کاربرد رنگ سبز فسفری در باغچه

تصویری از محوطه سازی یک حیاط با پرگولای چوبی وگیاهان سبز فسفری

سبز فسفری، در چرخه رنگ ها بین رنگ سبز و زرد قرار می گیرد و می تواند رنگ چشمگیری برای برگ های گیاهان باشد. بستر تیره باغچه را با اندکی رنگ لیمویی روشن از یکنواختی خارج کنید یا از یک گونه گیاه با رنگ سبز فسفری به عنوان مرکز توجه باغچه استفاده کنید. حال، نگاهی به ۱۰ ایده طراحی باغچه با رنگ سبز فسفری می اندازیم.

فهرست مطالب:

 

تصویری از یک باغچه به سبک معاصر با درخت و چمن های فسفری مقابل دیوار زغالی

این گیاه را به فضایی با پس زمینه تیره اضافه کنید.

در این باغچه به سبک معاصر، تک درخت افرای ژاپنی، مقابل دیواری زغالی رنگ به عنوان مرکز توجه حیاط کاشته شده است. چمن هایی که زیر آن را پوشانده اند، منظره ای روشن و زیبا پشت پنجره بزرگ خانه ایجاد می کنند.

 

تصویری باغچه سایه داری که با گیاهان فسفری رنگ روشن شده است

به باغ های تیره و سایه دار نور بیافزایید.

یکی از بهترین فواید این رنگ، روشن کردن مکان های تاریک و محیط اطراف است. برای کسب بهترین نتیجه، می توانید گروه های چند تایی از گیاهان مقاوم به سرما با رنگ های برجسته و روشن را کنار هم بکارید و جلوه ای خاص به باغ خود ببخشید. در این تصویر، علف جنگلی ژاپنی طلایی، مانند خورشیدی روی زمین، این باغ را روشن کرده است.

 

مسیر حیاطی که دو طرفش باغچه به همراه تعدادی درخت و گیاهان فسفری دارد

این رنگ را به طور واضح، به بوته های زیر درختان اضافه کنید.

بوته های فسفری با نشاط زنگ های مرجانی، فضای روشنی در این ملک با سبک معاصر ایجاد کرده اند. انواع مختلف این گیاه مثل هوچرا لیمویی موجود در تصویر، به راحتی در سایه روشن زیر درختان رشد می کنند و برای شادابی به آب اندکی نیاز دارند. در مناطق مرطوب، گیاه هوستا انتخاب فوق العاده ای به عنوان یک گیاه سایه دوست با رنگ روشن است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای جامع برای آشنایی با سبک معاصر را مطالعه فرمایید.

تصویر روف گاردنی با مبلمان، گودال آتش و باغچه فسفری نورپردازی شده زیبایی

از نورپردازی برای خلق جلوه های نمایشی استفاده کنید.

اضافه کردن نور به بوته های فسفری باعث می شود که تک درخت میان آن ها به زیبایی، بدرخشد. انتخاب های مناسب برای یک درخت در پاسیو، می تواند افرای ژاپنی (تصویر) و درخت آقطی باشد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله 10 نکته برای طراحی پاسیو کوچک را مطالعه فرمایید.

باغچه ای با گیاهان سبز و گل های فسفری

بستر باغچه را روشن کنید.

رنگ فسفری به باغچه هایی با رنگ های ملایم تر مثل آبی و سبز خاکستری انرژی می بخشد. در این تصویر، جلوه ی برگ های ریز بین شکوفه های گیاه فرفیون (افوربیا) مدیترانه ای توسط رنگ فسفری هیجان انگیز، تامین می شود. این گیاه مثل هر گیاه بومی مدیترانه ای دیگری برای رشد به خاک با زهکشی مناسب نیاز داشته و در برابر آبیاری کم مقاومت بالایی دارد.

 

یک باغچه تاریک داخلی که با گیاهان فسفری رنگ روشن شده است

آلاچیق ها و حیاط های داخلی خانه را روشن کنید.

اتاق های میانی، آلاچیق‌ها، پرگولاها در حیاط های داخلی معمولا به خاطر وجود دیوارهای اطراف نور طبیعی کمتری دریافت می کنند. بنابراین، گیاهان سبز فسفری، مثل برگ بامبو و یک رنگ روشن برای دیوارها می تواند مانند پرتوهای نور خورشید در یک باغچه داخلی تاریک، عمل کند.

می‌توانید با مراجعه به مطلب همه چیز درباره آلاچیق‌های خانگی اطلاعات بیشتری درباره آلاچیق کسب نمایید.

 

گلدانی قهوه ای که در آن یک درختچه، تعدادی گل ساقه دار و گلهای خزنده فسفری کاشته شده است

به گلدان ها روح ببخشید.

در این تصویر گیاه جنی خزنده طلایی با برگ های لیمویی خود از لبه های گلدان آبی آویزان شده و ترکیب رنگ زیبایی با گل های معطر موجود در گلدان ایجاد کرده است.

 

حیاط خلوت خانه ای با مبلمان راحتی، باغچه و گیاهان فسفری که روی پله را پوشانده اند

به سکوها و متریال های بی جان، کمی لطافت اضافه کنید.

ظاهر سبک و نرم برگ های فسفری رنگ برای لطیف تر نشان دادن لبه ها و گوشه ها، مورد استفاده قرار می گیرند. در حیاط پشتی این خانه در سانفرانسیسکو، بوته های گیاه فرفیون شبیه به ابر های فسفری رنگی هستند که سکو و پله ها را پوشانده اند.

در مقاله دکینگ چیست و هر آنچه باید درباره آن بدانید می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره‌ی سکو به دست آورید.

 

باغچه ای کنار دیوار آجری که با گیاهان سبز و زرد و بنفش و فسفری پر شده است

این رنگ را با شکوفه های بنفش ترکیب کنید.

ترکیب رنگ های سبز، بنفش، سفید و زرد کم رنگ ترکیبی کلاسیک برای بستر باغچه های چند ساله محسوب می شود. به بخش هایی از باغچه یا کل حاشیه آن، رنگ فسفری اضافه کنید تا بستر آن سرزنده و شاداب شود. در این پیاده رو در سانفرانسیسکو، گل های بنفش کم رنگ گیاه علفی گلدار نمسیا با گیاه زنگ های مرجانی لیمویی تضاد چشم نوازی ایجاد کرده است.

 

حیاطی با میز و صندلی های چوبی و فلزی به همراه گیاهان بنفش و جگری و سبز و فسفری

با ترکیب رنگ سبز فسفری و شاخه های تیره تضاد ایجاد کنید.

ترکیب شاخه های بنفش تیره، سبز تیره و جگری با برگ های فسفری منظره نمایشی و زیبایی ایجاد کرده است. از فاصله نزدیک، تضاد بین رنگ های روشن و تیره ی شاخ و برگ ها در این حیاط در سیاتل منظره ای خیره کننده و تماشایی خلق کرده است. افزودن گیاهان بنفش و فسفری به حاشیه باغچه، حتی بدون وجود گل و شکوفه، جذابیت بصری ایجاد می کند.

مطالعه‌ی محوطه سازی و ایجاد ساختار با گیاهان همیشه سبز می‌تواند برای شما مفید باشد.