همه چیز درباره کاغذ دیواری کلاسیک

اتاق غذاخوری با میز ناهارخوری مشکی، صندلی‌های طوسی، پرده‌های طوسی، کاغذدیواری کلاسیک طوسی، کفپوش پارکت و فرش کرم

شکوه دوران کلاسیک را می‌توان هنوز هم در معماری خانه‌ها مشاهده کرد. هنر کلاسیک علاوه بر نمای بیرونی، در طراحی داخلی خانه‌ها هم وارد شده و امروزه برای چیدمان، رنگ‌ آمیزی و انتخاب لوازم خانه به سبک کلاسیک آن توجه می‌شود. یکی از مواردی که به کلاسیک شدن خانه کمک می‌کند، به کار بردن کاغذ دیواری کلاسیک است. 

کاغذ دیواری طرح کلاسیک فضای آرامش‌بخش و باشکوه به خانه می‌بخشد. مدلهای کاغذ دیواری سبک کلاسیک با طرح و رنگ و بافت‌های مختلف روانه بازار شده‌اند. برای خانه‌هایی که طراحی سقف، کف، مبلمان و پرده‌ها از نوع کلاسیک و تا حدودی سلطنتی است، خرید كاغذ ديواري کلاسیک به شدت توصیه می‌شود. در ادامه با انواع کاغذ دیواری طرح کلاسیک و قیمت آن آشنا می‌شویم. همراه ما باشید. 

 

سوالات متداول:

کاغذ دیواری کلاسیک در چه مدل‌هایی طراحی می‌شود؟

1. کاغذ دیواری باروک 2. کاغذ دیواری روکوکو 3. كاغذ ديواري کلاسیک سلطنتی 4. کاغذ دیواری سبک کلاسیک مدرن


کاغذ دیواری کلاسیک از نظر مبدا کشور سازنده در چند دسته‌ طراحی و تولید می‌شود؟

1. کاغذ دیواری انگلیسی 2. کاغذ دیوار فرانسوی 3. کاغذ دیواری ایتالیایی 4. کاغذ دیواری سوئدی 5. کاغذ دیواری کلاسیک ایرانی


کاغذ دیواری طرح کلاسیک در چه رنگ‌هایی طراحی و تولید می‌شود؟

کاغذ دیواری طرح کلاسیک در رنگ‌های قرمز، خاکستری، بژ، آبی، طلایی، سیاه و سفید طراحی و تولید می‌شود.

 

کاغذ دیواری کلاسیک دقیقا چیست؟

اتاق غذاخوری با کفپوش پارکت، میز ناهارخوری چوبی و صندلی‌های طوسی روشن، کاغذدیواری کلاسیک طوسی روشن، کنسول چوبی و لوستر چندشاخه فلزی

اطلاق واژه‌ی «کلاسیک» به هر موضوعی، آن را با خاصیت‌های دوره کلاسیک در غرب یکی می‌کند. به بیان ساده، کاغذ دیواری سبک کلاسیک با طرح و نقش‌هایی تولید می‌شود که به دوران کلاسیک در غرب اشاره دارد. این نوع از کاغذ دیواری با مدل‌های ساده، مدرن و سلطنتی تلفیق شده و می‌توانید در بازار نمونه‌های تلفیقی این سبک را مشاهده کنید. 

 

انواع مدل‌های کاغذ دیواری سبک کلاسیک 

اتاق غذاخوری با میز بیضی چوبی و صندلی های چوبی طوسی،کفپوش پارکت و کاغذدیواری کلاسیک سفید و طوسی

در طول دوران کلاسیک، سبک‌های هنری مختلفی ظهور کردند که هرکدام خصوصیات ویژه‌ی خود را داشتند. انواع کاغذ دیواری‌های مدل کلاسیک هم با توجه به این دوره‌های هنری دسته‌بندی می‌شوند. در زیر انواع مدلهای كاغذ ديواري کلاسیک را به شما معرفی می‌کنیم. 

 

کاغذ دیواری باروک 

اتاق نشیمنی با آینه دیواری گرد، مبلمان و پرده‌های بنفش، پاف جلو مبلی بنفش، کاغذدیواری کلاسیک بنفش و آباژورهای دیواری

دوره باروک که از 1600 تا 1730 میلادی را در بر می‌گیرد، در دو کشور ایتالیا و فرانسه آغاز شد. کاغذ دیواری سبک باروک تمام ویژگی‌هایی که هنر نقاشی و معماری باروک داشت را با خود دارد. از ویژگی‌های کاغذ دیواری‌های باروک می‌توان به بیان قدرت و ثروت در آن اشاره کرد. در واقع کاغذ دیواری‌هایی که حالت تجملاتی و پر زرق و برق دارند را باروکی می‌نامند. 

از دیگر ویژگی‌های کاغذ دیواری باروک باید به فرم‌های متقارن، منحنی، محدب و مقعر در آن اشاره کرد. در کاغذ دیواری باروک از رنگ‌های قوی مانند طلایی یا بنفش به وفور استفاده می‌شود.

 

کاغذ دیواری روکوکو 

اتاق خوابی با دراور و پاتختی سفید و طلایی، تخت سفید، کاغذدیواری کلاسیک سفید و طلایی و آینه‌هایی با شکل نامنظم و فریم سفید

پس از دوره باروک که هنر معماری و نقاشی متحول شد، نوبت به دوره روکوکو می‌رسد که فاصله بین 1730 تا 1770 میلادی را در بر می‌گیرد. هنر روکوکو خصوصیات جالبی داشت که نقوش آن را می‌توان در کاغذ دیواری‌های سبک روکوکو تماشا کرد. به کار بردن اشکال نامتقارن از ویژگی‌های سبک روکوکو در کاغذ دیواری است. 

اگر قصد خرید کاغذ دیواری کلاسیک مدل روکوکو رو دارید خوب است بدانید که روی این نوع از کاغذ دیواری‌ها خطوط منحنی و پیچک‌هایی دیده می‌شود که به شکل تزئینی سرتاسر کاغذ دیواری را پوشانده است. رنگ‌های متداول در کاغذ دیواری‌های روکوکو شامل طلایی، صورتی روشن، کرم، زرد، بنفش روشن، آبی روشن و گلبهی می‌شود. 

 

كاغذ ديواري کلاسیک سلطنتی

اتاقی با میز فلزی، آباژور رومیزی فلزی، کاغذدیواری کلاسیک سلطنتی، گلدان طوسی و مبل طوسی و طلایی

در اواخر قرن 18 میلادی و پس از پایان دوره‌ی روکوکو، سبک کلاسیک سلطنتی ظهور کرد. این سبک در واقع از دوران یونان و روم باستان الهام گرفته بود. نقوش به کار رفته در کاغذ دیواری کلاسیک سلطنتی ارتباط مستقیمی با نقش و نگار روی بناهای باستانی دارد. كاغذ ديواري کلاسیک سلطنتی برخلاف سبک باروک، خیلی ساده و بدون پیچیدگی هستند. 

البته وجود تزئینات و نقش‌ونگارهای مجلل روی كاغذ ديواري کلاسیک سلطنتی وجود دارد. استفاده از رنگ‌ طلایی در دکوراسیون داخلی، بنفش و آبی در کاغذ دیواری‌های سلطنتی به وفور پیدا می‌شود. این سبک کاغذ دیواری مدل کلاسیک بیشتر در خانه‌هایی که دکوارسیون سلطنتی و لوکس دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

 

کاغذ دیواری سبک کلاسیک مدرن 

اتاقی با میز مطالعه چوبی، آباژور رومیزی، پرده شید و کرم، مبل طرح پلنگی و کاغذدیواری کلاسیک مدرن

با شروع قرن بیستم، سبک کلاسیک کم‌کم رنگ باخت و سبک‌ها و جنبش‌های هنری دیگری مانند سبک بیدر مایر آلمانی، هنر نو، هنر دکو و باهاوس ظهور کردند. ویژگی مشترکی که همه‌ی این سبک‌ها دارند این است که از تجمل‌گرایی ظاهری سبک کلاسیک فاصله گرفته و توجه ویژه‌ای به عملکرد داشتند. 

كاغذ ديواري کلاسیک مدرن از رنگ‌های خنثی گرفته تا رنگ‌های قدرتمند را در بر می‌گیرد. نقوش مختلفی روی این مدل از کاغذ دیواری دیده می‌شود که برخی از آنها بسیار آوانگارد هستند. از این نوع کاغذ دیواری که تلفیقی از کلاسیک و مدرن است، در خانه‌هایی که معماری مدرن دارند بیشتر استفاده می‌شود. 

 

مدل‌هاي كاغذ ديواري کلاسیک با توجه به موقعیت جغرافیایی

اتاقی با پرده نارنجی، کاغذدیواری کلاسیک کرم و قهوه‌ای، آینه دیواری، گلدان گل شیشه‌ای و پنجره ای با فریم سفید

کشورهای مختلف كاغذ ديواري کلاسیک مخصوص به خود را دارند. بنابراین شما می‌توانید با شناخت یک سری عناصر کاغذ دیواری کشور بخصوصی را از کشور دیگر تشخیص بدهید. در یک دسته‌بندی ساده می‌توان کاغذ دیواری‌های کلاسیک را از نظر مبدا کشور سازنده در 4 دسته‌ی زیر قرار داد: 

 

اتاق خوابی با پرده کرم، تخت های چوبی، آباژورهای رومیزی، کاغذدیواری کلاسیک سبز روشن، کفپوش پارکت و صندلی های کرم

 • کاغذ دیواری انگلیسی: کاغذ دیواری‌های کلاسیک انگلستان اغلب دارای نقوش ویکتوریایی هستند. نمایش کلبه‌های انگلیسی با صحنه‌های شکار، منظره گل رز و طرح Paisley که همان بته جقه‌ی ایرانی‌ست در کاغذ دیواری‌های انگلیسی دیده می‌شود. 

 

اتاق خوابی با پرده کرکره‌ای ، تخت طوسی، کاغذدیواری فرانسه به رنگ طوسی و دیوار سفید رنگ

 • کاغذ دیوار فرانسوی: کاغذ دیواری‌های فرانسه با طرح‌های مجلل باروک و روکوکو شناخته می‌شوند. همچنین به کار بردن طرح زنبق فرانسوی و طرح سنتی Toile de Jouy که مخصوص کشور فرانسه است در این کاغذ دیواری‌ها دیده می‌شود. 

 

اتاق خوابی با پرده‌های مشکی، کاغذدیواری کلاسیک ایتالیایی، میز مطالعه چوبی، تخت سلطنتی سفید و مبل خردلی رنگ

 • کاغذ دیواری ایتالیایی: نقاشی‌های باروک ونیزی و نقاشی‌های توهم‌گرا هر دو بخشی از کاغذ دیواری‌های کلاسیک ایتالیایی هستند. از دیگر مشخصه‌های کاغذ دیواری‌های ایتالیایی می‌توان به الگوی مرمر و ترازو، موزاییک‌های رومی و حک کردن آثار فیگوراتیو بوتیچلی روی آنها اشاره کرد. 

 

اتاقی با مبلمان کرم، کنسول سه کشو چوبی، آینه قدیمی دیواری و کاغذدیواری کلاسیک سوئدی کرم با کفپوش پارکت

 • کاغذ دیواری سوئدی: کاغذ دیواری‌های سوئدی اغلب با هنر فولکلور این منطقه در آمیخته شده است. می‌توانید نشانه‌هایی از سبک گوستاوی که در واقع یک سبک اشرافی برای خانه‌های سلطنتی بود را در کاغذ دیواری‌های سوئدی تماشا کنید. 

 

 اتاق نشیمنی با کاغذدیواری ایرانی آبی رنگ، آینه دیواری، درب و پنجره های آبی، مبلمان کرم و آبی با میز عسلی چوبی

 • کاغذ دیواری کلاسیک ایرانی: در چند دهه گذشته کاغذ دیواری‌های کلاسیک ایرانی هم طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. نمایش هنر کاشی‌کاری و هنر خطاطی روی کاغذ دیواری‌های ایرانی محبوبیت آن را دو چندان کرده است. کاغذ دیواری‌های کلاسیک ایرانی را کاغذ دیواری سنتی هم می‌گویند که در دکوراسیون خانه‌های لوکس ایرانی استفاده می‌شوند.

 

رنگ کاغذ دیواری کلاسیک 

اتاق غذاخوری با میز چوبی و صندلی‌های طوسی، گلدان گل طبیعی روی میز، کاغذدیواری کلاسیک آبی روشن و پنجره های گنبدی شکل با فریم سفید

طیف رنگی کاغذ دیواری‌های کلاسیک از رنگ‌های خنثی و ظریف گرفته تا رنگ‌های باشکوه و قدرتمند را در بر می‌گیرد. اما در میان تمام رنگ‌ها برخی از رنگ‌ها هستند که بیشترین کاربرد را در ساخت کاغذ دیواری طرح کلاسیک دارند. در ادامه رنگ‌های متداول را معرفی می‌کنیم. 

 

اتاق خوابی با پرده‌های کرم، کاغذدیواری کلاسیک قرمز، مبل و تخت کرمی با دراور چوبی قهوه‌ای

 • قرمز: اگرچه رنگ قرمز اغلب نماد عشق و هیجان عاشقانه است اما شخصیتی سلطنتی و پادشاهانه هم دارد. قرمز در رنگ‌های تیره بخصوص زرشکی، به دیوار خانه ابهتی چشمگیر می‌دهد. ترکیب رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی با رنگ‌های دیگر مانند سفید و طوسی برای کاغذ دیواری کلاسیک بسیار متداول است. 

 

اتاق خوابی با تخت کرمی و روتختی سفید، آباژور رومیزی فلزی، کاغذدیواری کلاسیک ، پاتختی چوبی سفید و تابلویی با فریم چوبی

 • خاکستری: برای خانه‌هایی که مبلمان کلاسیک دارند، بهترین رنگ کاغذ دیواری، رنگ خاکستری است. این رنگ خنثی به سایر لوازم موجود در خانه اجازه‌ی خودنمایی می‌دهد و زیبایی خود را هم حفظ می‌کند. خاکستری متداول‌ترین رنگ کاغذ دیواری مدل کلاسیک در تمام دنیاست. 

 

اتاقی با کاغذدیواری کلاسیک بژ، پرده های سفید، آباژور ایستاده، قاب های دیواری با فریم چوبی، میز چوبی و اکسسوری های روی میز

 • بژ: در روانشناسی رنگ‌ها، رنگ بژ را مترادف با لطافت، راحتی، ملایمت و عاطفی بودن می‌دانند. به همین دلیل از رنگ بژ در ساخت کاغذ دیواری‌های کلاسیک به وفور استفاده می‌شود. این رنگ حال و هوای ستون‌های بناهای باستانی را تداعی می‌کند و به دلیل گرمایی که دارد برای دکوراسیون پذیرایی و اتاق خواب بسیار مناسب است. 

 

اتاق نشیمنی با مبل سفید، آباژور رومیزی سفید، گلدان و کوسن آبی، کاغذدیواری کلاسیک سفید و آبی، پنجره‌ای با فریم سفید

 • آبی: اگر به دنبال یک كاغذ ديواري کلاسیک عمیق و جذاب هستید، رنگ آبی در دکوراسیون کلاسیک می‌تواند فضایی متنوع و زیبا را خلق کند. این رنگ در کنار روحانیتی که دارد به خنک شدن خانه کمک می‌کند. از این رنگ در طرح‌های دکوراسیون سنتی ویکتوریایی انگلستان یا کاغذ دیواری‌های با الگوی کشورهای مدیترانه استفاده می‌شود. 

 

اتاقی با چراغ ایستاده برنزی، مبل طوسی با کوسن سفید و کاغذدیواری کلاسیک به رنگ سفید و طلایی

 • طلایی: پر واضح است که رنگ طلایی برای کاغذ دیواری کلاسیک بسیار مناسب است. این رنگ با تمام وجود جلال، شکوه و پر زرق و برق بودن دوره کلاسیک را به رخ می‌کشد. بنابراین اگر به فکر دکوراسیون پذیرایی سفید طلایی هستید، كاغذ ديواري کلاسیک طلایی را در دیوار خانه نصب کنید. 

 

خانه‌ای با کاغذدیواری کلاسیک سیاه و سفید، پنجره‌ای با فریم سفید و دیوارهای طوسی رنگ

 • سیاه و سفید: یکی دیگر از رنگ‌های متداول برای کاغذ دیواری‌های کلاسیک، طرح سیاه و سفید است. این طرح برای تمام خانه‌‎ها با هر نوع دکوراسیونی مناسب است. به راحتی می‌توانید پرده، مبل و کفپوش خانه را با کاغذ دیواری مدل کلاسیک سیاه و سفید هماهنگ کنید. 

 

کاربردهای کاغذ دیواری سبک کلاسیک در خانه 

اتاق خوابی با تخت طوسی، کاغذدیواری کلاسیک طوسی، تابلوهای دیواری با فریم سفید،آباژور رومیزی و پاتختی سفید

کدام قسمت از خانه می‌توان از کاغذ دیواری مدل کلاسیک استفاده کرد؟ این سوالی‌ست که خیلی از مردم می‌پرسند و برای پاسخ به آن ما چند بخش خانه و کاربردهای كاغذ ديواري کلاسیک در آن را به شما معرفی می‌کنیم. 

 • اتاق خواب: یکی از بهترین مکان‌ها برای نصب کاغذ دیواری کلاسیک، اتاق خواب است. با نصب کاغذ دیواری‌هایی که طرح کاخ و قلعه‌های قدیمی و حتی افسانه‌های باستانی را دارد، می‌توانید جذابیت چشمگیری به دکوراسیون اتاق خواب بدهید. خوابیدن در اتاقی که سرشار از نقوش و منظره‌های تاریخی است باید هیجان‌انگیز باشد. 

 

اتاق نشیمنی با پرده‌های سفید، کاغذدیواری کلاسیک آبی روشن، آینه و گلدان سفید روی طاقچه شومینه و مبلمان صورتی و راه راه سفید و طوسی

 • اتاق پذیرایی: اگر معماری و دکوراسیون اتاق پذیرایی شما از نوع کلاسیک بوده یا حداقل با این سبک هماهنگ است، می‌توانید برای طراحی دیوار پذیرایی از كاغذ ديواري کلاسیک استفاده کنید. خوشبختانه طرح‌های کلاسیک متنوعی در بازار ایران وجود دارد که می‌توانید برای اتاق پذیرایی روی آن‌ها حساب کنید. 

 

راهرو خانه‌ای با چراغ سقفی سفید، درب هایی با چهارچوب سفید و کاغذدیواری کلاسیک طرح داماسک سیاه و سفید

 • راهروها: با توجه به اندازه و چیدمانی که در راهروی خانه دارید، می‌توانید کاغذ دیواری طرح کلاسیک را در آن به کار ببرید. راهرو ورودی اتاق خواب می‌تواند داستانی را بازگو کند و کاغذ دیواری‌های کلاسیک بهترین انتخاب برای روایت کردن یک داستان تاریخی هستند. 

 

آشپزخانه‌ای با کاغذدیواری کلاسیک طرح گل، گاز آبی، سینک تک لگنه، شلف های چوبی، کفپوش پارکت و کابینت های سفید

 • آشپزخانه: کاغذ دیواری‌های کلاسیک با طرح‌های روستایی گل و گیاه بهترین انتخاب برای آشپزخانه است. بنابراین می‌توانید از این نوع کاغذ دیواری در آشپزخانه استفاده کنید تا علاوه بر جذابیت بصری، اشتهای اهالی خانه هم باز شود. ترکیب کاغذ دیواری‌های کلاسیک با معماری مدرن آشپزخانه هم بسیار جذاب می‌شود که می‌توانید امتحان کنید. 

 

سرویس بهداشتی با حمام شیشه‌ای، روشویی سفید، جاحوله‌ای فلزی و کاغذدیواری کلاسیک سفید و طوسی

 • حمام: شاید برای شما عجیب باشد اما یکی از بهترین مکان‌ها برای استفاده از کاغذ دیواری طرح کلاسیک، حمام خانه است. می‌توانید از مدل‌هایی که طرح حمام‌های یونان باستان با زیورآلات رنگارنگ و و مجلل دارند برای حمام استفاده کنید. در هنگام خرید به ضدآب بودن کاغذ دیواری توجه کنید. 

 

قیمت کاغذ دیواری کلاسیک 

سرویس بهداشتی با کاغذدیواری کلاسیک آبی، دو روشویی سفید و کمد بالای روشویی با چهارچوب سفید

کاغذ دیواری‌های طرح کلاسیک خوشبختانه در بازار ایران از تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی برخوردار هستند. اگر سری به بازار ایران یا سایت‌های فروش کاغذ دیواری بزنید، با طیف وسیعی از این نوع کاغذ دیواری‌ها مواجه می‌شوید. اما به طور کلی در یک نگاه می‌توان گفت قیمت كاغذ ديواري کلاسیک در بازار ایران از قیمت 150 هزار تومان برای نمونه‌های تولید داخل شروع می‌شود. 

همچنین کاغذ دیواری تا قیمت 2 میلیون تومان برای مدل‌های خارجی هم در بازار وجود دارد. توجه داشته باشید که این قیمت برای یک رول کاغذ دیواری 53 سانتی‌متر در 10 متر است که اندازه‌ی متداول تمام کاغذ دیواری‌های محسوب می‌شود. 

 

جمع بندی

اتاق غذاخوری با پنجره‌های فریم سفید، کاغذدیواری کلاسیک طرح گل به رنگ آبی و کرم، لوستر چندشاخه و اکسسوری های روی میز ناهارخوری

با خرید و نصب کاغذ دیواری طرح کلاسیک در اتاق پذیرایی یا اتاق خواب، حال و هوایی سلطنتی به خانه می‌دهید. نکته‌ی مهمی که قبل از خرید باید توجه کنید این است که دکوراسیون و معماری داخلی خانه شما باید با کاغذ دیواری کلاسیک هماهنگی داشته باشد در غیر این صورت، نمای خانه حالتی دوگانه به خود می‌گیرد. در این مقاله به معرفی انواع کاغذ دیواری‌های کلاسیک، رنگ‌ها و قیمت آن پرداختیم. همچنین بهترین مکان‌ها برای نصب كاغذ ديواري کلاسیک در خانه را معرفی کردیم. شما هم می‌توانید نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.