کاربرد و مزایای سطل زباله کابینت چیست؟

کابینت کشویی همراه با دو عدد سطل آشغال و دستمال

یکی از ملزومات عمومی آشپزخانه، بدون شک سطل زباله است. اما مسئله ی مهمی که ذهن را درگیر می کند، انتخاب محلی مناسب برای قرارگیری سطل زباله در آشپزخانه است که علاوه بر مخفی بودن، دسترسی به آن نیز راحت باشد. یکی از روش های امروزی و مناسب، استفاده از سطل زباله کابنیت یا کشویی است.

استفاده از کابینت های کشویی زباله، چیدمان آشپزخانه را خاص و زیبا می کند. این کشوها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی می توان زباله های خشک و تر را از هم جدا کرد. در واقع یک سطل کشویی، هم از لحاظ استایل و هم از لحاظ کاربرد مزایای زیادی دارد. در اینجا چند دلیل برای چرایی لزوم توجه و در نظر گرفتن فضایی مختص به یک کابینت کشویی برای ذخیره ی زباله ها را بررسی می کنیم.

فهرست مطالب:

آشپزخانه سفید و بسیار بزرگ با لوستر آویزان

ظاهری شکیل و زیبا

نمای ظاهری کابینت های کشویی سطل زباله را می توان به گونه ای طراحی کرد که سطل زباله کاملا خارج از دید باشد به طوری که حتی نتوان به راحتی حدس زد در داخل کابینت چه چیزی وجود دارد. به عنوان مثال، در این تصویر در نمای جلوی کابینت سه کشو دیده می شود که ظاهر آن را زیبا و شکیل تر کرده است و سطل زباله کاملا مخفی شده است.

مطالعه مقاله‌ی سبک های معروف طراحی درب کابینت را از دست ندهید.

تخته سبزی خورد کن و سطل اشغال کشویی و کابینت چوبی

استفاده ی آسان از سطل زباله کشویی

اگر شما اغلب آشپزی می کنید، قطعا می دانید که یک کار رایج و مهم، دور ریختن مواد زائد آشپزی است. برای این کار، شما باید با دقت زباله را حمل کرده و آن را داخل سطل بریزید در حالیکه شما می توانید مثل تصویر، با قرار دادن یک تخته خردکن در بالای کشوی زباله، به راحتی آن ها را به داخل سطل زباله منتقل کنید.

مطالعه مقاله‌ی نظافت آسان آشپزخانه با 7 ترفند فوق العاده را از دست ندهید.

سطل زباله دوقلوی کشویی برای داخل کابینت با تخته کار چوبی سوراخ دار

یک طرح دیگر برای انتقال راحت زباله، استفاده از تخته خردکن کشویی مانند تصویر است. در اینجا یک تخته خردکن به صورت توکار و کشویی طراحی شده که در بالای کشوی زباله نصب شده است. این تخته خردکن دارای یک حفره ی کوچک است که به راحتی می توان از داخل حفره، زباله را به داخل سطل منتقل کرد. این روش یک گزینه ی بسیار عالی برای آشپزخانه های کوچک است، چرا که تخته خردکن، در مواقع عدم نیاز بسته می شود و کانتر یا اپن بالای آن برای کارهای دیگر قابل استفاده است.

مطالعه مقاله‌ی 12 آیتم کلیدی برای تزیین اپن آشپزخانه را از دست ندهید.

دو عدد سطل آشغال کشویی در کابینت های سفید

جداسازی زباله ها

امروزه بیشتر شهرها نه تنها بازیافت را تسهیل کرده اند بلکه بخشی از مراحل جداسازی زباله ها را به خانه ها سپرده اند. بنابراین ترتیب دهی سطل های جداگانه در خانه امری ضروری و مهم است.

سطل آشغال کشویی پر از زباله در آشپزخانه

استفاده از سطل های زباله کشویی کار جداسازی زباله ها را تسهیل می کند. بسته به نیازتان می توانید دو فضای بزرگ یا کوچک برای تفکیک زباله هایتان در نظر بگیرید. برای مثال در این شکل، از چند سطل کوچک برای جداسازی زباله های بازیافتی استفاده شده و همه به صورت یک مجموعه ی در دسترس قرار داده شده اند.

سطل آشغال های کشویی در فضای آشپزخانه

این کشوی عریض، سه سطل بزرگ را در کنار هم استفاده کرده تا بتواند از فضای پشت کشو برای قرارگیری لوله کشی های سینک استفاده کند. به طور کلی مناسب ترین طراحی برای شما بستگی به طرح آشپزخانه و نوع زباله های شما دارد. البته این مدل، دارای سطل های متحرک است که شما می توانید بسته به نوع نیاز آن ها را تغییر دهید.

حوله آشپزخانه در کابینت سطل آشغال کشویی

این ایده ی منحصر به فرد که دارای مکانی برای نگهداری حوله و دستمال کاغذی در کنار سطل زباله است، جالب و کاربردی به نظر می رسد.

 

سطل آشغال کشویی برای زباله خیس و حوله آشپزخانه

کنترل بو

یک نگرانی ای که مردم اغلب با آن مواجه هستند احتمال ماندن بوی بد زباله ها در فضای آشپزخانه است. چندین روش برای مبارزه با این مشکل وجود دارد، یکی از آن ها استفاده از یک سطل جدای درب دار برای زباله های تر است.

طراحی بعضی از کابینت های کشویی زباله، به گونه ای است که دارای یک سطل با درب محکم برای جمع آوری زباله های تر می باشند. بنابراین شما مجبور نیستید که دائما آن ها را خالی کنید. البته توجه داشته باشید که میزان جمع آوری زباله در سطل آشپزخانه ی شما چقدر است. قطعا نمی توانید زباله های تر را به مدت طولانی در معرض هوا قرار دهید چون فاسد شده و حتما بوی نامطلوبی ایجاد خواهند کرد.

یک گزینه ی دیگر برای طراحی کشوها، نگهداری انواع مختلف زباله در کابینت های کشویی جدا متناسب با میزان جمع آوری ضایعات خانه ی شماست. با این روش می توانید تنها کابینتی را که نیاز دارید، باز کنید. برای انتخاب سایر مدل های کابینت کشویی زباله، می توانید کابینت های بزرگتر را برای زباله خشک و کوچکتر را برای زباله های تر در نظر بگیرید یا برعکس، که بستگی به نیاز شما دارد.

آشپزخانه با کابینت های چوبی تیره و سطل اشغال کشویی

سطل زباله ی کشویی لوکس

آیا یک سطل زباله کشویی لوکس و زیبا می خواهید؟ تنها با صرف مقداری هزینه ی بیشتر مانند این تصویر می توانید از پنل های چوبی در کنار های سطل های زباله استفاده کنید و در واقع سطل زباله را کاملا توکار قرار دهید. در این حالت حتی زمانی که کشو باز باشد هم دید نامناسبی نخواهد داشت و نمای زیباتری دارد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله آشنایی با انواع اکسسوری‌های کابینت و بررسی کاربرد آن‌ها را مطالعه فرمایید.

ُسطل اشغال ریلی با سه عدد باکس در کابینت

اگر نمی خواهید هزینه ی زیادی برای این کار خرج کنید، می توانید سطل های زباله ی مختلف ریلی را داخل باکس کابینت نصب کنید. در این طرح لازم به نوسازی کلی و حذف کابینت ها یا اضافه کردن درب های جدیدی ندارید از همان کابینت موجود می توانید بهره بگیرید. یکی از مزایای این سطل های ریلی این است که فرد در آشپزخانه درحالیکه دستش پر است، به راحتی می تواند با استفاده از پاهای خود آن ها را به داخل و بیرون فشار داده و از آن ها استفاده کند.