چک لیست ماهانه خانه برای فصل زمستان

خانه ویلایی قهوه ای پوشیده شده از برف

بدون شک دی ماهی سرد است، اما در عین حال بهترین فرصت برای شروع کارهای عقب افتاده است. شما می توانید با تمیز کردن فضای خانه، گرم کردن آن و نوشتن برنامه های خود، به نحو احسن از این ماه استفاده کنید.

فهرست چک لیست بررسی شده در این مقاله:

ویلایی چوبی و سنگی با مبلمان خاکستری، پنجره های بزرگ و بخاری هیزمی

سنسور های دود و کربن مونوکسید را چک کنید.

با استفاده ی بیشتر از بخاری و شومینه هیزمی در زمستان، چک کردن سنسور های خانه یکی از اولویت های حیاتی است. دکمه ی تست دستگاه را امتحان کنید و در صورت نیاز، باتری آن را عوض کنید.

پیشنهاد می‌کنیم به مطلب شومینه چیست و انواع آن سر بزنید.

 

اتاق بازی بزرگی با میز بیلیارد، آباژور، میز گرد و تبلوهایی روی دیوار

وسایل بازی و سرگرمی را مرتب کنید.

زمانی که شرایط آب و هوایی به شما اجازه ی خروج از خانه را نمی دهد و از دیدن برنامه های تلویزیونی نیز خسته شده اید، بازی های تخته ای و کارت بازی بهترین گزینه ها برای سرگرمی هستند. همه ی بازی های خود را در دسترس قرار دهید و از داشتن تمام مهره های آن ها مطمئن شوید. بازی هایی که دیگر استفاده نمی کنید را کنار بگذارید تا به دیگران اهدا کنید.

 

تصویر کشوی یک دراور با لباس های زمستانی مرتب

 

لوازم مختص هوای سرد خود را مرتب کنید.

خود را در زمستان با جوراب های کلفت مخملی، کلاه های راحت، شال گردن و دستکش، گرم و نرم نگه دارید! کشو و سبدهای لوازم خود را چک کنید و تعداد تقریبی وسایل خود به دست آورید و آن ها را در دسترس قرار دهید.

 

تصویر نمای ویلایی در فضای برفی با سقف شیروانی

از یخ زدن لوله ها جلوگیری کنید.

ترکیدن لوله ها منجر به هزینه های گزاف تعمیرات آن ها می شود. اگر تا به حال فرصت نکرده اید، اکنون از عایق شدن لوله های خارجی مطمئن شوید. اگر قصد ترک خانه به مدت طولانی را دارید، یکی از آشنایان را مسئول باز کردن آب کنید. مکان کنتور شیر آب خود را بدانید تا در صورت ترکیدن لوله قادر به بستن آن باشید.

 

اتاق کودکی به رنگ طوسی، خاکستری و مشکی با چادر بازی سفید و چراغ ریسه ای

تغییراتی در فضای بازی ایجاد کنید.

به کوچکترها نیز توجه کنید. آن ها در فضای خانه بیشتر حوصله شان سر می رود در نتیجه سعی کنید با اضافه کردن تخته سیاه و یا نصب وایت برد، چادر و خیمه ی بازی، صحنه نمایش کوچک و تشکی برای پرش، آن ها را سرگرم کنید.

 

آشپزخانه ای با سینک زیر پنجره و گلدان های گل در فضای آشپزخانه

به گیاهان خود کمی محبت کنید.

اگر خانه شما در طول زمستان به دلیل وسایل گرمایشی خشک می شود، سعی کنید فضای دور گیاهان مخصوصا درختچه مرکبات و سرخس ها را کمی مرطوب کنید. برای اینکار می توانید از مرطوب کننده ی هوا یا به طور ساده از اسپری آب استفاده کنید.

مطالعه مطلب چگونه از باغچه زمستانی خود لذت ببریم می‌تواند برای شما مفید باشد.

 

تصویر اتاقی مرتب با کمد لباس ها و آینه روی دیوار
 

بهم ریختگی های خانه و کمد را مرتب کنید.

شروعی جدید را با تمیز کردن خانه ی خود آغاز کنید. اگر تمیز کردن کل خانه به شما فشار وارد می کند، سعی کنید از بخش های کوچک تر مانند لباس ها، کتاب ها و اسباب بازی بچه ها شروع کنید.

مطالعه مطلب ده راهکار ساده برای داشتن خانه ای مرتب را از دست ندهید.

 

تصویر قفسه های چوبی روی دیوار سنگی در مطبخ آشپزخانه

 

آشپزخانه و انباری و مطبخ خود را تمیز کنید.

همه‌ی وسایل کابینت و انباری آشپزخانه را خالی کنید و مواد منقضی و خراب شده را دور بیندازید و قبل از چیدن دوباره ی وسایل، قفسه ها را تمیز نمایید. یخچال و فریزر خود را تمیز کنید. سطح کابینت ها و کانتر را نیز فراموش نکنید. پاکیزگی آشپزخانه به شما برای پختن غذاهای خوشمزه انگیزه می دهد.

مطالعه مطلب 12 آیتم کلیدی برای تزیین اپن یا کانتر آشپزخانه را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

تصویر فضای باز برفی خانه ای که درختانش از برف پوشیده شده اند

برف روی شاخه ی درختان را بتکانید.

برف سنگین روی شاخه ی درختان می تواند باعث خم شدن و حتی شکستن آن ها شود. این اتفاق در صورت مستقر بودن درخت در جوار خانه ی شما، بسیار خطرناک است. با استفاده از شن کش باغبانی یا جاروی بلند به آرامی برف را از روی درختان بتکانید.

 

گوشه دنج زیر پنجره به همراه تخت و کوسن و بالش برای خواب زمستانی

در برابر خواب زمستانی مقاومت نکنید.

انگیزه ی شدید برای استراحت کردن در زمستان طبیعی است. فضایی گرم و نرم برای استراحت خود فراهم کنید و با دیدن فیلم، خواندن کتاب و درست کردن کمی چای یا شیر شکلاتی، از استراحت خود لذت ببرید.

 

نمای بیرونی خانه ای خاکستری با لبه های سفید سقف در هوای برفی زمستان

 

از تولید قندیل های یخی جلوگیری کنید.

قندیل ها و سد های یخی از جمع شدن برف بر لبه ی سقف خانه تولید می شوند. این سدها زمانی که برف پشتشان شروع به آب شدن می کند، چکه می کنند. با استفاده از برف روب از تشکیل از سد جلوگیری کنید و در صورت تشکیل شدن آن (اگر مکانش خطرناک نیست)، یخ ها را بشکنید تا از ایجاد خسارت در آینده جلوگیری کنید.