کابینت بدون دستگیره، ایده‌‌ای جدید برای طراحی آشپزخانه‌‌ای مدرن

کابینت های بدون دستگیره چوبی به رنگ قهوه‌ای روشن با صفحه سفید و سه صندلی

کابینت بدون دستگیره طراحی آشپزخانه را خلوت می‌کند. امروزه برای طراحی آشپزخانه‌های مدرن از کابینت‌هایی که کمترین تزئینات را داشته باشند استفاده می‌شود. کابینت لمسی یا بدون دسته یکی از مدل کابینت‌هاست که جذابیت فوق‌العاده‌ای به محیط می‌بخشد.

در گذشته کابینت‌های بدون دستگیره به ندرت مورد استفاده قرار می‌گرفتند تا اینکه طراحی مینیمالیستی رایج شد. امروزه نصب کابینت‌های بدون دستگیره با توانایی عجیب و غریب برای ایجاد ظاهری صاف و یکدست، به یک گزینه محبوب تبدیل شده‌اند. کلید محبوبیت کابینت بدون دستگیره، گنجاندن مکانیسم مخفی باز کردن درب و کشو است که به خوبی دستگیره‌های سنتی عمل می‌کنند. در ادامه با انواع کابینت بدون دسته، مزایا، معایب و انواع مدل‌های آنها آشنا می‌شویم. همراه ما باشید.

کابینت بدون دستگیره سفید و قهوه‌ای، جزیره با صفحه و صندلی های سفید و گاز استیل

انواع کابینت بدون دستگیره

کابینت بدون دسته از نظر شکل ظاهری و شیوه‌ی باز شدن درب، به 4 دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • کابینت بدون دستگیره با مگنت
 • کابینت بدون دستگیره با فنر
 • کابینت بدون دستگیره با جک
 • کابینت با دستگیره مخفی

در ادامه هرکدام از این مدل کابینت‌ها را معرفی می‌کنیم.

کابینت بدون دستگیره با مگنت

استفاده از سیستم سخت‌افزاری بر روی درب و کشوی کابینت، به شما این امکان را می‌دهد تا درب یا کشو را با فشار ملایم باز کنید. مکانیزم مگنت، درب یا کشو را به اندازه کافی باز می‌کند تا بتوانید به راحتی دست خود را به داخل ببرید و به طور کامل درب را باز کنید.

کابینت‌ها و جزیره بدون دستگیره یک آشپزخانه با یک میز نهارخوری چوبی کنار پنجره

کابینت‌هایی که از این نوع بازکن استفاده می‌کنند به یک معنا، تنها آشپزخانه‌های واقعی با کابینت بدون دستگیره هستند. مزیت اصلی آن‌ها در مقایسه با دیگر کابینت‌های آشپزخانه بدون دستگیره این است که هیچ شکافی بین کابینت‌ها یا کشوها وجود ندارد، بنابراین جایی برای جمع شدن گردو غبار و آلودگی وجود نخواهد داشت.

عملکرد کابینت بدون دستگیره با مگنت به این صورت است که از یک آهنربا برای باز و بسته کردن درب استفاده می‌شود. وجود آهنربا بر روی درب کمک می‌کند تا درب به خوبی بسته شود. اگر آهنربا از جنس خوبی نباشد، درب به خوبی بسته نخواهد شد و با باز ماندن لای درب، حالت بی‌نظمی ایجاد می‌شود.

کابینت بدون دستگیره با فنر

نوعی از کابینت است که برای باز کردن از فنر استفاده می‌کنند. اگر تنها از فنر استفاده شود، به این صورت است که با فشار دادن درب، درب باز خواهد شد و برای بستن آن، باید مجدد درب را فشار دهید تا فنر به حالت اولیه خود بازگردد.

نحوه نصب دستگیره مگنتی کابینت

در واقع نیروی مکانیکی کمک می‌کند تا درب باز شود. معمولا این درب‌ها با سرعت خوبی باز می‌شوند. اگر از فنر‌های بدون کیفیت استفاده کنید، ممکن است باز و بسته شدن درب، به خوبی صورت نگیرد. برای خرید فنر کابینت بدون دستگیره، چند نکته را به خاطر بسپارید.

با نصب فنر درب باید به راحتی باز و بسته شود و هیچ صدایی شنیده نشود. سعی کنید ابعاد فنر را کوچک انتخاب کنید تا در داخل کابینت فضای زیادی را اشغال نکند. تنها در صورتی که کابینت‌ها سایز بزرگ هستند، می‌توانید آن‌ها را در ابعاد بزرگتر انتخاب کنید. فنرهای قوی قطعاً کمک می‌کنند تا کابینت گوشه کارایی بهتری داشته باشند و باز و بسته شدن درب روان‌تر صورت بگیرد.

کابینت بدون دستگیره با جک

یکی دیگر از لوازم جانبی که برای باز کردن درب کابینت بدون دستگیره مورد استفاده قرار می‌گیرد، جک است. معمولا برای کابینت‌های بالایی از جک استفاده می‌کنند، کافی است درب را به سمت بالا هدایت کنید، درب به سمت بالا رفته و می‌توانید وسایل داخل کابینت را بردارید.

کابینت‌های بدون دستگیره جک دار به رنگ سفید

کابینت با دستگیره مخفی

استفاده از دستگیره‌های مخفی طرح c، h، j بر روی کشوها یا درب‌ها، یکی دیگر از راهکارهایی است که برای طراحی این نوع کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها به شما فضای کافی برای باز کردن درب یا کشو را می‌دهند، به راحتی انگشتان خود را داخل محفظه برده و درب و کشو را باز کنید.

کابینت از نوع بدون دستگیره و به رنگ سفید با دستگیره مخفی بالای درب

اگر همیشه ناخن‌های شما بلند است، این انتخاب دستگیره ممکن است، مناسب نباشد. این دستگیره‌ها در لبه‌های بالایی کابینت قرار می‌گیرند. انتخاب این نوع دستگیره مخفی، نسبت به نوع مگنت، تقریباً هزینه کمتری دارد.

مزایا و معایب کابینت بدون دستگیره

هر چیزی ممکن است دارای مزایا و معایب باشد، از جمله کابینت بدون دستگیره! دانستن مزایا و معایب به شما کمک می‌کند، تصمیم بگیرید که آیا کابینت بدون دستگیره برای شما مناسب است یا کابینت با دستگیره. قبل از اینکه به مزایا و معایب این نوع کابینت‌ها بپردازیم، توجه به این نکته مهم است که می‌توانید با ترکیب انواع کابینت و سیستم‌های بدون دستگیره یا ترکیب آن‌ها با دستگیره، بر بسیاری از معایب غلبه کنید.

مزایای کابینت بدون دستگیره:

 •  استفاده راحت‌تر: مهم‌ترین ویژگی مثبت کابینت لمسی بدون دستگیره، سهولت در استفاده از آن است که به راحتی می‌توان آنها را باز کرد.
 • مناسب برای آشپزخانه‌های کوچک: دستگیره‌های کابینت‌های زمینی باعث می‌شوند تا در حین رفت و آمد به آشپزخانه، لباس شما به آن‌ها گیر کرده و دچار پارگی شوند، اما عدم وجود دستگیره، رفت و آمد و فعالیت در آشپزخانه‌های کوچک را راحت‌تر می‌کند.
 • یکدست کردن فضای آشپزخانه و نشیمن: کابینت‌های بدون دستگیره، گزینه‌ای مناسب برای انتقال آرامش بین فضای نشیمن و منطقه آشپزخانه هستند.

کابینت های بدون دستگیره چوبی، جزیره بتنی و صندلی های پایه دار چوبی

 • محدود کردن دسترسی کودکان به کابینت: اگر کودک در خانه دارید، قطعا به سراغ کابینت‌ها رفته، به راحتی درب کابینت را باز می‌کنند و ممکن است دچار خطر شوند. کابینت‌های بدون دستگیره، دسترسی کودکان به وسایل داخل کابینت را محدود می‌کند.
 • جلوه کردن سایر اکسسوری‌های آشپزخانه: به دلیل عدم وجود دستگیره بر روی درب‌ها و کشوی کابینت، فضای آشپزخانه ساده‌تر شده و لوازم تزئینی و سایر اکسسوری‌‌های کابینت‌ها بیشتر خود را نشان می‌دهند.
 • مناسب برای افراد ناتوان یا کم‌توان: نیازی به وارد کردن فشار زیادی نیست و افرادی که از بیماری و ناتوانی رنج می‌برند، می‌توانند با کوچک‌ترین اشاره درب را باز کنند.

کابینت های بدون دسته هایگلاس به رنگ طوسی به همراه هود استیل

 • مناسب فضاهای کاری: در بسیاری از فضاها از جمله محل کار نیز از کابینت استفاده می‌شود، قطعا نوع بدون دستگیره از شلوغی فضا کاسته و نظم و آراستگی را به همراه دارد.
 • طول عمر بیشتر: دستگیره بر روی کابینت، ممکن است به مرور زمان کیفیت خود را از دست بدهد و براقیت و جلوه اولیه خود را نداشته باشد.
 • سهولت در تمیز کردن: معمولاً اطراف دستگیره کابینت به خوبی تمیز نمی‌شود و لایه‌های چربی و آلودگی‌ها باقی می‌ماند، اما عدم وجود دستگیره باعث می‌شود نظافت بهتر انجام شود.
 • ظاهر زیبا و جذاب: در نهایت، ظاهر کابینت بدون دستگیره بزرگ‌ترین مزیت آن است. اکثر دستگیره‌های بیرون‌زده‌ زیبا نیستند و حس شلوغی را تداعی می‌کند.

معایب کابینت لمسی بدون دستگیره:

 • زود کثیف شدن: اگر دستگیره مخفی برای کابینت انتخاب می‌کنید، آن‌ها می‌توانند کثیفی را در خود جمع کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با تمیز کردن منظم از جمع شدن کثیفی‌ها جلوگیری کنید.
 • احتمال خراب شدن آهنربای کابینت مگنتی: از دیگر جنبه‌های منفی این است که از آنجایی که آشپزخانه مکانی است که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای دسترسی به لوازم مدام باید از کابینت‌ها استفاده کنید، ممکن است به علت استفاده زیاد، مگنت یا سیستم فنری مورد آسیب قرار بگیرد. همچنین ممکن است به دلیل فشار زیاد، گاهی اوقات دچار شکستگی شود.

کابینت های بدون دستگیره مشکی، نور پردازی مخفی بالای سینک و چراغ روی جزیره

 • قیمت بالاتر: با توجه به نوع انتخاب شما، کابینت‌های آشپزخانه بدون دستگیره می‌توانند حدود ۲۰ تا ۵۰ درصد بیشتر از کابینت با دستگیره‌های سنتی، هزینه‌های شما را افزایش دهند. این هزینه اضافی به دلیل استفاده از مکانیسم‌های خاص برای باز کردن درب و کشو است.

مزیت کابینت بدون دستگیره برای آشپزخانه کوچک

اگر می‌خواهید ظاهری مینیمالیستی را در آشپزخانه ایجاد کنید، می‌توانید این کار را با کشوها و درب‌های بدون دستگیره به بهترین نحو انجام دهید. جذابیت اصلی آشپزخانه اروپایی و مدرن با کابینت بدون دستگیره از ظاهر مرتب و شیک آن ناشی می‌شود.

معایب درب مگنتی کابینت

معمولا در آشپزخانه مدرن یا آشپزخانه‌هایی که کوچک و باریک هستند، انتخاب این نوع کابینت ایده‌آل خواهد بود. در آشپزخانه‌های کوچک که رفت و آمد در آن‌ها کمی دشوار است، عدم وجود دستگیره کابینت، ممکن است باعث شود از فضا به طور مفیدتری استفاده کنید. همچنین این تصور را ایجاد می‌کند که فضای آشپزخانه مینیمال بزرگ‌تر دیده شود. درضمن دستگیره بر روی کابینت‌های پله‌ای در طراحی آشپزخانه‌ کوچک، ممکن است سرعت عمل افراد را کاهش دهد.

کابینت بدون دستگیره یا لمسی مناسب چه آشپزخانه ای است؟

کابینت‌هایی که بدون دستگیره به صورت لمسی طراحی می‌شوند، بیشتر مناسب آشپزخانه‌های سبک مدرن هستند. در سبک مدرن از کمترین برجستگی و تزیینات برای طراحی کابینت استفاده می‌شود و به همین دلیل کابینت بدون دسته می‌تواند فضایی خلوت، یکدست و ظاهری مرتب و شیک را برای آشپزخانه به ارمغان آورد.

کابینت بدون دستگیره سفید رنگ در آشپزخانه‌ای با کفپوش و قفسه های چوبی

نکته مهم در انتخاب کابینت بدون دستگیره

تفاوتی نمی‌کند جنس کابینت برای انتخاب بدون دستگیره استیل، چوب، کابینت MDF یا انتخاب کابینت ممبران باشد. هر یک از این کابینت‌ها را می‌توان بدون دستگیره طراحی کرد. اما رنگ کابینت برای انتخاب بدون دستگیره اهمیت بسزایی دارد.

کابینت بدون دستگیره سفید رنگ در آشپزخانه ای با کفپوش پارکت قهوه‌ای روشن

از آنجایی که کابینت بدون دستگیره بیشتر به صورت مگنتی است و باید با فشار دست درب‌ها و کشوها باز شوند، از این رو اثر انگشت و لکه بیشتر بر روی سطح ایجاد می‌شود. بنابراین بهتر است از رنگ‌ها یا متریال‌هایی استفاده کنید که لکه‌ها را بر روی صفحه کابینت کمتر نشان دهند.

اگر همچنان علاقمند به کابینت‌هایی هستید که لکه‌ها را به خوبی نشان می‎‌دهند، برای از بین بردن لکه‌های ایجاد شده بر روی سطح درب و کشو، باید تعداد دفعات نظافت و زمان آن را افزایش دهید. در طراحی کابینت آشپزخانه باید دقت داشته باشید؛ معمولاً کابینت‌هایی که بدون دستگیره هستند، از طرح‌های ساده برخوردارند و وجود نقش و نگار بر روی درب‌ها کمتر دیده می‌شود.

کابینت بدون دستگیره مشکی در آشپزخانه ای با کفپوش پارکت و سه صندلی پایه دار

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، لوازم آشپزخانه نیز مدرن‌تر شده‌‌اند و بسیاری از آن‌ها دارای ظاهری صاف و یکدست هستند. می‌توانید در کنار کابینت‌ هایگلاس بدون دستگیره که ظاهری صاف و ساده دارند، لوازم مربوط به آشپزخانه را نیز ساده و با ظاهری صاف انتخاب کنید. امروزه انواع یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مایکروفر، اجاق گاز و هود مخفی در کابینت به صورت تاچ تولید می‌شوند و با کابینت بدون دستگیره به خوبی هماهنگ می‌شوند.

45 مدل کابینت لمسی بدون دستگیره

نوبت به ایده‌های جذاب برای کابینت تاچ یا لمسی رسید. در این بخش 45 مدل کابینت لمسی را به شما معرفی می‌کنیم.

کابینت مگنتی کابینت تاچ

کابینت مگنتی یا آهنربایی برای آشپزخانه‌هایی که معماری و دکوراسیون مدرن دارند بسیار مناسب است.

کابینت لمسی جدید

نمونه‌ای از دستگیره کابینت مخفی را می‌توانید در  تصویر زیر مشاهده کنید که برای کابینت طرح چوب استفاده شده است.

طراحی کابینت بدون دستگیره

در تصویر زیر نمونه‌از کابینت لمسی جدید را مشاهده می‌کنید که ترکیبی از رنگ‌های سفید و رنگ چوب است.

کابینت بدون دستگیره جدید

طراحی کابینت بدون دستگیره می‌تواند به گونه‌ای باشد که با میز جزیره‌ای و سایر اکسسوری‌های موجود در آشپزخانه هماهنگی داشته باشد.

کابینت های جدید بدون دستگیره

قرار دادن کابینت روی دیوارهایی که طراحی خاص دارند باید با وسواس بیشتری انجام شود. در تصویر زیر نمونه‌ای از کابینت بدون دستگیره جدید را مشاهده می‌کنید که با نورپردازی و شکل طراحی مدرن خود جذابیت زیادی ایجاد کرده است.

کابینت بدون دستگیره مگنت دار

کابینت های جدید بدون دستگیره می‌توانند به گونه‌ای طراحی شوند که یخچال و فر به راحتی داخل آنها قرار گیرد.

کابینت بدون دستگیره سفید

کابینت بدون دستگیره سفید جزو محبوب‌ترین رنگ کابینت‌هایی‌ست که برای آشپزخانه‌های مدرن ساخته می‌شود.

کابینت آشپزخانه بدون دستگیره

اگر به کابینت‌های با رنگ تیره علاقه دارید می‌توانید از تصویر زیر که نمونه‌ای از یک کابینت بدون دستگیره مگنت دار است الگوبرداری کنید.

کابینت بدون دسته

طراحی کمدها و کشوهای زیاد در کابینت ممکن است فضای آشپزخانه شما را شلوغ جلوه دهد.

درب کابینت مگنتی

کابینت آشپزخانه بدون دستگیره می‌تواند به سبک کلاسیک طراحی شود و برجستگی‌ها و تزئیناتی روی آن وجود داشته باشد.

در مگنتی کابینت

در تصویر زیر نمونه‌از ترکیب کابینت بدون دسته سفید و رنگ چوب را مشاهده می‌کنید.

کابینت مگنت دار

درب کابینت مگنتی ممکن است در گذر زمان و استفاده زیاد مستهلک شود و نیاز به تعویض داشته باشد.

درب مگنتی کابینت

یکی از مزایای در مگنتی کابینت این است که به راحتی باز و بسته می‌شود و نیاز نیست برای باز کردن آن فشار زیادی به شما وارد شود.

دستگیره مگنت کابینت دستگیره مگنتی

نورپردازی زیر کابینت لمسی می‌تواند جذابیت آشپزخانه را دو برابر کند. به ترکیب نورهای مختلف هم فکر کنید.

دستگیره مگنت دستگیره کابینت مخفی

اگر تم اصلی آشپزخانه شما به رنگ سفید بوده و همه اکسسوری‌ها را به این رنگ انتخاب کرده‌اید شاید بهتر باشد از نورهای گرم برای متعادل کردن دمای آشپزخانه استفاده کنید.

معایب دستگیره مخفی کابینت

در تصویر زیر نمونه دیگری از کابینت لمسی مشکی و ترکیب آن با کمدهای رنگ چوب را مشاهده می‌کنید.

معایب درب مگنتی کابینت

این روزها کابینت ممبران بدون دستگیره یکی از اولین انتخاب‌ها برای طراحی کابینت آشپزخانه است.

نحوه نصب دستگیره مگنتی کابینت

کابینت مگنت دار برای افرادی که ناتوانی یا کم‌توانی دارند هم بسیار مناسب است و راحت‌تر باز و بسته می‌شود.

کابینت ممبران بدون دستگیره

دستگیره مگنت کابینت را خودتان هم می‌توانید در محل درب کابینت نصب کنید.

کابینت ام دی اف بدون دستگیره

کیفیت دستگیره مگنتی کابینت ارتباط مستقیمی با کیفیت نهایی کابینت دارد.

کابینت های گلاس بدون دستگیره

علاوه بر رنگ‌های مشکی، سفید و چوبی، از رنگ‌های دیگری هم برای طراحی آشپزخانه مدرن می‌توان استفاده کرد.

انواع مدل کابینت بدون دستگیره

در تصویر زیر نمونه‌از دیگر از کابینت جدید بدون دستگیره را مشاهده می‌کنید که از رنگی بجز رنگ‌ها متداول در ساخت آن استفاده شده است.

ساخت کابینت بدون دستگیره

ترکیب دیوارهای سرامیکی و کابینت لمسی، نمای آشپزخانه شما را مدرن جلوه می‌دهد.

طریقه ساخت کابینت بدون دستگیره

ترکیب رنگ سبز آبی با رنگ سفید هم می‌تواند کابینت لمسی آشپزخانه را به جلوه بیاورد.

طرح کابینت بدون دستگیره

در تصویر زیر نمونه دیگری از کابینت ام دی اف بدون دستگیره را مشاهده می‌کنید که به زیبایی هرچه تمام‌تر ساخته شده است.

عکس کابینت بدون دستگیره

از معایب دستگیره مخفی کابینت باید به پنهان شدن آلودگی در لابه‌لای آن اشاره کرد که فرایند تمیز کردن آن را دشوار می‌کند.

کشوی کابینت بدون دستگیره

از دیگر معایب درب مگنتی کابینت، کیفیت پایین برخی از آنهاست که پس از چند ماه، کیفیت و کارایی خود را از دست می‌دهند و باید آنها را تعویض کرد.

معایب کابینت بدون دستگیره

نحوه نصب دستگیره مگنتی کابینت خیلی سخت نیست و در صورتی که دستگیره مگنتی کابینت شما خراب شد می‌توانید خودتان هم آن را تعویض کنید.

مزایای کابینت بدون دستگیره

کابینت‌های تیره رنگ جذابیت چشمگیری دارند و اگر آنها را با دیوارپوش‌های خاص و نورپردازی مناسب همراه کنید، آشپزخانه‌ای شیک طراحی می‌شود.

مدل کابینت بدون دستگیره

نمونه دیگری از کابینت بدون دستگیره سفید از جنس ممبران را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

نمونه کابینت بدون دستگیره

اگر به دنبال یک ایده خاص برای استفاده از کابینت لمسی هستید، تصویر زیر را مشاهده کنید.

نحوه اجرای کابینت بدون دستگیره

نوع دیگری از طراحی کابینت تاچ که از ترکیب رنگ‌های تیره و رنگ چوب در ساخت آن استفاده شده را در تصویر زیر می‌بینید.

نمونه کابینت بدون دستگیره

ساخت کابینت بدون دستگیره را به طراحان حرفه‌ای که رزومه‌ی مشخصی در این زمینه دارند بسپارید تا نتیجه‌ی نهایی، آشپزخانه‌ای زیبا و شیک شود.

مدل کابینت بدون دستگیره

طراح کابینت بدون دستگیره می‌تواند ساده، رنگی، طرح‌دار، دارای برجستگی یا کلاسیک باشد که این موضوع به سلیقه شما بستگی دارد.

مزایای کابینت بدون دستگیره

اگر به ترکیب رنگ‌های خاص علاقه دارید می‌توانید رنگ زرد و سفید را برای کابینت لمسی خانه خانه انتخاب کنید.

معایب کابینت بدون دستگیره

کشوی کابینت بدون دستگیره باید به گونه‌ای طراحی شود که وزن زیادی نداشته باشد و پس از باز شدن به بخش‌های دیگر آشپزخانه برخورد نکند.

کشوی کابینت بدون دستگیره

نمونه‌ای از یک کابینت ممبران بدون دستگیره زیبا را در تصویر زیر می‌بینید که با نورپردازی به سبک نوارهای LED تزیین شده است.

عکس کابینت بدون دستگیره

با مشاهده عکس کابینت بدون دستگیره در مدل‌های مختلف می‌توانید ایده‌های بیشتری برای آشپزخانه خود بگیرید.

طرح کابینت بدون دستگیره

استفاده از ترکیب رنگ سفید و نقره‌ای برای آشپزخانه، تمیزی و شیک بودن آن را به رخ می‌کشد.

طریقه ساخت کابینت بدون دستگیره

در تصویر زیر نمونه‌ای از طراحی کابینت لمسی بدون دستگیره به رنگ مشکی را مشاهده می‌کنید که به زیبایی هرچه تمام‌تر انجام شده است.

ساخت کابینت بدون دستگیره

کابینت های جدید بدون دستگیره به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فضای مناسب برای مایکروویو و یخچال در آنها تعبیه شده است.

انواع مدل کابینت بدون دستگیره

در تصویر زیر هم نمونه دیگری از کابینت لمسی را مشاهده می‌کنید که با چوب ممبران ساخته شده است.

کابینت های گلاس بدون دستگیره

چوب ممبران و های‌گلاس به دلیل کیفیت و طول عمر زیادی که دارند بهترین ماده اولیه برای ساخت کابینت لمسی محسوب می‌شوند.

کابینت ام دی اف بدون دستگیره

می‌توانید از هود توکار در کابینت‌هایی که درب لمسی دارند استفاده کنید تا فضای کمتری بالای اجاق گاز گرفته شود.

کابینت ممبران بدون دستگیره

سخن پایانی

کابینت بدون دستگیره می‌تواند به اندازه کابینت دستگیره‌دار موثر باشد. تنها باید در انتخاب لوازم جانبی با کیفیت پافشاری کنید و انتخاب درست داشته باشید. کابینت‌های بدون دستگیره به دلیل ظاهر ساده‌ای که دارند هرگز از مد نمی‌افتند و می‌توانید تا سال‌ها از کابینت‌های خود استفاده کنید. آشپزخانه‌های بدون دستگیره، نشان‌دهنده یک روند رو به رشد در میان افراد، برای تمرکز بر استایل‌های ساده‌تر و بدون شلوغی است. برای این نوع کابینت‌ها ملاحظات طراحی زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند، مهم است که طراحی شما فکر شده باشد، در غیر این صورت ممکن است در حین نصب با مشکل مواجه شوید.

آشپزخانه ای با کابینت های بدون دستگیره چوبی، جزیره و صندلی های پایه‌دار

سوالات متداول

انواع طرح‌ها و مدل‌های کابینت بدون دستگیره کدامند؟

این کابینت‌‌ها در انواع بدون دستگیره با مگنت، با فنر و با جک یا همراه با دستگیره مخفی طراحی می‌شوند.

چگونه بدون دستگیره باز و بسته کردن کابینت ها امکان پذیر است؟

در کابینت های لمسی و بدون دستگیره از ابزارهایی مانند فنر، آهنربا یا جک‌هایی استفاده می‌شود که عمل باز و بسته کردن کابینت با آنها انجام می‌شود


در انتخاب کابینت بدون دستگیره باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. متریال کابینت بدون دستگیره 2. طرح و مدل 3. نحوه نصب و نگهداری 4. انتخاب صفحه کابینت مناسب 5. کابرد کابینت بدون دستگیره