10 نمونه دیزاین گلدان پاییزی شاداب

تصویر نمای خارجی ویلایی با تخته های چوبی، سقف شیروانی و دکور پاییزی کدو

زمانی که می خواهید یک باغچه پاییزی داشته باشید افزودن تعدادی تمشک خشک شده، شاخ و برگ رنگارنگ، کدو و یا عناصر طبیعی دیگر می تواند راه آسانی برای ایجاد نمایی جذاب باشد. اگر گلدان های گل دارید می توانید با افزودن تعدادی عناصر کار را به اتمام برسانید و دیگر نیازی به نصب گلدان ها و مخازن نیست. اگر در نظر دارید تا از گلدان پاییزی جدیدی استفاده کنید، از چند عنصر فصلی در کار بهره بگیرید تا بتوانید حس پاییزگونه را القا کنید. می توانید از مقداری شاخ و برگ خشک شده و یا یک برج کدو در باغچه استفاده نمایید.

برای الهام گرفتن می توانید از این ۱۰ نمونه گلدان پاییزی که هر کدام جلوه ی بصری منحصر به فرد خاص خود را دارند، استفاده کنید.

در این مطلب نمونه‌های زیر به عنوان ایده‌هایی برای دیزاین پاییزی پیشنهاد شده‌اند:

پله های سنگی ورودی خانه ای با گلدانی پاییزی مشکی که با گیاهان و کدو تزئین شده است

۱- دیزاین با کدو تنبل

از یک کدو برای پوشاندن فضای خالی گلدان استفاده کنید تا به فضا یک حال و هوای متفاوت و پاییزی را به سرعت و آسانی القا کنید. اندازه کدو را طوری انتخاب کنید که برای گلدان و مکانی که قرار است جای خالی آن پر شود مناسب باشد؛ اگر فضای گلدان یا باغچه شما کوچک است یک کدوی بسیار کوچک را در میان شاخ و برگ ها بگنجانید.

۲- استفاده از شاخه ی توت ها

می توانید با افزودن چند شاخه توت به چینش گلدان خود جذابیت ببخشید، مثل این چینش که توسط طراحان باغ و باغچه ی KMS صورت گرفته است. شاخه هایی از بوته های توت درون باغ خودتان را چیده و از آن ها استفاده کنید و یا از فروشگاه ها شاخه های توت طبیعی و یا مصنوعی خریداری کنید.

ورودی خانه ای با استند پاییزی با انواع کدوها برای تزئین

 

۳- استفاده از استند ها و قفسه های گل

یک قفسه ی هرم شکل را پر از پوسته ی کدو حلوایی و دیگر انواع کدو کرده تا ظاهری رنگارنگ به ورودی ایوان بدهید. کف هرم را به وسیله ی پیچک های رنگارنک و گوناگون بپوشانید، مثل چینش مقابل که توسط شرکت باغبانی «ویندوباکس» انجام شده، و یا آن را توسط برگ های پاییزی پراکنده بپوشانید.

پله های مشکی ورودی خانه ای با تزئینات پاییزی کدوهای نارنجی به عنوان گلدان

۴- استفاده از کدو به عنوان گلدان

داخل کدو ها را خالی کنید. سپس گل های پاییزی را درون آن ها قرار دهید. بذر های مختلفی در رنگ های گوناگون در این فصل در گلخانه ها موجود است که می توانید آن ها را تهیه کنید. بوته های خلنگ نیز برای این گلدان ها مناسب هستند و زیبایی خود را حتی اگر خشک شوند حفظ خواهند کرد. و یا بر روی کدو ها صورتک هایی رسم کنید و درون آن ها را با علف های زینتی بپوشانید تا شبیه به مدل موهای عجیب و غریب به نظر برسند.

نکته: زمانی که کدو ها چیده شوند، مدت زمان مشخصی را سرزنده خواهند بود و بعد از مدتی پوسیده و خراب می شوند. می توانید به جای استفاده از کدو های واقعی از گلدان هایی به شکل کدو استفاده کنید.

 

۵- تزیین با عناصر خشک شده

چینش این علف ها، گل ها، دانه های سر باز کرده و شاخ و برگ چشم نواز پاییزی بسیار ساده و آسان است. می توانید برای رسیدن به این چینش از مواد موجود در باغ خود استفاده کنید و یا عناصر خشک شده ای را از فروشگاه ها تهیه کنید.

چند نمونه عناصر خشک شده ای که می توانید مد نظر قرار دهید: دانه های سر باز کرده ی علف های تزئینی، آمارانتوس خود رو، دانه های سر باز کرده گل آفتابگردان، برگ های پاییزی، خزه ها، شاخه های گندم، شاخه های با میوه های طبیعی و مصنوعی، نیلوفر خشک شده و گیاه دم گربه ای و انواع مختلف دیگر.

۶- طراحی با محصولات پاییزی

اگر گلدان شما حاوی عناصر خوراکی چون کاهو پیچ، فلفل و یا کلم پیچ است، می توانید کار را یک سطح جلوتر ببرید و مانند این نمونه ی طراحی شده توسط شرکت باغبانی «گرین لایف» یک مخزن برداشت پاییزی بسازید. کدو هایی که از باغ خود کنده اید را روی هم انباشته کنید و آن ها را در یک مخزن جدید و یا مخزنی که در آن گیاهان در حال رشد وجود دارند، قرار دهید.

۷- استفاده از انار و شاخه های خشک شده

برای رسیدن به نمایی گلکاری شده چیز خاصی نیاز نیست، طراحی این گلدان زیبا که توسط شرکت طراحی باغ و باغچه KMS انجام گرفته از کمی انار خشک شده شرابی رنگ و شاخه های بید بهره برده است و گلدانی با نمایی زیبا را خلق کرده است.

۸- تزیین با چوب و کاج

اگر به این جعبه ی کنار پنجره ای پاییزی که توسط شرکت طراحی باغ و باغچه KMS طراحی شده است، دقت کنید، متوجه افزودن پوسته هایی نصب شده بر روی چوب هایی می شوید که در بالای کلم ها، علف های تزئینی و گل های همیشه بهار قرار دارند. همچنین طراح برای ایجاد نمای زیباتر از میوه های کاج بر روی چوب استفاده کرده است.

۹- برج کدو

یک گلدان خالی و چند کدو در اندازه های مختلف تمام چیزیست که شما به آن نیاز خواهید داشت تا بتوانید این طراحی جذاب درب ورودی را اجرا کنید. از ترکیبی از کدو ها در رنگ ها و اندازه های مختلف استفاده کنید و ساقه ی آن ها را جدا کنید تا روی هم گذاشتن آن ها راحتتر باشد. کدو های پهن به خاطر شکل هندسی و قد کوتاهشان انتخاب مناسبی برای پایه برج خواهند بود.

پیشنهاد می‌کنیم به مقاله 6 روش برای طراحی یک ورودی جذاب برای خانه سر بزنید.

 

ورودی خانه ای با دکور پاییزی برجی از انواع مختلف کدوها روی یکدیگر

همچنین می توانید گلدان را کنار بگذارید و مستقیما سراغ استفاده از کدو برای ساخت برج بروید. در نگاه اول ممکن است یک حقه برای معلق نگاه داشتن کدو ها به نظر برسد، اما به احتمال زیاد این کدو ها در وسط توسط دریل سوراخ شده و بر روی یک تیرک و یا پایه قرار گرفته اند و یا در پشت به یک پایه متصل هستند.

۱۰-  استفاده از شاخه های مگنولیا

از این طراحی که توسط شرکت طراحی سِکِند نِیچِر و با استفاده از شاخه های توس و مگنولیا انجام گرفته است، الهام بگیرید تا به یک چینش برسید که می توانید همین حالا آن را اجرایی کنید. رنگ بنفش سیر، قهوه ای و سبز براق برگ های مگنولیا در ادغام با تنه سفید رنگ توس هم در پاییز و هم زمستان جذاب هستند.