کامل‌ترین راهنما برای طراحی فست فود

فست فود مدرنی با میز و صندلی های چوبی، سقف لوله کشی آبی تیره و کانتر طوسی

طیف وسیعی از انواع فست فودها در حال گسترش است. در طراحی فست فود معماران، طراحان داخلی، مشاوران آشپزخانه، طراحان روشنایی، نمایندگان بخش بهداشت باید با یکدیگر همکاری داشته باشند تا یک محیط کاملاً منظم، طبق اصول و استاندارد را طراحی و در نهایت آن را راه اندازی کنند.

نحوه اجرای طراحی داخلی و قرارگیری همه عناصر در کنار یکدیگر، بخشی بسیار مهم در عملکرد خوب یک فست فود است. مهم نیست که چه اندازه منو هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد، اگر فضای داخلی جذاب نباشد، احتمال دارد در جذب و نگهداری مشتری با مشکل مواجه شوید.

اینفوگرافی انتخاب مبلمان مناسب برای فست فود

 

سوالات متداول:

استفاده از نام تجاری در طراحی فست فود،چه تاثیری بر مشتریان خواهد گذاشت؟

 هنگامی که قصد طراحی فست فود را دارید، با توجه به هویت نام تجاری، طراحی داخلی فست فود را آغاز کنید. این هویت می‌تواند شامل تصاویر، رنگ، آرم و عبارات خاص برند باشد. کاربرد نام تجاری در فست فود باعث می‌شود که تجربه استفاده از این مکان به یادماندنی‌تر شود. اگرچه ترکیب یک عبارت یا یک جمله کوتاه در آرم فست فود ممکن است کمی سخت باشد، اما گاهی اوقات بهترین عملکرد را دارد و به مخاطبان کمک می‌کند تا به سرعت با نام تجاری فست فود آشنا شوند. 


هنگام خرید مبلمان به چه نکاتی توجه کنیم؟

مبلمان ماهیت، کیفیت و سبک کلی فست فود را تعیین می‌کند. راحتی در نشستن یک عنصر مهم است، مبلمان تا اندازه‌ای باید استاندارد و راحت باشد که وقتی مشتری نیم ساعت یا بیشتر بر روی آن می‌نشیند، احساس ناخوشایندی به او دست ندهد. در کنار راحتی، نما و ظاهر مبلمان نیز مهم است و می‌تواند فضای فست فود را کاملاً هیجان انگیز کند. البته باید در خرید مبلمان به قیمت‌ها توجه بیشتری کنید.


برای طراحی آشپزخانه فست فود به چه نکاتی توجه کنیم؟

آشپزخانه بخش جدایی ناپذیر از فست فود است. اساساً در طراحی رستوران باید 60 درصد مساحت در یک طبقه را به فضای غذاخوری اختصاص داد، در حالی که 40 درصد دیگر به آشپزخانه، انبار، فریزر و غیره اختصاص می‌یابد.در برخی از ساختارها، آشپزخانه توسط مشتریان دیده می‌شود؛ در نتیجه باید به همان اندازه طراحی داخلی، به آن توجه شود.


انتشار بوی مطبوع در فست فود چه مزیت‌هایی دارد؟

 استفاده از رایحه‌هایی که در اکثر افراد باعث واکنش می‌شوند، ضروری هستند. به عنوان مثال، اسطوخودوس اثر آرام‌بخشی بر مغز انسان دارد. وانیل و بابونه در کاهش استرس، افسردگی و اضطراب موثرند، در حالیکه مرکبات و نعناع فلفلی نیز می‌توانند هوشیاری را افزایش دهندگاهی دود انواع غذاهای سرخ کردنی، فضای فست فود را پر می‌کند، رایحه‌های سیب و خیار نیز باعث می‌شوند، هوای فضا مطبوع‌تر شود. 

 

بهترین زمان تغییر دکوراسیون فست فود

فست فود کی‌اف‌سی با دکوراسیون سفید، قرمز و رنگ چوب

تغییر دکوراسیون فست فودها باید هر 3 تا 5 سال به طور مرتب انجام شود و هر 10 سال یک بار طراحی داخلی به طور کامل تغییر کند. این موضوع باعث می‌شود فضای فست فود برای مشتریان مناسب و مهیج شود، ضمن اینکه به شما این امکان را می‌دهد تا سبک‌های مختلفی را اجرا کنید. هنگام تغییر دکواسیون فست فود، باید برخی نکات کلیدی را رعایت کنید.

 

تاثیر نام تجاری و شعار تبلیغاتی در طراحی فست‌فود

دکوراسیون یک فست فود با دیوارهای سفید، میزهای چوبی و چهارپایه های سفید با نام فست فود روی دیوار

هنگامی که قصد طراحی فست فود را دارید، با توجه به هویت نام تجاری، طراحی داخلی فست فود را آغاز کنید. این هویت می‌تواند شامل تصاویر، رنگ، آرم و عبارات خاص برند باشد. کاربرد نام تجاری در فست فود باعث می‌شود که تجربه استفاده از این مکان به یادماندنی‌تر شود.

 

طراحی فست‌فودی با صندلی های چرم قرمز و عکس لوگوی فست‌فود روی دیوار و کفپوش چهارخانه سفید و قرمز

به راحتی می‌توانید نام تجاری را از جهات مختلف از جمله به عنوان عکس برگردان بر روی دیوار و پنجره، صفحه منو، طرح روی مبلمان، طرح روی روشنایی و قاب روی دیوار استفاده کنید. فست فودها، معمولاً دارای یک شعار کوتاه هستند تا بتوانند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند و اهداف خود را به آن‌ها منتقل کنند. اگرچه ترکیب یک عبارت یا یک جمله کوتاه در آرم فست فود ممکن است کمی سخت باشد، اما گاهی اوقات بهترین عملکرد را دارد و به مخاطبان کمک می‌کند تا به سرعت با نام تجاری فست فود آشنا شوند.

 

ایده برای طراحی فست فود

دکوراسیون فست فودی با ترکیب رنگ زرد، خاکستری و سفید و استفاده از دوچرخه بلااستفاده روی دیوار

در مورد ایده‌های مفهومی، گزینه‌های متنوعی برای فست فودها وجود دارد. یک موضوع آشکار این است که فست فود را باید با توجه به نوع غذاهای تخصصی که ارائه می‌دهد، طراحی کرد. اعم از عربی، مکزیکی، ایتالیایی، ژاپنی، لبنانی، ترکی یا هندی. در طراحی این نوع از فست فودها می‌توانید از المان‌های کشور مبدأ استفاده کنید.

 

طراحی داخلی فست فود متناسب با سبک

فست فودی با دکوراسیون داخلی با لوله های فلزی به رنگ آبی، قرمز و چوب

از آنجایی که فست فودها مجبور هستند، سفارشات را با سرعتی تقریباً بالا و ثابت انجام دهند، طراحی آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که بیشتر کارآمد باشند. راه ورودی یک عنصر کلیدی است، یک ورودی خوب به جریان طبیعی طرح داخلی کمک می‌کند. روشنایی ورودی و فضای اتاق انتظار را باید هنگام طراحی فست فود در نظر بگیرید.

 

طراحی فست‌فودی با تم زرد و قهوه‌ای و رنگ چوب و چهارپایه‌های قرمز و قهوه‌ای

اولین کاری که باید انجام شود این است که پیشخوان سفارش را قابل مشاهده و به راحتی در دسترس قرار دهید. از آنجا که این محل، فروش اصلی مواد غذایی است، باید آن را جدی بگیرید. می‌توانید با استفاده از نرده یا پارتیشن، فلش و نشانه‌های کف، مشتریان خود را به سمت پیشخوان هدایت کنید. وقتی مشتریان سفارش خود را انجام دادند، اگر قصد بردن غذای خود را دارند، مطمئن شوید که آن‌ها می‌دانند کجا بروند تا منتظر سفارش خود باشند. نمایان بودن و قابل توجه بودن این دستورالعمل‌ها باعث می‌شود مشتریان در یک منطقه ازدحام نکنند.

 

طراحی یک فست‌فود مدرن با ترکیب رنگ چوب و سفید و یک بخش انتظار با کاناپه سفید

اگر فضای خالی دارید، یک سالن انتظار را ایجاد کنید. سرانجام، هنگامی که مشتری سفارش خود را دریافت کرد، مسیری را به سمت درب خروج تعیین کنید.

 

استفاده از رنگ‌های مناسب در طراحی فست‌فود

فست فودی با دیوارهای خاکستری، میزهای چوبی و چهارپایه های قرمز

ارتباط رنگ با جذب مشتری از گذشته تا به امروز یک عامل مهم در طراحی رستوران‌ها و فست فودها بوده است. استفاده از رنگ برای ارتقاء فضای داخلی به فضایی مجلل را هرگز امری بدیهی تلقی نکنید. رنگ‌ها بسیار بیشتر از المان‌های دیگر تأثیرگذار هستند. آن‌ها می‌توانند روحیه مشتریان را تحت تأثیر قرار دهند، احساسات آن‌ها را برانگیخته و در انتخاب نوع غذا مؤثر باشند. رنگ‌های مختلف واکنش‌های مختلفی را درونشان بر می‌انگیزند، آن‌ها می‌توانند احساس گرسنگی و تشنگی را در مشتریان ایجاد کنند. به همین دلیل، رنگ‌های خاصی در طراحی داخلی فست فود پیشنهاد می‌شود. شاید برایتان جالب باشد که علاوه‌بر طعم غذایی که به مشتری ارائه می‌دهید، مسائل سرنوشت‌ساز دیگری همچون انتخاب رنگ‌های مناسب نیز می‌توانند تأثیر مستقیمی بر روی رضایت مشتری و به دنبال آن، درآمدزایی شما داشته باشد. در ادامه به بررسی برخی از بهترین رنگ‌ها برای طراحی فست فود می‌پردازیم:

پیشنهاد می‌کنیم مقاله چگونگی دکوراسیون انواع سبک‌های رستوران را مطالعه فرمایید.

 

استفاده از رنگ قرمز

طراحی فست فودی با دکوراسیون قرمز و سفید و سقف مشکی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که افراد را به استفاده از رنگ قرمز در فست فود ترغیب می‌کند، افزایش انرژی در فضاست. طبیعتاً شما به هیچ عنوان در رستوران و فست فودی که با دکوراسیون قرمز رنگ طراحی شده، بی‌انرژی و خسته نخواهید بود و همین مسئله هم تأثیر مستقیمی را بر روی افزایش اشتهای مشتری خواهد داشت. در کنار این نیز بد نیست اشاره کنیم که رنگ قرمز، افراد را به افزایش سرعت در سرو غذا وا می‌دارد و به همین دلیل نیز غالباً رستوران‌ها و فست فودهایی که شلوغ و پرمشتری هستند، با استفاده از این رنگ، سرعت بیشتری در راه‌اندازی مشتریانشان پیدا خواهند کرد!

 

استفاده از رنگ نارنجی

طراحی فست فودی با دکوراسیون نارنجی به همراه صندلی های سبز و آبی و نارنجی

رنگ نارنجی نیز تا حدودی مشابه قرمز است، با این تفاوت که احساس رضایت را نیز در افراد بر می‌انگیزاند. استفاده از این رنگ در فضای فست فود باعث می‌شود که مشتریان شما از خوردن غذای ناسالم و نه چندان مقوی خود، احساس گناه نکنند و صرفاً با رضایت کامل از آن لذت ببرند!

 

استفاده از رنگ زرد

طراحی فست فودی با دکوراسیون زرد رنگ برای قسمت خانودگی

رنگ زرد نیز از دیگر رنگ‌های گرمی است که توصیه می‌کنیم از استفاده از آن در فست فود خود غافل نشوید، چراکه این رنگ، رضایت مشتری را افزایش می‌دهد و علاوه‌بر دادن انرژی و هیجان به او، فضای آرامش بخشی را نیز مهیا می‌کند. این رنگ در بسیاری از شرایط در افزایش اشتها نیز مؤثر است.

 

استفاده از رنگ سبز

طراحی فست‌فود با میزها و کفپوش رنگ چوب و صندلی ها و دستمال های سبز رنگ

تمامی طیف‌های رنگ سبز می‌توانند آرامش مستقیمی را به فضای فست فود شما ببخشند و در کنار آن نیز به تمدد اعصاب مشتریانتان نیز کمک کنند. به همین دلیل هم هست که احتمالاً، مشتریان شما در چنین فضایی، اشتهای بیشتری پیدا خواهند کرد.

 

استفاده از رنگ سفید

طراحی فست‌فود با دکوراسیون سفید و میز و قفسه های چوبی و چراغ های آویز

رنگ سفید، در وهله اول می‌تواند فضای فست فود شما را بزرگ‌تر و در عین حال، خلوت‌تر نشان دهد. به دنبال آن نیز آرامش حاکم در فضا افزایش پیدا می‌کند و احتمالاً غذا با لذت بیشتری به مشتریانتان می‌چسبد.

 

استفاده از رنگ مشکی

طراحی فست فودی با دکوراسیون مشکی، میزهای چوبی و صندلی های سبز و مشکی

به‌کارگیری رنگ مشکی و یا هر طیف رنگی نزدیک به آن در فست فود نیاز به احتیاط و دقت بالایی خواهد داشت، چراکه استفاده بی‌رویه و بیش از حد آن می‌تواند فضای فست فود شما را تاریک و دلگیر کرده و در نتیجه، مشتریانتان را نیز فراری دهد! در غیر این صورت اگر تعادل را در استفاده از این طیف رنگی رعایت کنید، می‌توانید فضایی متمرکز و در عین حال پرجنب‌وجوش و جوش در فست فود خود ایجاد کنید.

 

طراحی فست‌فود با میزهای مشکی، صندلی های مخمل قرمز و چراغ های آویز زرد

  • رنگ گرم و سرد

تزئین با رنگ‌های گرم باعث افزایش جذب مشتری و رنگ‌های سرد و خنک باعث می‌شود، مشتریان تصور کنند فضای محیط بسیار آرام است. محبوب‌ترین رنگ‌ها برای فست‌فود، تن‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد است. این رنگ‌ها به عنوان محرک اشتها شناخته شده‌اند و به همین دلیل در طراحی فست فود بسیار رواج دارند. آن‌ها همچنین چشم‌نواز هستند و فضا را برجسته نشان می‌دهند. از آنجا که رنگ‌های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی به راحتی با دیگر رنگ‌ها ترکیب می‌شوند، لازم نیست فقط به این سه رنگ پایبند باشید.

 

طراحی فست‌فود با دیوار خاکستری، چراغ های آویز مشکی، میزهای چوبی و صندلی های کرم و قرمز و خاکستری

  • رنگ حنثی

رنگ‌های خنثی روشن همچون سفید و خاکستری کمک می‌کنند تا مانند هر فضای داخلی دیگر، یک فست فود نیز با فضایی آرام، محیطی را تداعی کند که مشتریان به دلیل احساس آرامش، بیشتر در آنجا بمانند.

 

طراحی فست‌فود بزرگی با ترکیب رنگ چوب و رنگ سبز برای دکوراسیون داخلی

رنگ‌های آرامش‌بخش سبز و قهوه‌ای از دیگر رنگ‌هایی هستند که در فست فود بسیار کاربرد دارند. رنگ سبز با طبیعت در ارتباط است و فضایی آرام را در داخل فست فود ایجاد می‌کند. در کنار رنگ سبز کمی اشاره به رنگ قهوه‌ای چوبی نیز به شما کمک می‌کند تا یک تجربه زیبا را به مشتریان منتقل کنید.

 

انتخاب مبلمان مناسب برای فست‌فود

فست فودی با میزهای چوبی و صندلی هایی با پارچه طوسی و سرخابی

مبلمان ماهیت، کیفیت و سبک کلی فست فود را تعیین می‌کند. راحتی در نشستن یک عنصر مهم است، مبلمان تا اندازه‌ای باید استاندارد و راحت باشد که وقتی مشتری نیم ساعت یا بیشتر بر روی آن می‌نشیند، احساس ناخوشایندی به او دست ندهد. در کنار راحتی، نما و ظاهر مبلمان نیز مهم است و می‌تواند فضای فست فود را کاملاً هیجان انگیز کند. در انتخاب مبلمان هرگز نباید الویت زیبایی، راحتی و عملکرد باشد، چرا که ممکن است بخواهید در فواصل کوتاه مدت تغییراتی را در فضای داخلی ایجاد کنید، در نتیجه باید در خرید مبلمان به قیمت‌ها بیشتر توجه کنید.

 

چیدمان میز و صندلی

طراحی فست‌فود با دکوراسیون زرد و طوسی برای دیوار و سقف و ستون و میز و صندلی ها

چیدن صندلی‌ها و میزهای مناسب برای یک فست فود کار ساده‌ای نیست. بسیاری از پارامترها از جمله محدودیت فضا، نوع سرو غذا و سبک دکوراسیون برای چیدمان میز و صندلی باید در نظر گرفته شود.

 

طراحی فست‌فود با میزهای چوبی، صندلی های قرمز و صفحات پلکسی گلاس برای فاصله گذاری

همچنین باید در فاصله‌گذاری میزها از یکدیگر دقت کافی شود. برای برخی مشتریان فاصله اجتماعی به خصوص در ایام کرونا، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در صورت لزوم می‌توانید پارتیشن‌های پلکسی گلاس را اضافه کنید. به دلیل فاصله گذاری اجتماعی، ممکن است لازم باشد از تعداد میزهایی که در فضای سالن قرار داده‌اید، کم کنید.

 

طراحی فست‌فود با میزهای مربعی و صندلی های چوبی

طراحی فست‌فودی با کفپوش قهوه ای تیره و صندلی ها و نیمکت های چرمی قرمز

طراحی فست‌فود کفپوش پارکت و تم رنگی آبی و مشکی و رنگ چوب و صندلی های فلزی

 

انواع صندلی

طراحی فست‌فود با میزهای گرد چوبی و صندلی های پلاستیکی قرمز

صندلی‌ها دارای انواع مختلفی هستند، صندلی‌های تک نفره، دو نفره، چوبی، چرمی، فلزی یا پلاستیکی. تصمیم شما برای انتخاب صندلی باید منعکس‌کننده محیط و سبک فست فود باشد. معمولاً فضای فست فودها کوچک است، بنابراین صندلی‌هایی را باید خریداری کنید که متناسب با فضا باشند. سعی کنید صندلی‌ها را متناسب با میزها انتخاب کنید، آن‌ها باید به راحتی زیر میز قرار بگیرند.

 

طراحی فست‌فود با میزهای مربع و صندلی های مشکی و نور کم

طراحی فست‌فود با میزهای مستطیلی چوبی و لوسترهای آویز دایره شکل

 

انواع میز

طراحی فست‌فود رنگ چوب با میزهای گرد چوبی و نورپردازی های دیواری

میزهای مربع شکل محبوب‌ترین میزها در طراحی فست فودها شناخته می‌شوند، آن‌ها برای دو یا چهار مشتری بسیار مناسب هستند و برای پذیرایی از گروه‌های بزرگ‌تر می‌توانند در نزدیکی یکدیگر قرار بگیرند. میزهای مستطیل شکل بیشتر برای فست فودهایی که فضایی بزرگی دارند و گروه‌های بزرگ‌تری به آنجا رفت و آمد می‌کنند، مناسب هستند. میز گرد نیز در اکثر فست فودها قابل استفاده است.

 

تاثیر روشنایی و نورپردازی بر طراحی فست فود

فست فودی با ترکیب رنگ طوسی، زرد و مشکی با لوسترهای آویز بزرگ مشکی

یک طراحی داخلی خوب روحیه افراد را بهبود می‌بخشد و داشتن نور مناسب این احساس را دو چندان می‌کند. برای تجهیز کردن فست فود نیاز به لوازمی همچون روشنایی است. نورپردازی یکی دیگر از مؤلفه ‎های اصلی برای طراحی داخلی است، زیرا روشنایی باعث ایجاد هیجان در فضا می‌شود.

 

طراحی فست‌فود با نور کم و سقف و ستون های بتنی و میزو صندلی های چوبی

برخی از فست فودها تمایل به روشنایی کم نور تر دارند تا فضا را برای ماندن طولانی و صمیمی، جذاب‌تر کنند. اما برخی دیگر، از آنجایی که مراکز فست فود برای صرف غذای سریع در نظر گرفته شده‌اند از روشنایی بیشتری استفاده می‌کنند، هم از نور طبیعی پنجره‌های بزرگ و هم از روشنایی با برق.

 

طراحی نمای بیرونی فست فود با رنگ کرم و نورپردازی های به سمت پایین روی سقف شیب دار

نورپردازی در نمای بیرونی ساختمان، به جلب توجه رستوران کمک می‌کند و مشتریان بیشتری را به فست فود می‌کشاند. نور باید جذابیت ظاهری را افزایش دهد و احساس امنیت را نیز فراهم کند.

 

طراحی فست‌فود با پیشخوان چوبی و لوسترهای آویز بالای پیشخوان

روشنایی مستقیم برای مناطقی مانند صندوق، پیشخوان و آشپزخانه نیز لازم خواهد بود. نور فست فود باید رنگ واقعی غذا و نوشیدنی‌های ارائه شده را نشان دهد. اگر نور باعث تغییر رنگ غذا شود، از جذابیت بصری غذا می‌کاهد.

 

تجهیز فست فود با تهویه مناسب

فست فودی با کفپوش چوبی، تهویه مناسب و بادبادک های زرد و قرمز روی سقف

در هنگام طراحی فست فود باید توجه داشته باشید که مشتریان در فضایی احساس آسایش و راحتی دارند که حرارت و کیفیت هوای داخلی مطبوع باشد. گرما به دلیل پخت و پز، روشنایی‌ها، تجهیزات الکتریکی و تعداد مراجعه‌کنندگان در فست فودها زیاد است، ازاین‌رو تهویه هوا یک عنصر مهم برای دستیابی به فضایی دل‌نشین در فست فود است.

 

طراحی آشپزخانه فست فود

فست فودی با طراحی آشپزخانه و کانتر چوبی ال شکل

آشپزخانه بخش جدایی ناپذیر از فست فود است. اساساً در طراحی رستوران باید 60 درصد مساحت در یک طبقه را به فضای غذاخوری اختصاص داد، در حالی که 40 درصد دیگر به آشپزخانه، انبار، فریزر و غیره اختصاص می‌یابد.

 

طراحی فست‌فود چوبی با آشپزخانه کوچک زرد رنگ و لوسترهای آویز

در برخی از ساختارها، آشپزخانه توسط مشتریان دیده می‌شود؛ در نتیجه باید به همان اندازه طراحی داخلی، به آن توجه شود. هنگام سازماندهی آشپزخانه، چیدمان را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که وسایل در دسترس باشند. پیشخوان را برای کارمندان به گونه‌ای طراحی کنید تا سفارشات به راحتی از آشپزخانه به آنجا منتقل شوند، کارمندان هر چه کمتر قدم بردارند، روند کار سریع‌تر پیش می‌رود.

 

طراحی فست‌فود با آشپزخانه نقره ای و یک یخچال و فریزر بزرگ صنعتی

باید فضای کافی برای نگهداری مواد غذایی وجود داشته باشد. این فضا ممکن است شامل یخچال و فریزر و قفسه باشد. یخچال و فریزر بزرگ و استاندارد برای یک فست فود ضروری است، زیرا خرابی در یخچال معمول است و می‌تواند تلفات جدی به همراه داشته باشد.

 

طراحی سرویس بهداشتی فست فود

سرویس بهداشتی با یک دیوار و درب چوبی و یک دیوار خاکستری فست فودی مدرن

وجود یک سرویس بهداشتی تمیز از اولویت‌های طراحی یک فست فود است. در طراحی مهم‌تر از همه، دور نگه داشتن سرویس بهداشتی از میزهای مشتریان و در صورت امکان، دور از ورودی آشپزخانه است. اگر سرویس بهداشتی نزدیک میزها یا مسیر آشپزخانه باشد؛ می‌تواند احساس ناخوشایندی را برای مشتریان ایجاد کند و تأثیر منفی بر کارایی گارسون بگذارد. این فضا باید کاملاً پاک و بدون بو باشد.

 

تاثیر رایحه و موسیقی در جذب مشتری

فست فود شلوغی با میز و صندلی های چوبی و سفید با سقف فلزی مشکی

حتی اگر طراحی جذاب و غذای خارق‌العاده را سرو کنید، رایحه و موسیقی دو عنصر بسیار مهم محسوب می‌شوند که اگر نباشند مشتریان خود را از دست خواهید داد. استفاده از رایحه‌هایی که در اکثر افراد باعث واکنش می‌شوند، ضروری هستند. به عنوان مثال، اسطوخودوس اثر آرام‌بخشی بر مغز انسان دارد. وانیل و بابونه در کاهش استرس، افسردگی و اضطراب موثرند، در حالیکه مرکبات و نعناع فلفلی نیز می‌توانند هوشیاری را افزایش دهند. گاهی دود انواع غذاهای سرخ کردنی، فضای فست فود را پر می‌کند، رایحه‌های سیب و خیار نیز باعث می‌شوند، هوای فضا مطبوع‌تر شود. موسیقی همچنین می‌تواند همه چیز را تغییر دهد و یک فضای عاشقانه یا فضایی مملو از هیجان را ایجاد کند.

 

منوی فست فود

تصویر منوی مشکی طراحی شده یک فست فود

هنگام نوشتن منوی فست فود باید چند نکته را رعایت کنید. اندازه آشپزخانه تأثیر مستقیمی در تعیین تعداد غذاها و نوع آن‌ها دارد. از همه مهم‌تر، منو باید متناسب با سبک، آرم تجاری و هویت فست فود باشد. اگر تناسب رعایت نشود، ممکن است فردی در سفارش غذا کمی گیج شود، به همین جهت منو باید متناسب با فضای کلی فست فود باشد.

 

لباس فرم کارکنان در طراحی فست فود

آشپزخانه فست فودی به رنگ قهوه ای و مشکی با لباس فرم کارکنان سرمه ای و مشکی

نقش لباس فرم برای کارکنان فست فود، رستوران، کافی شاپ و سایر مراکز عرضه مواد غذایی بسیار اهمیت دارد. اول از همه، کارکنان فست فود را می‌توان شناسایی کرد، علاوه‌بر این، یک محیط کار را نشان می‌دهد که تمام الزامات ایمنی و بهداشتی را رعایت می‌کند. برای جذب مشتری باید لباس فرم متناسب با سبک محل کسب و کار را انتخاب کنید. انتخاب لباس‌های یکدست در یک پالت رنگی خنثی از رنگ مشکی یا سرمه‌ای با سفید یا بژ می‌توانند ظاهری حرفه‌ای و زیبا را ایجاد کنند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله صفر تا صد اصول طراحی کافی شاپ همراه را مطالعه فرمایید.

 

سخن پایانی

فست فود بزرگی با میز و صندلی های سبز و سفید و مشکی و پنجره های مستطیلی بزرگ

برای طراحی فست فود، زیبایی کافی نیست، طراحی باید هوشمندانه باشد. برای استفاده بیشتر از هر سانتی‌متر از فضا، برنامه‌ریزی و چیدمان را در نظر بگیرید. تکمیل طراحی داخلی رستوران نباید تنها اولویت شما باشد، اطمینان از اینکه به درستی انجام شده است، برای عملکرد و گردش کار نیز بسیار اهمیت دارد. توصیه می‌شود برای جلوگیری از ناهنجاری در طراحی، از یک مشاور جهت نورپردازی، کفپوش، نوع رنگ، انتخاب مبلمان و سایر موارد کمک بگیرید.

40 عکس فست فود شیک