10 اشتباه بزرگ در بازسازی و شیوه جلوگیری از آن ها

اشپزخانه با میز ناهارخوری و صندلی تک زرد

هیچ کس دلش نمی خواهد که سال ها درباره بازسازی خانه اش رویابافی کند، سپس چندین ماه طولانی فرآیند بازسازی را تحمل کند و در نهایت، نتیجه کار مورد پسند وی نباشد. خبر خوب این است که دیگر نیازی نیست نگران باشید. ما از سه متخصص بازسازی درباره ۱۰ اشتباه رایج هنگام بازسازی خواستیم تا تجربیاتشان را با ما در میان بگذارند. پس این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا از نتیجه عالی بازسازی خانه خود مطمئن باشید.

توصیه می‌کنیم قبل از شروع بازسازی مطلب برنامه ریزی مناسب برای شروع بازسازی خانه را مطالعه نمایید.

فهرست مطالب:

 

تصویر یک سرویس بهداشتی با دیوار بتنی، روشویی گرد سفید و شیرمشکی و گلدان بتنی

دست کم گرفتن هزینه ها

کسی که قصد بازسازی منزلش را دارد ولی بودجه مشخص و کافی برای آن ندارد، خیلی زود دچار کمبود مالی می شود. وقتی چنین اتفاقی بیفتد، این فرد یک ملک ناتمام دارد که مجبور به فروش آن است. از طرفی هیچ خریداری مشتاق نیست که برای یک ملک ناتمام پول زیادی بدهد، پس فرد بازساز چاره ای ندارد جز اینکه با پشیمانی حاصل از تصمیماتش کنار بیاید. به یاد داشته باشید که شانس دوباره ای به شما داده نمی شود و سرمایه ای که بر اثر یک اشتباه از دست می دهید، به شما بر نمی گردد. بودجه بندی و برنامه ریزی درست از ابتدای کار یک امر ضروری است.

نکته: بهتر است حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد کل بودجه را برای هزینه های احتمالی ناخواسته کنار بگذارید، چرا که وقتی در حال بازسازی هستید، چند اتفاق ناگهانی پیش آمدی طبیعی است.

 

نشیمنی با مبلمان خاکستری مخمل و میز عسلی مربعی با پایه طرحدار

انتخاب ارزان ترین گروه پیمانکاری

افرادی که قصد بازسازی یا نوسازی دارند، معمولا برای پایین نگه داشتن میزان هزینه ها دست به چنین کاری می زنند، ولی نکته مهم این است که این کار می تواند موجب ایجاد هزینه های اضافی بابت بی دقتی و اشتباه در کار و یا کار بی کیفیت شود. یکی از مسائلی که هر چقدر بر آن تاکید کنیم، باز هم کم است این نکته است که ارزان ترین پیشنهاد همیشه به معنای بهترین کار نیست. به جای تمرکز کامل بر روی مسائل مالی در یک قرارداد، به این دقت کنید که بند های این قرارداد چه مسائلی را پوشش می دهند؛ چون در حقیقت، اینجاست که ارزش واقعی، یا نبود آن، در یک قرارداد مشخص می شود. حداقل شرایط سه قرارداد مختلف از سه شرکت مختلف را تهیه کرده و با جزئیات کامل باهم مقایسه کنید. این کار همچنین به شما ایده ای درباره اینکه کار بازسازی هر کدام چقدر طول می کشد، می دهد.

نکته: پیش از تصمیم گیری درباره قرارداد، بهتر است به دنبال شواهدی از کیفیت کار مثل رضایت نامه ها و گواهینامه ها، عکس های پروژه های قبلی و پیشنهادات حرفه ای باشید.

مطالعه‌ی مقاله چه زمانی بهتر است، از یک معمار کمک بگیرید؟ می‌تواند برای شما مفید باشد.

 

میزغذاخوری چوبی کنار دیوار شیشه ای رو به استخر و فضاسازی حیاط

اشتباه در بازسازی با انتخاب پلان ضعیف

کاربرد یک اتاق و جریان ترافیک در آن دو مورد از مهم ترین جنبه هایی هستند که تاثیر مستقیمی بر تجربه شما در استفاده از یک اتاق و فضای آن دارند. همچنین یک طرح مناسب بر ارزش خانه شما می افزاید. اما متاسفانه امروزه، بسیاری از طراحان هنگام ترسیم پلان یک طبقه به جای تمرکز بر کاربرد و جریان رفت و آمد، بیشتر به رنگ و سطوح و ظاهر اهمیت می دهند. برای جلوگیری از این اشتباه رایج در بازسازی، زمان بیشتری برای طرح و برنامه ریزی صرف کنید. به جزئیاتی مثل مکان های جدید درب و پنجره و نقاط قوت هر اتاق فکر کنید. طرح نهایی باید منطقی باشد، حرکت کردن در محیط را آسان تر کند و از تمام پتانسیل موجود در یک محیط استفاده کند. به عنوان مثال، در یک محیط کوچک، بهتر است بیشتر از مبلمان، لوازم و کمد های توکار استفاده شود تا جریان ترافیک در محیط کاهش یافته و اتاق بزرگتر به نظر برسد.

 

آشپزخانه بزرگی با کابینتهای سفید و دو چهارپایه فلزی با روکش طوسی و چراغ های آویز

نداشتن بودجه دقیق

فکر نکردن به تمام جزئیات هنگام بودجه بندی می تواند شما را در برابر هزینه ها آسیب پذیر کند و موجب ایجاد کمبود مالی شود. در نظر داشته باشید که این بودجه شما است که باید فرآیند بازسازی را کنترل کند و نه بر عکس آن.

اگر خودتان بازسازی را انجام دهید، می توانید پول بیشتری ذخیره کنید

این یکی از دام هایی است که بسیاری از طراحان تازه کار را گرفتار می کند. نه تنها ممکن است نتیجه بازسازی چیز خوبی از آب در نیاید، بلکه زمانی که صرف می کنید احتمالا ۳ برابر زمانی است که توسط یک متخصص برای این بازسازی صرف می شد. بخش هایی را که خودتان به تنهایی انجام می دهید، به رنگ آمیزی و دکوراسیون های ساده خارج از منزل محدود کنید و بقیه زمان خود را به مدیریت پروژه بازسازی اختصاص دهید.

 

آشپزخانه با کابینت های سرمه ای، رویه کابینتی سفید چهارپایه هایی به رنگ مسی

نداشتن برنامه دقیق و جزئیات کامل درباره میزان کار بازسازی

این اتفاق معمولا زمانی پیش می آید که تحقیقات درستی انجام نداده باشید و لحظه آخر، درست قبل از شروع کار بازسازی، قصد برنامه ریزی داشته باشید. اگر یک برنامه واضح و دقیق نداشته باشید، مدام نظرتان را تغییر می دهید که به صرف زمان و هزینه بیشتر منجر شده و پیمانکار طرف قرارداد را خسته و عصبانی می کند.

نکته: کوتاه آمدن و اعتماد کردن به کار پیمانکار زمانی که اختلافی پیش آمد، کار عاقلانه ای است.

 

آشپزخانه ای با کابینت ها ترکیبی سفید و چوبی، جزیره سفید آجری و چهارپایه های چوبی و فلزی

تقسیم کار غیر عادلانه

این مسئله مربوط به زوج هایی است ‌که قصد بازسازی دارند. مشخص نکردن دقیق مسئولیت های هر شخص بنا بر توانایی ها و ضعف ها می تواند موجب بحث و درگیری، خشم و اتلاف وقت شود. قبل از شروع کار های فیزیکی، به اندازه کافی زمان صرف مشخص کردن دقیق مسئولیت های هر فرد و زمان بندی کنید.

 

تصویر نمای خارجی ویلایی با ترکیب رنگ های سفید و وطوسی روشن

مطمئن نبودن درباره ظاهر دقیق مورد نظرتان یا ناتوانی در بیان صحیح آن

قبل از شروع برنامه ریزی برای یک ساختمان، اندکی زمان صرف کنید و مشخص کنید که دقیقا چه می خواهید. ایده های موجود در سایت ها یا برنامه های تصویرسازی دیجیتالی به شما کمک می کند تا تفاوت بین طرح های پایه و نتیجه نهایی را درک کنید. همچنین از واژگان مناسب برای توصیف ظاهری که می خواهید استفاده کنید. این کار به انتقال درست خواسته هایتان به طراحان کمک شایانی می کند.

 

خانه ای مدرن با نمای سفید و مشکی و استخر در حیاط و دیوارپوش های چوبی

انتخاب سازنده ای که زاویه دید شما را درک نمی کند

عدم ارتباط صحیح بین طرفین قرارداد، نه تنها موجب کلافگی هر دو طرف می شود، بلکه باعث می شود که نتیجه نهایی کار با چیزی که ایده آل شما بود، بسیار متفاوت باشد. برای پیدا کردن سازندگانی که در خلق ظاهر مد نظر شما حرفه ای هستند، زمان کافی بگذارید. از آن ها بخواهید تا ظاهری که مد نظرشان است و دلایلی که این ساختمان را از بقیه ساختمان ها متمایز می کند، برای شما شرح دهند. اینگونه، هنگامی که کار شروع شود، در می یابید که تمام تصمیماتی که گرفته می شود با حس زیبایی شناسی مورد نظر شما هماهنگ است و از بابت اینکه در حال کار کردن با یک گروه حرفه ای هستید، بسیار خرسند خواهید بود.

 

تصویر یک سرویس بهداشتی با استفاده از رنگ های سفید و مشکی و طوسی با آینه گرد و شیرآلات مشکی

نادیده گرفتن تحقیق کامل درباره تمام مصالح انتخابی خود

مصالح نقش مهمی در ظاهر و کاربردی بودن خانه بازی می کنند، اما سازندگان معمولا بر اساس عادت به سراغ مصالحی که همیشه استفاده می کنند می روند، به جای اینکه درباره جایگزین هایی که برای خانه شما مناسب تر است، تحقیق کنند. اینجا جایی است که باید وارد عمل شوید. زمانی برای تحقیق درباره مصالح مختلف موجود (شامل ظاهر، قیمت، نکات مثبت و منفی، استقامت، طول عمر و آن هایی که برای منطقه زندگی شما مناسب ترین هستند) صرف کنید و این اطلاعات را در اختیار سازندگان و طراحان قرار دهید. اینگونه می توانید با کمک یکدیگر بهترین مصالح و سطوح را انتخاب کنید.

مطالعه‌ی مقاله 3 بخش زمان بر در بازسازی خانه می‌تواند برای شما مفید باشد.

 

پاسیوی خانه ای با دیوارهای طوسی، مبلمان با اسکلت چوبی و روکش خاکستری

حالا نوبت شماست: نصایح و نکات سودمند در بازسازی های خود را، با ما در میان بگذارید.