همه آنچه درباره طراحی بالکن و تراس باید بدانید؟

تصویر یک بالکن به رنگ آجری و آبی با میز و صندلی و سایبان

طراحی بالکن به شیوه‌ای که حال و هوای دلنشینی در آن به وجود آید کار چندان دشواری نیست. با طراحی تراس می‌توانید ساعت‌های زیادی را در آن سپری کنید، کتاب بخوانید، غذا بخورید یا از طبیعت اطراف لذت ببرید. اما نکات مهمی هم وجود دارد که باید بدانید.

امروزه بالکن، به عنوان یک فضای کاربردی در آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی استفاده می‌شود. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که؛برای طراحی تراس و بالکن خانه باید چه مواردی را در نظر داشته باشید؟ یا برای طراحی تراس آپارتمان چه طرح و ایده‌ای به کار ببریم؟ ما در این مقاله به شکل کامل در مورد نکات طراحی بالکن و موارد استفاده از تراس توضیح داده‌ایم. همچنین سعی کرده‌ایم؛ با ارائه بهترین ایده‌ها و مدل‎‌های بالکن و تراس، شما را در انتخاب بهترین طرح دکوراسیون بالکن منزل راهنمایی کنیم.

همه آنچه درباره طراحی بالکن و تراس باید بدانید؟

33 نمونه طراحی دکوراسیون بالکن و تراس

با مشاهده نمونه‌های مختلف برای طراحی بالکن خانه خود ایده خواهید گرفت. در ادامه پس از تماشای ویدیوی طراحی دکوراسیون بالکن، 33 نمونه طراحی دکوراسیون بالکن و تراس را مشاهده کنید.

طراحی بالکن آپارتمان را می‌توانید با قالیچه‌ای زیبا، جذاب‌تر کنید.

طراحی تراس، طراحی بالکن

طراحی تراس و بالکن خانه می‌تواند خیلی ساده انجام شود. نیازی نیست هزینه زیادی کنید. با قرار دادن یک صندلی چوبی و یک گلدان ساده هم می‌توانید فضایی دلنشین ایجاد کنید. در تصویر زیر نمونه‌ای از طراحی بالکن ویلا به شکل ساده را مشاهده می‌کنید.

طراحی بالکن آپارتمان

قرار دادن دو صندلی در تراس خانه می‌تواند فضایی جذاب برای خوردن یک عصرانه یا صبحانه در فضای باز ایجاد کند.

طراحی تراس و بالکن

در دیزاین بالکن روی سقف هم حساب ویژه‌ای باز کنید. می‌توانید گلدان‌های گل را از سقف آویزان کنید.

طراحی بالکن ویلا

با قرار دادن کمد در گوشه‌ای از بالکن فضایی برای قرار دادن کتاب، ظروف و گلدان‌ها ایجاد کنید.

طراحی دیوار تراس

طراحی دیوار تراس می‌تواند با کاغذ دیواری رنگی انجام شود. در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌ای از این مدل طراحی را مشاهده کنید.

دکور بالکن می‌تواند شبیه دکور آشپزخانه باشد. ماشین لباسشویی و برخی از کمدها و کابینت‌ها را می‌توانید در بالکن قرار دهید.

دکور بالکن

با استفاده از دیوارپوش‌های چوبی می‌توانید نرده‌هایی زیبا در تراس خانه ایجاد کنید.

دیزاین بالکن

تزیین بالکن با صندلی و میز و گل‌های رنگی حال و هوای حضور در طبیعت را به خانه‌ی شما می‌آورد.

تزیین بالکن

در چیدمان بالکن خانه، در کنار صندلی و میز ناهارخوری کوچک می‌توان یک دست مبل راحتی هم قرار داد.

دکوراسیون بالکن

دکوراسیون بالکن را با انتخاب چمن مصنوعی و دیوار سبز جذاب‌تر کنید. قرار دادن گل‌ها و گیاهان متنوع در بالکن فضای طبیعی در خانه ایجاد می‌کند.

چیدمان تراس

می‌توانید بخشی از دیوار بالکن را به گلدان‌ها و دیوار سبز اختصاص بدهید.

چیدمان بالکن

در تصویر زیر هم نمونه دیگری از چیدمان بالکن با دیوار سبز و گلدان‌های متنوع را مشاهده می‌کنید. از نرده‌های شیشه‌ای برای این بالکن استفاده شده است.

دکوراسیون تراس

قرار دادن پرده‌های حریر سفید در چیدمان تراس، به خنک‌تر جلوه کردن تراس کمک فراوانی می‌کند.

دیزاین تراس

برای صرف صبحانه می‌توانید روی تراس بروید و از هوای تازه صبح لذت ببرید.

طراحی تراس خانه

دکوراسیون تراس را با سایبان‌های چوبی زیباتر کنید. در تصویر زیر نمونه‌ای از تراس با سایبان را مشاهده می‌کنید.

در دیزاین تراس های کوچک تنها با دو صندلی و یک میز می‌توان فضایی زیبا ایجاد کرد.

طراحی تراس آپارتمان

طراحی بالکن منزل می‌تواند خیلی ساده انجام شود. در تصویر زیر فقط از دو صندلی راحتی، چند تابلو و چند گل استفاده شده است.

طراحی بالک زیبا و رنگارنگ که افراد بتوانند لحظات خود را در آن سپری کنند کار چندان دشواری نیست.

طراحی بالکن منزل

طراحی تراس خانه‌های بزرگ می‌تواند با چند دست مبل هم انجام شود. در چنین تراس‌های بزرگی می‌توانید میز پذیرایی هم جلوی مبل‌ها قرار دهید.

طراحی بالکن زیبا

طرح بالکن خانه می‌تواند با نهایتا سه رنگ هم انجام شود. در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که صرفا از رنگ‌های سفید زرد و طوسی استفاده شده است.

طراحی فضای سبز تراس

قرار دادن سایبان در طراحی تراس آپارتمان یک موضوع بسیار مهم است. تراس‌ها سقف ندارند و باید حتما سایبانی برای آنها تدارک دیده شود.

طرح بالکن

طراحی فضای سبز تراس می‌تواند با گل‌های صورتی و ترکیب آن با رنگ مبلمان انجام شود.

بالکن خانه

در طراحی بالکن جدید می‌توانید از ایده‌هایی مانند قرار دادن گلدان‌ها روی نرده، استفاده از صندلی‌های تاشو، ایجاد قفسه‌هایی برای کتاب یا گل استفاده کنید.

طراحی بالکن جدید

مدل طراحی بالکن می‌تواند سنتی و روستایی باشد. در تصویر زیر استفاده از چوب به عنوان دیوارپوش و نرده‌ها نمای سنتی به بالکن داده است.

مدل طراحی بالکن

قرار دادن آبنما و حوض در بالکن خانه حال و هوای حضور در خانه‌های قدیمی را تداعی می‌کند صدای آب بسیار آرامش‌بخش است.

ایده طراحی بالکن

ترکیب رنگ‌های زرد و نارجی می‌تواند فضای بالکن خانه را پرانرژی کند.

اصول طراحی بالکن

اگر بالکن بزرگی دارید می‌توانید فضایی را برای قرار دادن تلسکوب در بالکن در نظر بگیرید.

قفسه بالکن

ترکیب رنگ سرد مانند آبی با رنگ خنثی خاکستری آرامش را به تراس خانه شما هدیه می‌دهد.

طراحی بالکن کلاسیک

ترکیب دیوار و کف سنگی و نرده‌های فلزی هم می‌تواند ایده‌ای جذاب برای طراحی دکوراسیون بالکن خانه باشد.

طراحی بالکن مدرن

نمونه دیگری از طراحی ساده بالکن خانه را مشاهده می‌:نید که با کمترین هزینه فضایی دنج در بالکن ایجاد شده است.

طراحی کف بالکن

اگر در آپارتمان‌ها یا برج‌های بلند زندگی می‌کنید وجود بالکن یک نعمت به حساب می‌آید چون می‌توانید شهر را بهتر از دیگران ببینید.

نمونه طراحی بالکن

طراحی بالکن کوچک با ساده‌ترین عناصر هم قابل اجراست. در تصویر زیر نمونه‌ای از یک بالکن کوچک را مشاهده می‌کنید.

طراحی دیوار بالکن

مقایسه طراحی بالکن و تراس

تفاوت اصلی بالکن و تراس در سقف داشتن یا نداشتن آنهاست. بالکن‌ها بخشی از مساحت آپارتمان حساب می‌شوند، سقف دارند و از یک یا چند طرف به محیط بیرون خانه مشرف هستند. اما تراس‌ها سقف ندارند، از سایبان‌های مختلف در آن استفاده می‌شود، جزو مساحت خانه حساب نمی‌شوند و از یک یا چند طرف به بیرون اشراف دارند. با این تعریف‌ها حتما متوجه شدید که چرا طراحی بالکن و تراس با هم تفاوت دارد.

مقایسه طراحی بالکن و تراس

برای طراحی بالکن باید به طراحی سقف آن هم توجه داشته باشید اما در تراس‌ها باید به فکر قرار دادن یک سایبان برای محافظت از برخورد نور مستقیم خورشید باشید. تراس‌ها اغلب اندازه بزرگتری به نسبت بالکن دارند و به همین دلیل می‌توان مبلمان بیشتری در آنها قرار داد.

هدف از طراحی تراس و بالکن 

بالکن خانه، یکی از ریزفضاهای نیمه باز منزل است. بنابراین، یکی از بخش‌های اصلی برنامه فیزیکی طراحی معماری ساختمان محسوب می‌شود. در طراحی تراس و بالکن، باید به نوع کاربری فضا توجه کنید. نوع استفاده از فضای بالکن به شما در طراحی دکوراسیون آن کمک می‌کند.

شما می‌توانید از فضای بالکن برای مطالعه و استراحت استفاده کنید. ایجاد فضایی به عنوان نشیمن در تراس خانه، برای دورهمی‌های خانوادگی بسیار مناسب است. ایجاد حریم خصوصی به کمک طراحی درب تراس، توسط شیشه‌های تاشو و یا گلدان‌های تزئینی، کار جذابی است. فضایی برای باغبانی و کشت گل و گیاه داروئی در بالکن می‌تواند، به کارایی تراس و بالکن خانه شما کمک کند.

فضای سبز بالکنی بزرگ با صندلی های صورتی، میز قهوه ای و گلدان های گل روی دیوار و سقف

سبک های طراحی بالکن

سبک‌های متنوعی برای طراحی فضاهای نیمه‌باز وجود دارد؛ سبک مدرن، کلاسیک، سنتی و سبک بوهو از موارد پرکاربرد طراحی انواع تراس آپارتمان به شمار می‌آیند. سبک طراحی به شما در انتخاب مبلمان بالکن و سایر لوازم و دکوراسیون آن کمک می‌کند. در ادامه پرطرفدارترین سبک‌های طراحی بالکن را معرفی می‌کنیم.

طراحی بالکنی به سبک مدرن با مبلمان ال سفید و چندگلدان

طراحی بالکن مدرن

این روزها یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها برای طراحی تراس، طراحی مدرن است. طراحی تراس و بالکن مدرن به شکل ساده و شیک انجام می‎‌شود. مبلمان چوبی و فلزی با هندسه و الگوی ساده، برای طرح‌های مدرن بسیار مناسب است. استفاده از کمترین رنگ‌ها و توجه به سادگی و زیبایی جزو مهم‌ترین ویژگی‌های بالکن‌های مدرن است.

طراحی بالکن مدرن ، طراحی تراس مدرن

طراحی بالکن کلاسیک

سبک دیگری که زیاد هم مورد استفاده قرار می‌گیرد، طراحی بالکن به سبک کلاسیک است. در این سبک از گچ‌بری‌های کلاسیک به عنوان نما یا نرده‌های تراس استفاده می‌شود که شکل و شمایلی سلطنتی و قصرگونه به بالکن می‌دهد. استفاده از نرده‌های فلزی مشکی هم برای چنین بالکن‌هایی بسیار متداول است. شیشه، در، دیوار و کفپوش بالکن‌های کلاسیک از موادی استفاده می‌شود که هماهنگ با شخصیت جدی آن باشد.

طراحی بالکن کلاسیک، طراحی تراس کلاسیک

طراحی کف بالکن

انتخاب کفپوش، یکی از مسائل بسیار مهم در طراحی بالکن و تراس است. شما با انتخاب سبک طراحی دکوراسیون تراس، می‌توانید به راحتی کفپوش بالکن منزل را انتخاب کنید. استفاده از متریال‌های مقاوم مانند چوب ترموود به عنوان کفپوش برای طراحی بالکن به سبک مدرن بسیار مناسب است. ترموود، به عنوان یک متریال مرغوب و مقاوم در برابر رطوبت و حرارت برای طراحی تراس آپارتمان استفاده می‌شود.

البته در صورتی که قصد دارید در خانه ویلایی خود، کفپوش مناسبی برای طراحی بالکن انتخاب کنید، چمن‌های مصنوعی هم انتخاب مناسبی هستند زیرا در برابر رطوبت حاصل از شستشو و یا آب باران مقاوم هستند. می‌توانید کف بالکن را سرامیک کنید و روی آن چمن مصنوعی قرار بدهید.

انتخاب کفپوش بتنی برای بالکن بزرگی با مبلمان ال حصیری خاکستری

طراحی سقف بالکن

طراحی سقف بالکن یکی دیگر از موضوعاتی‌ست که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. می‌توانید از سقف کاذب برای این بخش از خانه استفاده کنید چون تنوع بالایی دارد و به راحتی قابل اجراست. سعی کنید از متریال‌های مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف استفاده کنید.

از سنگ و سرامیک هم به عنوان طراحی سقف تراس استفاده می‌شود که در برابر رطوبت و دمای خیلی گرم یا خیلی سرد بسیار مقاوم است. همچنین در برخی از مواقع از ترموود یا چوب طبیعی هم به عنوان نمای دیوار، کف و سقف بالکن استفاده می‌شود تا نمایی یکدست به آن داده شود.

طراحی سقف بالکن ، طراحی سقف تراس

طراحی دیوار بالکن

از ترموود می‌توان به عنوان دیوار بالکن هم استفاده کرد. ترموود به دلیل مقاومت بالایی که در برابر آب دارد می‌تواند متریال خوبی برای دیوار بالکن باشد. از سوی دیگر از گچ و سیمان و سنگ هم می‌توانید برای طراحی دیوار بالکن استفاده کنید. از دیوارپوش‌هایی مانند دیوار سبز، نصب کردن گلدان یا تابلوهای نقاشی روی دیوار هم می‌توانید برای تزیین دیوار تراس خانه استفاده کنید.

طراحی دیوار بالکن، طراحی دیوار تراس

 

تزیین بالکن و تراس با عناصر مهم و کاربردی

برای زیباتر کردن بالکن و تراس می‌توان از تجهیزات و عناصر مختلفی استفاده کرد. در ادامه برخی از این عناصر مهم و کاربردی را معرفی می‌کنیم.

مبلمان مناسب برای فضای بالکن و تراس

برای طراحی تراس و بالکن بزرگ از مبلمان جاگیر و مناسب با طرح‌ها و کاربرهای متنوع استفاده می‌شود. میز غذاخوری، صندلی‌ها، میز مطالعه، تخت برای استراحت و بسیاری از وسائل تزئینی مانند آکواریوم خانگی در بالکن بزرگ در نظر گرفته می‌شوند. در بالکن‌های کوچک برای استفاده از حداکثر ظرفیت فضا، میز و صندلی تاشو، گلدان‌های آویزان، دیوار سبز و بسیاری از موارد دیگر به کار می‌روند. بنابراین، ابعاد و اندازه، کارکرد فضا در انتخاب مبلمان بسیار تاثیرگذار است.

مبلمان بالکن، مبلمان تراس خانه

شما می‌توانید، فضای بالکن را برای دورهمی‌های خانوادگی استفاده کنید. میز و صندلی غذاخوری سبک و کم‌جا، این امکان را به شما می‌دهد؛ از حداکثر ظرفیت فضای بالکن، برای استراحت و یا نوشیدن چای استفاده نمایید. فرم و اندازه فضای تراس و بالکن خانه، به نوع قرارگیری میز و صندلی کمک می‌کند. میز و صندلی‌های متصل به نرده بالکن، فضای تراس خانه شما را دنج‌تر جلوه می‌دهند.

دیوار سبز در طراحی بالکن

یکی دیگر از عناصری که می‌تواند به زیباتر کردن بالکن کمک کند، طراحی دیوار سبز است. یکی از دیوارهای موجود در بالکن را با گل‌های رونده و سبز بپوشانید. این دیوار رنگی جدید به بالکن می‌بخشد و حال و هوای آن را طبیعی‌تر می‌کند. از گیاهانی استفاده کنید که با اقلیم منطقه جغرافیایی شما سازگار باشند.

دیوار سبز در طراحی بالکن

طراحی نرده و حفاظ بالکن و تراس

به دلیل رعایت مسائل امنیتی، وجود نرده در فضای بالکن و تراس و دیوار ضروری است و می‌توان گفت بخشی از طراحی آن محسوب می‌شود. در طراحی دکوراسیون بالکن نباید از طراحی نرده بالکن و حفاظ تراس غافل شوید زیرا نقش مهمی در تعیین نمای تراس خانه شما دارد.

شما می‌توانید با کمی خلاقیت در طراحی نرده و تراس، از گیاهان رونده استفاده کنید. با آویزان کردن گلدان‌های گیاهان کوچک در قسمت نرده تراس، فضای سبز زیبایی را برای تراس خانه خود به وجود آورید. نرده‌های فلزی و چوبی در نمای بالکن، گزینه‌های مناسبی برای قرارگیری گلدان‌های کوچک هستند.

طراحی نرده و حفاظ بالکن و تراس

آب‌نما در فضای تراس و بالکن

آب‌نماها در انواع طرح‌ها، با متریال‌های متفاوت برای طراحی تراس و فضای سبز استفاده می‌شوند. تنوع در شکل، طرح، اندازه و سبک طراحی آب‌نما، باعث شده، به عنوان یکی از عناصر تزئیینی و کاربردی در طراحی تراس و بالکن منزل استفاده شود. در طراحی دکوراسیون بالکن منزلتان، می‌توانید فضایی را برای استفاده از آب‌نمای شیشه‌ای پیش ساخته در نظر داشته باشید.

آب‌نما در فضای تراس و بالکن

طراحی قفسه و کتابخانه در بالکن و تراس

اگر به مطالعه کتاب در فضای باز علاقمندید، فضای بالکن گزینه مناسبی برای اجرای طرح کتابخانه محسوب می‌شود. وجود قفسه‌ها و شلف‌های زیبا با ایجاد خلاقیت در چینش کتاب‌ها و نگهداری از آن‌ها در فضای باز، به زیبایی فضای تراس و بالکن منزل شما کمک می‌کنند. شما می‌توانید از طرح‌های متنوعی در طراحی قفسه و شلف کتاب و میز مطالعه استفاده کنید.

تصویر کتابخانه ای چوبی در یک بالکن خلوت با میز و صندلی

نورپردازی به کمک چراغ‌ها، ریسه‌های نور و شمع‌ها

استفاده از چراغ‌ دیوارکوب و ریسه‌های نور، یک ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون تراس و بالکن خانه شما محسوب می‌شوند. ریسه‌های نور و شمع‌ها، این امکان را به شما می‌دهند در بخش‌های دلخواه تراس از نورپردازی استفاده کنید. نورپردازی صحیح و اصولی بالکن در طراحی نمای ساختمان شما بسیار تاثیرگذار است. سعی کنید؛ از نور‌های نقطه‌ای و یا خطی در طراحی تراس و بالکن به سبک مدرن استفاده کنید. در صورتی که طرح نمای خانه شما به سبک کلاسیک است؛ لوسترها به زیبایی نورپردازی نمای ساختمان و تراس خانه شما کمک می‌کنند.

نورپردازی بالکن، نورپردازی تراس

نورپردازی روف گاردن و بالکن، تاثیر بسزایی در جذابیت نمای ساختمان دارند. البته نورپردازی اصولی این فضاها در جلوه آن‌ها تاثیرگذار است. اگر ساختمان شما دارای فضای روف گاردن و بالکن است، پیشنهاد می‌کنیم حتما به نورپردازی آ‌ن‌ها فکر کنید. چراغ‌ها و ریسه‌های نور گزینه مناسبی برای نورپردازی هستند.

گلدان و فلاور باکس در طراحی تراس و بالکن منزل

فلاور باکس‌ها در طراحی تراس و بالکن، این امکان را به شما می‌دهند در لبه تراس، فضای مشخصی را برای رشد گیاهان طبیعی و قرارگیری گلدان‌ها در نظر بگیرید. وجود گیاهان داروئی و تزئیینی، به زیبایی نمای تراس منزل شما کمک می‌کند. فلاور باکس‌های ترموود در طراحی فضای سبز روف گاردن و تراس، بسیار کاربرد دارند.

فلاورباکس برای نرده های روی تراس با گل های سفید و صورتی و بنفش

باغچه کوچک در فضای بالکن و تراس خانه

برخی از ساختمان‌‌های مسکونی فاقد حیاط و فضای سبز می‌باشند. طراحی باغچه کوچک در فضای بالکن، یک راهکار مناسب برای استفاده از فضای سبز خانگی است. شما می‌توانید از فضای باغچه، برای کاشت گیاهان داروئی استفاده کنید. در صورتی که مایل هستید؛ بخشی از فضای بالکن را برای ساخت باغچه مصنوعی به کار ببرید، سعی کنید مسائل زیرسازی کف تراس را رعایت کنید. انتخاب کفپوش، یکی از مسائل مهم طراحی بالکن است.

باغچه کوچک در فضای بالکن و تراس خانه

تاب و صندلی معلق در تراس و بالکن

نصب مبلمان معلق مانند؛ تاب، صندلی، تخت و … به زیبایی و جذابیت فضای بالکن خانه شما کمک می‌کند. همچنین، این مبلمان نیاز به جابه‌جایی ندارند و می‌توان آن‌ها را با یک ایده خلاقانه به شکل تاشو طراحی کرد.

تاب و صندلی معلق در تراس و بالکن

مطالعه مقاله چه نوع میز و صندلی مناسب تراس است؟ را از دست ندهید.

استفاده از سایبان‌ در فضای تراس و بالکن

سایبان‌ چتری همراه با سازه‌ پارچه‌ای در فضای بالکن، برای ایجاد سایه در روز‌های آفتابی و پوشاندن دید تراس بسیار مناسب هستند. در صورتی که قصد دارید، بخشی از فضا را برای قرار گرفتن میز و صندلی حصیری قهوه‌خوری استفاده کنید، سایبان‌ها این امکان را به شما می‌دهند، دورهمی‌های خانوادگی خود را در فضای بالکن برگذار کنید.

استفاده از سایبان‌ در فضای تراس و بالکن

فرش و قالیچه مناسب برای بالکن

قرار دادن فرش و قالیچه در بالکن از جمله عادات ما ایرانی‌هاست. ما دوست داریم روی سطحی که قدم می‌زنیم خیلی نرم باشد. فرش و قالیچه را می‌توانید در محلی که مبلمان قرار داده شده‌اند پهن کنید.

فرش و قالیچه مناسب برای بالکن

15 مدل طراحی بالکن بزرگ

بالکن‌های بزرگ طراحی مخصوص به خود را دارند. از عناصر بیشتری در آنها می‌توان استفاده کرد و فضای بیشتری برای تزیین در اختیار شما قرار می‌دهند. در ادامه 15 مدل طراحی بالکن بزرگ را مشاهده خواهید کرد.

ایده طراحی بالکن، اصول طراحی بالکن

قفسه بالکن، طراحی بالکن کلاسیک

طراحی بالکن مدرن

طراحی کف بالکن

نمونه طراحی بالکن

طراحی دیوار بالکن

نورپردازی بالکن

نورپردازی تراس

طراحی بالکن آپارتمان

طراحی تراس و بالکن

طراحی بالکن ویلا

طراحی دیوار تراس

دکور بالکن

دیزاین بالکن

نمونه طراحی تراس کوچک

طراحی بالکن کوچک با توجه به محدودیت فضا کار ساده‌ای نیست اما می‌توان با ترفندهایی این محیط را جذاب‌تر کرد. برای دیده ایده‌های طراحی بالکن کوچک می‌توانید به مقاله طراحی بالکن کوچک با دکوراسیون خلاقانه + ایده‌های برتر مراجعه کنید.  در ادامه چند نمونه طراحی تراس کوچک را به شما معرفی می‌کنیم.

بالکن کوچک

طراحی تراس کوچک

طراحی تراس کوچک

مدل تراس خانه ویلایی

در زیر چند تمونه تراس خانه ویلایی به شکل عکس برای شما قرار می‌دهیم تا از آنها ایده بگیرید.

چیدمان بالکن، دکوراسیون تراس

دیزاین تراس

دکوراسیون بالکن، چیدمان تراس

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم شما را با موارد استفاده از بالکن و ایده‌های برتر طراحی بالکن و تراس منزل آشنا کنیم. پیشنهاد ما به شما این است که از طرح‌ها و ایده‌های متنوع در طراحی تراس منزل استفاده کنید. از مدل‌های متنوع مبلمان، متناسب با ابعاد و اندازه‌های بالکن استفاده نمایید. به کمک گل و گیاه تزئینی در فضای تراس و بالکن، جلوه بصری خلق کنید.

بالکنی بزرگ با کفپوش چوبی، میز و صندلی های فلزی مشکی و گلدان های بزرگ گل

سوالات متداول

برای طراحی فضای بالکن و تراس از چه مبلمانی استفاده کنیم؟

مبلمان‌های تاشو و کم‌جا، ننوها، انواع تخت‌های تاشو، میز و صندلی‌های فلزی و انواع قفسه‌ها شلف‌ها از مواردی هستند که در طراحی فضای بالکن و تراس استفاده می‌شوند.


کاربرد اصلی فضای تراس و بالکن آپارتمان چیست؟

تراس و بالکن جهت برگذاری دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه و گذراندن اوقات فراغت استفاده می‌شوند.


از چه نوع متریالی برای طراحی فضای بالکن استفاده کنیم؟

چوب، فلز، شیشه از متریال‌های پرکاربرد در طراحی و اجرای کفپوش، مبلمان‌ها، نرده‌های بالکن می‌باشند.


برای نورپردازی فضای بالکن از چه تجهیزاتی استفاده کنیم؟

ریسه‌های نوری، شمع‌ها، لامپ‌های دیواری از مواردی هستند که به نورپردازی فضای بالکن کمک می‌کنند.