چک لیست ماهانه‌ی فصل پاییز

خانه ای ویلایی سفید در فصل پاییز با برگ های زرد

اندک اندک، تابستان رو به اتمام است و باید برای پاییز آماده شویم. این مطلب شما را در سازماندهی خانه و خانواده تان برای فصل پاییز راهنمایی می کند. تغییر فصل از تابستان به فصل بازگشتن به مدارس و اداره ها، ورود به این ماه را شبیه حرکت در سراشیبی کرده است. این چند روز آخر تابستان را با انجام چند پروژه خانگی و لذت بردن از اتفاقات ساده طولانی تر کنید و سپس، در زمان مناسب خانه را برای ورود به پاییز آماده کنید. همچنین، شما می توانید برای خلق برنامه ای عالی برای این ماه، از چک لیست زیر کمک بگیرید.

 

لوازم تابستانی را تمیز و جابجا کنید.

نشیمنی با مبلمان آبی و نارنجی و کوسن های رنگی مقابل آشپزخانه ای با کابینت های سفید

پس از اتمام آخرین روز کنار ساحل، زمانی برای تمیز کردن سبدها، بیلچه ها و تخته های موج سواری صرف کنید تا از حالا برای سال آینده آماده باشند. اسباب بازی های شکسته را دور بریزید و از حراج های آخر فصل برای جایگزین کردن وسایل موردنیاز خود استفاده کنید.

 

یک تقویم خانوادگی تهیه کنید.

فرقی نمی کند که از یک تقویم دیواری استفاده کنید یا یک تقویم دیجیتال، نکته مهم داشتن یک تقویم برای برای برنامه ریزی همه چیز در پاییز است. پس از انتخاب تقویم مناسب خود، تاریخ های مهم را روی آن مشخص کنید.

 

تدارکات لازم برای شام های آسان را فراهم کنید.

آشپزخانه ای با کابینت های سفید و جزیره آبی و پهارپایه های خاکستری و لوستر آویز

آشپزخانه و یخچال هایی که بیش از اندازه پر باشند، آماده کردن غذا را سخت تر می کنند، پس بهتر است این به هم ریختگی ها را جابجا کنید تا فضای کافی برای کار روی کانتر وجود داشته باشد. غذا های تاریخ گذشته، کهنه یا دور ریختنی را از یخچال و فریزر خارج کنید. غذا هایی را که تاریخ انقضایشان نگذشته، اما مورد نیاز شما نیز نیستند، در بسته بندی اصلی، اهدا کنید.

 

محصولات خانگی خود را تقسیم کنید.

اگر مقدار زیادی گوجه فرنگی، کدو سبز یا محصول تابستانی دیگر در حیاط خود دارید، می توانید آن ها را با همسایه ها تقسیم کنید.

مطالعه‌ی مقاله پرورش گوجه فرنگی در گلدان را از دست ندهید.

 

عکس های خانوادگی را مرتب کنید.

گوشه ای دنج برای نشستن با نیمکت ال شکل و کوسن های آبی و صورتی و یک تابلوی قلب با عکس های چاپی

اگر تعداد زیادی عکس از لحظات خاص این سال در اختیار دارید، حالا زمان خوبی برای سازماندهی آن ها است. یک بک آپ از عکس های دیجیتالی را در برنامه های مختلف ذخیره کنید و عکس های معمولی را در آلبوم قرار دهید. اگر در انتخاب عکس های مورد علاقه تان برای تابلوها به مشکل برخورده اید، می توانید همه آن ها را در یک قاب بزرگ (مانند این تصویر) به نمایش بگذارید یا از طناب و گیره برای آویزان کردن آن ها استفاده کنید.

 

فرش ها و زمین را تمیز کنید.

گرد و خاک باغچه و ماسه در طول تابستان می تواند زمین ها را به شدت کثیف کند. زمین ها را جاروبرقی و تی بکشید و در صورت نیاز فرش ها و قالیچه ها را به فرش شویی ببرید.

 

برای بازگشت به مدرسه و کار آماده شوید.

قفسه ها و آویز برای لباس به همراه نیمکت برای نشستن کنار درب ورودی

به کارهایی که گذر پاییز را آسان تر می کنند، فکر کنید: ممکن است بخواهید چند آویز برای آویزان کردن کیف و کت ها به راهروی ورودی اضافه کنید یا فضای بهتری برای کار و مطالعه ایجاد کنید. روزنامه ها نیز می توانند مشکل بزرگی باشند، پس بهتر است از حالا یک سیستم ذخیره سازی ساده و کارآمد و یک جعبه مخصوص برای هر عضو خانواده فراهم کنید.

 

جعبه کمک های اولیه را چک کنید.

چک کردن، ذخیره‌ وسایل اورژانسی را فراموش نکنید. جعبه خود را چک کنید، غذا و داروهای تاریخ گذشته را دور بریزید و در صورت نیاز، آن ها را جایگزین کنید. اگر جعبه کمک های اولیه در خانه ندارید، این ماه زمان خوبی برای تهیه آن است.

 

کمدها را مرتب کنید.

تصویری از اتاق لباس با کمدهای مرتب شده و کشوها و قفسه های لباس

قبل از خرید، اندکی زمان برای رسیدگی به وسایلی که در کمد دارید، صرف کنید: لباس ها را امتحان کنید، اگر لباسی روی زمین افتاده آن را تا یا آویزان کنید، لباس هایی را که دیگر نمی پوشید، از کمد خارج کرده و لیستی از لباس های مورد نیازتان تهیه کنید. انجام این کار قبل از خرید، به صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از بهم ریختگی کمد کمک می کند.

 

زمانی برای استراحت در نظر بگیرید.

صندلی استراحت چوبی در کنار یک لیوان و چای و شیرینی برای استراحت

استراحت و انجام ندادن هیچ کاری، زمانی که وقت خالی دارید، می تواند به طرز شگفت آوری دشوار باشد. راه حل من برای این مشکل آن است که به جای “وقت خالی” به آن “زمانی برای هیچ کاری نکردن” می گویم. با برنامه ریزی کردن برای انجام ندادن هیچ کاری، شما در واقع به خودتان اجازه استراحت کردن می دهید. می توانید در این زمان یک نوشیدنی گرم یا سرد بنوشید و با یک کتاب خوب روی ایوان بنشینید.

 

گاراژ را تمیز و مرتب کنید.

نمای چوبی با لبه های سفید خانه ای با درب چوبی برای گاراژ

اگر مدتی از آخرین تمیز کاری گاراژ گذشته است، ممکن است انجام این کار کل آخر هفته یا بیشتر از آن زمان بگیرد؛ پس یک برنامه دقیق داشته باشید. از قبل به سرنوشت هر وسیله فکر کنید (وسایل اهدایی، زباله های خطرناک، وسایلی برای فروش) و در صورت نیاز، قبل از شروع یک سطل زباله بزرگ تهیه کنید. اگر به کمک نیاز دارید، به استخدام یک دستیار برای کمک در انجام بخشی از کار یا تمام آن فکر کنید. بهتر است اول همه شلوغی ها و بهم ریختگی ها را مرتب کرده و سپس، اقدام به خرید قفسه ها و کشوهای دیواری کنید. این گونه، هنگام خرید یک ایده کلی از وسایل مورد نیاز در ذهن خود خواهید داشت.

پیشنهاد می‌کنیم به مقاله طراحی پارکینگ منظم با چند ترفند ساده سر بزنید.

 

پروژه های مربوط به فضای بیرونی خانه را کامل کنید.

خانه ای با به رنگ طوسی با پنجره های سفید و کفپوش چوبی برای مسیر جلوی ویلا

از روزهای طولانی این ماه برای کامل کردن هر پروژه ای که آغاز کرده اید یا قصد آغاز آن را دارید، از تمیز کردن ناودان ها تا افزودن یک سکوی جدید، استفاده کنید.

 

خانه را برای عاری بودن از آفت چک کنید.

مسلما این موضوع خوشایند نیست، اما پیشگیری از ورود آفات به خانه بسیار بهتر از تلاش برای حل مشکلات غیر قابل کنترل ناشی از وجود آفت ها است. سازمان حفاظت از محیط زیست، پیشنهاد می دهد که از راه های پیشگیرانه مثل از بین بردن منابع آب، غذا و سایبان و پناهگاه آفت ها استفاده شود. اگر نیاز به استفاده از آفت کش دارید، حتما کم خطر ترین نوع آن را انتخاب کنید و طبق دستورالعمل روی محصول از آن استفاده کنید. اگر از یک متخصص کمک می گیرید، از آن ها بخواهید در صورت امکان از طعمه و کنترل ترک و شکاف ها برای از بین بردن آفات استفاده کنند و به سم پاشی به چشم آخرین راه چاره نگاه کنند. چه کارهایی در چک لیست شهریور ماه شما وجود دارد؟ آن ها را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.