کفپوش های برتر برای آشپزخانه، از دید طراحان

آشپزخانه با کفپوش پارکت و جزیره و صندلی ها

بدون شک انتخاب کفپوش آشپزخانه از سخت ترین انتخاب ها است. چون آنچه در زیبایی آشپزخانه تاثیر زیادی دارد کف آن است. کفپوش آشپزخانه هم باید با خانه هماهنگ باشد و هم قابلیت هایی مثل ضد لک بودن و مقاومت در برابر شوینده ها داشته باشد.

طراحان معتقدند وقتی بحث کفپوش آشپزخانه در پروژه ها به میان می آید بسیار سخت است که جایگزینی برای چوب و وینیل طرح چوب پیدا کنند. اما اگر استفاده از کاشی یک ضرورت باشد کاشی های بارفتن بهترین انتخاب هستند. همچنین آن ها بر این باور اند که طرح چینش هرینگبون از طرح های محبوب و پرطرفدار برای کف آشپزخانه می باشد.

فهرست کفپوش‌هایی که در این مطلب بررسی شده اند:

آشپزخانه با کابینت های سفید و کفپوش های چوبی تیره

چوب بلوط سفید

طراح شرکت «طراحی های هومان» معتقد است که برای کف آشپزخانه استفاده از چوب بهترین انتخاب است. چرا که محبوبترین متریال انتخابی مشتری ها در چند سال اخیر به جای کاشی، چوب طبیعی بوده است. در بیشتر مواقع چوب ماده ای مقاوم است، اگر نوع و جلایی مناسب از آن انتخاب شود. این متریال ماندگار و قابل تطبیق با هر سبک طراحی است. در هنگام انتخاب چوب، بسیاری از مشتری ها به چوب بلوط سفید علاقه نشان می دهند. می توانید برای دستیابی به ظاهری صنعتی تر از چوب هایی با رگه های زیاد، و برای ظاهری مدرنتر و آراسته تر از چوب هایی با رگه های کمتر استفاده کنید.

یکی از متریال‌های مناسب برای استفاده در کف، ترموود می‌باشد، برای اطلاعات بیشتر به مطلب همه چیز درباره چوب ترموود مراجعه نمایید.

آشپزخانه ای با پیشخوان چوبی و کفپوش چوبی بلوط سفید

«کارن اِسمولَند» که یک معمار است می گوید، معمولا برای کفپوش آشپزخانه از کاشی استفاده نمی کند چون کاشی برای سر پا ایستادن به مدت طولانی مناسب نیست و چوب بسیار مناسب و راحت تر است. در این آشپزخانه از چوب بلوط سفید برای کف استفاده شده است. چوب بلوط سفید بسیار مقاوم و مستحکم است و به سختی روی آن خط و خش می افتد و برای انواع سبک های مدرن و سنتی مناسب است.

آشپزخانه ای با صندلی های زرد و زیبا و کفپوش طرح چوب وینیل

وینیل طرح چوب

یک جایگزین خوب برای چوب، استفاده از وینیل طرح چوب برای کف می باشد. «باربارا میلنِر» از شرکت طراحی داخلی «ساث هیل» عقیده دارد وینیل، در زیر پا از چوب طبیعی و مصنوعی بسیار نرمتر است و مقاومتی خارق العاده نیز دارد. همچنین دارای قابلیت آکوستیک است و باعث می شود صدا کمتر منتقل شود که آن را برای آپارتمان ها بسیار مناسب می سازد. کف این آشپزخانه با وینیل طرح چوب خاکستری رنگ پوشانده شده است. در تمام آپارتمان از همین کفپوش استفاده شده تا از دوگانگی که موجب کوچکتر به نظر آمدن فضا خواهد شد، جلوگیری شود.

آشپزخانه ای با کابینت های چوبی سفید رنگ و کفپوش چوبی بلوط سفید

«جیمز تی.نورمن» نیز از طرفداران کفپوش طرح چوب است. او می گوید به خاطر مقاومت بالا و رنگ بندی خلاقانه، این کفپوش ها طرفداران بسیاری را جذب کرده اند.

در این آشپزخانه تیم طراحی از الوار های خاکستری طرح چوب استفاده کرده اند. آن ها رنگ خاکستری را انتخاب کردند تا تضاد مناسبی با کابینت های سبک شیکر سفید رنگ ایجاد شود.

آشپزخانه ای با کفپوش های چیدمان شده و پنجره بزرگ

طرح چینش هِرینگبون

پس از انتخاب نوع کفپوش، حالا نوبت به چینش آن ها می رسد، استفاده از ایده ای خلاقانه برای چیدمان کفپوش ها می تواند زیبایی کفپوش ها را دوچندان کند. به عقیده ی طراحان چه چوب و چه وینیل طرح چوب مورد استفاده قرار بگیرد، چینش کفپوش ها با طرح هِرینگبون باعث شیک تر شدن و آراسته به نظر رسیدن فضا می شود. طرح هِرینگبون ظاهری کلاسیک به فضا می دهد و طرفداران بسیاری دارد.

تیم طراحان در این آشپزخانه ی واقع در تورنتو الوار های بلوط سفید را با طرح هِرینگبون در کف چیده اند. به عقیده طراح ظاهر لوکس و بی نظیر این کف سالیان سال بر جای خواهد ماند.

آشپزخانه و خانه ای تمام چوب با کفپوش طرح هرینگبون

«کِیت روس» برای کف این آشپزخانه واقع در مینیاپولیس از کاشی های طرح چوب سفید استفاده کرده و آن ها را با طرح چینش هِرینگبون چیده است. کاشی های طرح چوب چیده شده به سبک هِرینگبون برای منازلی که دیزاین شان بر پایه ی چوب است، بسیار مناسبند، چون به خوبی با دیگر سطوح خانه که عمدتا از جنس چوب طبیعی هستند هماهنگ می شوند و نمایی زیبا را خلق می کنند.

آشپزخانه ای با کفپوش بارفتن و جزیره چوبی بسیار زیبا

کاشی بارفتن یا پرسلان

با اینکه از دید طراحان، انتخاب های برتر برای کفپوش آشپزخانه، چوب و وینیل طرح چوب بودند، اما استفاده از کاشی نیز بسیار رایج و مرسوم است، چرا که مزایا و زیبایی کاشی و سرامیک مورد توجه بسیاری از افراد است. وقتی صحبت از کاشی برای کف آشپزخانه به میان می آید، احتمالا بارفتن انتخاب اصلی محسوب می شود. کف این آشپزخانه نیویورکی با کاشی های بارفتن طرح سنگ پوشانده شده و جلوه ای خاص و منحصر به فرد به آن بخشیده است. کاشی بارفتن بسیار مقاوم است و به راحتی نمی شکند. در ضمن این کاشی ها در اشکال مختلفی یافت می شوند که آن ها را برای هر نوع طراحی مناسب می کند.