همه آنچه درباره طراحی بالکن باید بدانید؟

تصویر یک بالکن به رنگ آجری و آبی با میز و صندلی و سایبان

امروزه بالکن، به عنوان یک فضای کاربردی در آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی استفاده می‌شود. در زمینه طراحی معماری، بالکن یک فضای نیمه باز و یک عنصر اصلی برای نماسازی خانه محسوب می‌شود. با توجه به کاربرد‌های متفاوت فضای بالکن و تراس و تاثیرات آن‌ها در جلوه نما، امروزه طراحی بالکن و تراس، مورد توجه اکثر طراحان معماری قرار گرفته است. بنابراین، اگر منزل شما دارای فضای بالکن و تراس است؛ یک امتیاز مثبت برای خانه شما محسوب می‌شود.

بالکنی با چمن مصنوعی، دیوار سبز و نرده های شیشه ای ومبلمان سفید صورتی

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که؛ برای طراحی تراس و بالکن خانه باید چه مواردی را در نظر داشته باشید؟ یا برای طراحی تراس آپارتمان چه طرح و ایده‌ای به کار ببریم؟ ما در این مقاله به شکل کامل در مورد نکات طراحی بالکن و موارد استفاده از تراس توضیح داده‌ایم. همچنین سعی کرده‌ایم؛ با ارائه بهترین ایده‌ها و مدل‎‌های بالکن و تراس، شما را در انتخاب بهترین طرح دکوراسیون بالکن منزل راهنمایی کنیم.

 

سوالات متداول:

برای طراحی فضای بالکن و تراس از چه مبلمان‌هایی استفاده کنیم؟

مبلمان‌های تاشو و کم‌جا، ننوها، انواع تخت‌های تاشو، میز و صندلی‌های فلزی و انواع قفسه‌ها شلف‌ها از مواردی هستند که در طراحی فضای بالکن و تراس استفاده می‌شوند.


کاربرد اصلی فضای تراس و بالکن آپارتمان چیست؟

تراس و بالکن جهت برگذاری دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه و گذراندن اوقات فراغت استفاده می‌شوند.


از چه نوع متریالی برای طراحی فضای بالکن استفاده کنیم؟

چوب، فلز، شیشه از متریال‌های پرکاربرد در طراحی و اجرای کفپوش، مبلمان‌ها، نرده‌های بالکن می‌باشند.


برای نورپردازی فضای بالکن از چه تجهیزاتی استفاده کنیم؟

ریسه‌های نوری، شمع‌ها، لامپ‌های دیواری از مواردی هستند که به نورپردازی فضای بالکن کمک می‌کنند.

 

مقایسه طراحی بالکن و تراس

تصویر یک بالکن با اکسسوری های حصیری رنگ چوب و بالشتگ های مبل سفید

یکی از اشتباهات رایج در زمینه طراحی تراس و بالکن، این است که این دو فضا را با یکدیگر هم مفهوم در نظر می‌گیرند. در طراحی بالکن از سقف‌ برای محافظت فضا در برابر شرایط جوی، برف و باران، استفاده می‌کنند. در صورتی که در طراحی تراس، برخلاف بالکن، سقف اجرا نمی‌شود. تراس‌ها ابعاد و اندازه کوچک‌تری نسبت به بالکن‌ها دارند و بخشی از الحاقات آپارتمان به شمار می‌آیند.

فضای بالکن‌ها به دلیل طراحی به شکل مسقف، جزء زیربنای ساختمان محسوب می‌شوند. در طراحی تراس شما می‌توانید به کمک شیشه‌های تاشو عمودی و یا ایجاد خلاقیت در طراحی پنجره‌های زیبا و جذاب، بالکن را به یک اتاق شیشه‌ای زیبا تبدیل کنید. باید بدانید، طراحی تراس و بالکن، تاثیر بسزایی در نمای ساختمان شما دارد. استفاده از ایده‌های جذاب در طراحی بالکن و تراس خانه، نمایی جذاب برای خانه خود طراحی کنید.

 

هدف از طراحی تراس و بالکن منزل و موارد استفاده از آن

فضای سبز بالکنی بزرگ با صندلی های صورتی، میز قهوه ای و گلدان های گل روی دیوار و سقف

بالکن خانه، یکی از ریزفضاهای نیمه باز منزل است. بنابراین، یکی از بخش‌های اصلی برنامه فیزیکی طراحی معماری ساختمان محسوب می‌شود. در طراحی تراس و بالکن، باید به نوع کاربری فضا توجه کنید. نوع استفاده از فضای بالکن به شما در طراحی دکوراسیون آن کمک می‌کند. شما می‌توانید از فضای بالکن برای مطالعه و استراحت استفاده کنید. ایجاد فضایی به عنوان نشیمن در تراس خانه، برای دورهمی‌های خانوادگی بسیار مناسب است. ایجاد حریم خصوصی به کمک طراحی درب تراس، توسط شیشه‌های تاشو و یا گلدان‌های تزئینی، کار جذابی است. فضایی برای باغبانی و کشت گل و گیاه داروئی در بالکن می‌تواند، به کارایی تراس و بالکن خانه شما کمک کند.

 

باید به چه نکاتی در طراحی بالکن منزل توجه کنیم؟

بالکنی پر از گلدان های گل روی زمین، دیوار و سقف با میز و صندلی چوبی

در طراحی تراس و بالکن بهتر است، اصول و نکات مهم اجرایی را در نظر داشته باشید. اصول اجرایی شامل؛ اجرای شیب‌بندی استاندارد کف تراس، ارتفاع 110 سانتی‌متر نرده‌های بالکن، توجه به سبک طراحی، انتخاب نوع کفپوش بالکن و بسیاری از موارد دیگر می‌باشد. در ادامه شما را با برخی از نکات مهم طراحی تراس و بالکن آشنا می‌کنیم.

 

توجه به سبک طراحی تراس و بالکن منزل

طراحی بالکنی به سبک مدرن با مبلمان ال سفید و چندگلدان

سبک‌های متنوعی برای طراحی فضاهای نیمه‌باز وجود دارد. سبک مدرن، کلاسیک، سنتی و سبک بوهو از موارد پرکاربرد طراحی انواع تراس آپارتمان به شمار می‌آیند. سبک طراحی به شما در انتخاب مبلمان بالکن کمک می‌کند. به عنوان مثال؛ طراحی تراس و بالکن مدرن به شکل ساده و شیک انجام می‎‌شود. مبلمان چوبی و فلزی با هندسه و الگوی ساده، برای طرح‌های مدرن بسیار مناسب است. کاشی‌های رنگی و طرح‌دار به سبک روستیک، سنتی، مبلمان رنگی، گیاهان تزئینی خانگی برای طرح‌های سنتی استفاده می‌شوند.

 

برای کفپوش بالکن از چه متریالی استفاده کنیم؟

انتخاب کفپوش بتنی برای بالکن بزرگی با مبلمان ال حصیری خاکستری

انتخاب کفپوش، یکی از مسائل بسیار مهم در طراحی بالکن و تراس است. شما با انتخاب سبک طراحی دکوراسیون تراس، می‌توانید به راحتی کفپوش بالکن منزل را انتخاب کنید. در طراحی تراس به سبک مدرن، کفپوش‌های چوبی ترموود انتخاب مناسبی هستند. در صورتی که قصد دارید در خانه ویلایی خود، کفپوش مناسبی برای طراحی بالکن انتخاب کنید، چمن‌های مصنوعی انتخاب مناسبی هستند زیرا؛ در برابر رطوبت حاصل از شستشو و یا آب باران مقاوم هستند.

 

توجه به طراحی سقف در فضای بالکن و تراس

بالکنی سرسبز با گیاهان رونده ای که تا سقف رسیده اند

طراحی سقف به همراه گل و گیاه، نقش تعیین‌کننده‌ای در دکور تراس خانه شما دارد. سعی کنید، از متریال‌های مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی استفاده کنید. گلدان‌های گیاهان رونده به شکل آویزان و متصل به سقف متحرک و یا دیوار سبز مصنوعی، به زیبایی نمای تراس آپارتمان شما کمک می‌کند. اجرای این دکور، حتی برای بالکن‌های کوچک، بسیار مناسب است.

 

مبلمان مناسب برای فضای بالکن و تراس

تراسی باریک با گلدان های گل، کفپوش سیاه و سفید و مبلمان چوبی با بالش های سفید

برای طراحی تراس و بالکن بزرگ از مبلمان جاگیر و مناسب با طرح‌ها و کاربرهای متنوع استفاده می‌شود. میز غذاخوری، صندلی‌ها، میز مطالعه، تخت برای استراحت و بسیاری از وسائل تزئینی مانند آکواریوم خانگی در بالکن بزرگ در نظر گرفته می‌شوند. در بالکن‌های کوچک برای استفاده از حداکثر ظرفیت فضا، میز و صندلی تاشو، گلدان‌های آویزان، دیوار سبز و بسیاری از موارد دیگر به کار می‌روند. بنابراین، ابعاد و اندازه، کارکرد فضا در انتخاب مبلمان بسیار تاثیرگذار است.

 

8 ایده طراحی بالکن بزرگ

 

استفاده از متریال‌های مختلف در طراحی بالکن آپارتمان

بالکن باریک و بلندی با دو صندلی گرد حصیری و حفظ میله ای

به کار بردن متریال‌های متنوع در بخش‌های مختلف فضای بالکن و تراس آپارتمان به جذابیت فضا کمک می‌کند. متریال چوب برای کف و مبلمان، نرده‌های فلزی، چمن مصنوعی برای دیوار سبز و بسیاری از موارد دیگر، باعث جذابیت طراحی تراس و بالکن می‌شوند. ریسه‌های نوری برای نمایان شدن رنگ‌های مختلف متریال‌ها در شب، جلوه زیبایی به نمای تراس خانه شما می‌دهند.

 

دیوار سبز در طراحی جداره‌های بالکن

ساخت دیوار سبز در بالکن کوچکی با مبل سفید و دو صندلی فلزی مشکی

در طراحی تراس‌های بزرگ، برای استفاده از فضای سبز، شما می‌توانید قسمتی از جداره تراس را به عنوان دیوار سبز در نظر بگیرید. دیوار سبز این امکان را به شما می‌دهد، برای رشد گیاهان رونده، فضای مشخصی را در فضای تراس و بالکن در نظر داشته باشید.

 

طراحی نرده بالکن و حفاظ تراس

نرده بالکنی جذاب با یک مبل راحتی گرد و لوستر مشکی

به دلیل رعایت مسائل امنیتی، وجود نرده در فضای بالکن و تراس و دیوار ضروری است و می‌توان گفت، بخشی از طراحی آن محسوب می‌شود. در طراحی دکوراسیون بالکن نباید از طراحی نرده بالکن و حفاظ تراس غافل شوید. زیرا؛ نقش مهمی در تعیین نمای تراس خانه شما دارد. یکی از راهکارهای اصلی در طراحی تراس منزل، طراحی نرده و حفاظ است. شما می‌توانید با کمی خلاقیت در طراحی نرده و تراس، از گیاهان رونده استفاده کنید. با آویزان کردن گلدان‌های گیاهان کوچک در قسمت نرده تراس، فضای سبز زیبایی را برای تراس خانه خود به وجود آورید. نرده‌های فلزی و چوبی در نمای بالکن، گزینه‌های مناسبی برای قرارگیری گلدان‌های کوچک هستند.

 

مبلمان تاشو در طراحی دکوراسیون بالکن و تراس

میز و صندلی های چوبی تاشو برای بالکن طوسی کوچک

آیا به طراحی دکوراسیون فضای بالکن بزرگ خانه خود فکر کرده‌اید؟ پیشنهاد می‌کنیم؛ از انواع مبلمان در طراحی دکور آن استفاده کنید. به دلیل وجود فضای کافی، شما می‌توانید از مبلمان با کاربری متفاوت، به شکل تاشو و یا با طراحی خاص در بخش‌های مختلف فضای تراس و بالکن آپارتمان به کار ببرید. چیدمان مبلمان فضای تراس و بالکن آپارتمان در زیبایی و جذابیت آن بسیار تاثیرگذار است. تنوع در متریال و رنگ‌های مبلمان، فضای بالکن منزل شما را زیباتر جلوه می‌دهد. صندلی‌ها و میزهای تاشو معمولا برای طراحی بالکن کوچک با دکوراسیون خلاقانه استفاده می‌شوند.

 

فضایی برای حفاظت از حیوانات خانگی در طراحی بالکن بزرگ

گوشه ای از بالکن که با چمن برای گربه در حال استراحت است

فضای بالکن‌های بزرگ این امکان را به شما می‌دهند؛ بخشی از تراس منزل را برای حفاظت از حیوانات خانگی در نظر بگیرید. برای طراحی این فضا، حتما به مسائل ایمنی نگهداری از حیوانات خانگی توجه کنید. در صورتی که فضای کوچک تراس خانه شما، برای نگهداری حیوان خانگی مناسب نیست، فضای پاسیو، انتخاب مناسبی است.

پیشنهاد می‌کنیم، مقاله 10 نکته برای طراحی پاسیو کوچک را مطالعه کنید.

 

آب‌نما در فضای تراس و بالکن

آب نمایی کوچک و مربعی در یک بالکن با نرده های مشکی

آب‌نماها در انواع طرح‌ها، با متریال‌های متفاوت برای طراحی تراس و فضای سبز استفاده می‌شوند. تنوع در شکل، طرح، اندازه و سبک طراحی آب‌نما، باعث شده، به عنوان یکی از عناصر تزئیینی و کاربردی در طراحی تراس و بالکن منزل استفاده شود. در طراحی دکوراسیون بالکن منزلتان، می‌توانید فضایی را برای استفاده از آب‌نمای شیشه‌ای پیش ساخته در نظر داشته باشید.

 

استفاده از سطوح مختلف در ایجاد سایه‌های فضای بالکن

بالکن روشنی با یک صندلی راک سفید و سایه های جذاب گلدان گل

در روز‌های آفتابی به کمک سطوح مختلف در فضای بالکن خانه، سایه‌های زیبا ایجاد کنید. ایجاد سطوح مشبک به کمک چینش آجرهای کرکره‌ای، باعث ایجاد نمای جذاب و زیبا تراس خانه شما می‌شود. با خلاقیت در ایجاد سطوح مختلف به کمک متریال‌های متنوع در محیط بالکن خانه سایه‌های زیبایی را ایجاد کنید.

 

طراحی فضای کتابخانه برای مطالعه در بالکن و تراس

تصویر کتابخانه ای چوبی در یک بالکن خلوت با میز و صندلی

اگر به مطالعه کتاب در فضای باز علاقمندید، فضای بالکن گزینه مناسبی برای اجرای طرح کتابخانه محسوب می‌شود. وجود قفسه‌ها و شلف‌های زیبا با ایجاد خلاقیت در چینش کتاب‌ها و نگهداری از آن‌ها در فضای باز، به زیبایی فضای تراس و بالکن منزل شما کمک می‌کنند. شما می‌توانید از طرح‌های متنوعی در طراحی قفسه و شلف کتاب و میز مطالعه استفاده کنید.

 

در تزئین بالکن و تراس چه مواردی را به کار ببریم؟

 

انواع رنگ‌ها در تزئین تراس آپارتمان

تراس خانه ای با فرش آبی، مبل سفید، صندلی های نارنجی و گلدان های گل سبز

قالیچه و فرش‌های رنگی سنتی، دیواره رنگی در قسمتی از بالکن، مبلمان‌ و گلدان‌های رنگی، ایده‌های متنوع استفاده از انواع رنگ‌ها در طراحی تراس و بالکن هستند. تنوع رنگ‌ها در رنگ‌آمیزی دیواربالکن و تراس آپارتمان، باعث زیبایی و جذابیت فضا می‌شود. اکسسوری‌های رنگی متنوع برای تزئین فضا مناسب هستند. ایجاد تضاد در رنگ‌های مبلمان، یک ایده جذاب در طراحی تراس آپارتمان است.

 

تنوع گیاهان در طراحی فضای بالکن خانه

بالکنی با انواع گیاهان قابل کاشت

در طراحی تراس و بالکن آپارتمان از کاشت گیاهان خوراکی غافل نشوید. تنوع در استفاده از گیاهان به جذابیت نمای تراس خانه شما کمک می‌کند. خلاقیت در طراحی و چینش گلدان‌ها، نمای تراس را زیباتر جلوه می‌دهد. استفاده از گلدان‌های طبقه‌ای، گلدان‌های آویزان از راهکارهای متنوع کاشت گیاهان در طراحی تراس گاردن به شمار می‌آیند.

 

شلف‌های زیبا برای کاشت گل و گیاه

قفسه های چوبی دیواری برای روی بالکنی با نرده های مشکی

برای استقبال از بهار در بالکن‌ها و باغچه‌های شهری، از شلف‌های زیبا برای کاشت گل و گیاه در نرده بالکن استفاده کنید. شلف‌های طبقه‌بندی شده به همراه گیاهان تزئینی این امکان را به شما می‌دهند؛ نمای تراس خانه خود را زیباتر جلوه دهید. شما می‌توانید با قرار دادن شلف‌ها بر روی نرده‌های تراس، نهایت استفاده از فضا را داشته باشید. طراحی نمای ویلایی با وجود گل و گیاه به همراه شلف‌های زیبا جذاب‌تر نشان‌داده می‌شود.

 

ایده‌‌های برتر طراحی دکوراسیون بالکن و تراس

 

نورپردازی نقطه‌ای به کمک چراغ‌ها، ریسه‌های نور و شمع‌ها

تراس نورپردازی شده ای با میز و صندلی و مبل سفید و گیاهان گلدانی

استفاده از چراغ‌ دیوارکوب و ریسه‌های نور، یک ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون تراس و بالکن خانه شما محسوب می‌شوند. ریسه‌های نور و شمع‌ها، این امکان را به شما می‌دهند در بخش‌های دلخواه تراس از نورپردازی استفاده کنید. نورپردازی صحیح و اصولی بالکن در طراحی نمای ساختمان شما بسیار تاثیرگذار است. سعی کنید؛ از نور‌های نقطه‌ای و یا خطی در طراحی تراس و بالکن به سبک مدرن استفاده کنید. در صورتی که طرح نمای خانه شما به سبک کلاسیک است؛ لوسترها به زیبایی نورپردازی نمای ساختمان و تراس خانه شما کمک می‌کنند.

نورپردازی روف گاردن و بالکن، تاثیر بسزایی در جذابیت نمای ساختمان دارند. البته نورپردازی اصولی این فضاها در جلوه آن‌ها تاثیرگذار است. اگر ساختمان شما دارای فضای روف گاردن و بالکن است، پیشنهاد می‌کنیم حتما به نورپردازی آ‌ن‌ها فکر کنید. چراغ‌ها و ریسه‌های نور گزینه مناسبی برای نورپردازی هستند.

 

فلاور باکس در طراحی تراس و بالکن منزل

فلاورباکس برای نرده های روی تراس با گل های سفید و صورتی و بنفش

فلاور باکس‌ها در طراحی تراس و بالکن، این امکان را به شما می‌دهند در لبه تراس، فضای مشخصی را برای رشد گیاهان طبیعی و قرارگیری گلدان‌ها در نظر بگیرید. وجود گیاهان داروئی و تزئیینی، به زیبایی نمای تراس منزل شما کمک می‌کند. فلاور باکس‌های ترموود در طراحی فضای سبز روف گاردن و تراس، بسیار کاربرد دارند.

 

استفاده از شیشه‌های رنگی به عنوان نرده بالکن

نمای ساختمانی با شیشه های رنگی به عنوان نرده بالکن هایش

شما می‌توانید به کمک شیشه‌های رنگی به عنوان نرده بالکن با هر طرح و ایده‌ای که دوست دارید، نمای تراس منزل خود را طراحی کنید. شیشه‌های رنگی در هنگام تابش نور، جلوه زیبایی به فضای تراس خانه شما می‌دهد.

 

باغچه کوچک در فضای بالکن و تراس خانه

تراسی با کفپوش چوبی و باغچه کوچک خانگی و مبل صورتی

برخی از ساختمان‌‌های مسکونی فاقد حیاط و فضای سبز می‌باشند. طراحی باغچه کوچک در فضای بالکن، یک راهکار مناسب برای استفاده از فضای سبز خانگی است. شما می‌توانید از فضای باغچه، برای کاشت گیاهان داروئی استفاده کنید. در صورتی که مایل هستید؛ بخشی از فضای بالکن را برای ساخت باغچه مصنوعی به کار ببرید، سعی کنید مسائل زیرسازی کف تراس را رعایت کنید. انتخاب کفپوش، یکی از مسائل مهم طراحی بالکن است.

 

گلدان‌های تزئینی در لبه نرده‌های تراس

گلدان های تزئینی رنگی برای روی تراس با میز و صندلی سفید

وجود گلدان‌های تزئینی در لبه نرده‌های تراس، یک آیتم بسیار تاثیرگذار در جذابیت نمای تراس خانه شما است. جعبه‌های چوبی، قوطی‌ها و بطری‌های بلا استفاده، گزینه‌های مناسبی برای کاشت گل و گیاه تزئینی هستند. با کمی خلاقیت در کاشت گل و گیاه گلدان‌ها، فضای بالکن خانه خود را جذاب‌تر جلوه دهید.

 

کفپوش ترموود برای دکور تراس و بالکن آپارتمان

بالکنی باریک و بلند با کفپوش ترموود و مبلمان حصیری قهوه ای

استفاده از متریال‌های مقاوم مانند؛ چوب ترموود به عنوان کفپوش و فلاور باکس، برای طراحی بالکن به سبک مدرن بسیار مناسب است. ترموود، به عنوان یک متریال مرغوب و مقاوم در برابر رطوبت و حرارت برای طراحی تراس آپارتمان استفاده می‌شود.

 

تاب و صندلی معلق در تراس و بالکن

تصویر یک بالکن کوچک با یک تاب معلق شیری و گلدان های گل

نصب مبلمان معلق مانند؛ تاب، صندلی، تخت و … به زیبایی و جذابیت فضای بالکن خانه شما کمک می‌کند. همچنین، این مبلمان نیاز به جابه‌جایی ندارند و می‌توان آن‌ها را با یک ایده خلاقانه به شکل تاشو طراحی کرد.

مطالعه مقاله چه نوع میز و صندلی مناسب تراس است؟ را از دست ندهید.

 

چمن مصنوعی در طراحی تراس و بالکن آپارتمان

تراس کوچکی با میز و صندلی مدرن چوبی و چمن مصنوعی برای کف

انواع مختلفی از چمن‌های مصنوعی برای طراحی محوطه، بالکن و تراس وجود دارد. چمن‌های مصنوعی، برای پوشش کف و سطوح عمودی در فضای بالکن استفاده می‌شوند. دیوار سبز را می‌توانید، به کمک چمن مصنوعی طراحی کنید. با ایجاد خلاقیت در طراحی گلدان‌ها بر روی کفپوش و دیوار چمن سبز، فضای بالکن خانه خود را طراحی کنید. چمن مصنوعی به عنوان کفپوش تراس، در برابر رطوبت حاصل از باران تغییر شکل نمی‌دهد و همچنین شما می‌توانید، به راحتی آن را جا به جا کنید.

 

میز و صندلی تاشو ، سبک و کم‌جا

میز و صندلی چوبی با پارچه طوسی روی یک بالکن کوچک برای غذاخوری

شما می‌توانید، فضای بالکن را برای دورهمی‌های خانوادگی استفاده کنید. میز و صندلی غذاخوری سبک و کم‌جا، این امکان را به شما می‌دهد؛ از حداکثر ظرفیت فضای بالکن، برای استراحت و یا نوشیدن چای استفاده نمایید. فرم و اندازه فضای تراس و بالکن خانه، به نوع قرارگیری میز و صندلی کمک می‌کند. میز و صندلی‌های متصل به نرده بالکن، فضای تراس خانه شما را دنج‌تر جلوه می‌دهند.

 

متریال چوب در طراحی تراس خانه

استفاده از پنل چوبی برای کف یک تراس کوچک با پاف های رنگی

متریال چوب یک متریال بسیار جذاب و پرکاربرد در طراحی داخلی و خارجی ساختمان است. اگر به دنبال دکوراسیون فضایی گرم و صمیمی هستید؛ مبلمان و گلدان‌های تزئینی چوبی برای طراحی فضاهای نیمه‌باز مانند تراس و بالکن مناسب هستند. وسایل چوبی تزئینی و نرده‌های چوبی، کفپوش‌های چوبی و دیوارهای چوبی از موارد بسیار پرکاربرد در طراحی تراس و بالکن محسوب می‌شوند. چوب پلاست و ترموود، به عنوان کفپوش فضای بالکن و تراس استفاده می‌شود. به طور کلی برای طراحی فضاهای محوطه مانند؛ آلاچیق و پرگولا، محوطه استخر و روف گاردن، متریال چوب بسیار مناسب است.

 

کاشی‌های رنگی و طرح‌دار برای طراحی دکوراسیون تراس منزل

کاشی های رنگی و طرحدار برای کفپوش یک بالکن یاسی رنگ با نشیمنگاه سبز

برای طراحی دکوراسیون بالکن منزل می‌توانید، از کاشی به عنوان کفپوش استفاده کنید. کاشی‌های رنگی با طرح‌‌های سنتی، در طراحی تراس و بالکن به سبک سنتی ایرانی کمک می‌کنند. طرح‌های متنوعی برای اجرای کفپوش کاشی وجود دارد. اگر مایل هستید فضای تراس خانه شما، خوش آب و رنگ جلوه دهد؛ کاشی‌های رنگی گزینه مناسبی هستند. به کمک تنوع رنگی در کف و سقف تراس می‌توانید، فضا را کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر جلوه دهید.

 

استفاده از سایبان‌ در فضای تراس و بالکن

بالکنی با سایبان چتری سفید و میز و صندلی کرم با گلدان های گل روی دیوار

سایبان‌ چتری همراه با سازه‌ پارچه‌ای در فضای بالکن، برای ایجاد سایه در روز‌های آفتابی و پوشاندن دید تراس بسیار مناسب هستند. در صورتی که قصد دارید، بخشی از فضا را برای قرار گرفتن میز و صندلی حصیری قهوه‌خوری استفاده کنید، سایبان‌ها این امکان را به شما می‌دهند، دورهمی‌های خانوادگی خود را در فضای بالکن برگذار نمایید.

 

سخن پایانی

بالکنی بزرگ با کفپوش چوبی، میز و صندلی های فلزی مشکی و گلدان های بزرگ گل

در این مقاله تلاش کردیم شما را با موارد استفاده از بالکن و ایده‌های برتر طراحی بالکن و تراس منزل آشنا کنیم. پیشنهاد ما به شما این است که از طرح‌ها و ایده‌های متنوع در طراحی تراس منزل استفاده کنید. از مدل‌های متنوع مبلمان، متناسب با ابعاد و اندازه‌های بالکن استفاده نمایید. به کمک گل و گیاه تزئینی در فضای تراس و بالکن، جلوه بصری خلق کنید.