تکنیک‌های کاربردی برای نورپردازی اتاق خواب 

نورپردازی اتاق خواب با دو چراغ‌ آویز، دیوار ذغالی و سفید، تخت با روتختی سفید و طوسی و گلدان‌های گیاه

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر خانه‌ای، اتاق خواب است. این اتاق‌ها با توجه به کاربری که دارند باید به صورت مناسب، طراحی شده و در چیدمان آن به نکات مهمی توجه شود. از جمله این نکات، نورپردازی اتاق خواب است.

شاید به نظر برسد این اتاق‌ها به نور زیادی نیاز ندارند، زیرا کاربری اصلی اتاق خواب، خوابیدن و استراحت است؛ اما این تصور، کاملاً اشتباه است، زیرا در طراحی مدرن، از اتاق خواب برای مطالعه، گفتگوی خصوصی، آرایش و … نیز استفاده می‌شود. پس لازم است نورپردازی این بخش نیز به صورت اصولی انجام شود. شما می‌توانید با انتخاب نور مناسب، فضایی آرام و رمانتیک در اتاق خواب ایجاد کنید.

 

سوالات متداول:
در نورپردازی اتاق خواب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. توجه به جنسیت کاربران 2. استفاده از المان‌های نورپردازی مناسب 3. توجه به موقعیت اتاق خواب 4. در نظر گرفتن روحیات کاربران 5. توجه به ابعاد اتاق خواب


روش‌های مختلف نورپردازی اتاق خواب کدامند؟

نورپردازی با لامپ، لوستر و آباژور از روش‌های پرکاربرد نورپردازی اتاق خواب محسوب می‌شوند.


در نورپردازی اتاق خواب باید چه اصولی را رعایت کنیم؟

استفاده از نورپردازی محیطی، نورپردازی تأکیدی و نورپردازی وظیفه را حتما مد نظر قرار دهید.

 

نورپردازی اتاق خواب با دیوار کرم، کفپوش چوبی، تخت سفید، روتختی طوسی و تابلو هنری بالای تخت

با توجه به این گفته‌ها، لازم است تا با نحوه نورپردازی در اتاق خواب، نکات مهم در این امر و ایده‌های مدرن برای اجرای نورپردازی، آشنا باشید. از این رو این مقاله به بررسی کامل این موارد اختصاص داشته و شما را یاری خواهد کرد تا اتاق خوابی با نورپردازی مناسب داشته باشید.

 

تأثیر نورپردازی اتاق خواب بر روحیه افراد

نورپردازی اتاق خواب با تخت سفید و روتختی طوسی، پنجره با پرده سفید، لوستر آویز و درب آینه‌ای و کشویی کمد دیواری

متأسفانه به دلیل ناآگاهی افراد نسبت به تأثیرات نورپردازی این اتاق‌ها بر روحیه کاربران، در طراحی داخلی به استفاده از المان‌های نورپردازی در اتاق خواب دقت نمی‌شود. این در حالی است که طبق تحقیقات انجام شده، وجود نور کافی در این محیط‌ها باعث می‌شود تا کاربران دارای روحیه‌ای آرام بوده و خلق‌وخوی آنها بهبود پیدا کند. در ضمن در صورت وجود نور مناسب به هنگام خواب، کیفیت خواب افراد بالاتر رفته و این امر باعث ارتقای سیستم ایمنی بدن افراد می‌شود.

از این رو مهم است که نورپردازی در این اتاق‌ها به صورت اصولی انجام شود. شما می‌توانید در این موارد با مراجعه به طراحان داخلی، بهترین ایده‌ها را شناخته و از آنها در طراحی اتاق خواب خود استفاده نمایید.

 

نکات مهم در نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی اتاق خواب با چهار لامپ آویز، دیوار طوسی، تخت با روتختی قهوه‌ای و بالش‌های سفید و طوسی و قهوه‌ای

اگر درصدد انتخاب بهترین المان‌ها برای نورپردازی در اتاق خواب خود هستید، بهتر است با نکاتی که در این امر باید به آنها توجه شود آشنا گردید. با در نظر گرفتن این نکات می‌توانید بهترین نورپردازی را در اتاق خواب داشته باشید و از حضور در اتاق و استراحت در آن لذت ببرید.

از نکات مهم برای داشتن بهترین نورپردازی در اتاق‌های خواب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

توجه به جنسیت کاربران

نورپردازی اتاق خواب با دیوار‌های طوسی طرحدار، سقف سفید، کفپوش چوبی، تخت سفید و طوسی و دو پاف گرد طوسی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در تعیین دکوراسیون و نورپردازی اتاق‌ها باید به آن توجه کرد، جنسیت کاربران این اتاق‌ها می‌باشد. به این صورت که نورپردازی برای طراحی اتاق خواب دخترانه باید با نورهایی ملایم انجام شود تا با ظرافت روحی و خلق و خوی این خانم‌ها همخوانی داشته باشد. این در حالی است که در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه به دلیل روحیه کنجکاو و پرهیجانی که دارند نیاز به اتاق خوابی با نورپردازی متناسب با روحیات خود دارند.

در کل در مورد نورپردازی مناسب دکوراسیون اتاق کودک باید به این موضوع اشاره کرد که نورپردازی و المان‌های روشنایی باید به گونه‌ای انتخاب شوند که امنیت و سلامت کودکان در اتاق، حفظ شود. و به رشد روحی و جسمی آنها کمک شود.

 

نورپردازی اتاق خواب کودک با دیوار‌های سفید، کفپوش قهوه‌ای، فرش سنتی، مبل طوسی و تخت کودک سفید

در صورتی که اتاق خواب مورد نظر برای استراحت والدین یا به عنوان مستر روم در نظر گرفته شده است باید نورپردازی آن به گونه‌ای باشد که در عین سادگی و زیبایی، محیط شاد و پویا ایجاد کند، زیرا علاوه بر استراحت، ممکن است زوجین از این فضا برای مطالعه و یا کار نیز استفاده کنند. از این رو نباید نورپردازی این اتاق‌ها به گونه‌ای باشد که موجب خستگی روحی و آسیب دیدن چشم کاربران شود.

 

استفاده از المان‌های نورپردازی مناسب

نورپردازی اتاق خوابی با دیوار‌های سفید، تخت قهوه‌ای، روتختی کرم، مبل نسکافه‌ای و لوستر کرمی

نکته دیگر در مورد نورپردازی اتاق خواب، استفاده از المان‌های نورپردازی مناسب در اتاق خواب است. شما می‌توانید این تجهیزات را از میان انواع لوستر در دکوراسیون داخلی، چراغ دیوارکوب، انواع چراغ خواب‌ها، لامپ‌های هالوژن و … انتخاب کنید.

در این انتخاب باید به میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید و همچنین وضعیت نورگیری اتاق توجه داشته باشید. در ضمن باید به این موضوع دقت کنید که سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب را بشناسید تا بهتر انتخاب کنید. اگر در چیدمان منزل و اتاق خواب از سبک کلاسیک استفاده کرده‌اید باید از تجهیزات روشنایی که با این سبک سنخیت دارند، استفاده نمایید. در این حالت، استفاده از لوسترهای اتاق خواب و آباژورهای مجلل و پر زرق و برق می‌توانند بهترین گزینه باشند.

 

نورپردازی اتاق خواب با دیوار‌های طوسی، کفپوش و پاتختی و تخت چوبی، روتختی خاکستری و سفید طرحدار با پرده طوسی

اگر دکوراسیون اتاق خواب از سبک مدرن یا سبک دکوراسیون مینیمال پیروی می‌کند، می‌توانید از مدل‌های مدرن لامپ‌های آویزان، لوسترهای مدرن و … استفاده نمایید. به این ترتیب هم می‌توانید روشنایی اتاق را تنظیم کنید و هم زیبایی دکوراسیون این بخش از خانه را نیز تأمین نمایید.

 

توجه به موقعیت اتاق خواب

نورپردازی اتاق خوابی با سقف سفید، دیوار‌های سفید و کرم، کفپوش چوبی تیره، تخت مشکی و روتختی و بالش‌های سفید و سبز

موقعیت اتاق خواب از جمله مواردی است که باید در تعیین نورپردازی اتاق به آن توجه کرد. در صورتی که اتاق خواب شما، یک اتاق آفتابگیر باشد، قطعاً در طول روز، نور اتاق به صورت کامل تأمین می‌شود. در این حالت باید نورپردازی را با هدف تأمین نور در شب، طراحی نمود. این در حالی است که در صورت نبود نور طبیعی در اتاق، باید فکری به حال تأمین نور در طول روز نیز داشته باشید.

در ضمن اگر در طبقات بالای ساختمان‌ها زندگی کنید حتماً در طول شب نیز از نور محیط بیرون بهره‌مند خواهید شد. این در حالی است که معمولاً در اتاق خواب‌های طبقات پایین، این امکان وجود ندارد. با در نظر گرفتن این عوامل می‌توانید بهترین ایده‌های نورپردازی در اتاق خواب را اجرایی کرده و نور کافی در اتاق خود داشته باشید.

 

در نظر گرفتن روحیات کاربران

نورپردازی مخفی سقف اتاق خوابی با دیوار‌ها و کفپوش صورتی، تخت چوبی، روتختی صورتی روشن و بالش‌های سفید و سبز

نورپردازی اتاق خواب نوجوان با نورپردازی برای اتاق خواب افراد میان‌سال و مسن، تفاوت‌هایی دارد، زیرا افراد در هر کدام از این سنین دارای روحیات خاصی بوده و سلایق آنها با هم فرق دارد؛ بنابراین باید به این موضوع توجه کرد. برای این که برای اتاق خواب هر کدام از این افراد، نورپردازی مناسبی را طراحی کنید می‌توانید از نظر خود آنها استفاده کرده و خلق و خوی آنها را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال اتاق بازی کودک باید دارای امنیت و دید کافی باشد. از این رو باید در طول روز و شب، نور کافی در این اتاق وجود داشته باشد.

این در حالی است که افراد بزرگسال به اتاقی با نور کم در طول شب و نور کافی در طول روز نیاز دارند تا بتوانند استراحت و خوابی عمیق داشته و در طول روز نیز کارهایی چون مطالعه را به راحتی انجام دهند.

 

توجه به ابعاد اتاق خواب

نورپردازی اتاق خواب با چراغ‌های دیواری، دیوار‌های طوسی، تخت طوسی با روتختی سفید و طوسی و بالش‌های سفید و مشکی

ابعاد اتاق خواب نیز از دیگر نکات مهم در نورپردازی است. در صورتی که اتاق خوابی با ابعاد کوچک دارید توصیه می‌شود از المان‌های نورپردازی مناسب استفاده کنید تا اتاق را بزرگتر و دلبازتر نشان دهید. در این حالت می‌توانید از نورهای خطی با رنگ روشن استفاده کنید. این کار به زیباتر شدن فضای داخلی اتاق خواب لاکچری شما کمک کرده و آن را بزرگتر نشان می‌دهد.

در اتاق خواب‌هایی که ابعاد بزرگی دارند، کاربران برای نورپردازی، آزادی عمل بیشتری دارند، زیرا در این حالت می‌توانند از انواع تجهیزات روشنایی با رنگ‌های مختلف استفاده کنند. در ضمن طبق نظر کارشناسان طراحی داخلی، بهتر است در اتاق‌های کوچک از نور اصلی در کنار نورهای فرعی که رنگ ملایم‌تری دارند استفاده شود. برای بزرگتر نشان دادن این اتاق‌ها می‌توانید از نورهای سقفی نیز استفاده نمایید.

 

اصول نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی اتاق خواب با دیوار‌های طوسی روشن، کفپوش چوبی، فرش شیری رنگ، تخت سفید با بالش‌های سفید طوسی و گلدان گیاه طبیعی

حال که با تمامی نکات مورد نیاز برای نورپردازی در اتاق خواب‌ها آشنا شدید لازم است اصولی اصلی این کار را نیز یاد بگیرید. با در نظر گرفتن این اصول می‌توانید نورپردازی استاندارد در اتاق خواب خود داشته باشید و آرامش و زیبایی را به این بخش از منزل خود هدیه دهید.

 

از اصول نورپردازی در اتاق خواب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ایجاد نورپردازی محیطی

اتاق خواب با دیوار‌های شتری رنگ، سقف سفید، موکت طوسی، تخت قهوه‌ای تیره، روتختی سفید و قهوه ای و سه آباژور

یکی از مهم‌ترین اصول نورپردازی این است که از نور محیطی در اتاق استفاده کنید. نور محیطی به نوری گفته می‌شود که باعث ایجاد دید کافی در اتاق می‌شود تا رفت و آمد و دیگر کارهای عمومی را بتوان به راحتی انجام داد.

برای ایجاد این نور می‌توانید از لامپ‌های آویزان، لوستر و تجهیزات روشنایی توکار استفاده کنید. البته باید به این موضوع دقت کنید که نور این تجهیزات روشنایی نباید سفید یا مهتابی باشد. استفاده از نورهایی که به شدت سفید و یا زننده باشند باعث می‌شود تا افراد دچار بی خوابی شده و خواب آنها از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد.

 

استفاده از نورپردازی تأکیدی در اتاق خواب

نورپردازی اتاق خواب با چراغ‌های دیواری تاکیدی، دیوار‌های کرم، سقف سفید، کفپوش چوبی، تخت سفید و روتختی سفید و بنفش

چیدمان اتاق خواب و سبک مورد استفاده در دکوراسیون این بخش از خانه‌ها باعث می‌شود تا کاربران به هنگام حضور در این اتاق‌ها، احساس رضایت و آرامش داشته باشند. حال اگر در نورپردازی اتاق خواب از نورپردازی تأکیدی نیز استفاده شده باشد باعث خواهد شد تا دکوراسیون اتاق و المان‌های دکوری و تزئینی مورد استفاده در آن، بیشتر به چشم آمده و کاربران، احساس رضایت بیشتری داشته باشند.

شاید بپرسید نورپردازی تأکیدی چیست؟ در پاسخ باید گفت، نورپردازی تأکیدی به نوری گفته می‌شود که در سقف، دیوار و یا سطح زمین استفاده شده و باعث تمرکز نور بر روی یک تابلو، وسیله دکوری و یا هر چیز دیگری می‌شود.

 

استفاده از نورپردازی وظیفه

نورپردازی اتاق خواب با لوستر فلزی و نوپردازی وظیفه ای، تخت سفید، روتختی خاکستری و گیاهان طبیعی

قبل از هر چیزی بهتر است در مورد نور وظیفه، توضیحاتی ارائه شود تا شما با این نورها آشنایی داشته باشید. منظور از نور وظیفه، نوری است که برای انجام یک کار خاص در اتاق تعبیه می‌شود.

کاربران در اتاق خواب به جز خوابیدن و استراحت، ممکن است مطالعه کنند. یا این‌که ممکن است میزی را برای آرایش اختصاص داده و آرایش خود را در این اتاق انجام دهند. در ضمن برخی از افراد به دلیل کمبود جا در خانه، برخی از کارهای مربوط به کسب و کار را نیز در دفتر کار خانگی یا تاق خواب انجام می‌دهند. به همین منظور باید نور کافی برای این اقدامات در اتاق وجود داشته باشد. با توجه به این گفته‌ها توصیه می‌شود در نورپردازی به اطراف میز آرایش، میز کار و بخش نشیمن اتاق خواب، مورد توجه قرار گیرد.

 

نورپردازی اطراف کمد لباس با نور مخفی در اتاق خوابی با دیوار‌های طوسی و چوبی، تخت چوبی و روتختی طوسی روشن و تابلو دیواری

از دیگر قسمت‌هایی که باید در تعیین نحوه نورپردازی در اتاق خواب به آن توجه کرد می‌توان به نورپردازی مناسب اطراف انواع کمد دیواری و تخت خواب اشاره کرد. استفاده از المان‌های نورپردازی جذاب در اطراف تخت خواب باعث می‌شود تا فضایی رمانتیک در اتاق به وجود آورید. در ضمن نور ملایمی به وجود می‌آید تا در صورت نیاز، دید کافی نسبت به محیط اطراف داشته باشید.

با استفاده از نورپردازی اتاق لباس و اطراف کمد نیز می‌توانید دید کافی به داخل کمدها داشته و در صورت نیاز، بتوانید به راحتی لباس مورد نیاز خود را پیدا کنید. طراحان داخلی با استفاده از ایده‌های جذاب، نورپردازی این محیط‌ها را انجام داده و شرایطی مناسب به وجود می‌آورند تا کاربران بتوانند به تمامی فعالیت‌های خود در اتاق خواب، بدون وجود مشکل، رسیدگی کنند.

 

روش‌های مختلف نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی تاکیدی سقف اتاق خوابی با دیوارهای کرم، کفپوش طوسی، تخت چرمی مشکی، روتختی طلایی و دو پاتختی چوبی با آباژور

در صورتی که از بهترین روش و تجهیزات روشنایی در اتاق خواب استفاده شده باشد زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق، زیباتر جلوه می‌کند. علاوه بر آن، این امر می‌تواند تأثیر بی نظیری بر روحیه افراد گذاشته و موجبات آرامش آنها را فراهم کند.

به همین سبب آشنایی با روش‌های نورپردازی اتاق خواب کمک می‌کند تا نورپردازی این بخش به صورت حرفه‌ای و مناسب با نیازها و شرایط شما انجام گیرد. این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:

 

نورپردازی با لامپ

نورپردازی اتاق خواب با دو لامپ آویز مدرن، دیوار و تخت کرم، روتختی سفید و طوسی، بالش‌های سفید و مشکی و پنجره قدی

لامپ‌ها از قدیم‌الایام به عنوان بهترین و محبوب‌ترین انواع تجهیزات روشنایی شناخته می‌شوند. به همین جهت نیز امروزه در تولید این لامپ‌ها از سبک‌ها و ایده‌های مدرن استفاده شده است. به صورتی که می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های تجهیزات روشنایی، انواع لامپ‌ها اعم از لامپ‌های آویزان، خطی و هالوژنی را تهیه کنید. هر کدام از این تجهیزات دارای ویژگی‌های خاصی بوده و متناسب با همین ویژگی‌ها نیز می‌توان آنها را در موارد متفاوتی مورد استفاده قرار داد.

در صورتی خواهان ایجاد نور به صورت یکدست در اتاق هستید توصیه می‌شود از لامپ‌های آویزان سقفی استفاده کنید؛ اما اگر قصد ایجاد نور به صورت خطی در اطراف تخت خواب، تابلو و … را دارید لامپ‌های خطی، بهترین گزینه هستند. در صورت تمایل به ایجاد ظاهری مدرن در دکوراسیون اتاق می‌توانید از لامپ‌های هالوژنی استفاده کنید. این لامپ‌ها، نور ملایمی ایجاد کرده و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می‌شوند.

 

نورپردازی با لوستر

نورپردازی اتاق خواب با لوستر فلزی مدرن، دیوار‌ها و دو مبل نسکافه‌ای، تخت با روتختی صورتی و میز جلومبلی چوبی دایره‌ای

لوسترها از زیباترین و شکیل‌ترین انواع تجهیزات روشنایی به شمار می‌روند. این تجهیزات در ابعاد، اشکال و طرح‌های مختلفی وجود داشته و دست خریداران در تهیه انواع آنها باز است. شما می‌توانید برای نورپردازی در اتاق خواب خود از این المان‌ها استفاده کنید.

نکته‌ای که در این حالت باید به آن توجه داشته باشید توجه به ابعاد این تجهیزات است. استفاده از لوسترهایی با ابعاد کوچک می‌تواند گزینه مناسبی برای اتاق خواب باشد. شما می‌توانید متناسب با سبک دکوراسیون اتاق خواب خود، این لوسترها را در اتاق خواب کلاسیک و یا ساده و مدرن تهیه کنید.

 

نورپردازی با آباژور

نورپردازی اتاق خواب با آباژور پایه چوبی، تخت با روتختی و بالش‌های طیف طوسی و دیوار طرح چوب

آباژورها نیز از محبوب‌ترین تجهیزات روشنایی برای اتاق خواب به شمار می‌آیند. این تجهیزات در انواع ایستاده و رومیزی طراحی شده‌اند. در ضمن آباژورها دارای تنوع بالایی در طرح و شکل هستند. با استفاده از این تجهیزات می‌توان نور ملایمی در اتاق خواب ایجاد کرد.

 

ایده‌های ناب برای نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی اتاق خواب با نور‌مخفی دیواری، دیوارهای طوسی و سفید، کفپوش پارکت، روتختی سفید و ذغالی و پاتختی سفید

بعد از اتمام یک روز کاری پرمشغله و خسته‌کننده، حضور در اتاق خوابی با نورپردازی استاندارد و زیبا، می‌تواند روحیه افراد را ارتقا داده و آرامش را به آنها هدیه دهد؛ اما این امر مستلزم آن است که نورپردازی اتاق خواب به صورت اصولی و توسط افراد متخصص در طراحی داخلی انجام شده باشد، زیرا این افراد با تمامی چم و خم و اصول نورپردازی آشنایی دارند.

 

نورپردازی تاکیدی روی دیوار اتاق خوابی با تخت مشکی، روتختی نسکافه‌ای، کفپوش سنگی، فرش نسکافه‌ای و پنجره‌های قدی

در ضمن آنها از ایده‌های به روزی برای طراحی نورپردازی در اتاق خواب استفاده می‌کنند. به همین جهت نیز شاهد ایجاد نور مناسب و ملایم در اتاق خواب‌ها هستیم.

شما نیز می‌توانید پس از آشنایی با ایده‌های نورپردازی در اتاق خواب، این ایده‌ها را متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید و همچنین سلیقه خود، به کار برده و شاهد ایجاد فضایی رمانتیک، آرامش‌بخش و ایده‌آل در اتاق خواب خود باشید.

چند مورد از ایده‌های نورپردازی در اتاق خواب به شرح زیر هستند:

 

استفاده از نور مخفی

نورپردازی مخفی روی دیوار پشت تخت در اتاق خواب با دیوارپوش و تخت چوبی، روتختی خاکستری و فرش طوسی

استفاده از نور مخفی در دیوارها و سقف اتاق خواب به عنوان یکی از بهترین ایده‌های نورپردازی در این اتاق‌ها شناخته می‌شود. استفاده از این نوع نورپردازی باعث می‌شود تا نور ملایمی در اتاق داشته باشید و بتوانید فضایی لوکس و ساده در اختیار داشته باشید. توجه کنید که در این حالت می‌توانید از اشغال فضای اضافی در اتاق جلوگیری کرده و در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی کنید.

 

نورپردازی با ریسه

نورپردازی اتاق خواب با ریسه نوری دیواری، پاتختی چوبی، تخت با روتختی سفید و بالش‌های خاکستری و قهوه‌ای

نورپردازی با ریسه را می‌توان جزو پرطرفدارترین ایده‌های نورپردازی در اتاق خواب به شمار آورد. این ایده هم به‌راحتی قابل اجرا است و هم هزینه کمی در برمی‌گیرد.

این تجهیزات را می‌توان در تمامی قسمت‌های اتاق نصب کرد. برای زیباتر دیده شدن اتاق در این حالت می‌توانید این ریسه‌ها را به صورت نواری آویزان کنید تا به شکل پرده‌ای رنگارنگ درآید. در ضمن به دلیل تنوع طرح این ریسه‌ها می‌توانید آن را در مدل‌های مختلفی تهیه کنید. استفاده از این ایده مخصوصاً در دکوراسیون اتاق خواب عروس و دختران جوان می‌تواند ایده‌ای بسیار جذاب و چشم نواز باشد.

 

استفاده از المان‌های روشنایی با رنگ‌های جذاب

نورپردازی اتاق خواب با ریسه چراغ رنگی، دیوار سفید، پنجره با فریم مشکی، تخت چوبی دونفره و کتابخانه و میز چوبی

یکی دیگر از ایده‌ها، استفاده از المان‌های روشنایی با رنگ‌های مختلف است. در بازار، تجهیزاتی وجود دارد که نور را با رنگ‌های مختلف در محیط پخش می‌کنند. شما می‌توانید از این تجهیزات استفاده کرده و فضایی رمانتیک درست کنید.

در ضمن در اتاق خواب دختران و پسران نیز می‌توانید از تجهیزات روشنایی با رنگ‌های مختلف استفاده نمایید. این رنگ‌ها را متناسب با روحیات و علایق کاربران انتخاب کنید تا با خواسته‌های آنها، مطابقت داشته باشد. البته رنگ اتاق خواب هم در انتخاب رنگ المان‌های نورپردازی می‌تواند کمک کنند.

 

به‌کاربردن چراغ‌های دیواری

نورپردازی اتاق خواب با نور مخفی سقفی و تاکیدی در دیوار‌های سفید، فرش کرم طرحدار، تخت نسکافه‌ای و دو آباژور سفید

چراغ‌های دیواری جزو مدرن‌ترین، کم هزینه‌ترین و در عین حال زیباترین انواع تجهیزات روشنایی به شمار می‌آیند. این تجهیزات در سبک‌ها، رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی تولید شده‌اند. به همین جهت نیز کاربران می‌توانند با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها، انواع مختلفی از این چراغ‌ها را تهیه کنند.

در صورتی که اتاق خواب شما دارای ابعاد کوچکی است، این تجهیزات می‌توانند بهترین گزینه باشند، زیرا فضایی را اشغال نمی‌کنند و با نصب آنها به دیوار می‌توانید جلوه بصری فوق‌العاده جذابی در اتاق به وجود آورید.

 

جمع‌بندی: تجربه فضای دلنشین با نورپردازی مناسب اتاق خواب

نورپردازی مخفی سقف اتاق خوابی با دیوار‌های کرمی، سقف شیبدار، فرش طوسی، تخت سبز با رو تختی و بالش‌های سفید

نورپردازی اتاق خواب از مهم‌ترین اقداماتی است که باید برای چیدمان این اتاق انجام شود. شما می‌توانید با استفاده از مطالبی که در این مقاله بیان شد، نورپردازی این اتاق را به صورت کاملاً استاندارد و اصولی انجام دهید. در ضمن با استفاده از ایده‌هایی که ارائه شد می‌توانید فضایی مناسب و مدرن طراحی نمایید.

در صورتی که اتاق خواب مورد نظر را به صورت صحیح نورپردازی کنید می‌توانید فضایی آرامش‌بخش، زیبا و کاربردی در اتاق خواب به وجود آورده و از حضور در چنین فضایی، لذت ببرید. توجه داشته باشید که علاوه بر لذت بردن از جلوه بصری به وجود آمده، در صورت اصولی بودن نورپردازی در اتاق خواب، شاهد استراحت باکیفیت افراد بوده و به وضوح می‌توان تأثیرات آن را بر خلق و خوی آن‌ها دید.