10 مدل چیدمان صندلی حیاط یا فضای باز

حیاط خانه ای چیده شده با صندلی ها

به طور معمول، حیاط پشتی خانه جایی برای خوش گذرانی در بیرون خانه است. همچنین حیاط پشتی هر خانه برای دکور کردن، ساختن پاسیو و چیدن مبلمان، باربیکیو، برپایی آتش و … مورد استفاده قرار می گیرد. ولی بد نیست، اگر حداقل یکی از این مکان های دورهمی و وقت گذرانی با دوستان را به حیاط جلوی خانه منتقل کنیم. فرقی ندارد که ایوان خانه را برای ایجاد فضای نشستن گسترش دهید یا یک پاسیو در حیاط جلویی بسازید، این کار باعث می شود که راحت تر با همسایه ها ارتباط برقرار کرده و صمیمی شوید. برای الهام گرفتن، نگاهی به ادامه این مطلب که شامل ایده هایی درباره ایجاد یک محیط صمیمی در حیاط جلویی خانه ها است، بیاندازید.

 

چیدمان حیاط یک منزل آمریکایی با صندلی های طوسی زیبا

1- آتلانتا

در این خانه، صندلی های چوبی با نشیمنگاه های گود و تکیه گاه بلند اطراف یک آتشدان قرار داده شده و یک ورودی صمیمی برای این کلبه ایجاد کرده است. نکته مثبت دیگر این است که به خوبی از این فضای کوچک بهره برداری شده است. اگر دقیق نگاه کنید، می بینید که مهندس معمار به جای بتن کردن کل کف و ایجاد یک پاسیو که می توانست تمام فضای باغچه را پر کند، فقط برای قسمتی که صندلی ها و آتشدان  قرار دارند، از زیرپایی های بتنی استفاده کرده است.

پیشنهاد می‌کنیم به مطلب همه آن چیزی که درباره طراحی پاسیو باید بدانید سر بزنید.

تصویر چیدمان صندلی در حیاط کوچک یک خانه چمن کاری شده

2- شیکاگو

ایوان ها بهترین مکان برای هم صحبتی با همسایه ها و تماشای زیبایی های طبیعی است. ایوان هایی که بزرگ تر هستند، به شما فضا و گزینه های بیشتری برای انتخاب مبلمان می دهند، البته که مبلمان کوچک تر و ظریف تر به راحتی در ایوان های کم عمق جای می گیرند.
این خانه به سبک خانه روستایی مدرن در غرب شیکاگو قرار دارد و ایوان تقریبا کم عمقی دارد که برای پر کردن فضای آن از یک جفت صندلی کوچک سفید استفاده شده است. رنگ صندلی ها با رنگ قاب های در و پنجره هماهنگ شده است.

 

طراحی و چیدمان حیاط یک منزل ساحلی با صندلی

3- سان کلمنته، کالیفرنیا

ساشا مک‌کری، طراح فضای باز، حیاط خانه ساحلی خود در جنوب کالیفرنیا را طوری طراحی و چیدمان کرده که به یک مکان صمیمی و راحت برای جمع شدن با مهمانان و تماشای زیبایی های اقیانوس تبدیل شود. حیاط جلویی برای دوستان و همسایه ها و حیاط پشتی برای جمع های صمیمی تر خانوادگی مورد استفاده قرار می گیرد. حیاط جلویی شامل دو دست صندلی است. یکی اطراف یک آتشدان  و دیگری روی یک سکو که اندکی از سطح زمین بالاتر است. اطراف هر دو مکان را گیاهان سبز پر کرده اند.

مطالعه مطلب بازسازی حیاط و فضای باز منزل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

تصویر حیاط پشتی خانه ای که با صندلی ها چیدمان شده و برای شب هم ریسه آویزان کرده اند

4- آستین، تگزاس

این دایره بزرگ از صندلی ها اطراف یک آتشدان نشان می دهد که اعضای این خانه در آستین همیشه برای پذیرایی از دوستان و همسایگان خود آماده هستند. ریسه های لامپ بالای سر، باعث زیبایی بیشتر این مکان هنگام غروب می شود.

5- نیو راشل، نیویورک

اضافه کردن یک پاسیو ماهواره ای و مکان نشستن به حیاط جلویی، شیوه خوبی برای تبدیل یک چمنزار به مکانی اجتماعی تر است. طراح این باغچه، کف پاسیو را با سنگریزه پوشانده و سپس تکه های سنگ گرانیت را برای ایجاد فضای بیشتر برای نشستن مجاور ایوان کوچک خانه نصب کرده است. مسیر سنگی ‌وسط پاسیو شبیه مسیر سنگی است که از وسط چمن به سمت ورودی خانه کشیده شده است تا پاسیو به خوبی با بقیه خانه هماهنگ شود. ضمنا پر کردن بخشی از چمن با سنگریزه و پاسیو به صرفه جویی در مصرف آب نیز کمک می کند، زیرا به آبیاری کمتری نیاز دارد.

مطالعه مطلب 10 شیوه طراحی باغچه با سنگ ریزه را از دست ندهید. 

6- اشلند، اورگان

خانه های شهری با حیاط های کوچک، برای یک پاسیو ماهواره ای یا ایوان، تخت حیاط و صندلی های بزرگ جای کافی ندارند، اما در بیشتر آن ها می توان یک نیمکت قرار داد. در این خانه در منطقه اشلند، تنها چند متر بین پیاده رو و ورودی خانه فاصله است، اما اضافه کردن یک نیمکت و سایبان چوبی به صمیمی و راحت تر نشان دادن فضا کمک کرده است.

7- ساحل نیوپورت، کالیفرنیا

در این حیاط کوچک در این خانه ساحلی سبک معاصر، هر سانتی متر اهمیت زیادی دارد. فضای بیرونی خانه با استفاده از دو صندلی اطراف یک آتشدان که به سمت پیاده رو قرار دارند، بزرگتر نشان داده شده است. دیوار بیرونی با ارتفاع کم باعث شده که فضا باز و روشن به نظر برسد و در عین حال کمی حریم خصوصی ایجاد کرده است. اگر شعله های آتش کم باشند، لبه های آتشدان می تواند به عنوان مکانی برای قرار دادن لیوان ها و یک ظرف غذا استفاده شود که نیاز به وجود یک میز اضافه را کم می کند.

پیشنهاد می‌کنیم به مطلب راهنمای جامع برای آشنایی با سبک معاصر سر بزنید.

8- دنور

وقتی صاحبان فعلی این خانه ی یک طبقه، تصمیم به خرید آن گرفتند؛ ایوان یکی از بخش های محبوب این خانه برای آن ها بود. بعد ها، این ایوان به یک مکان عالی برای دیدار آن ها و فرزندانشان با همسایه ها بود. مادر خانواده، می گوید حس صمیمی و اجتماعی بودنی که این ایوان ایجاد می کند، نکته مورد علاقه اوست. برای این که ایوان بیشتر به علایق آن ها شبیه شود، این خانواده از یک طراح برای رنگ کردن ایوان و اضافه کردن مبلمان و قالیچه ای با رنگ های روشن و صمیمی کمک گرفتند.

9- مینیاپولیس

در طراحی فضای باز، مکان بسیار اهمیت دارد. اگر حیاط رو به روی خانه شما منظره خوبی دارد، تمرکز همه دورهمی های بیرون از خانه را بر آن بگذارید. این خانه در یک منطقه سبز نزدیک رودخانه هریت در جنوب غربی مینیاپولیس قرار دارد. یک پاسیو بزرگ که به اندازه کافی جا برای یک میز ناهارخوری و یک جفت صندلی متحرک دارد، به اعضای خانواده این امکان را داده که از منظره لذت ببرند. در عین حال، گیاهان همیشه سبز اندکی حریم خصوصی در حیاط ایجاد کرده اند.

10- وگان، انتاریو

اگر حیاط جلویی خانه، نرده یا گیاهان بلند برای ایجاد حریم خصوصی نداشته باشد، طبیعی است که نشستن بیرون از خانه باعث معذب شدن شما بشود. اضافه کردن یک آلاچیق و پرگولا به مکان نشستن و پوشاندن اطراف آن با  بوته ها و درختچه های کوچک حریم خصوصی در خانه ایجاد می کند ولی همچنان دوستانه و صمیمی به نظر می رسد. این حیاط در حومه انتاریو یک پاسیو دارد که کف آن با سنگریزه پوشیده شده و اطراف آن یک آلاچیق بسیار زیبا و گیاهان سرزنده با نیاز به آب کم قرار دارند.

آیا شما مکانی برای نشستن و دورهمی در حیاط جلویی خانه دارید؟ تجربیات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.