چه زمانی بهتر است، از یک معمار کمک بگیرید؟

تصویر محوطه خانه ای بزرگ با نمای خاکستری

مهندسین معمار افراد آموزش دیده و حرفه ای با مدارک معتبر هستند که ساختمان ها را طراحی و فرآیند ساخت و ساز را مدیریت می کنند. اگر قصد بازسازی، اضافه کردن یا ساختن یک ساختمان از نو را دارید، یک معمار می تواند همراه مورد نیاز شما برای همکاری در این پروژه باشد. در ادامه این مطلب به ۱۰ زمانی که کمک گرفتن از یک معمار برای استفاده از زاویه دید و خلاقیت آن ها در حل مشکلات مربوط به پروژه ساخت و ساز منطقی و موثر است، اشاره شده است.

فهرست مطالب:

 

تصویر معماری ویلایی با نمای کرم رنگ، پنجره های شیشه ای بزرگ با فریم مشکی

۱- زمانی که می خواهید به ارزش خانه بیافزایید.

اگر درباره تغییر مدل یا بزرگ کردن خانه خود فکر می کنید، همکاری با یک معمار از شروع کار، راه بسیار خوبی برای افزودن ارزش و طول عمر خانه است. تغییر مدل، یک پروژه بزرگ است که متاسفانه، همیشه به افزایش ارزش خانه منجر نمی شود. خانه هایی که توسط یک معمار ساخته یا بازسازی شده اند، در هنگام فروش برای خریداران جذاب تر هستند و می توانند با قیمت بالاتری به فروش برسند. درست است که استخدام یک معمار به هزینه کلی بازسازی می افزاید (معمولا چند درصد از هزینه بازسازی) ولی از طرف دیگر برنامه ریزی دقیق آن ها از اشتباهات پر هزینه جلوگیری می کند.

 

نمای ویلایی به سبک میانه قرن ساخته شده توسط معمار با مبلمان حصیری در فضای باز

۲- وقتی مشکلی دارید که نیاز به راه حل ظریف و دقیقی دارد.

معماران در حل مشکلات ظریف طراحی، مهارت دارند و عاشق چالش هستند. چه بخواهید یک ویژگی نا خوشایند در خانه را بپوشانید، دسترسی و حرکت کردن را آسان کنید یا اطراف یک سقف مخروطی نوک تیز کار کنید، یک معمار ماهر می تواند با یک راه حل خلاقانه و ظریف هر مشکلی را حل کند.

به عنوان مثال، وقتی یک زوج این خانه سبک میانه قرن موجود در تصویر را خریداری کردند، آن ها می دانستند که تمایل دارند از دنیای بیرون خانه لذت ببرند و خانه ای دلباز داشته باشند، اما مشخص نبود که چطور قصد دارند این کار را انجام دهند، چرا که به دلیل متراکم و نزدیک بودن خانه ها به هم، وجود پنجره های زیاد در نما، می توانست باعث ایجاد خلل در حریم شخصی همسایگان بشود. در اینجا مهندس معمار، استفان برونوس وارد صحنه می شود: این معمار، برای ارتباط خانه به دنیای بیرون، بدون ورود به حریم شخصی همسایه ها، به طرز هوشمندانه ای، حیاطی ایجاد کرد که همزمان دنیای بیرون را به داخل خانه مرتبط‌ و حریم شخصی خانه ها را نیز حفظ کرده است.

 

تصویر فضای باز خانه ای با درختان و گیاهان متنوع

۳- زمانی که به فکر خرید ملک هستید.

فرقی ندارد که به دنبال خرید زمین برای ساخت خانه یا خرید یک ملک برای بازسازی و شخصی سازی هستید، کمک گرفتن از خدمات یک معمار از اوایل پروسه می تواند از هزینه های غیر ضروری و احتمالا بسیار سنگین در طول کار جلوگیری کند. یک معمار می تواند به شما در رو به رو شدن با فرصت ها و چالش های احتمالی در خرید یک زمین یا ساختمان کمک کند، تا بهترین تصمیم را بگیرید.

 

دکوراسیون آشپزخانه چوبی و مشکی رنگی با میز غذاخوری طراحی شده توسط یک معمار

۴- نمی خواهید جزئیات تمام نشدنی یک پروژه بزرگ را خودتان مدیریت کنید.

وقتی صحبت از ساختمان سازی و تغییر دکوراسیون می شود، تعداد تصمیماتی که باید گرفته شود، آنقدر زیاد هست که حتی آرام ترین انسان ها را سردرگم کند. اگر تصمیم بگیرید معمار برای مدیریت پروژه کمک بگیرید، نه تنها مسئولیت طراحی، بلکه گفت و گو با پیمانکاران، استخدام یک مهندس عمران در صورت نیاز و گرفتن مجوز های لازم را نیز می پذیرد، پس شما می توانید آرامش خود را حفظ کنید.

 

تصویر راه پله داخلی طراحی یک معمار با پله های چوبی و نرده های استیل

۵- زیبایی اولویت مهمی برای شما است.

برای بزرگ کردن و تغییر مدل های ساده، یک پیمانکار یا سازنده به تنهایی کافی است؛ اما اگر زیبایی برای شما اهمیت زیادی دارد، یک معمار کمک بزرگتری است. یک مهندس معمار برای مجوز گرفتن باید کارشناسی یا کارشناسی ارشد معماری و سه سال دوره کارآموزی داشته باشد و یک آزمون معماری را پاس کرده باشد. بنابراین تخصص و دید بهتری در طراحی دارد. معماران درباره طراحی و ایده پردازی، مشتاق هستند و همچنین می توانند گزینه های انتخابی اصولی تر و بیشتری برای مصالح و متریال ها در اختیار شما قرار دهند.

 

طراحی خانه ای با نمای آجر قرمز و پنجره ای بزرگ به کمک یک معمار

۶- می خواهید میزان مصرف انرژی را بهینه کنید.

برای بهینه سازی انرژی، کار های بسیاری از جمله انتخاب لوازم درست و نصب پنل های خورشیدی، وجود دارد که می توانید انجام دهید. اگر می خواهید در بازسازی یا ساخت خانه خود پتانسیل بهینه سازی را به حداکثر برسانید، بهتر است با یک معمار مشورت نمایید، یک معمار می تواند این کار را حرفه ای تر  انجام دهد. به عنوان مثال، یک طراح در سنگاپور همراه با همکارانش، هنگام ساخت خانه برای خانواده اش می دانست که طراحی متناسب با آب و هوا از ضروریات است. راه حل آن ها این بود که خانه را روی پایه هایی ساختند که به هوا اجازه عبور و مرور اطراف زمین باز خانه را می داد و طبقه های بالا را خنک و راحت نگه می داشت.

 

نمای سفید رنگ خانه بزرگی با معماری اصولی توسط یک معمار

۷- می خواهید اصالت و سبک خانه خود را حفظ نمایید.

چه بخواهید خانه را بزرگ کنید و چه بخواهید بازسازی کنید، یک معمار می تواند اطمینان حاصل کند که بنای جدید به خوبی با بنای قبلی هماهنگ باشد و حتی اگر در حال ساخت یک ساختمان جدید هستید، یک معمار آموزش دیده می تواند خانه ای طراحی کند که با کاراکتر و ویژگی‌های منطقه زندگی و محله شما هماهنگ باشد. در این تصویر، جیمی کریسپ، معمار با صاحبان خانه همکاری کرد تا ساختمان سبک خانه روستایی آن ها را بازسازی کامل کند و توسعه دهد و در عین حال به اصالت معماری قبلی نیز احترام بگذارد. بخش های اضافه شده با معماری به سبک احیای یونانی به خوبی با دوره و سبک این منطقه هماهنگ است.

 

تصویر کانکس کوچک سفید رنگی که توسط معمار طراحی شده

۸- به دنبال خانه های کوچکتر و هوشمندانه تر هستید.

اگر فکر می کنید که معماران تنها بر روی خانه های بزرگ کار می کنند، دوباره فکر کنید. اگر در یک خانه کوچک شهری زندگی می کنید و می خواهید بیشترین نتیجه را از فضای محدود خود بگیرید یا دلتان یک خانه کوچک با طراحی بی نقص می خواهد، یک معمار دقیقا کسی است که شما نیاز دارید. معمار ایتالیایی، لئوناردو دی کیارا، می خواست جهان را بگردد، او این خانه کاروانی 9 متر مربعی را روی چرخ طراحی کرد. طراحی داخلی خانه شامل یک سیستم مبلمان هوشمند که در دیوار ها نصب شده اند، است. علاوه بر آن روی یکی از دیوار ها از شیشه استفاده شده تا به نور خورشید اجازه ورود دهد.

 

نمای اصولی و طراحی یک معمار داخل جنگل و لبه پرتگاه

۹- مراقبت بیشتری در برابر بلایای طبیعی می خواهید.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آتش سوزی، طوفان شدید، سیل و رانش زمین زیاد اتفاق می افتد، داشتن خانه ای که در برابر این خطرات، مقاوم طراحی شده باشد، موجب آرامش خیال است. این خانه بغل رودخانه در استرالیا، ساختمانی با بدنه تماما استیل و عایق در برابر آتش سوزی دارد. آبپاش های روی سقف در صورت بروز آتش سوزی به صورت کنترل از راه دور فعال می شوند که ویژگی مهمی برای این خانه در این منطقه که پتانسیل آتش سوزی را دارد، است.

 

طراحی داخلی توسط معمار خانه ای با سقف شیب دار و مبل سفید ال شکل روبروی شومینه

۱۰- آماده اید که خانه رویاهایتان را بسازید.

شما سال ها در حال رویا پردازی و برنامه ریزی بوده اید. اگر حالا آماده اید که رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید، یک معمار می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. چه خانه رویایی تان یک کلبه اسکی در سوئیس باشد، چه یک خانه دو تکه به سبک کالیفرنیایی، حتما یک معمار مخصوص رویای شما وجود خواهد داشت.

آیا تا به حال تجربه کار کردن با یک معمار حرفه ای را داشته اید؟ تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید.