پنت هاوس چیست و به چه نکاتی در طراحی آن باید توجه کنیم؟

پنت‌هاوس لوکسی با رنگ‌بندی دکوراسیون کرم رنگ و کوسن های مبل بنفش و لوستر کریستالی آویز

پیشرفت‌هایی که صنعت ساختمان‌سازی داشته است سبب شده تا زندگی‌ها تغییرات بزرگی را تجربه کنند. تجهیز شدن ساختمان‌ها، بالا رفتن تعداد طبقات ساختمان‌ها و پیشرفت‌هایی که طراحی این سازه‌ها دارد سبب شده است تا انسان‌ها، بیشتر از گذشته تنوع‌طلب باشند و در پی رسیدن به ایده‌آل‌ها تلاش کنند.

طراحی پنت هاوس نمونه‌ای از تلاش انسان برای کمال‌خواهی و تکامل بوده است. این واحدهای آپارتمانی با طراحی و ویژگی‌هایی که دارند می‌توانند نمادی از زندگی لوکس و تجمل‌گرایانه بوده و تا حدودی پاسخگوی تمایلات انسان در راستای رسیدن به بهترین‌ها باشد. این مقاله در جهت ارائه اطلاعات کامل و همه‌جانبه در مورد پنت هاوس و طراحی آن به رشته نگارش درآمده است. در این مطلب می‌توانید سرفصل‌هایی چون آشنایی با مفهوم و ویژگی‌های پنت هاوس، نحوه طراحی آن و چند ایده برای طراحی زیبای این آپارتمان‌ها را مطالعه نمایید.

 

 

سوالات متداول:

در طراحی دکوراسیون پنت هاوس باید چه نکاتی را در اولویت قرار دهیم؟

1. ابعاد و اندازه فضای پنت هاوس 2. سبک دکوراسیون داخلی 3. چیدمان مبلمان 4. نورپردازی فضا 5. توجه در انتخاب بخش‌‌های مختلف پنت هاوس 6. توجه به دسترسی بخش‌های مختلف پنت هاوس


چه بخش‌هایی را می‌توانیم در فضای پنت هاوس طراحی کنیم؟

فضای پنت هاوس را می‌توان به بخش‌های مختلف شامل اتاق خواب، اتاق کار، تراس سبز، فضای بازی کودک، اتاق مطالعه، سینمای خانگی، سرویس بهداشتی و… تقسیم‌بندی کرد.


چند نمونه از ایده‌های طراحی پنت هاوس را نام ببرید؟

1. استفاده از انواع پارتیشن‌های متحرک برای بخش‌بندی فضای پنت هاوس 2. رنگ‌بندی فضاها 3. استفاده از متریال‌های مختلف 4. انتخاب سبک دکوراسیون داخلی 5. استفاده از تکنولوژی‌های روز

 

پنت هاوس چیست؟

مای خارجی و شیشه ای یک ساختمان چند طبقه با پنت‌هاوس و نورپردازی و استخر شیشه ای

یکی از اصطلاحات رایجی که با افزایش ساختمان‌سازی، مخصوصاً ساخت برج‌های بلند مرتبه زیاد به گوش می‌خورد پنت هاوس است. این اصطلاح را اگر بخواهیم ازنظر لغوی بررسی کنیم باید چنین عنوان کنیم که این اصطلاح به معنای خانه نقاش است؛ اما از نگاه عمومی، این آپارتمان به آخرین واحد از ساختمان‌های بلند گفته می‌شود. در این واحدها از طراحی‌های ویژه‌ای استفاده شده و استفاده از امکانات خاص در آن‌ها موجب لوکس بودن‌شان می‌شود.

 

طراحی داخلی پنت‌هاوسی با مبل ال کرم، تلویزیون دیواری، شلف‌های سفید و پنجره‌های بلند قدی

تاریخچه به وجود آمدن پنت هاوس و تبدیل آن به آپارتمان‌هایی که امروزه به‌عنوان پنت هاوس شناخته می‌شوند بسیار طولانی است؛ اما به‌صورت کلی می‌توان گفت که در گذشته این خانه‌ها مختص زندگی هنرمندان بوده ولی امروزه جای خود را به زندگی افراد پولدار و مجلل خواه داده است. در ضمن در صنعت ساختمان‌سازی امروزی، دیگر به آخرین طبقه برج‌های بلند، پنت هاوس گفته نمی‌شود. طراحی پنت هاوس را در صنعت ساخت‌وساز جدید در چندطبقه آخر این برج‌ها می‌توان اجرا کرد.

 

طراحی پنت هاوس به چه صورت انجام می‌شود؟

طراحی داخلی یک پنت‌هاوس با مبلمان ال شکل کرم و قفسه های چوبی و پنجره های بلند و دیوار طوسی

پنت هاوس‌ها دارای طراحی خاصی هستند و در مقایسه با آپارتمان‌های معمولی دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی می‌باشند. طراحانی که طراحی داخلی و خارجی پنت هاوس را بر عهده می‌گیرند با توجه به اصول طراحی پنت هاوس می‌دانند که طراحی این بخش دارای پیچیدگی‌های مختص به خود است.

به‌عنوان‌مثال به دلیل این‌که این واحد در طبقات بالایی قرار دارد باید اصول طراحی آن برای کل برج، اجرا شود تا درنهایت مشکلی برای ساخت‌وساز این واحد به وجود نیاید. در ساخت یک برج، اجزایی چون راه‌پله‌ها، دیوارها، سقف طبقات، پنجره و … باید به‌صورتی باشند که زمینه برای ساخت پنت هاوس، مناسب باشد. ازاین‌رو لازم است تا از ابتدای نقشه‌کشی برای پنت هاوس، نقشه‌کشی کل برج مدنظر بوده و تمامی اصول به‌صورت کامل رعایت شوند.

 

طراحی داخلی پنت‌هاوسی با مبل ال سفید، شومینه گازی مشکی، آباژورهای ایستاده و پنجره‌های بلند قدی

طراحی داخلی پنت هاوس نیز از مسائلی است که به دلیل تفاوت با طراحی آپارتمان‌های معمولی باید توسط افراد ماهر انجام شود. ازآنجایی‌که این واحد دارای تمامی امکانات رفاهی است و تجهیزات خاصی در داخل آن به کار می‌رود باید در نقشه‌کشی داخلی آن، جای تمامی بخش‌ها مشخص‌شده و زیرسازی‌های لازم برای استفاده از این امکانات فراهم شوند. به‌این‌ترتیب می‌توان درنهایت با بهترین نقشه و طراحی مواجه شد.

 

پنت هاوس دارای چه بخش‌هایی است؟

پنت‌هاوسی با مبلمان طوسی، راه پله مارپیچ قهوه ای، دیوار شیشه ای و کفپوش قهوه ای تیره

پنت هاوس‌ها معمولاً دارای نقشه داخلی ویژه‌ای هستند، زیرا این واحدها مجهز به‌تمامی امکانات رفاهی و تا حدودی تفریحی هستند؛ بنابراین باید نقشه کلی آن با دقت بالایی طراحی شود. طراحی پنت هاوس اگر به‌صورت اصولی باشد می‌تواند پاسخگوی نیازهای کاربران بوده و رضایت ساکنین این آپارتمان‌ها را فراهم آورد. طراحان پنت هاوس با توجه به معنا و مفهوم پنت هاوس، نقشه داخلی آن را تهیه کرده و بخش‌های متعددی را برای رفاه حال ساکنین، در آن تعبیه می‌کنند. ازجمله این بخش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

اتاق‌ خواب پنت هاوس

طراحی داخلی اتاق‌خواب پنت‌هاوسی با تخت دو نفره و دیوار طوسی، پنجره‌های تمام قد و تراسی با صندلی‌های حصیری

معمولاً اتاق‌ خواب پنت هاوس دارای ابعاد بزرگی بوده و در طراحی آن از المان‌های به‌روز استفاده می‌شود. استفاده از سرویس خواب‌هایی مناسب با سبک چیدمان اتاق، لوازم روشنایی شکیل، دکوری‌های جذاب و مبلمانی برای طراحی بخش نشیمن آن، زیبایی این اتاق را دوچندان می‌کند. تعبیه پنجره‌های تمام‌قد می‌تواند ویوی جذاب این اتاق را تضمین کند. ممکن است بر اساس متراژ پنت هاوس، یک یا چند اتاق‌خواب مهمان نیز در این واحد، تعبیه شده باشد.

 

اتاق کار پنت هاوس

طراحی اتاق‌کار پنت‌هاوسی با کاغذدیواری طرح چوب، میز خاکستری، صندلی چرخان چرم کرم و پنجره‌های بلند

در پنت هاوس با یک اتاق مجزا روبرو هستیم که به‌عنوان اتاق کار شناخته می‌شود. این اتاق نیز دارای منظره‌ای بسیار زیبا بوده و متناسب با نیاز کاربران طراحی می‌شود. در این اتاق از لوازم و مبلمان مخصوص استفاده می‌شود. چیدمان و سبک لوازم این اتاق به‌صورت رسمی خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله نکات کلیدی برای طراحی اتاق کار خانگی عالی را مطالعه فرمایید.

 

آشپزخانه پنت هاوس

طراحی داخلی آشپزخانه یک پنت‌هاوس با کابینت ها و جزیره کرم و قهوه ای و نورپردازی مخفی و هالوژنی

یکی از بخش‌های مهم در طراحی پنت هاوس، آشپزخانه آن است. معمولاً این بخش از چنین واحدهایی در ارتباط مستقیم به دیگر بخش‌ها می‌باشد. با تعبیه یک جزیره آشپزخانه که اغلب به‌عنوان میز غذاخوری از آن استفاده می‌شود، آشپزخانه از نشیمن جدا می‌شود. استفاده از کابینت‌هایی با طراحی زیبا، تجهیزات مدرن و رنگ‌بندی مناسب در آشپزخانه می‌تواند نظرها را به این بخش جلب نماید.

 

سرویس بهداشتی پنت هاوس

طراحی داخلی سرویس بهداشتی پنت‌هاوس با وان سفید، روشویی سرامیکی طرح چوب، پنجره‌های بلند و تابلو نقاشی

آنچه در طراحی این آپارتمان‌ها، جذاب‌تر از پلان‌های دیگر به نظر می‌رسد طراحی حمام و سرویس بهداشتی با استفاده از تجهیزات به‌روز است. در طراحی این فضاها از به‌روزترین امکانات و تجهیزات استفاده می‌شود. در طراحی این بخش، می‌توان از آینه‌های زیبا، وان حمام و … استفاده کرد که می‌تواند در جلب‌توجه افرادی که به دنبال یک زندگی لوکس هستند مؤثر باشد.

 

تراس پنت هاوس

دکوراسیون تراس پنت‌هاوس با مبلمان سفید، میز ناهارخوری گرد با صندلی‌های چوبی، کفپوش چوبی و نورپردازی

اغلب افراد، پنت هاوس را با تصویری از تراس زیبا و ویوی جذاب آن، در ذهن خود متصور می‌شوند. استفاده از مبلمان خاص نظیر مبل‌هایی با جنس سازگار با اقلیم منطقه، صندلی‌های تابی، نیمکت‌های کوچک، اختصاص بخشی به‌عنوان فضای سبز تراس، استفاده از آب‌نماهایی با طراحی مدرن و المان‌های نورپردازی می‌تواند این فضا را برای استراحت و لذت بردن از آب‌وهوای ایده‌آل و منظره زیبای شهر، مناسب سازد.

 

استخر و جکوزی پنت هاوس

استخر و جکوزی در تراس پنت هاوسی با نمای چوبی کرم و قهوه ای

پنت‌هاوس‌ها به دلیل متراژ بالایی که دارند، می‌توانند امکانات جذابی از جمله استخر‌های خصوصی را در ساختار خود جای دهند. استخر علاوه بر زیبایی خاصی که در پنت هاوس ایجاد می‌کند، می‌تواند لذت شنا کردن در ارتفاع بالا را نیز، برای شناگر چندین برابر کند‌. این استخر‌ و جکوزی‌ها از نظر طراحی، ساختار و اجرا، تفاوت‌های بسیار زیادی با استخر‌های معمولی دارند. 

بهتر است به جای دیوار‌های بتنی، از پوشش‌های شیشه‌ای جذاب برای استخر و جکوزی خود استفاده کنید. با این طراحی، شما می‌توانید از منظره فوق‌العاده زیبای اطراف استخر نیز، نهایت استفاده را داشته باشید. سازه‌های نوین امروزی، به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید استخر روباز و سرپوشیده‌ای را داشته باشید. با این تکنولوژی، شما این امکان را دارید که در تابستان از نور خورشید بهره‌مند شوید و در زمستان، از آسمان منحصر به فرد لذت ببرید!

 

آسانسور ماشین‌بر پنت هاوس

پنت هاوس با آسانسور ماشین بر شیشه ای، مبلمان کرم و نارنجی و فرش قهوه ای

امروزه در ساخت بسیاری از پنت هاوس‌ها، علاوه بر آسانسورهای نفربر، از آسانسور‌های خودروبر نیز استفاده می‌شود. آسانسور‌های خودروبر، وظیفه حمل و نقل اتومبیل‌ها را بر عهده دارند. ظرفیت آن‌ها چیزی بین ۳ الی ۷ تن است که می‌توانند وسایل نقلیه را خیلی سریع و راحت در طبقات مختلف برج جابه‌جا کنند.

با وجود این سیستم، شما دیگر نیازی به طی کردن مسیر پارکینگ‌های طولانی و پیچیده نخواهید داشت. به طور کلی، آسانسور‌های خودروبر در دو نوع هیدرولیکی و کششی تولید می‌شوند. اسانسور‌های هیدرولیکی حدودا تا ارتفاع چهار طبقه‌ای قابل استفاده هستند، اما آسانسو‌ر‌های کششی، در ارتفاع‌های بالا نیز، کاربردی و مناسب می‌باشند. بنابراین، آسانسور‌های خودروبر کششی، بهترین گزینه برای پنت هاوس شما خواهند بود. 

 

آسانسور شخصی پنت هاوس

پنت هاوس دوبلکسی با آسانسور و مبل ال شکل مشکی، نرده های شیشه ای برای طبقه بالا و کفپوش چوبی رنگ روشن

آسانسور‌‌ خانگی که به آن هوم لیفت نیز گفته می‌شود، آسانسو‌ری است که در فضای داخلی خانه قرار می‌گیرد. این بالابرها نسبت به سایر آسانسور‌ها، ابعاد کوچکتری داشته و معمولا در سالن پذیرایی باز می‌شوند.

از این سیستم، در اکثر پنت‌هاوس‌های امروزی استفاده می‌شود. آسانسور‌های شخصی مدل‌های مختلفی دارند. شما می‌توانید با توجه به طراحی و چیدمان پنت‌هاوس خود، از مدل‌های مختلف آن بهره‌مند شوید. با وجود این آسانسور‌ها، دیگر نیازی به طی کردن مسیر پله‌ها و راهروهای طولانی ساختمان نیست!

 

سالن ورزشی پنت هاوس

باشگاه ورزشی پنت هاوس با کفپوش چوبی، سقف با نورپردازی مخفی، چرده های کرم و لوازم ورزشی

سالن‌ ورزشی یکی دیگر از المان‌های جذابی است که در طراحی پنت‌ هاوس‌ها، از آن استفاده زیادی می‌شود. سالن ورزشی، شما را از دست تردد‌های سخت و ترافیک‌های سنگین شهری، نجات می‌دهد.

ورزش کردن در مقابل منظره‌ای منحصر به فرد، می‌تواند روحیه و انگیزه افراد را افزایش دهد‌. در برخی از موارد، می‌توان سالن ورزشی را با محوطه استخر ترکیب کرده و مجموعه ورزشی مجهزی را ایجاد کرد. بهتر است در ساخت این سالن، از دیوار‌های شیشه‌ای و شفاف استفاده کنید. استفاده از یک سیستم موسیقی قوی و حرفه‌ای، می‌تواند جو و فضای سالن ورزشی را به طور کل تغییر دهد!

 

اتاق گیم و بازی در پنت هاوس با میز بیلیارد، دیوار شیشه‌ای، صندلی لانژ و تلویزیون روی دیوار

این بخش‌ها، جزو موارد اصلی است که در طراحی پنت هاوس به وجود آن‌ها تأکید می‌شود. این در حالی است که اگر متراژ به حد کافی بزرگ باشد می‌توان بخش‌های مختلفی نظیر یک باشگاه خانگی، اتاق مخصوص برای گیم و تماشای فیلم و هلی پد یا باند فرود هلیکوپتر نیز در این واحد، تعبیه کرد.

 

چه ویژگی‌هایی، پنت هاوس را از دیگر طبقات ساختمان متمایز می‌کند؟

نمای خارجی یک پنت‌هاوس با نمای طوسی و خاکستری، باغچه و فلاورباکس های مستطیلی و استخر

حال که با بخش‌های مختلف پنت هاوس و نوع طراحی آن آشنا شدید، شاید یک سؤال ذهن مخاطبان را به خود درگیر کند که این آپارتمان‌ها با ساختمان‌های معمولی دیگر، چه تفاوتی دارد؟ زیرا ممکن است در بسیاری از آپارتمان‌هایی که در طبقات پایین نیز قرار دارند، اغلب ویژگی‌های پنت هاوس، دیده شود. برای یافتن پاسخ این سؤال با ما در ادامه همراه باشید:

 

تفاوت در نقشه‌کشی پنت هاوس

دکوراسیون نشیمن پنت‌هاوسی با مبل خمیده سفید، شومینه، میزهای عسلی مدرن، پله معلق با حفاظ شیشه‌ای و پنجره‌های بلند

نقشه‌کشی این واحدها برخلاف آپارتمان‌های معمولی، راحت نیست. افرادی که طراحی و نقشه‌کشی این آپارتمان‌ها را به عهده می‌گیرند باید با استانداردهای ساخت‌وساز به‌صورت کامل آشنا بوده و بدانند برای آپارتمان‌های لوکس در وسط شهر، باید به چه مواردی توجه کرد. توجه به المان‌های زیبایی‌شناسی، ایجاد بستری مناسب برای استفاده از امکانات و تکنولوژی‌های روز، توانایی در اجرای مقیاس‌بندی‌های نقشه ازجمله تخصص‌های این طراحان به شمار می‌آید. در ضمن این طراحان باید طراحی پنت هاوس را از زوایای مختلفی بررسی کرده و نقشه‌ای دقیق ارائه دهند.

 

ویوی بسیار عالی در پنت هاوس

طراحی داخلی پنت‌هاوسی با مبلمان قهوه ای و جزیره سنگی سفید با رگه های طوسی

یکی از ویژگی‌های ممتازی که پنت هاوس‌ها در مقایسه با دیگر آپارتمان‌ها دارند، ویوی زیبای آن‌ها است. این واحدها به دلیل این‌که در طبقات آخر برج‌های بلند قرار دارند به‌تمامی نقاط شهر، دید داشته و منظره‌ای ویژه را می‌توان از داخل آن‌ها مشاهده کرد.

 

استفاده از امکانات ویژه در پنت هاوس

دکوراسیون نشیمن پنت‌هاوسی با مبل ال چرم کرم، میز تلویزیون سفید، فرش سیاه سفید و پنجره‌های بلند

همان‌گونه که در بخش‌های قبل نیز گفته شد، پنت هاوس، آپارتمانی لوکس و مجهز است. در آپارتمان‌های معمولی نمی‌توان تمامی این امکانات را به‌صورت یکجا مشاهده کرد. این در حالی است که در پنت هاوس ممکن است تمامی امکانات و تجهیزات به‌روز، به‌کاررفته و سطح رفاه ساختمان به حداکثر ممکن برسد.

 

قیمت بالای پنت هاوس

طراحی داخلی نشیمن پنت‌هاوسی با مبلمان خاکستری، میز جلومبلی شیشه‌ای، فرش خاکستری و پنجره‌های بلند

برخورداری از ویژگی‌هایی که گفته شد باعث شده تا قیمت این آپارتمان‌ها در مقایسه با آپارتمان‌های معمولی، تفاوت فاحشی داشته باشد. افرادی که خریدار این آپارتمان‌ها هستند باید قیمت بسیار بالایی پرداخت کنند تا صاحب واحدی لوکس و مدرن شوند.

 

ایده‌هایی ناب برای طراحی پنت هاوس

پنت‌هاوسی با مبلمان آبی تیره، کفپوش و پله های قهوه ای و دیوار پنجره ای شیشه ای

برای این‌که پنت هاوس مطابق با نیازهای کاربران و همچنین به‌صورت مدرن، طراحی شود باید از ایده‌های به‌روز استفاده کرد. در این بخش، به معرفی تعدادی از این ایده‌ها خواهیم پرداخت:

 

پارتیشن‌بندی مناسب پنت هاوس

دکوراسیون نشیمن پنت هاوس با مبل مشکی، دو صندلی پروانه‌ای سفید و پارتیشن شیشه‌ای برای جدا کردن فضا

در طراحی پنت هاوس شما می‌توانید از پارتیشن‌ متحرک برای قسمت‌بندی فضا استفاده نمایید. همچنین می‌توانید با توجه به ابعاد آپارتمان، از قسمت‌های مختلفی در این فضا بهره بگیرید و بخش‌های مختلفی شامل اتاق بازی کودک، سینمای خصوصی در خانه، اتاق مهمان، اتاق غذاخوری و اتاق مطالعه را در آن طراحی نمایید. تعیین صحیح محل سرویس بهداشتی و حمام و همچنین تعیین مناسب متراژ این بخش‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید از امکانات بیشتری در این فضا استفاده کنید.

 

استفاده از سبک‌های ویژه در طراحی داخلی پنت هاوس

پنت‌هاوسی با طراحی داخلی به سبک کلاسیک، لوسترهای کریستالی و پرده طلایی و مبلمان ابی و طلایی

در چینش این آپارتمان‌ها هم مانند منازل معمولی باید از یک سبک خاصی پیروی کرد. قبل از طراحی باید سبک خود را مشخص کنید تا طراحی آپارتمان نیز براساس آن انجام گیرد. استفاده از فرش‌های نفیس مناسب سبک مدرن یا کلاسیک، استفاده از مبلمانی با طراحی ویژه و مناسب با سبک دکوراسیون داخلی، لوازم روشنایی که در عین زیبایی چشم‌نواز خود با چیدمان محل تناسب دارند و تلفیق هنر با تمامی این‌ها، می‌تواند فضای داخل پنت هاوس را شکیل‌تر از آن چیزی که هست نشان دهد.

 

دکوراسیون نشیمن پنت‌هاوسی با مبلمان نخودی، میز گرد مشکی، پنجره‌های بلند و لوستر حبابی مشکی

به‌عنوان‌مثال استفاده از مبلمان مدرن در کنار رنگ‌بندی‌های خنثی، استفاده از تجهیزات روشنایی که نورپردازی فوق‌العاده در محل ایجاد می‌کنند، فرش‌هایی که دارای طراحی مدرنی هستند و آشپزخانه و تراسی که بر اساس اصول دکوراسیون مدرن، چیدمان شده‌اند قطعاً حس خوشایندی در شما ایجاد می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله معرفی ۱۲ سبک دکوراسیون داخلی معروف را مطالعه فرمایید.

 

توجه به رنگ‌بندی در طراحی پنت هاوس

طراحی داخلی پنت‌هاوسی با پنجره های قدی، مبل U شکل کرم رنگ، کفپوش رنگ روشن و نورپردازی هالوژنی سقف

رنگ‌بندی لوازم، دیوارها و مبلمان مورداستفاده در پنت هاوس از مهم‌ترین اصولی طراحی پنت هاوس است. رنگ‌بندی این بخش‌ها علاوه‌بر سلیقه و خواست مشتری باید بر اساس پارامترهای دیگر نیز صورت گیرد. سبک دکوراسیون و رنگ لوازمی که در منزل از آن‌ها استفاده می‌شود ازجمله این پارامترها هستند. با گشتی در اینترنت می‌توانید پنت هاوس‌هایی با رنگ‌بندی‌های مختلف را ببینید و ایده‌ای جدید از آن‌ها بگیرید.

 

استفاده از تکنولوژی روز در طراحی پنت هاوس

نمای خارجی پنت‌هاوسی با دیوارهای شیشه ای و سقف پنل خورشیدی و حفاظ شیشه ای

با این‌که پنت هاوس‌ها جزو آپارتمان‌های مجهز هستند؛ اما شما می‌توانید بر اساس خواست و بودجه‌ای که دارید امکانات مدرن‌تری را نیز در طراحی آن به کار گیرید. استفاده از تجهیزات هوشمندسازی ساختمان، استفاده از پنل‌های خورشیدی جهت تولید انرژی موردنیاز و … ازجمله این امکانات هستند.

 

زندگی در پنت هاوس چه جذابیت‌هایی دارد؟

طراحی داخلی پنت‌هاوسی مینیمال با مبلمان چرم سفید و دیوارهای شیشه ای و تلویزیون پرده ای

تا به این جای مقاله به بررسی طراحی پنت هاوس و نکات مهم در طراحی آن اشاره کردیم، حال نوبت آن است که برای افراد علاقه‌مند به خرید و زندگی در پنت هاوس، مزایا و معایب این آپارتمان‌ها را توضیح دهیم تا با آگاهی بهتری، اقدام به خرید نمایند. مزیت‌های زندگی در پنت هاوس به شرح زیر است:

  • بهره‌گیری از چشم‌اندازی بی‌نظیر
  • برخورداری از ساختمانی با امنیت بالا
  • زندگی در فضایی بدون گردوغبار و سروصدا
  • امکان برخورداری از آب و هوایی بی‌نظیر و نور و گرمای بیشتر
  • زندگی در فضایی لوکس و رؤیایی

 

مشکلاتی زندگی در پنت هاوس

طراحی داخلی پنت‌هاوسی با مبلمان شیری رنگ، لوستر دایره ای و دیوار شیشه ای با فریم مشبک مشکی

رویای زندگی در پنت هاوس، بسیار شیرین است. این‌که بتوان از امکانات به‌روزی استفاده کرده و به هنگام کار و استراحت، منظره‌ای بی‌بدیل را مشاهده کرد، هر کسی را در آرزوی داشتن چنین آپارتمانی غرق خواهد کرد؛ اما توجه داشته باشید که این بخشی از مسئله است. زندگی در این واحدها، دشواری‌هایی نیز دارد که عبارت‌اند از:

  • دشواری در دسترسی به بیرون از منزل
  • سختی به هنگام بروز حوادث طبیعی نظیر زلزله
  • ایجاد مشکل برای خانواده‌هایی که کودک دارند

 

جمع‌بندی

طراحی داخلی پنت‌هاوسی با سقف منحنی، مبلمان کرم رنگ و لوستر دایره ای کریستالی و پنجره های مربعی بزرگ

پنت هاوس‌ها، شرایطی ایده‌آل برای تجربه یک زندگی لوکس و مرفه را برای افراد مهیا می‌کنند. طراحی این ساختمان‌ها دارای اهمیت بالایی بوده و باید تمامی اصول را در این کار رعایت کرده و دقت بالایی به خرج داد. برای طراحی این آپارتمان‌ها باید دانش کافی داشته و از تجربه لازم نیز برخوردار باشید. به‌این‌ترتیب در پایان کار با پنت هاوسی شکیل با طراحی داخلی جذاب مواجه خواهید بود. اگر در زمینه طراحی پنت هاوس مشغول هستید و یا علاقه به این کار دارید با مطالعه این مقاله، به هر آنچه نیاز دارید دست خواهید یافت.

 

ایده‌هایی برای دکوراسیون پنت‌هاوس