چه زمانی از رنگ زرد برای نمای خانه استفاده کنیم؟

اتاق با دیوارهای رنگ زرد و میز ناهارخوری قهوه ای

اگر به این فکر هستید که با رنگ نمای خانه خود یادآور فصل تابستان و نور خورشید باشید، پس رنگ زرد مناسب شماست. فرقی نمی کند که با برف زمستانی و آسمان خاکستری یا تابستان های سرسبز و آسمان آبی ترکیب شود، استفاده از رنگ زرد به هر حال توجه ها را به خود جلب می کند.

شاید در نگاه اول به نظر برسد که کمتر کسی از رنگ زرد برای طراحی خانه استفاده می کند، چرا که انتخاب این رنگ جسارت می خواهد اما نباید از حسی که این رنگ ایجاد می کند، غافل شد، انتخاب رنگ زرد سبب سرزندگی و با نشاط شدن روح شما می شود و ظاهر خانه ها را گرم، صمیمی و سر زنده نگه می دارد.

 

پس استفاده از رنگ سفید را به سبک های منطقی تر مثل سبک استعماری (کلونیال) و مدرن بسپارید و دنیای رنگ های شادی مثل زرد را جستجو کنید.

تصویر نمای خانه ای به رنگ زرد بسیار ملایم با جزئیات رنگی جذاب

برای طراحی ها و جزئیات دیگر از یک رنگ روشن و متضاد استفاده کنید تا رنگ زرد نما، بیشتر به چشم بیاید. اینگونه بیننده بیشتر از تماشای ساختمان و جزئیات آن لذت می برد.

 

تصویر نمای خانه ای با دیوارهای گچی به رنگ زرد با ورودی گل کاری شده زیبا

یک بدنه گچی با رنگ زرد ملایم برای خانه های سبک توسکانی بسیار مناسب است. اگر کمی نارنجی تیره و قرمز آنتیک به آن اضافه کنید، نمای گرم و صمیمی خانه کامل می شود. همچنین زرد به خوبی مناظر سبز رنگ را کامل می کند.

 

تصویر خانه ای با نمایی به رنگ زرد روشن با ترکیبات رنگی متضاد زرد

رنگ زرد، که یک رنگ بسیار پر انرژی است، وقتی با رنگ های متضاد ترکیب می شود، انرژی بیشتری ساطع می کند. مثلا قهوه ای تیره برای در و پنجره های چوبی و اندکی آبی یا سبز روشن نمای ساختمان را شاداب تر نشان می دهد.

 

تصویر خانه ای به سبک قدیمی که در نمای آن از رنگ زرد استفاده شده است

یکی دیگر از زمان هایی که رنگ زرد به خوبی خود را نشان می دهد، وقتی است که خانه سبک قدیمی دارد ولی قصد دارید جزئیات مدرن و مینیمال را به خوبی در دل آن بگنجانید. یک زرد ملایم باعث می شود که سطوح بزرگ و ساده کمتر سفت و سخت به نظر برسند.

 

تصویر خانه ای با تخته های چوبی بزرگ و کوچک به رنگ زرد بسیار ملایم و زیبا

رنگ زرد همچنین برای خانه هایی که در ساخت آن از تخته های بزرگ و کوچک استفاده شده مناسب است. رنگ زرد به این خانه ها، که یادآور خانه های روستایی و مناظر حومه شهر هستند، جایگاه و معنا می بخشد و در عین حال، ظاهر صمیمی و گرم خانه را حفظ می کند.

 

تصویر خانه ای در منطقه گرمسیر با نمایی به رنگ زرد که طلایی به چشم می آید

زرد یک رنگ فوق العاده برای مناطق گرمسیری ‌است که به خوبی با مناظر شاداب و سرسبز و آسمان روشن و آبی، ترکیب می شود. در واقع، نور خورشید در مناطق گرمسیری باعث می شود که این رنگ تقریبا طلایی به نظر برسد.

مطالعه مقاله‌ی ۱۰ شیوه ایجاد جذابیت بیشتر در نمای خانه را از دست ندهید.
تصویر خانه ای بسیار بزرگ که با رنگ زرد و متضادهای آن خطای چشم ایجاد شده است

از رنگ ها همچنین می توان برای مجزا کردن بین دو بخش ساختمان و کوچک تر نشان دادن آن استفاده کرد. ترکیب زرد ملایم برای نما، اصلاح و قالب بندی با سفید و جزئیات مشکی باعث شده که بزرگی این خانه غیر عادی به نظر نرسد.

 

تصویر نمای خانه ای به رنگ زرد بسیار پر رنگو انرژی بخش

استفاده از رنگ زرد، به ویژه طیف پر رنگ تر آن، می تواند بسیار جالب و هیجان انگیز باشد. درست است که این رنگ برای یک خانه بزرگ مناسب نیست اما قطعا برای یک خانه کوچک دو بعدی بهترین انتخاب است.

 

تصویر خانه ای به سبک مدرن اما با نمایی به رنگ زرد و جذاب

با وجود اینکه زرد، رنگ مورد پسند در سبک مدرن نیست، اما در مواردی این رنگ بسیار کاربرد است. در نتیجه، در ساختمان مناسب و با مصالح انتخابی درست مثل چوب و گچ و سطوح بزرگ شیشه ای و رنگ های طبیعی، زرد می تواند انتخاب کاملا مناسبی باشد.