چرا نمای خانه را قرمز رنگ کنیم؟

منظره خانه قرمز با دریاچه و غروب خورشید

رنگ پر انرژی و سرزنده، قرمز، می تواند به نمای هر خانه ای هیجان و زندگی ببخشد. چه قرمز طبیعی و تیره ای مانند رنگ آجر های قدیمی باشد، چه یک طیفی هیجان انگیزتر، این رنگ باعث می شود که هر خانه ای نظرها را به خود جلب کند.

از نظر تاریخی، قرمز رنگ انتخابی انبار ها و خانه های روستایی سوئدی بود. اولین بار این رنگ در معدن های مس در سوئد پیدا شد و مشخص شد که ماده نگهدارنده فوق العاده ای برای چوب است. به نظر می رسد که دلیل محبوبیت این رنگ در انبار ها و خانه های روستایی در ایالات متحده، مهاجرت سوئدی ها و محبوبیت این رنگ در قرن ۱۹ در سوئد بود.

 

خانه ای با نمای قرمز و باغچه ورودی درخت کاری شده بسیار زیبا

مارگارت وایز براون، نویسنده کتاب انبار بزرگ قرمز، بهترین دلیل را برای پر طرفدار بودن رنگ قرمز را سادگی، جسورانه و درخشان بودن بیان کرده است. انبار های بزرگ قرمز در سراسر ایالات متحده یادآور خاطرات تاریخی زندگی روستایی و دوران های ساده تر است.

 

خانه ای نوساز و سه طبقه با نمایی به رنگ قرمز

در1ست است که این خانه یک انبار قدیمی بازسازی شده نیست و یک بنای تازه ساخت است اما رنگ قرمز همچنان می تواند خاطرات و احساسات مشابه را در مردم بر انگیزد. یک سقف شیروانی ساده و دیوار های بزرگ مکان ایده آلی برای رنگ قرمز است.

اگر خانه ارتفاع زیادی دارد، بهتر است برای بخش میانی خانه از یک رنگ دیگر استفاده کنید. این کار باعث می شود که نمای کلی خانه صمیمی تر به نظر برسد و سقف شیروانی به زیبایی خودنمایی کند.

مطالعه مقاله‌ی همه چیز درباره چگونه نمای ساختمان را طراحی کنیم را از دست ندهید.
نمای خانه ای به رنگ قرمز با ورودی درخت کاری شده و سرسبز

چه رنگی بهتر از قرمز برای خانه ای با تخته های افقی و انباری متصل وجود دارد؟ یک تناژ روشن تر هم می تواند به خوبی تفاوت های نمای دو خانه را نشان دهد، اما استفاده از یک قرمز تیره تر بهترین شیوه برای ترکیب همه اجزای دو ساختمان است.

تمام حاشیه ها (مثل اطراف پنجره و لبه های سقف و …)  نما را قرمز کنید تا یکپارچگی خانه را بیشتر کند اما برای درب ورودی از یک رنگ متضاد مثل یک خاکستری خنک استفاده کنید تا جلب توجه کند.

 

خانه ای با تخته های چوبی و نمای قرمز رنگ مات و بسیار زیبا

رنگ قرمز محدود به تخته های افقی یا تخته های بزرگ و کوچک نیست. تخته کوبی‌ها در نمای چوبی به شکل نازک تر به رنگ قرمز مات برای یک خانه ساده که دیوارهای زیادی دارد، مناسب است. نمای قرمز رنگ خانه را با یک رنگ تیره برای لبه های سقف و چارچوب پنجره ترکیب کنید تا جذابیت بیشتری در نما ایجاد کند. خطوط نازک و ساده خاکستری تیره می تواند توجه و تاکید را روی شکل های ساده و ورودی خانه بیشتر کند.

 

ترکیب بسیار جذاب رنگ کرمی و شیری با نمای قرمز خانه

اگر می خواهید نمای خانه را قرمز کنید و تعداد زیادی درب و پنجره دارید، از یک رنگ ملایم و کرمی برای حاشیه ها استفاده کنید؛ به ویژه اگر بدنه خانه قرمز مات است. ممکن است رنگ سفید اولین انتخابی باشد که به ذهن می رسد ولی سفید ساده روی قرمز می تواند برای چشم اندکی آزاردهنده باشد. اگر می خواهید ظاهری قدیمی تر ایجاد کنید، توجه به این نکته اهمیت بیشتری پیدا می کند.

ترکیب یک سقف خاکستری با قرمز مات برای بدنه و حاشیه کرم همان ظاهر راحت و صمیمی که می خواهید ایجاد می کند.

مطالعه مقاله‌ی ۵ نکته برای انتخاب ترکیب رنگ نما را از دست ندهید.
خانه ای قدیمی به نمای چوبی به رنگ قرمز و بسیار جذاب

از امتحان ‌کردن رنگ های مختلف برای حاشیه ها نترسید. ممکن است حاشیه های سبز با بدنه قرمز اولین انتخاب هر کسی نباشد، ولی این ترکیب رنگ به خانه ظاهر سرزنده تری می دهد. همچنین، به خاکستری روشن یا بژ برای حاشیه ها فکر کنید. این رنگ مخصوصا برای خانه هایی با پنجره های زیاد مناسب است، چون رنگ متضاد در دل رنگ قرمز روشن گم نمی شود.

نمای زیبای خانه ای به رنگ قرمز و طوسی بسیار زیبا

قرمز می تواند به عنوان رنگ برجسته کننده نیز استفاده شود. پس اگر می خواهید توجه ها را به بخشی از یک ساختمان جلب کنید، آن را قرمز کنید. برای تاکید بیشتر می توانید زمینه ساختمان را تیره کنید.

 

نمای خانه به رنگ قرمز با استفاده از آجرهای قرمز رنگ

بهتر است مصالح قدیمی مثل آجر قرمز را فراموش نکنید. این متریال که می تواند روشن یا خنثی باشد، ترکیبی از حس سرزندگی، دستساز و سنتی به نمای خانه می دهد. آجر قرمز را با سنگ و یک درب قرمز ترکیب کنید تا ظاهری خلق کنید که مرکز توجه است و حس صمیمیت منتقل می کند.