کاربرد چوب در طراحی حمام و سرویس بهداشتی

حمام چوبی با وان بزرگ و پنجره بزرگ

پوشاندن زمین و سطوح با چوب در سرویس بهداشتی، قبلا همیشه با مخالفت رو به رو می شد. اما عایق های سطوح، رنگ ها و سیستم های تهویه هوای مدرن به این معنی است که شما می توانید بدون نگرانی از هر مدل چوبی که می خواهید در طراحی حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید. اگر به دنبال ایده می گردید، با ما همراه باشید.

 

اندکی سبک روستیک به حمام بیفزایید.

تصویر یک سرویس بهداشتی سفید با لوازم چوبی مانند صندلی

در یک خانه چوبی قدیمی، می توانید بدون اینکه بیش از حد ساده زیست، به نظر برسید، حس و حال زندگی در میان وسایل چوبی را تجربه کنید. در طراحی این سرویس بهداشتی، پایه های اصلی خانه با اندکی سطح چوبی، مثل صندلی و اطراف وان، تکمیل شده و به خانه ظاهر متعادلی از ترکیب دو سبک قدیمی و معاصر داده است.

 

از چوب هایی با خطوط صاف استفاده نمایید.

سرویس بهداشتی بزرگ و روشنی که دیوار مقابل وان با ردیف کابینت چوبی روشویی پوشانده شده

اگر هنوز هم درباره استفاده از چوب در طراحی محیطی مرطوب مثل حمام نگران هستید، این شیوه را امتحان کنید. یک ردیف از کابینت های با روکش چوبی، ظاهر منحنی تری به این حمام سفید و بی نهایت تمیز و پر از خطوط تیز بخشیده است و در عین حال، سطح چوبی به ندرت در تماس مستقیم با آب قرار می گیرد. در این تصویر به وضوح مشخص است که ترکیب مصالح، دوست داشتنی است.

 

سطوح قدیمی را به روز کنید.

حمام و سرویس بهداشتی طوسی رنگی با پنل های عمودی دیوار و پنجره های مربعی

استفاده از روکش های عمودی راه خوبی برای پوشاندن لوله کشی های آب در دیوار سرویس بهداشتی است. اگر شما هم از این شیوه کاربردی استفاده می کنید، می توانید با تغییر رنگ این پنل ها مطابق با مد، به سرویس بهداشتی خود ظاهر تازه ای ببخشید.

 

با پنل های چوبی، خطوط مدرن ایجاد نمایید.

یک سرویس بهداشتی مدرن با دیوارپوش های چوبی افقی و لوستر آویز برای روشنایی

این پنل چوبی افقی و براق که روی در و دیوار های سرویس بهداشتی نصب شده، به آن عمق و اصالت بخشیده است. این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که از نظر کاربردی، برای اینکه زیبایی چوب های تیره  در طراحی حمام مدرن به چشم بیاید، به نور زیاد نیاز دارند.

 

از استایل سونا ایده بگیرید.

سرویس بهداشتی با کاشی های نصفه آبی روی دیوار و نیمکت و قفسه های دور روشویی چوبی

در این حمام از یکی از نکات مهم در دیزاین یک سونا یعنی نیمکت های چوبی، استفاده شده است. سپس، تم چوبی به بدنه وان و اطراف روشویی نیز اضافه شده تا به محیط زیبایی و فضای بیشتری برای نگهداری وسایل بدهد.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات ۸ نمونه حمام کم عرض با وان را مطالعه فرمایید

 

سبک را ارتقا دهید.

تصویر یک سرویس بهداشتی زیرشیروانی با کفپوش چوبی و خاکستری

این نیمکت، کف و کنسول، یاد آور خطوط زمخت ولی زیبای چوبی راه آهن ولی با سطوح براق تر هستند. اگر به خوبی از آن ها مراقبت شود، تخته های غنی و زیبا، بدون لکه شدن یا تغییر شکل باقی خواهند ماند. اما به طور منطقی، در جاهایی که زمین زیاد خیس می شود، بهتر است از کاشی هایی با طرح مشابه آن استفاده شود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای انتخاب کاشی کف حمام را مطالعه فرمایید.

 

با فلز ترکیب کنید.

دیوار یک سرویس بهداشتی قدیمی که ترکیب فلزهای زنگ زده اش با چوب آن را مدرن کرده است

این سرویس بهداشتی در سبک صنعتی با کاشی و چوب که به خوبی با در مدل اصطبل ترکیب شده، دکور شده است. اگر دیوار چوبی به دوش حمام متصل نبود، خطوط فلزی و زنگ زده روی دری که همان اندازه قدیمی شده، می توانست ظاهر خوبی در یک سرویس بهداشتی به این سبک ایجاد کند.

 

از تیرگی نهراسید.

تصویر یک سرویس بهداشتی تیره با ترکیبی از کاشی های خاکستری و پنل های چوبی قهوه ای

دیوار های منحنی این سونا و سرویس بهداشتی، تم تیره، غنی و یکدستی به این اتاق چوبی بخشیده است. همان چوب مشابه در رختکن و کشو های زیر روشویی استفاده شده و باعث شده که کل فضا، بیشتر از اینکه روستیک باشد، لوکس به نظر برسد.

 

دور تا دور را با پنل چوبی دکور کنید.

تصویر یک توالت شیک با دیوارپوش چوبی و یک تاقچه تزئینی داخل دیوار

یک توالت می تواند به خوبی با روکش های چوبی با خطوط زیبا که سر تا سر آن را پوشانده است، دکور شود. کف این اتاق با کاشی پوشانده شده است، اما شما می توانید تمام اتاق را با این ترکیب رنگ گرم چوبی بپوشانید. قفسه توکار با لامپ، به زیبایی، به دیوار اضافه شده است.

 

اطراف سینک روشویی را با چوب دیزاین کنید.

سرویس بهداشتی ای که چوب اطراف روشویی را تا بالای دیوار ادامه داده اند با یک روشویی کاسه ای گود

چوب تمام سطح اطراف این سینک را پوشانده و سپس روی دیوار ها نیز ادامه پیدا کرده است. این را فراموش نکنید که روغن کاری منظم، چوب را محافظت کرده و سالم نگه می دارد و نصب یک سینک گود، از پاشیدن آب روی سطح چوبی تا حد زیادی جلوگیری می کند. آیا شما دوست دارید از چوب برای طراحی حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید؟ نظرات و عکس های خود را با ما به اشتراک بگذارید.