10 شیوه برای طراحی جزیره آشپزخانه

آشپزخانه با جزیره بزرگ و سفید با سه صندلی کانتر

جزیره یکی از محبوب‌ ترین امکانات آشپزخانه‌ های امروزی است، چون معمولا جایی است که اعضای خانه برای غذا خوردن و آشپزی دور هم جمع می شوند. این مسئله جزیره ی آشپزخانه را تبدیل به مکانی می کند که باید به طراحی و دکور آن دقت کنید. تغییر طراحی جزیره ی آشپزخانه می تواند موجب تغییر چشم نوازی در کل آشپزخانه شود. در این مقاله، ۱۰ شیوه ای که می توانید به کمک آن به قلب خانه تان اندکی عشق اضافه کنید، آورده شده است.

 

رنگ

طراحی جزیره آشپزخانه با تغییر در رنگ جزیره

آیا قصد دارید که ترکیب رنگ آشپزخانه را عوض کنید اما نمی خواهید زیاده‌روی کنید؟ رنگ کردن جزیره ی آشپزخانه اندکی رنگ و تازگی به محیط اضافه می کند، بدون اینکه نگرانی در مورد کوچک‌تر نشان داده شدن آشپزخانه به خاطر وجود رنگ‌های تند یا خیلی تیره کابینت‌ها داشته باشید. اگر دلتان اندکی تغییر بیشتر خواست می‌توانید میز آشپزخانه را با صندلی‌هایی به رنگ متضاد با کابینت تیره در دکوراسیون کرم قهوه ای استفاده کنید.

 

آینه

طراحی جزیره آشپزخانه با استفاده از آینه برای نافرم نشان ندادن کابینت ها

اگر می خواهید میز کانتر آشپزخانه زیاد به چشم نیاید و به خوبی با بقیه اجزای آشپزخانه ترکیب شود، سطوح آینه ای گزینه مناسبی هستند. این سطوح باعث می شوند که کابینت ها بزرگ و بد فرم نشان داده نشوند و محیط را بزرگتر از حد واقعی آن نشان می دهد. برای اینکه آشپزخانه آنتیک به نظر برسد، می توانید از شیشه هایی با نمای قدیمی تر استفاده کنید.

 

چوب

طراحی جزیره آشپزخانه با چوبی به رنگ سطح کفپوش آشپزخانه

یکی دیگر از راه های زیبا کردن طراحی جزیره ی آشپزخانه، هماهنگ کردن سطح آن با سطح چوبی زمین است. پوشاندن اطراف جزیره‌ی آشپزخانه با چوب یا لمینت کار دور از انتظاری است اما باعث می شود فضای آشپزخانه گرم و صمیمی به نظر برسد. اگر پس از بازسازی خانه، مقداری از چوب کف اضافه آمد، می توانید از همان برای تزئین جزیره ی آشپزخانه استفاده کنید.

 

پانل های چوبی

طراحی جزیره آشپزخانه با پانل های چوبی که مخصوص سبک قدیمی برای آشپزخانه است

برای راحت تر نشان دادن یک جزیره ی آشپزخانه بزرگ می توانید از پانل های چوبی کلاسیک استفاده کنید. این پانل ها معمولا در آشپزخانه هایی با استایل یا سبک قدیمی تر استفاده می شوند، اما می توان با اضافه کردن اندکی سطح هندسی و گوشه دار آن ها را به زیبایی در آشپزخانه های امروزی تر نیز جای داد.

 

سبک مبلمان

طراحی جزیره آشپزخانه با متفاوت کردن رنگ جزیره و طراحی خاص

ایجاد ویژگی هایی شبیه مبلمان در طراحی جزیره ی آشپزخانه، باعث می شود که جزیره نسبت به کابینت های کاربردی اطرافش متمایز باشد. می توانید با اضافه کردن چند پایه به جزیره ی آشپزخانه قدیمی تان این ویژگی را در آن ایجاد کنید. اگر قصد اضافه کردن پایه را به جزیره داشتید، قبل از رنگ کردن آن را طراحی کنید تا زیباتر باشد و با محیط هماهنگ تر به نظر برسد.

 

قالب سازی

طراحی جزیره آشپزخانه با قالب گیری سطح جزیره و خاص کردن آن

یکی دیگر از راه های ایجاد ظاهری شبیه مبلمان، تزئین کردن سطح و گوشه های جزیره ی آشپزخانه به کمک قالب گیری کردن آن است. این کار زیبایی و ظرافت مورد نیاز را در خانه ایجاد می کند.

 

جزیره ی آشپزخانه چرخدار

طراحی جزیره آشپزخانه به شکل متحرک و بازتر شدن فضای آشپزخانه

این مورد می تواند کمی سخت باشد، چون باید طراحی جزیره ی آشپزخانه قبلی را به طور کلی تعویض کنید. ولی اگر جزیره ی قبلی غیر قابل استفاده است یا اصلا جزیره ی آشپزخانه ندارید، یک جزیره ی چرخدار فضای بازتر و حرفه ای تری به آشپزخانه می بخشد.

 

استفاده از متریال بازیافتی و دست دوم

با کمترین هزینه می توانید برای خود جزیره ای زیبا طراحی و دیزاین کنید

حتی با صرف هزینه ای اندک می توانید جزیره ی آشپزخانه ی زیبایی داشته باشید، به سراغ مغازه های دست دوم فروشی بروید و متریالی مثل کاشی های قدیمی یا صفحات فلزی قدیمی که مربوط به لوازم آشپزخانه های رستوران ها بوده اند، تهیه کنید. سپس با کمک آن ها جزیره ی آشپزخانه خود را با خلاقیت خودتان تزئین کنید.

 

لامپ های ال.ای.دی

استفاده از لامپ های ال ای دی برای طراحی جزیره اشپزخانه به شکلی خاص

نصب لامپ‌های کوچک ال ای دی در زیر لبه کابینت جزیره برای روشن‌تر شدن آشپزخانه شیک و مدرن بسیار مناسب است.

 

لوازم فلزی

استفاده از فلز برنجی طلایی در طراحی برای دست گیره جزیره آشپزخانه

و ایده آخر، لوازم فلزی آشپزخانه را تغییر دهید. فلز برنج یکی از معروف مواد مورد استفاده در آشپزخانه است. لوازم فلزی با اندکی سطح طلایی به آن اضافه کنید و آشپزخانه خود را نو کنید. همچنین می توانید برای ایجاد ظاهری جدید در آشپزخانه، از چند کابینت فلزی کوچک برای زیر جزیره آشپزخانه استفاده کنید.

شما کدام مدل از جزیره های آشپزخانه را می پسندید؟