چک لیست ماهانه خانه برای فصل زمستان

خانه ویلایی قهوه ای پوشیده شده از برف

بدون شک دی ماهی سرد است، اما در عین حال بهترین فرصت برای شروع کارهای عقب افتاده است. شما می توانید با تمیز کردن فضای خانه، گرم کردن آن و نوشتن برنامه های خود، به نحو احسن از این ماه استفاده کنید.

 

سنسور های دود و کربن مونوکسید را چک کنید.

ویلایی چوبی و سنگی با مبلمان خاکستری، پنجره های بزرگ و بخاری هیزمی

با استفاده ی بیشتر از بخاری و شومینه هیزمی در زمستان، چک کردن سنسور های خانه یکی از اولویت های حیاتی است. دکمه ی تست دستگاه را امتحان کنید و در صورت نیاز، باتری آن را عوض کنید.

پیشنهاد می‌کنیم به مطلب شومینه چیست و انواع آن سر بزنید.

 

وسایل بازی و سرگرمی را مرتب کنید.

اتاق بازی بزرگی با میز بیلیارد، آباژور، میز گرد و تبلوهایی روی دیوار

زمانی که شرایط آب و هوایی به شما اجازه ی خروج از خانه را نمی دهد و از دیدن برنامه های تلویزیونی نیز خسته شده اید، بازی های تخته ای و کارت بازی بهترین گزینه ها برای سرگرمی هستند. همه ی بازی های خود را در دسترس قرار دهید و از داشتن تمام مهره های آن ها مطمئن شوید. بازی هایی که دیگر استفاده نمی کنید را کنار بگذارید تا به دیگران اهدا کنید.

 

لوازم مختص هوای سرد خود را مرتب کنید.

تصویر کشوی یک دراور با لباس های زمستانی مرتب

خود را در زمستان با جوراب های کلفت مخملی، کلاه های راحت، شال گردن و دستکش، گرم و نرم نگه دارید! کشو و سبدهای لوازم خود را چک کنید و تعداد تقریبی وسایل خود به دست آورید و آن ها را در دسترس قرار دهید.

 

از یخ زدن لوله ها جلوگیری کنید.

تصویر نمای ویلایی در فضای برفی با سقف شیروانی

ترکیدن لوله ها منجر به هزینه های گزاف تعمیرات آن ها می شود. اگر تا به حال فرصت نکرده اید، اکنون از عایق شدن لوله های خارجی مطمئن شوید. اگر قصد ترک خانه به مدت طولانی را دارید، یکی از آشنایان را مسئول باز کردن آب کنید. مکان کنتور شیر آب خود را بدانید تا در صورت ترکیدن لوله قادر به بستن آن باشید.

 

تغییراتی در فضای بازی ایجاد کنید.

اتاق کودکی به رنگ طوسی، خاکستری و مشکی با چادر بازی سفید و چراغ ریسه ای

به کوچکترها نیز توجه کنید. آن ها در فضای خانه بیشتر حوصله شان سر می رود در نتیجه سعی کنید با اضافه کردن تخته سیاه و یا نصب وایت برد، چادر و خیمه ی بازی، صحنه نمایش کوچک و تشکی برای پرش، آن ها را سرگرم کنید.

 

به گیاهان خود کمی محبت کنید.

آشپزخانه ای با سینک زیر پنجره و گلدان های گل در فضای آشپزخانه

اگر خانه شما در طول زمستان به دلیل وسایل گرمایشی خشک می شود، سعی کنید فضای دور گیاهان مخصوصا درختچه مرکبات و سرخس ها را کمی مرطوب کنید. برای اینکار می توانید از مرطوب کننده ی هوا یا به طور ساده از اسپری آب استفاده کنید.

 

بهم ریختگی های خانه و کمد را مرتب کنید.

تصویر اتاقی مرتب با کمد لباس ها و آینه روی دیوار

شروعی جدید را با تمیز کردن خانه ی خود آغاز کنید. اگر تمیز کردن کل خانه به شما فشار وارد می کند، سعی کنید از بخش های کوچک تر مانند لباس ها، کتاب ها و اسباب بازی بچه ها شروع کنید.

مطالعه مطلب ده راهکار ساده برای داشتن خانه ای مرتب را از دست ندهید.

 

آشپزخانه و انباری و مطبخ خود را تمیز کنید.

تصویر قفسه های چوبی روی دیوار سنگی در مطبخ آشپزخانه

همه‌ی وسایل کابینت و انباری آشپزخانه را خالی کنید و مواد منقضی و خراب شده را دور بیندازید و قبل از چیدن دوباره ی وسایل، قفسه ها را تمیز نمایید. یخچال و فریزر خود را تمیز کنید. سطح کابینت ها و کانتر را نیز فراموش نکنید. پاکیزگی آشپزخانه به شما برای پختن غذاهای خوشمزه انگیزه می دهد.

 

برف روی شاخه ی درختان را بتکانید.

تصویر فضای باز برفی خانه ای که درختانش از برف پوشیده شده اند

برف سنگین روی شاخه ی درختان می تواند باعث خم شدن و حتی شکستن آن ها شود. این اتفاق در صورت مستقر بودن درخت در جوار خانه ی شما، بسیار خطرناک است. با استفاده از شن کش باغبانی یا جاروی بلند به آرامی برف را از روی درختان بتکانید.

 

در برابر خواب زمستانی مقاومت نکنید.

گوشه دنج زیر پنجره به همراه تخت و کوسن و بالش برای خواب زمستانی

انگیزه ی شدید برای استراحت کردن در زمستان طبیعی است. فضایی گرم و نرم برای استراحت خود فراهم کنید و با دیدن فیلم، خواندن کتاب و درست کردن کمی چای یا شیر شکلاتی، از استراحت خود لذت ببرید.

 

از تولید قندیل های یخی جلوگیری کنید.

نمای بیرونی خانه ای خاکستری با لبه های سفید سقف در هوای برفی زمستان

قندیل ها و سد های یخی از جمع شدن برف بر لبه ی سقف خانه تولید می شوند. این سدها زمانی که برف پشتشان شروع به آب شدن می کند، چکه می کنند. با استفاده از برف روب از تشکیل از سد جلوگیری کنید و در صورت تشکیل شدن آن (اگر مکانش خطرناک نیست)، یخ ها را بشکنید تا از ایجاد خسارت در آینده جلوگیری کنید.