10 ایده برای یک اتاق آفتابگیر آرامش بخش

اتاق رو به دریا و آفتابگیر با مبل سفید

مهم نیست که شرایط آب و هوایی در محل سکونت شما چگونه است، اتاق های فصلی و آفتابگیر می توانند برای افزایش انعطاف و جذابیت در طراحی منزل شما گنجانده شوند. مهم نیست که آفتاب دائما یا فقط گهگاهی به داخل فضا می تابد، از یکی از این فضاها الهام بگیرید تا یک اتاق نورگیر فصلی برای خود بسازید که پر از نور طبیعی است.

فهرست مطالب:

 

تصویر یک اتاق آفتابگیر با استفاده از متریال طبیعی سنگ و چوب

از متریال طبیعی استفاده کنید.

در یک اتاق آفتابگیر تشکیل شده از عناصر طبیعی، به راحتی می توانید با طبیعت انس بگیرید. انواع تخته های چوبی، آجر و سنگ های مورد علاقه ‌تان را از فروشگاه تهیه کنید و اتاق آفتابگیرتان را دیزاین کنید.

 

اتاق آفتابگیری با دیوارهای سفید و نارنجی، سقف قرمز، نیمکت نارنجی و کاناپه قرمز

کمی رنگ به فضا اضافه کنید.

بگذارید این فضای شاد منعکس کننده شخصیت پر جنب و جوش شما باشد. با استفاده از رنگ روشن روی سقف و دیوارها کمی سرزندگی به اتاق خود بیاورید. برای بُعد دادن به فضا، یک اتاق را به دو رنگ درآورید و از درخشش نور طبیعی لذت ببرید.

 

اتاق آفتابگیر بزرگی با نیمکت های طولانی زیر پنجره و میز و صندلی های غذاخوری

صندلی ها را کنار پنجره قرار دهید.

در اتاق آفتابگیر خود برای داشتن ظاهری کاربردی و زیبا، یک نیمکت بلند در کنار پنجره ها قرار دهید. همچنین میز و صندلی های ناهارخوری کنار پنجره فضای مناسبی را برای دکوراسیون پذیرایی و استراحت میهمانان قبل، حین و بعد از غذا ایجاد می کند.

مطالعه‌ی مقاله میز ناهارخوری و هرآنچه لازم است درباره آن بدانید! می‌تواند برای شما مفید باشد.

 

اتاق آفتابگیر کوچک با کفپوش چوبی را به اتاق کار و مطالعه تبدیل کنید

یک دفتر کار آفتابگیر بسازید.

اگر یک اتاق آفتابگیر کوچکتر دارید، آن را به یک فضای کاری الهام بخش تبدیل کنید. میز خود را بچرخانید تا رو به فضای بیرون قرار بگیرید و قفسه ها و سایر لوازم اداری را از دید مستقیم خارج کنید تا حس فضای بیرون را به داخل بیاورید.

 

تصویر یک اتاق آفتابگیر تمام شیشه با مبلمان و میز و صندلی های غذاخوری کرم رنگ و گل های طبیعی

اتاق آفتابگیری تمام شیشه بسازید.

اتاق آفتابگیر خود را به یک فضای تمام شیشه ای معروف به سولاریوم تبدیل کنید. اگرچه این کار ممکن است، کمی هزینه بر باشد، اما ارزش آن را دارد، چرا که این فضای زیبا و پر نور به شما این امکان را می دهد تا از هر زاویه و در هر فصلی از نور خورشید لذت ببرید.

 

اتاق آفتابگیر شیشه ای با درب و پنجره های تاشو با فریم چوبی

فضا را دو برابر کنید.

اگرچه این کار هزینه بر خواهد بود، اما اگر می توانید در اتاق آفتابگیر خود درب ‌ها و پنجره های تاشو نصب کنید. این یک راه عالی برای گسترش فضای بصری و تبدیل اتاق، به فضایی دلباز و وسیع است که به راحتی با یک فشار دست باز می شود. استفاده از تخت‌های تاشو یک راه حل مناسب برای صرفه جویی فضای اتاق خواب است.

برای آشنایی با انواع پنجره به مقاله چگونگی طراحی پنجره‌ها در نما مراجعه نمایید.

 

اتاق آفتابگیر سنتی با پنجره های بزرگ شیشه ای و سقف طرحدار با مبل کلاسیک

سقف را فراموش نکنید.

یک اتاق فصلی سنتی را با وسایل فوق العاده شیک و بازسازی سقفی که همه با تحسین به آن خیره می شوند، دوباره احیا کنید.

پیشنهاد می‌کنیم به مقاله همه نکات و راهکار های لازم برای طراحی سقف پذیرایی سر بزنید.

 

اتاق آفتابگیر بزرگی با میز و صندلی های حصیری تیره، گلدان های گل و میز و صندلی های غذاخوری

دکوراسیون اتاق آفتابگیر را جذاب و دنج، بچینید.

برای جذابیت در تمام طول سال، مکان‌های مختلفی را برای میز و صندلی‌ هایتان در نظر بگیرید تا بتوانید از آن ها برای مکالماتتان استفاده کنید. اینگونه میهمانان همیشه با خوشحالی از هر منظره لذت می برند و هرگز احساس انزوا از گروه را نخواهند داشت.

 

اتاق آفتابگیری با مبل و میز نارنجی در اتاق خوابی با شومینه سنگی

استراحتگاهی صبحگاهی دست و پا کنید.

طراحی اتاق آفتابگیری در اتاق خواب یک ایده عالی و جذاب است، می توانید فقط چند قدم از رختخواب خود دورتر، یک فنجان از قهوه مورد علاقه خود را بنوشید، در جریان امور فعلی قرار بگیرید یا فقط در آفتاب غرق شوید. اتاق خواب مستر خود را با افزودن یک اتاق آفتابگیر به یک استراحتگاه کوچک که می توانید در لباس خواب خود نیز از آن استفاده کنید، تبدیل کنید.

 

اتاق آفتابگیر باریک و کوچکی با میز و صندلی های سفید ، آباژور مشکی و گلدان گل

از فضاهای محدود نهایت استفاده را ببرید.

اگر جایی برای یک اتاق آفتابگیر با اندازه مناسب و یا بزرگ ندارید، یک اتاق کوچک و زیبا را در جلوی یک پنجره بزرگ با صندلی ساده و راحت ایجاد کنید تا بتوانید در آن بنشینید، تکیه بدهید و از نما لذت ببرید.