کاربرد چوب در طراحی حمام و سرویس بهداشتی

حمام چوبی با وان بزرگ و پنجره بزرگ

پوشاندن زمین و سطوح با چوب در سرویس بهداشتی، قبلا همیشه با مخالفت رو به رو می شد. اما عایق های سطوح، رنگ ها و سیستم های تهویه هوای مدرن به این معنی است که شما می توانید بدون نگرانی از هر مدل چوبی که می خواهید در طراحی حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید. اگر به دنبال ایده می گردید، با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله تهویه هوای مناسب برای داشتن حمام و سرویس بهداشتی سالم را مطالعه فرمایید

فهرست مطالب:

تصویر یک سرویس بهداشتی سفید با لوازم چوبی مانند صندلی

اندکی سبک روستیک به حمام بیفزایید.

در یک خانه چوبی قدیمی، می توانید بدون اینکه بیش از حد ساده زیست، به نظر برسید، حس و حال زندگی در میان وسایل چوبی را تجربه کنید. در طراحی این سرویس بهداشتی، پایه های اصلی خانه با اندکی سطح چوبی، مثل صندلی و اطراف وان، تکمیل شده و به خانه ظاهر متعادلی از ترکیب دو سبک قدیمی و معاصر داده است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای سبک روستیک را مطالعه فرمایید

سرویس بهداشتی بزرگ و روشنی که دیوار مقابل وان با ردیف کابینت چوبی روشویی پوشانده شده

از چوب هایی با خطوط صاف استفاده نمایید.

اگر هنوز هم درباره استفاده از چوب در طراحی محیطی مرطوب مثل حمام نگران هستید، این شیوه را امتحان کنید. یک ردیف از کابینت های با روکش چوبی، ظاهر منحنی تری به این حمام سفید و بی نهایت تمیز و پر از خطوط تیز بخشیده است و در عین حال، سطح چوبی به ندرت در تماس مستقیم با آب قرار می گیرد. در این تصویر به وضوح مشخص است که ترکیب مصالح، دوست داشتنی است.

ترموود به علت مقاومت در برابر آب، بهترین نوع چوب برای استفاده در حمام می‌باشد. در برای اطلاعات بیشتر به مقاله‌ی همه چیز درباره ترموود مراجعه نمایید.

حمام و سرویس بهداشتی طوسی رنگی با پنل های عمودی دیوار و پنجره های مربعی

سطوح قدیمی را به روز کنید.

استفاده از روکش های عمودی راه خوبی برای پوشاندن لوله کشی های آب در دیوار سرویس بهداشتی است. اگر شما هم از این شیوه کاربردی استفاده می کنید، می توانید با تغییر رنگ این پنل ها مطابق با مد، به سرویس بهداشتی خود ظاهر تازه ای ببخشید.

پیشنهاد می‌کنیم برای ایده های بیشتر مقاله‌ی انواع دیوار پوش و دیوارپوش حمام و سرویس بهداشتی و نکاتی که باید در مورد آن‌ها بدانید را مطالعه کنید.

یک سرویس بهداشتی مدرن با دیوارپوش های چوبی افقی و لوستر آویز برای روشنایی

با پنل های چوبی، خطوط مدرن ایجاد نمایید.

این پنل چوبی افقی و براق که روی در و دیوار های سرویس بهداشتی نصب شده، به آن عمق و اصالت بخشیده است. این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که از نظر کاربردی، برای اینکه زیبایی چوب های تیره به چشم بیاید، به نور زیاد نیاز دارند.

سرویس بهداشتی با کاشی های نصفه آبی روی دیوار و نیمکت و قفسه های دور روشویی چوبی

از استایل سونا ایده بگیرید.

در این حمام از یکی از نکات مهم در دیزاین یک سونا یعنی نیمکت های چوبی، استفاده شده است. سپس، تم چوبی به بدنه وان و اطراف روشویی نیز اضافه شده تا به محیط زیبایی و فضای بیشتری برای نگهداری وسایل بدهد.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات ۸ نمونه حمام کم عرض با وان و بررسی جامع انواع وان حمام را مطالعه فرمایید

تصویر یک سرویس بهداشتی زیرشیروانی با کفپوش چوبی و خاکستری

سبک را ارتقا دهید.

این نیمکت، کف و کنسول، یاد آور خطوط زمخت ولی زیبای چوبی راه آهن ولی با سطوح براق تر هستند. اگر به خوبی از آن ها مراقبت شود، تخته های غنی و زیبا، بدون لکه شدن یا تغییر شکل باقی خواهند ماند. اما به طور منطقی، در جاهایی که زمین زیاد خیس می شود، بهتر است از کاشی هایی با طرح مشابه آن استفاده شود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای انتخاب کاشی کف حمام را مطالعه فرمایید.

دیوار یک سرویس بهداشتی قدیمی که ترکیب فلزهای زنگ زده اش با چوب آن را مدرن کرده است

با فلز ترکیب کنید.

این سرویس بهداشتی در سبک صنعتی با کاشی و چوب که به خوبی با در مدل اصطبل ترکیب شده، دکور شده است. اگر دیوار چوبی به دوش حمام متصل نبود، خطوط فلزی و زنگ زده روی دری که همان اندازه قدیمی شده، می توانست ظاهر خوبی در یک سرویس بهداشتی به این سبک ایجاد کند.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقالات آشنایی با سبک‌های محبوب در طراحی حمام و صفر تا صد دیوار چوبی و کاربردهای آن را از دست ندهید.

تصویر یک سرویس بهداشتی تیره با ترکیبی از کاشی های خاکستری و پنل های چوبی قهوه ای

از تیرگی نهراسید.

دیوار های منحنی این سونا و سرویس بهداشتی، تم تیره، غنی و یکدستی به این اتاق چوبی بخشیده است. همان چوب مشابه در رختکن و کشو های زیر روشویی استفاده شده و باعث شده که کل فضا، بیشتر از اینکه روستیک باشد، لوکس به نظر برسد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه نکات کلیدی که در طراحی حمام مستر باید بدانید را مطالعه فرمایید

تصویر یک توالت شیک با دیوارپوش چوبی و یک تاقچه تزئینی داخل دیوار

دور تا دور را با پنل چوبی دکور کنید.

یک توالت می تواند به خوبی با روکش های چوبی با خطوط زیبا که سر تا سر آن را پوشانده است، دکور شود. کف این اتاق با کاشی پوشانده شده است، اما شما می توانید تمام اتاق را با این ترکیب رنگ گرم چوبی بپوشانید. قفسه توکار با لامپ، به زیبایی، به دیوار اضافه شده است.

سرویس بهداشتی ای که چوب اطراف روشویی را تا بالای دیوار ادامه داده اند با یک روشویی کاسه ای گود

اطراف سینک روشویی را با چوب دیزاین کنید.

چوب تمام سطح اطراف این سینک را پوشانده و سپس روی دیوار ها نیز ادامه پیدا کرده است. این را فراموش نکنید که روغن کاری منظم، چوب را محافظت کرده و سالم نگه می دارد و نصب یک سینک گود، از پاشیدن آب روی سطح چوبی تا حد زیادی جلوگیری می کند. آیا شما دوست دارید از چوب برای طراحی حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید؟ نظرات و عکس های خود را با ما به اشتراک بگذارید.