ایده های جذاب برای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه 

اتاق خواب دخترانه‌ای با کفپوش پارکت، آباژور رومیزی قرمز، صندلی مشکی، دراور سفید، کاغذدیواری گلدار به رنگ صورتی با زمینه سفید، پرده های شید سفید و تخت مشکی فلزی

اتاق خواب دخترانه، طراحی و دکوراسیون خاصی دارد. رنگ‌ها، پرده، دیوار و تخت خواب باید از مدل و سبک ویژه‌ای باشند تا مورد پسند دختران قرار گیرد. در این میان کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه نقش مهمی ایفا می‌کند. کاغذ دیواری به اتاق خواب شخصیت و وقار می‌دهد و از این جهت باید در خرید کاغذ دیواری دخترانه بیشتر دقت کرد

دختران نوجوان، جوان و کودک در هر نقطه از دنیا علایق مخصوص به خود را دارند. اما با رشد دنیای مجازی و توجه به دنیای مد، بعضی از علایق دختران مشترک شده است. این موضوع در انتخاب مدل، سبک و رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب هم وارد شده است‌. چطور؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم و سپس 12 ایده جذاب برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق دخترانه را به شما معرفی می‌کنیم.

 

سوالات متداول:

در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. توجه به گروه سنی 2. توجه به علایق دختران 3. مشاهده طرح و مدل‌های گوناگون 4. هماهنگی با سایر دکوراسیون 5. توجه به جنس کاغذ دیواری 6. قیمت کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه


انواع کاغذ دیواری دخترانه کدامند؟

کاغذ دیواری گلدار، با منظره طبیعی، شب پر ستاره، کلاسیک، نوستالژیک دخترانه، پرنسسی، سه بعدی و دخترانه کیتی، انواع کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه هستند.

 

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب نوجوان دخترانه

اتاق خواب دخترانه ای با فرش کرم، تخت طوسی فلزی، دراور چوبی، کفپوش سرامیکی قهوه‌ای ، کاغذدیواری سفید با طرح پروانه های رنگی و پنجره با فریم مشکی

صنعت مد و رسانه‌ها در انتخاب طرح و رنگ‌های مورد علاقه مردم هم وارد شده‌اند. به عنوان مثال همه ساله شرکت پنتون رنگ سال را معرفی می‌کند و به تبعیت از آن، برندهای معتبر پوشاک و حتی طراحان دکوراسیون داخلی خانه از آن رنگ استفاده می‌کنند. در این بخش نکات مهمی که قبل از خرید کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه باید بدانید را به شما معرفی می‌کنیم.

 

توجه به گروه سنی

اتاق خواب دخترانه ای با پرده سفید، تخت و قفسه های فلزی قرمز، کمددیواری سفید، کاغذدیواری صورتی روشن با طرح مشکی و فرش گرد به رنگ صورتی و قرمز

در هنگام انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه اولین نکته‌ای که باید بدانید سن و سال دختر است. برای دختری در چه سن و سال می‌خواهید کاغذ دیواری تهیه کنید؟ دختربچه‌ها علایق متفاوتی نسبت به دختران نوجوان و جوان دارند. رنگ طرح کاغذ دیواری مناسب برای دختر بچه‌ها با دختران نوجوان و جوان فرق می‌کند. 

از سوی دیگر، طرح کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه در سنین مختلف فرق می‌کند. به عنوان مثال برای دختران کوچک می‌توانید کاغذ دیواری‌های فانتزی و عروسکی که عکس شخصیت‌های کارتونی رو آنها حک شده خریداری کنید اما طرح‌های مناسب دختران نوجوان و جوان کمی جدی‌تر هستند.

 

توجه به علایق دختران 

اتاق خواب دخترانه ای با دو تخت سفید، پاتختی سفید بین دو تخت، پرده کرکره ای سفید، کاغذدیواری گلدار با زمینه سفید و موکت قهوه ای

دختران در هر سنی که باشند علایق مخصوص به خود را دارند. بنابراین در انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر به علایق آنها توجه کنید. این کلیشه که رنگ صورتی را تمام دختران دوست دارند فراموش کنید. ممکن است دختری که اتاق خوابش را کاغذ دیواری می‌زنید روحیاتی متفاوت داشته باشد.

بنابراین از کلیشه‌های رنگ و طرح دخترانه خارج شوید و برای انتخاب کاغذ دیواری سقف و دیوارهای اتاق خواب به علایق خاص دختران توجه داشته باشید.

 

مشاهده طرح و مدل‌های گوناگون

اتاق خواب دخترانه ای با تخت و میز آرایشی سفید، کفپوش پارکت، آینه قدی با فریم سفید، پرده سفید و کاغذدیواری سفید با گل های صورتی

قبل از انتخاب یک مدل خاص، بهتر است طرح و مدل‌های گوناگونی را ببینید. بجز بازارهای فیزیکی در فروشگاه‌های آنلاین هم کاغذ دیواری دخترانه شیک به طور گسترده وجود دارد. بنابراین به فروشگاه‌های اطراف محل زندگی خود وابسته نباشید. 

 

هماهنگی با سایر دکوراسیون 

اتاق خواب دخترانه‌ای با پرده کرم، پاتختی چوبی، آباژور شیشه‌ای، کاغذدیواری ست با تخت سفید با طرح صورتی

یکی دیگر از نکات مهمی که قبل از خرید کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه باید توجه کنید، هماهنگی آن با سایر دکوراسیون اتاق و خانه است. طرح و رنگ کاغذ دیواری نباید به گونه‌ای انتخاب شود که با پرده اتاق، تخت خواب، کف و سایر لوازم موجود در اتاق هماهنگی نداشته باشد. 

علاوه بر این، به هماهنگ بودن طرح و رنگ کاغذ دیواری با کلیت معماری و دکوراسیون داخلی خانه خود هم توجه کنید. بهتر است کاغذ دیواری متناسب با سبک معماری اتاق‌های خانه و رنگ آن هماهنگ با رنگ سایر اتاق‌های خانه انتخاب شود. 

 

توجه به جنس کاغذ دیواری

اتاق خواب دخترانه ای با تخت سفید، پرده کرکره ای سفید، روتختی طوسی و صورتی با کاغذدیواری سفید با طرح گل و برگ به رنگ سبز

آخرین نکته‌ای که در هنگام انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه باید توجه کنید، جنس کاغذ دیواری است. اگر صاحب خانه هستید، بهتر است کاغذ دیواری با کیفیت بالا (حتی گران‌تر) خریداری کنید تا طول عمر و البته کیفیت بهتری داشته باشد. اما اگر مستاجرید، زیاد هزینه کردن برای کاغذ دیواری خیلی به صرفه نیست. 

 

قیمت کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه 

اتاق خواب دخترانه‌ای با تخت سفید، روتختی صورتی، موکت طوسی، پرده کرکره ای سفید و کاغذدیواری سفید با طرح برگ سبز

همانطور که گفته شد، برای تزیین خانه‌ای که در آن مستاجر هستید، خیلی بصرفه نیست کاغذ دیواری گران قیمت خریداری کنید. کاغذ دیواری‌های دخترانه با توجه به جنس، طرح و برند سازنده، قیمت‌های متفاوتی دارد و از حدود 120 هزار تومان شروع می‌شود. 

 

ایده های جذاب برای کاغذ دیواری دخترانه

اتاق خواب دخترانه‌ای با تخت طوسی، روتختی سفید، آباژورهای رومیزی سفید و کاغذدیواری با طرح درخت نخل، حیوانات و خانه با زمینه سفید

در این بخش، 10 نمونه از کاغذ دیواری‌های دخترانه با طرح و رنگ‌های مختلف را به شما معرفی می‌کنیم تا از آنها ایده بگیرید. 

 

کاغذ دیواری گلدار 

اتاق خواب دختر بچه ای با تخت فلزی سفید، قفسه چوبی صورتی کم رنگ، پاتختی سبز پاستلی و کاغذدیواری آبی با گل های بزرگ صورتی

اولین و محبوب‌ترین طرح برای اتاق خواب دختران، کاغذ دیواری گلدار است. خوشبختانه در بازار ایران طیف وسیعی از این طرح کاغذ دیواری وجود دارد و آزادی عمل بیشتری خواهید داشت. کاغذ دیواری‌های گلدار را می‌توان هماهنگ با پرده اتاق خواب دخترانه، قالیچه یا روتختی اتاق خواب انتخاب کرد. کاغذ دیواری‌های گلدار خود مدل‌های گوناگونی دارند که در زیر برخی از مدل‌های آن را نام می‌بریم: 

 

اتاق خواب دختر بچه ای با تخت حفاط دار سفید، مبل کرم، کاغذدیواری با طرح گل رز، کفپوش پارکت و فرش طوسی

  • کاغذ دیواری گل درشت 
  • کاغذ دیواری گل برجسته 
  • کاغذ دیواری گل ریز 
  • کاغذ دیواری گل داماسک 
  • کاغذ دیواری گل رز 

 

کاغذ دیواری منظره طبیعی 

اتاق خواب دختر بچه ای با مبل طوسی روشن، تخت حفاظ دار سفید، کفپوش پارکت، پرده شید طوسی و کاغذدیواری با طرح طبیعت

یکی دیگر از ایده‌ها برای انتخاب کاغذ دیواری مخصوص اتاق خواب دختران، انتخاب کاغذ دیواری با مناظر طبیعی است. این طرح را به عنوان کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه هم می‌توان انتخاب کرد اما طرح‌های بخصوص جنگلی و دشت‌های پر از گل را بهتر است برای اتاق خواب دخترانه انتخاب کرد. 

کاغذ دیواری‌هایی با منظره آبشار، درختان تو در توی جنگی، برکه، حیوانات، کوه، دشت و دریای خروشان از جمله مدل‌هایی هستند که برای اتاق خواب می‌توان تهیه کرد. 

 

کاغذ دیواری شب پر ستاره 

اتاق خواب دخترانه ای با میز مطالعه چوبی و صندلی های چوبی، قفسه و شلف های سفید، کاغذدیواری طرح شب پر ستاره با زمینه سرمه ای و ستاره های سفید

اگر به دنبال کاغذ دیواری با طرح خاصی هستید که شما را به آسمان شب دعوت کند، کاغذی دیواری با طرح شب پر ستاره بهترین انتخاب است. این طرح کاغذ دیواری با رنگ تیره و نشانه‌هایی از ستاره روی آن شناخته می‌شود و می‌تواند اتاق شما را به محلی آرامش‌بخش و مخصوص خواب تبدیل کند. 

 

کاغذ دیواری دخترانه کلاسیک 

اتاق خواب دخترانه‌ای با کاغذدیواری طوسی کلاسیک طرح شاخ و برگ درخت، کفپوش پارکت، تخت و پرده سفید با پاتختی و آباژورهای رومیزی سفید

استفاده از المان‌های دوره کلاسیک در کاغذ دیواری، گونه‌ی جدیدی از کاغذ دیواری‌ها را روانه بازار کرد که به کاغذ دیواری کلاسیک معروف شد. از این نوع کاغذ دیواری بیشتر برای دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده می‌شود اما می‌توان مدل‌های بخصوصی از آن را برای دکوراسیون اتاق خواب هم استفاده کرد. شیک و لاکچری بودن کاغذ دیواری کلاسیک آن را به یکی از محبوب‌ترین‌ها در میان دختران جوان تبدیل کرده است. 

نکته‌ای که در انتخاب طرح و مدل کاغذ دیواری کلاسیک باید توجه داشته باشید این است که برای اتاق خواب دختر بچه‌ها بهتر است از این طرح استفاده نشود یا طرح‌های با رنگ شاد را انتخاب کنید. تنوع رنگ در این مدل کاغذ دیواری به حدی زیادی است که می‌توانید به راحتی انتخاب کنید. 

 

کاغذ دیواری نوستالژیک دخترانه 

اتاق خواب دخترانه ای با تخت فلزی، آباژور رومیزی با پایه مسی و شید سفید، عروسک خرس خردلی و کاغذدیواری سبک رترو گلدار با زمینه سرمه ای

به کار بردن المان‌های نوستالژیک در کاغذ دیواری، سبک retro را به وجود آورده است. کاغذ دیواری‌های سبک retro با تصاویری از چندین دهه قبل و المان‌های قدیمی طراحی شده‌اند. اگر به نوستالژی و گذشته خیلی علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم کاغذ دیواری retro را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید. 

نمونه‌های ایرانی از کاغذ دیواری‌های نوستالژیک هم طراحی و تولید شده است که می‌توانید نوستالژی‌های ایرانی را تهیه کنید. 

 

کاغذ دیواری پرنسسی 

اتاق خواب دخترانه ای با تخت سفید، پاتختی سفید، صندلی های راحتی صورتی، کاغذدیواری صورتی با طرح پرنسس دیزنی و پرده های صورتی

اگر برای اتاق خواب دختربچه‌ی 4 تا 12 سال دنبال طرح جذابی هستید، قطعا کاغذ دیواری دخترانه پرنسسی یکی از اولین انتخاب‌های شما باید باشد. دختربچه‌ها عاشق کارتون‌های پرنسسی هستند و وجود کاغذی دیواری با طرح السا و آنا در اتاق قطعا آنها را خوشحال می‌کند. 

کاغذ دیواری‌های سبک پرنسسی در طرح و رنگ و جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند. طرح پرنسس‌های دیزنی، سیندرلا، پرنسس سوفیا، باربی و … تنها بخش کوچکی از انواع این طرح است. قبل از خرید به این نکته هم توجه کنید که کاغذ دیواری‌های پرنسسی برای دختربچه‌ها مناسب است و با افزایش سن، طبیعتا باید کاغذ دیواری اتاق را هم عوض کنید. 

 

کاغذ دیواری سه بعدی دخترانه 

اتاق خواب دخترانه ای با تخت سفید، پاتختی کرم، آباژورهای رومیزی طلایی و کاغذدیواری سه بعدی صورتی با طرح درخت

یکی از جدیدترین مدل‌های کاغذ دیواری که این روزها خیلی هم پرطرفدار شده، کاغذ دیواری سه بعدی است. کاغذ دیواری‌های سه بعدی حالتی برجسته دارند و اگر از زاویه‌ی مشخصی به آن نگاه کنید، حس می‌کنید، آن شخصیت یا فضا در نزدیکی شما قرار دارد.کاغذ دیواری‌ها و دیوارپوش‌های سه بعدی دخترانه هم از تنوع بالایی برخوردار هستند. تصاویر گل، شخصیت‌های کارتونی و مناظر طبیعی را روی این مدل از کاغذ دیواری حک می‌کنند. 

 

کاغذ دیواری دخترانه کیتی 

اتاق خواب دخترانه‌ای با کاغذدیواری صورتی طرح کیتی، تخت های کرم با فریم مشکی، روتختی های صورتی طرح کیتی و آباژورهای دیواری با کفپوش پارکت

کیتی (Kitty) یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های مورد علاقه دختران است. این شخصیت کارتونی را هم دختربچه‌ها و هم دختران نوجوان و جوان دوست دارند. بنابراین کاغذ دیواری دخترانه کیتی را می‌توان مناسب برای تمام سنین در نظر گرفت. خوشبختانه در بازار ایران طیف وسیعی از کاغذ دیواری‌های طرح کیتی وجود دارد که می‌توانید به راحتی بهترین مدل را انتخاب کنید. 

گرچه کاغذ دیواری طرح کیتی برای همه‌ی سنین مناسب است اما به دلیل وجود رنگ صورتی روشن در آن، بیشتر دختران با سنین پایین‌تر به آن علاقه نشان می‌دهند. 

 

کاغذ دیواری اتاق نوزاد دختر 

اتاق خواب دختر بچه ای با دراور سفید، مبل طوسی، شلف های چوبی، کاغذدیواری ساده سفید با خطوط مشکی و فرش طوسی

یکی از چالش‌های زن و شوهرهای جوان، انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری برای اتاق خواب نوزاد است. چه رنگ و طرحی برای اتاق خواب نوزاد دختر زیباتر و مناسب‌تر است. کاغذ دیواری‌های نوزاد دختر و پسر تقریبا شبیه به هم هستند اما در طرح و تصاویر با هم فرق می‌کنند.

کاغذ دیواری‌های مناسب برای اتاق نوزاد دختر اغلب رنگ پس زمینه‌ی سفید، طوسی، صورتی و آبی دارند و تصاویری از شخصیت‌های کارتونی یا المان‌های فانتزی روی آنها حک شده است. بهتر است از طرح‌هایی که الگوهای تکرار شونده ساده دارند برای اتاق خواب نوزاد استفاده کنید تا فضای اتاق خیلی شلوغ نشود. 

 

کاغذ دیواری دخترانه بنفش یا صورتی 

اتاق خواب دخترانه ای با پرده کرکره ای سفید، تخت سفید، پاتختی آبی، مبل گلدار طوسی و کاغذدیواری صورتی با طرح فلامینگو

اگرچه بسیاری از رنگ‌ها برای کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه مناسب است اما دو رنگ صورتی و بنفش بیشتر از سایر رنگ‌ها طرفدار دارند. رنگ صورتی در دکوراسیون به همراه رنگ بنفش برای دختران تمام سنین مناسب است. کاغذ دیواری‌های صورتی فضای اتاق را روشن می‌کند و باعث می‌شود اتاق خواب روشن‌تر به نظر برسد. 

کاغذ دیواری‌های بنفش در طیف‌های مختلفی وجود دارد و بهتر است با رنگ سفید در دکوراسیون یا رنگ روشن دیگری ترکیب شود تا فضای اتاق خیلی تاریک به نظر نرسد. کاغذ دیواری‌های صورتی و بنفش در سبک و مدل‌های بسیار متنوعی تولید می‌شوند که بیشتر هم مناسب دختران است. 

 

کاغذ دیواری فانتزی دخترانه 

اتاق خواب دخترانه‌ای با کاغذدیواری فانتزی به رنگ سفید، آبی و صورتی پاستلی، دیوارپوش چوبی، تخت و پاتختی صورتی و آینه‌ای به شکل ماه

سبک فانتزی این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. کاغذ دیواری‌های فانتزی با طرح‌های عجیب و غریب، فضایی نو به اتاق خواب دخترانه می‌بخشد. گرچه کاغذ دیواری فانتزی تنوع بالایی در بازار ایران ندارد اما بسیاری از شرکت‌ها، طرح مورد نظر شما را گرفته و روی کاغذ دیواری چاپ می‌کنند تا در اتاق نصب کنید. 

کاغذ دیواری فانتزی دخترانه می‌تواند ترکیبی از حروف درهم انگلیسی، اشکال نامنظم، یک شاخه‌ی درخت یا هر تصویر دیگری باشد. این کاغذ دیواری‌ها را از جهت سادگی و واقعی نبودن طرح‌های آن، فانتزی می‌گویند. 

 

کاغذ دیواری دخترانه مدرن

اتاق خواب دخترانه‌ای با تخت طوسی روشن، آینه گردی با فریم حصیری، کاغذدیواری مدرن سفید با خطوط طوسی و پاتختی چوبی

به جز سبک کلاسیک و فانتزی، سبک مدرن هم برای کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه وجود دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های کاغذ دیواری‌های مدرن، وجود طرح‌ها و اشکال ساده، به همراه چند رنگ محدود در آنهاست. این کاغذ دیواری‌ها فضایی آرامش‌بخش و شیک به اتاق خواب لاکچری می‌دهند و بیشتر برای دختران سنین بالاتر مناسب است. 

 

جمع‌بندی 

اتاق خواب دخترانه‌ای با میز چوبی، تخت و پرده های قهوه‌ای مایل به نارنجی، کاغذدیواری سفید با طرح برگ سبز و آباژورهای رومیزی پایه طلایی با شید صورتی

انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه با توجه به تنوعی که در بازار وجود دارد، بسیار ساده و البته لذت‌بخش است. نکاتی مانند سن و سال، علایق، هماهنگی با دکوراسیون و جنس کاغذ دیواری را باید قبل از خرید نهایی این محصول توجه داشته باشید. در این مقاله علاوه بر نکات مهم در هنگام خرید، 12 ایده جذاب برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه به شما معرفی کردیم. شما هم می‌توانید ایده‌های خود را در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.