. این کار توجه بیشتری را به سمت کانتر آشپزخانه جلب می‌کند. اگر قصد دارید از لوستر و چراغ‌‌های آویزان در آشپزخانه خود استفاده کنید، قبل از خرید حتما ابعاد آن را چک کنید و با اندازه آشپزخانه خود مطابقت دهید.

 

 انتخاب درست تزیینات برای اپن آشپزخانه جذاب

تزیینات اپن آشپزخانه‌ چوبی با گل طبیعی و دو چراغ آویز در کنار کابینت های سفید

با توجه به ابعاد اپن، می‌توانید عناصر و اجزای تزئینی مختلفی را برای تزئین آن در نظر بگیرید. برای تزیین کانتر آشپزخانه، علاوه‌بر گیاهان طبیعی و مصنوعی، گزینه‌های بسیار زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 

تزیینات اپن آشپزخانه‌ با ظروف مسی آویزان و داخل قفسه ها با کابینت های مشکی

  • ظروف مسی: شما می‌توانید از ظروف متنوع مسی برای تزیین اپن و ایجاد فضایی سنتی در آشپزخانه ایرانی، استفاده کنید. ظروف مسی رنگ‌های خاصی دارند و می‌توانند آشپزخانه شما چندین برابر زیباتر نشان دهند.

 

تزیینات اپن آشپزخانه‌ آبی با شیشه های رنگی و کابینت های سفید و کفپوش چوبی

  • شیشه‌های رنگی: شیشه‌های رنگی گزینه دیگری هستند که می‌توان برای تزیین اپن آشپزخانه از آن‌ها استفاده کرد. امروزه از شیشه‌های رنگی به عنوان دیوارها و پارتیشن‌های جذاب استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با کمک یک طراح حرفه‌ای، بخشی از اپن خود را به شیشه‌های رنگی اختصاص دهید.

 

تزیینات اپن چوبی آشپزخانه با ظرف میوه، چراغ های آویز مشکی و کابینت های سفید

  • ظروف میوه: امروزه ظروف میوه در طرح، رنگ و ابعاد مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای تزیین اپن خود از آن استفاده کنید. ظروف میوه‌ای با رنگ‌هایی روشن، می‌توانند آشپزخانه یکنواخت شما را به فضایی جذاب تبدیل کنند.

 

تزیینات اپن آشپزخانه‌ با ایجاد قفسه های کتاب، کابینت های سفید و چراغ های آویز طلایی

  • کتاب‌ها: کتاب‌ها همیشه می‌توانند مکانی جذاب و هنری ایجاد کنند. با طراحی قفسه‌ و شلف‌‌هایی در اپن آشپزخانه، می‌توانید فضایی برای قرار دادن کتاب‌های آشپزی خود ایجاد کنید و لذت ببرید.

 

تزیینات اپن قهوه ای با مجسمه و آباژور در آشپزخانه‌ای با کابینت های سفید

  • مجسمه‌ها: مجسمه‌ها ابعاد، اشکال و طرح‌های مختلفی دارند. شما می‌توانید از آن‌ها برای تزیین کانتر آشپزخانه خود استفاده کنید. 

 

میز جزیره‌ای به‌جای اپن در آشپزخانه

تزیینات اپن قرمز رنگ در آشپزخانه‌ای با کابینت های سبز و زرد با کفپوش چوبی براق

میز جزیره آشپزخانه، در واقع یک میز جداگانه و مستقل است که مانند اپن عمل می‌کند. این میز بسیار کاربردی و چند کاره بوده و باعث می‌شود که آشپزخانه زیباتر و لوکس‌تر به نظر برسد. معمولا در آشپزخانه‌هایی که بدون اپن هستند و دیوار اضافی ندارند، از میز برای طراحی جزیره‌ آشپزخانه استفاده می‌کنند. امروزه این میز به عنصری مهم و ضروری برای آشپزخانه‌ مدرن و لوکس تبدیل شده است. کمترین کاری که این میز انجام می‌دهد، فضای ذخیره‌سازی زیادی است که در اختیار شما قرار می‌دهد. این میز می‌تواند مرکز فعالیت بسیاری از کارهای شما در طول روز باشد. پیش‌تر هم اشاره کردیم که شما می‌توانید روی سطح آن، سینک و اجاق گاز خود را قرار دهید.

 

تزیینات اپن آشپزخانه‌ ای سفید با چراغ های آویز نقره ای، سه چهار پایه شتری رنگ و گل طبیعی

میز‌های جزیره‌ای ابعاد و مدل‌های مختلفی دارند که با توجه به اندازه پلان آشپزخانه، کاربرد‌های متعددی را ارائه می‌دهند. میزی که شما می‌خرید باید دقیقا متناسب با آشپزخانه شما باشد. این میز نباید آنقدر بزرگ باشد که عبور و مرور را دشوار کند و نباید آنقدر کوچک باشد که نتوان از آن بهره کامل را برد. میزهای جزیره‌ای در دو مدل ثابت و متحرک وجود دارند. اگر دوست دارید هر چند وقت یکبار در آشپزخانه خود تغییراتی را ایجاد کنید، پیشنهاد می‌کنیم که از میز‌های جزیره‌ای متحرک استفاده کنید.

 

تزیینات اپن چوبی آشپزخانه‌ای با کابینت آبی، کفپوش چوبی، لوستر آویز طلایی و کوزه های سفالی

اگر آشپزخانه‌تان بزرگ است، می‌توانید میز جزیره‌ای خود را در وسط آن قرار دهید. و اما برعکس، اگر آشپزخانه کوچکی دارید، آن را بین آشپزخانه و اتاق نشیمن قرار دهید تا فضای بیشتری در دسترستان باشد. یک میز جزیره‌ای استاندارد، در حالت عادی باید با کابینت‌ها و سایر عناصر آشپزخانه شما هماهنگ و ست باشد.‌ این کار به زیبایی و جذابیت آشپزخانه کمک زیادی می کند. اگر فضای آشپزخانه‌‌تان بسیار یکنواخت و یکپارچه شد، با یک گلدان و یا یک عنصر متضاد، جلوه خاصی را در آشپزخانه ایجاد کنید.

 

تزیینات اپن چوبی به عنوان میز غذاخوری در آشپزخانه‌ای با کابینت ها و صندلی های سفید

یکی دیگر از کاربردهای میزهای جزیره‌ای، استفاده از آن‌ها به عنوان میز ناهارخوری است. در این مواقع شما باید تعدادی از صندلی‌های ست و زیبا را در دور و بر میز جزیره‌ای قرار دهید. این کار، مکانی زیبا را برای سرو غذا و دورهمی‌های گرم، ایجاد می‌کند. برای استفاده بیشتر از میز جزیره‌ای خود، می‌توانید مدل‌های کشویی آن را انتخاب کنید. از این کشوها می‌توانید برای قرار دادن وسایل ضروری استفاده کنید. بهتر است کشوها بدون دستگیره طراحی شوند و از سیستم فشاری در طراحی آن‌ها استفاده شود. با این کار میز جزیره‌ای شما مدرن‌تر جلوه می‌دهد.

 

جمع بندی: چیدمان اصولی اپن برای آشپزخانه 

تزیینات اپن کشویی برای آشپزخانه‌ای با لوسترهای آویز سفید، چهارپایه های مشکی و گلدان گل

همانطور که مشاهده کردید، در این مقاله سعی کردیم مطالبی را در مورد کنتر آشپزخانه و تزیینات آن، برای شما عزیزان بیان کنیم. امیدواریم که با استفاده از این مطالب بتوانید اپن آشپزخانه خود را به خوبی تزیین و زیبا کنید. ممنونیم که تا این قسمت از مطلب با ما همراه بودید.