10 مبلمان سبک و چندکاره مخصوص مستاجران

مبل راحتی در منزل به رنگ طوسی

اگر اجاره‌نشین هستید یا به طور مکرر تغییر مکان می‌دهید، احتمالا می‌دانید که جابجایی و مستقر شدن در یک فضای جدید کار دشواری است. ممکن است مبلمان‌های بزرگ و سنگین در ورودی درها و راه پله‌ها گیر کنند و حتی زمانی که همه وسایل داخل خانه است، ممکن است بعضی از وسیله‌ها برای خانه جدید مناسب نباشند. راه چاره چیست؟ به فکر وسایل و مبلمان سبک کوچک و چندکاره‌ای که به راحتی جا‌به‌جا می‌شود، باشید. برای شروع، نگاهی به ۱۰ وسیله ضروری زیر بیندازید.

 

سوالات متداول:

مبلمان سبک در چند مدل طراحی و تولید می‌شوند؟

مبلمان سبک در انواع میز و صندلی تاشو به شکل قفسه‌بندی شده یا کشویی برای استفاده به عنوان میز تلویزیون در اتاق تلویزیون یا مبلمان فضای پذیرایی طراحی و تولید می‌شوند.


چه عواملی بر انتخاب مبلمان سبک اثرگذار هستند؟

سبک دکوراسیون داخلی، مساحت و کاربری فضای مورد نظر در انتخاب مبلمان سبک بسیار تاثیرگذار هستند.

 

فهرست مطالب:

نشیمن کوچکی با یک مبل راحتی طوسی، تعدادی کوسن و یک آپاژور پایه دار کنار مبل

مبل کوچک راحتی

برخلاف یک ست کامل مبلمان بزرگ، این مبل‌ها دو نفره هستند و به راحتی در هر فضایی جا می‌گیرند. در طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک، می‌توانید یک مبل کوچک راحتی را با چند صندلی کوچک ست کنید و در یک سالن بزرگ‌تر، یک مبل راحتی دیگر اضافه کنید. اگر زمانی قصد خرید یک ست کامل مبل داشتید، می‌توانید مبلمان چند منظوره راحتی خود را در اتاق خواب مستر، اتاق کار خانگی، کتابخانه یا اتاق استراحت قرار دهید.

مسز تلویزیون مستطیلی سفید و رنگ چوب با پایه های فلزی

میز تلویزیون

به دنبال یک میز تلویزیون با جایی برای تلویزیون روی آن یا روی دیوار و چند کشو برای قراردادن وسایل برقی مربوطه باشید. میز تلویزیون‌های بزرگ‌تر که تلویزیون درون آن‌ها نصب می‌شوند، سنگین هستند و فضای زیادی را در اتاق تلویزیون اشغال می‌کنند. میز تلویزیون نشان داده شده در این تصویر، توسط صاحب آن با پایه‌های گیره‌ای شکل، دستگیره‌های جدید و تخته چندلا دکور شده است.

قفسه دو طبقه چرخدار برنزی کنار دیوار به همراه تعدادی بطری و یک گلدان گل

قفسه‌های چرخ‌دار

یک قفسه چرخ‌دار برای قرار دادن نوشیدنی‌ها و وسایل شیشه‌ای در اتاق غذاخوری، به عنوان یک کشوی اضافه در آشپزخانه‌های خانه اجاره‌ای، یک قفسه کتاب فوری، برای قرار دادن آثار هنری و صنایع دستی یا حوله‌ها در خانه‌هایی که به اندازه کافی کمد ندارند، استفاده می‌شود.

نشیمنی با پنجره های مربع بزرگ، مبلمان کرم و دو پاف مشکی به عنوان میز عسلی

چهارپایه، اتومان و پاف‌

از چهارپایه‌های کوچک و اتومان‌ها می‌توان به عنوان میز، زیرپایی و صندلی اضافه استفاده کرد، یا اینکه چند تا از آن‌ها را کنار هم قرار داد و یک میز بزرگتر درست کرد. سطوح محکم این صندلی‌ها، آن‌ها را به مبلمان مدرن چندکاره‌ای تبدیل کرده است، اما پاف‌های نرم نیز می‌توانند مبلمانی سبک و کاربردی باشند. کافی است یک سینی روی پاف قرار دهید تا به یک میز کاربردی تبدیل شود.

نشیمنی روشن و سفید با یک کاناپچه و یک صندلی تاشو فلزی با روکش چرمی مشکی

صندلی‌های تاشو

این صندلی‌های فلزی تاشو با روکش‌های چرمی یا برزنت هم طراحی کلاسیکی دارند و هم فضای اندکی اشغال می‌کنند. آن را گوشه اتاق پذیرایی یا اتاق خواب قرار دهید و در صورت نیاز به جابجایی، فقط کافی است آن را تا کنید.

بالکن کوچکی با میز تاشو سفید کنار دیوار و دو چهارپایه فلزی و چوبی زیر پنجره

میزهای تاشو

یک میز غذاخوری با قابلیت تغییر سایز به شما این امکان را می‌دهد که در آپارتمان‌های کوچک از آن‌ها استفاده کنید، در عین حال برای مهمانی‌ها و مناسبت‌های خاص فضای کافی برای پذیرایی از مهمان‌ها داشته باشید. همچنین، اگر به یک خانه بزرگتر نقل مکان کردید، می‌توانید از همان میز قبلی در سایز بزرگش استفاده کنید. یک میز گاتلگ مانند تصویر (میزهایی که هم سطح و هم پایه‌های آن قابلیت تا شدن دارند) برای فضاهای بسیار کوچک مناسب‌ترین گزینه است، چون در کوچک‌ترین حالتش می‌تواند به یک میز کنسول باریک تبدیل شود. اگر فضای بزرگتر دارید، میز و صندلی تاشو جایگزین خوبی برای یک میز گاتلگ هستند.

تختی فلزی با پیشانی فرفوژه قهوه ای و سبک

پیشانی تخت سبک

یک تخت ساده به معنی داشتن یک وسیله کمتر برای بسته‌بندی و جابجایی است. شما می‌توانید با انتخاب یک تکیه‌گاه و پیشانی حصیری یا خیزرانی به جای نمونه‌های سنگین چوبی یا آهنی یک قدم فراتر بروید. مطمئنا بدنتان پس از اسباب‌کشی از شما ممنون خواهد بود.

دراوری کوچک از جنس چوب با سه کشوی کوچک و آینه گرد بالای آن

کشوهای کوچک

یک جفت کشوی کوچک بهتر از یک کشوی بزرگ هستند، چون حمل و جابجا کردن آن ها راحت‌تر است و به راحتی در هر فضایی جا می‌شوند. می‌توانید در یک اتاق بزرگ دو کشو را کنار هم و در یک اتاق کوچک‌تر، هرکدام را نزدیک دیوارهای مقابل هم قرار دهید. یک پیشنهاد ویژه: شما می‌توانید از یک کشوی کوچک در اتاق غذاخوری به عنوان میز یا بوفه و در اتاق کودک برای قرار دادن وسایلی مثل پوشک و … استفاده کنید.

اتاقی با دیوار سفید و کفپوش چوبی با قفسه های کوچکی برای کتاب کیف گیتار کنار آن

قفسه‌های کتاب کوچک

قفسه‌های کتاب کوچکی که می‌توانند به صورت افقی یا عمودی قرار بگیرند، بهترین انتخاب ممکن هستند. اگر دیوار کمی در خانه دارید، می‌توانید آن‌ها را به شکل عمودی روی هم قرار دهید و اگر دیوار بلندی دارید یا می‌خواهید قفسه‌ها را زیر یک پنجره جا دهید، آن ها را به صورت افقی کنار هم بچینید. درست مانند کشوها، داشتن چند قفسه کتاب کوچک بهتر از یک کتابخانه بزرگ است که ممکن است در هر خانه‌ای جا نشود.

کاناپه سفیدی با کوسن های سفید و مشکی برای فضای کم خانه های کوچک

کاناپه

از یک کاناپه و مبل سبک دو نفره می‌توان به عنوان تخت خواب اتاق مهمان و یک صندلی اضافه هنگام نبود مهمان‌ها استفاده کرد. کاناپه‌ها و مبلمان سبک به دلیل کوچکی در یک اتاق کار خانگی یا اتاق کودک، زیر پنجره در اتاق پذیرایی یا روی ایوان جا می‌شوند. ممکن است که اندکی سنگین باشند، اما بسیار سبک‌تر از مبل‌های تاشو و به طور کلی راحت‌تر از آن‌ها هستند.

 

 

کلام آخر

هرکدام از مبلمان سبک دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که در هنگام انتخاب آن‌ها باید به سبک دکوراسیون داخلی فضا، کاربرد و موقعیت قرارگیری آن‌ها در فضا توجه کافی داشت. در این مقاله سعی نموده‌ایم با معرفی انواع مبلمان سبک و کاربرد آن‌ها، شما را در انتخاب بهترین مبلمان منزل همراهی کنیم.

نکات و تجربیات خود مربوط به جابجایی مبلمان هنگام اسباب‌کشی را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.