10 شیوه برای طراحی جزیره آشپزخانه

آشپزخانه با جزیره بزرگ و سفید با سه صندلی کانتر

جزیره یکی از محبوب‌ ترین امکانات آشپزخانه‌ های امروزی است، چون معمولا جایی است که اعضای خانه برای غذا خوردن و آشپزی دور هم جمع می شوند. این مسئله جزیره ی آشپزخانه را تبدیل به مکانی می کند که باید به طراحی و دکور آن دقت کنید. تغییر طراحی جزیره ی آشپزخانه می تواند موجب تغییر چشم نوازی در کل آشپزخانه شود. در این مقاله، ۱۰ شیوه ای که می توانید به کمک آن به قلب خانه تان اندکی عشق اضافه کنید، آورده شده است.

فهرست مطالب:

طراحی جزیره آشپزخانه با تغییر در رنگ جزیره

۱- رنگ

آیا قصد دارید که رنگ آشپزخانه را عوض کنید اما نمی خواهید زیاده روی کنید؟ رنگ کردن جزیره ی آشپزخانه اندکی رنگ و تازگی به محیط اضافه می کند، بدون اینکه نگرانی در مورد کوچک تر نشان داده شدن آشپزخانه به خاطر وجود رنگ های تند یا خیلی تیره کابینت ها داشته باشید. اگر دلتان اندکی تغییر بیشتر خواست می توانید میز آشپزخانه را با صندلی هایی با رنگ متضاد ست کنید.

طراحی جزیره آشپزخانه با استفاده از آینه برای نافرم نشان ندادن کابینت ها

۲- آینه

اگر می خواهید میز آشپزخانه زیاد به چشم نیاید و به خوبی با بقیه اجزای آشپزخانه ترکیب شود، سطوح آینه ای گزینه مناسبی هستند. این سطوح باعث می شوند که کابینت ها بزرگ و بد فرم نشان داده نشوند و محیط را بزرگتر از حد واقعی آن نشان می دهد. برای اینکه آشپزخانه آنتیک به نظر برسد، می توانید از شیشه هایی با نمای قدیمی تر استفاده کنید.

مطالعه مقاله‌ی انتخاب بهترین آینه برای فضاهای مختلف را از دست ندهید.

طراحی جزیره آشپزخانه با چوبی به رنگ سطح کفپوش آشپزخانه

۳- چوب

یکی دیگر از راه های زیبا کردن طراحی جزیره ی آشپزخانه، هماهنگ کردن سطح آن با سطح چوبی زمین است. پوشاندن اطراف جزیره‌ی آشپزخانه با چوب یا لمینت کار دور از انتظاری است اما باعث می شود فضای آشپزخانه گرم و صمیمی به نظر برسد. اگر پس از بازسازی خانه، مقداری از چوب کف اضافه آمد، می توانید از همان برای تزئین جزیره ی آشپزخانه استفاده کنید.

مطالعه مقاله‌ی کفپوش های برتر برای آشپزخانه، از دید طراحان را از دست ندهید.

طراحی جزیره آشپزخانه با پانل های چوبی که مخصوص سبک قدیمی برای آشپزخانه است

۴- پانل های چوبی

برای راحت تر نشان دادن یک جزیره ی آشپزخانه بزرگ می توانید از پانل های چوبی کلاسیک استفاده کنید. این پانل ها معمولا در آشپزخانه هایی با استایل یا سبک قدیمی تر استفاده می شوند، اما می توان با اضافه کردن اندکی سطح هندسی و گوشه دار آن ها را به زیبایی در آشپزخانه های امروزی تر نیز جای داد.

مطالعه مقاله‌ی با سبک‌های محبوب در طراحی آشپزخانه آشنا شوید را از دست ندهید.

طراحی جزیره آشپزخانه با متفاوت کردن رنگ جزیره و طراحی خاص

۵- سبک مبلمان

ایجاد ویژگی هایی شبیه مبلمان در طراحی جزیره ی آشپزخانه، باعث می شود که جزیره نسبت به کابینت های کاربردی اطرافش متمایز باشد. می توانید با اضافه کردن چند پایه به جزیره ی آشپزخانه قدیمی تان این ویژگی را در آن ایجاد کنید. اگر قصد اضافه کردن پایه را به جزیره داشتید، قبل از رنگ کردن آن را طراحی کنید تا زیباتر باشد و با محیط هماهنگ تر به نظر برسد.

طراحی جزیره آشپزخانه با قالب گیری سطح جزیره و خاص کردن آن

۶- قالب سازی

یکی دیگر از راه های ایجاد ظاهری شبیه مبلمان، تزئین کردن سطح و گوشه های جزیره ی آشپزخانه به کمک قالب گیری کردن آن است. این کار زیبایی و ظرافت مورد نیاز را در خانه ایجاد می کند.

طراحی جزیره آشپزخانه به شکل متحرک و بازتر شدن فضای آشپزخانه

۷- جزیره ی آشپزخانه چرخدار

این مورد می تواند کمی سخت باشد، چون باید طراحی جزیره ی آشپزخانه قبلی را به طور کلی تعویض کنید. ولی اگر جزیره ی قبلی غیر قابل استفاده است یا اصلا جزیره ی آشپزخانه ندارید، یک جزیره ی چرخدار فضای بازتر و حرفه ای تری به آشپزخانه می بخشد.

با کمترین هزینه می توانید برای خود جزیره ای زیبا طراحی و دیزاین کنید

۸- استفاده از متریال بازیافتی و دست دوم

حتی با صرف هزینه ای اندک می توانید جزیره ی آشپزخانه ی زیبایی داشته باشید، به سراغ مغازه های دست دوم فروشی بروید و متریالی مثل کاشی های قدیمی یا صفحات فلزی قدیمی که مربوط به لوازم آشپزخانه های رستوران ها بوده اند، تهیه کنید. سپس با کمک آن ها جزیره ی آشپزخانه خود را با خلاقیت خودتان تزئین کنید.

استفاده از لامپ های ال ای دی برای طراحی جزیره اشپزخانه به شکلی خاص

۹- لامپ های ال.ای.دی

با نصب لامپ های کوچک ال ای دی در زیر لبه جزیره ی آشپزخانه، فضا را روشن تر و مدرن تر نشان دهید.

استفاده از فلز برنجی طلایی در طراحی برای دست گیره جزیره آشپزخانه

۱۰- لوازم فلزی

و ایده آخر، لوازم فلزی آشپزخانه را تغییر دهید. فلز برنج یکی از معروف مواد مورد استفاده در آشپزخانه است. لوازم فلزی با اندکی سطح طلایی به آن اضافه کنید و آشپزخانه خود را نو کنید. همچنین می توانید برای ایجاد ظاهری جدید در آشپزخانه، از چند کابینت فلزی کوچک برای زیر جزیره آشپزخانه استفاده کنید.

شما کدام مدل از جزیره های آشپزخانه را می پسندید؟