هر آنچه که باید در مورد سبک دکوراسیون داخلی سنتی بدانید

طراحی دکوراسیون حیاطی به سبک سنتی با کف سنگفرش شده، گلدان‌ها و حوضچه‌ی کوچکی با آبنمای سنگی

دکوراسیون داخلی سنتی در قرن 20 میلادی رواج یافت و از آن زمان به بعد رفته رفته طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. با رونق گرفتن این سبک طراحی دکوراسیون داخلی، مردم سعی در تقلید از سنت‌های طراحی داخلی اروپا به ویژه انگلیس و فرانسه در قرن 18 و 19 را داشتند. در حالی که طراحان مدرن از روش‌های جدید برای بهبود دکوراسیون خانه‌ها پس از جنگ بهره بردند و برای ساخت مبلمان و اکسسوری‌های خانگی از متریال جدید استفاده کردند. طرفداران طراحی و دکوراسیون داخلی سنتی از همان روش‌های تولید قدیمی برای ساخت وسایلی مانند مبل و صندلی‌های کلاسیک استفاده می‌کردند.

 

سوالات متداول:

در طراحی به سبک دکوراسیون داخلی سنتی باید به چه مواردی توجه کنیم؟

1. استفاده از اکسسوری‌ها و مبلمان‌هایی با رنگ‌های گرم و خنثی 2. توجه به رنگ کفپوش‌ها و دیوارپوش‌ها و هماهنگی آن‌ها با سبک دکوراسیون داخلی 3. توجه به تزیینات دیوار، سقف و انتخاب اکسسوری‌های مسی و برنجی 4. استفاده از متریال‌های طبیعی سنگ و آجر 5. توجه به چیدمان مبل و وسایل


سبک دکوراسیون داخلی سنتی در طراحی چه فضاهایی استفاده می‌شود؟

در طراحی حیاط و فضاهای باز، فضای رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها، دکوراسیون فضاهای مسکونی مانند اتاق خواب، پذیرایی، نشیمن و… شما می‌توانید از سبک دکوراسیون داخلی سنتی استفاده کنید.


از چه ایده‌هایی در طراحی به سبک دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

1. تلفیق سبک دکوراسیون سنتی با سبک مدرن 2. استفاده از رنگ‌های رنگ در کف و سقف و حتی مبلمان‌ها 3. استفاده وسایل چوبی و اکسسوری‌های مسی و برنجی 4. مبل و فرش و تابلوهای نقاشی 5. ایجاد تقارن در چیدمان مبلمان

 

چرا زندگی در خانه‌ای سنتی لذت بخش است؟

نشیمنی با دکوراسیون داخلی سنتی، سقف و دیوارهای چوبی، فرش قرمز سنتی و شومینه سنگی

بسیاری از افراد در خانه‌هایی زندگی می‌کنند که می‌توان آن‌ها را سنتی توصیف کرد. زیرا بسیاری از مردم از حضور در یک فضای داخلی سنتی لذت می‌برند و احساس راحتی بیشتری دارند. هدف از طراحی یک اتاق نشیمن سنتی تنها چیدمان عناصر و اکسسوری‌های خاص نیست، بلکه هدف اصلی ایجاد یک محیط زندگی مطلوب برای اعضای خانواده است که در بهترین حالت از زیبایی و راحتی و آرامش‌بخش بودن دکوراسیون داخلی منزلشان لذت ببرند. در بدترین حالت اگر صرفا به ظواهر یک اتاق سنتی توجه شود می‌تواند به محلی بسیار خسته‌کننده برای زندگی و خالی از هر گونه احساسات مثبت تبدیل شود.

 

آیا در طراحی سنتی امکان مدرنیته وجود دارد؟

دکوراسیون داخلی سنتی مدرنیته با دو پنجره بلند مستطیلی، فرش‌های قرمز سنتی و شومینه

اگرچه طراحی و دکوراسیون داخلی سنتی ریشه در سنت دارد اما به این معنی نیست که تغییر دادن برخی عناصر آن امکان‌پذیر نیست و نباید با زمان تغییر کند. بسیاری از خانه‌های سنتی امروزی از عناصر و اکسسوری‌های مدرن بهره‌مند هستند و در آشپزخانه‌های سبک سنتی در قسمت جزیره‌ آشپزخانه، کابینت‌های بزرگ به چشم می‌خورد. فضاها دارای نقشه باز هستند و ترکیبی از طراحی سنتی و معاصر، به همراه یکدیگر اجرا می‌شوند تا افراد خانواده از محیط و دکوراسیون داخلی بهتری بهره‌مند شوند.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات ۱۰ شیوه برای طراحی جزیره آشپزخانه را مطالعه فرمایید.

 

نکات مهم در سبک طراحی داخلی سنتی

دکوراسیون داخلی سنتی با دیوارهای چوبی، فرش و مبل و پاف با طرح‌های سنتی

طراحی بر اساس سبک‌های گذشته انجام می‌شود اما امروزه اغلب از جزئیات کمتری در این سبک استفاده می‌شود. استفاده از مبلمان و دکوری‌جات و اکسسوری‌ها ریشه در طراحی اروپا دارد و به قرن 18 و 19باز می‌گردد و عمدتا از انگلستان و فرانسه وام می‌گیرد. اتاق‌‌خواب‌ها کاملا کاربردی، مناسب تمامی اعضای خانواده و راحت هستند و فضای داخلی ممکن است شامل عناصر معماری سنتی با شکوه مانند تاج و… باشد.

 

یک طیف رنگی خنثی انتخاب کنید

.طراحی دکوراسیون داخلی سنتی با مبل هایی به رنگ کرم، کوسن آبی طرحدار مقابل شومینه

معمولا در سبک دکوراسیون داخلی سنتی از طیف رنگی خنثی استفاده می‌شود، البته گاهی نیز ممکن است کمی از رنگ‌های پررنگ نیز استفاده شود. معمولا رنگ‌آمیزی دیوارها با رنگ‌های خنثی انجام می‌شوند و اگر از کاغذ دیواری به عنوان دیوارپوش استفاده شود، شامل طرح‌های ظریف با نقوش سنتی مانند گل یا راه راه خواهد بود.

 

در دکوراسیون داخلی سنتی به چیدمان اکسسوری‌ها و مبل‌ها توجه کنید

دکوراسیون داخلی سنتی با دیوار و سقف و کفپوش چوبی، شومینه سنگی و قالی‌های سنتی

به چیدمان مبلمان توجه کنید، تقارن و انسجام آن‌ها را در اولویت قرار دهید تا اتاق‌ نشیمن فضایی دل‌انگیز برای استفاده خانواده شما باشد. به دنبال اکسسوری‌هایی باشید که از نظر سبک و رنگ با هم هماهنگ باشند، اما درصدد ست کردن تمامی عناصر داخلی منزلتان نباشید زیرا در نهایت خانه شما شبیه نمایشگاه مبلمان و فروشگاه اکسسوری‌ به نظر خواهد رسید. از وسایل روشنایی کلاسیک مانند چراغ دیوارکوب و لوسترهای چوبی یا شیشه‌ای در اتاق نشیمن خود که به سبک و دکوراسیون داخلی سنتی آراسته شده است، استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از اکسسوری‌های سنتی مثل سفره، شمعدان‌های نقره و عتیقه بهره ببرید. کلکسیون‌های چینی و پارچه‌های پر نقش و نگار از المان‌های اصلی سبک سنتی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که استفاده از این وسایل و مبلمان نباید به هیچ عنوان فضای کلی خانه شما را بی‌نظم و به هم ریخته نشان دهد؛ بنابراین باید به اصول چیدمان مبل در فضاهای داخلی توجه کنید.

 

به رنگ کفپوش و پرده‌ها دقت کنید

طراحی دکوراسیون داخلی سنتی با کفپوش پارکت، سقف چوبی، شومینه سنگی و مبل‌های سنتی

از رنگ‌های گرم و تیره برای مبلمان و کفپوش استفاده کنید. چوب گردو یکی از برترین انتخاب‌ها محسوب می‌شود. انتخاب رنگ مبل، وسایل دکوراتیو و رنگ پارچه پرده و کفپوش‌ها به طور کلی در زیبایی فضاهای داخلی بسیار تاثیرگذارند. بهتر است برای انتخاب نوع پارچه برای پرده و مبلمان خود از پارچه پر نقش و نگار و گل‌دار استفاده کنید. این نوع پارچه در بین طراحان سبک سنتی بسیار محبوب هستند و فضای خانه شما را بسیار سنتی و زیباتر خواهند کرد. مهم‌ترین نکته در طراحی سنتی و به طور کلی هر نوع سبک طراحی دیگر، راحتی شما است. شما باید فضا را به‌گونه‌ای بچینید که در درجه اول خودتان احساس راحتی و آرامش داشته باشید.

 

رنگ رایج در دکوراسیون داخلی سنتی

طراحی دکوراسیون داخلی سنتی با مبلمان و میز سبز کمرنگ، کوسن‌های سفید وسبز طرحدار

مفهوم اصلی سبک سنتی از دشت‌ها و چراگاه‌ها الهام گرفته شده است، به همین دلیل کاربرد انواع رنگ سبز در دکوراسیون داخلی سنتی غیر قابل انکار است. شاید بتوان گفت هدف از طراحی‌های سنتی استفاده از طیف مختلف رنگ‌ سبز و سایه‌های ملایم و تندی است که دکوراسیون سنتی و مدرن را در دل خود ترکیب می‌کند. بنابراین با رنگ سبز به محیط خانه، زندگی ببخشید. بهتر است روی سطوح چوبی مانند اپن آشپزخانه از این رنگ‌ها استفاده کنید.

 

تزیینات سنتی دیوار برای منزل و رستوران‌ها

طراحی دکوراسیون داخلی سنتی با دیوار آجری سفید، مبلمانی با روکش سنتی و میز شیشه‌ای

آجرها و سنگ‌ها اصلی‌ترین متریال برای دکوراسیون داخلی سنتی و طراحی نمای رستوران محسوب می‌شوند زیرا از دکوراسیون پذیرایی، اجاق‌ها و نانوایی‌های قرون وسطایی الهام گرفته شده‌اند. در برخی از رستوران‌های سنتی استفاده از مس و آجر در طراحی داخلی به روشی مدرن را شاهد هستیم، همچنین از آینه‌‌کاری‌های سقفی نیز در راه پله استفاده می‌کنند. به طور کلی مس، فلزی باستانی است که در نانوایی‌ها و برای ساخت قابلمه‌های آشپزی استفاده می‌شد. این عناصر تماما نمای روستایی را در کل فضای منزل و رستوران منعکس می‌کند‌.

 

از سنگ مرمر و آجر استفاده کنید

طراحی دکوراسیون داخلی سنتی با دیوار آجری، کفپوش پارکت و مبلمان نخودی و زرشکی

یکی دیگر از قسمت‌های قابل توجه دستشویی است. شما می‌توانید برای حفظ بافت سنتی رستوران یا دکوراسیون منزلتان از سنگ‌های مرمر استفاده کنید. در برخی از رستوران‌ها یا برای طراحی دیوار پذیرایی از آجر استفاده می‌کنند. برخی دیگر نیز با استفاده از خاک رس دیوارپوش‌هایی می‌سازند و از آن‌ها برای تزئین دیوارها استفاده می‌کنند. این ایده برای اتاق نشیمن و همچنین اتاق خواب‌ها نیز قابل استفاده است. شما می‌توانید به راحتی از تمامی این مواردی که بیان کردیم برای طراحی دیوارهای رستوران یا منزل خود ایده بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله چگونگی دکوراسیون انواع سبک‌های رستوران را مطالعه فرمایید.

 

ایده‌هایی طلایی برای دکور اتاق نشیمن به سبک سنتی

طراحی دکوراسیون داخلی سنتی با سقف چوبی، کفپوش پارکت، مبلمان قهوه‌ای و کرم و نارنجی و میز چوبی

سبک دکوراسیون داخلی سنتی طیف گسترده‌ای دارد. مبلمان کلاسیک، کاغذ دیواری‌های ظریف و پر نقش و نگار، پرده‌های زیبا، فرش‌های طرح‌دار، نورپردازی و رنگ‌بندی‌های هوشمندانه همه از اصلی‌ترین اصول دکور اتاق نشیمن به سبک سنتی است.

 

سبک سنتی و مدرن را تلفیق کنید

طراحی دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن با مبلمان و میز چرم قهوه‌ای با روکش سنتی

شاید احساس کنید سبک دکوراسیون داخلی سنتی دلگیر است اما باید بدانید سخت در اشتباه هستید، این سبک قابلیت‌های منحصربه‌فردی دارد که باعث شده است این روزها طراحان درصدد اجرای دکوراسیون داخلی سنتی برای خانه‌ها و طراحی رستوران‌ها باشند و برای متعادل‌سازی آن کمی از طراحی مدرن در کنار سبک سنتی استفاده کنند. هدف آن‌ها از این نوع طراحی و سبک دکوراسیون این است که فضای خانه سنتی را بروز و مدرن ارائه دهند. استفاده از مبل چستر نیز می‌تواند یک ایده جذاب در این سبک از دکوراسیون باشد.

 

از رنگ‌های گرم استفاده کنید

دکوراسیون داخلی سنتی با مبلمان کرم و آجری و میز چرم قهوه‌ای رنگ

اتاق نشیمنی که به سبک سنتی دکور شده باشد زیبا خواهد بود، مخصوصا اگر با رنگ‌های گرم ترکیب شود، جذابیت دنیای قدیم را به دنیای فعلی ما منتقل می‌کند. سعی کنید طرح روی مبلمان با تمام رنگ‌های استفاده شده در فضای اتاق هماهنگ باشد.

 

اکسسوری‌های ظریف برنجی بخرید

دکوراسیون داخلی سنتی با مبلمان سنتی، میز برنجی هشت ضلعی و پرده خردلی

سعی کنید تا حد ممکن از اکسسوری‌های ظریف و با رنگ خنثی برای دکوراسیون سنتی منزل استفاده کنید. مجسمه‌های برنجی چنانچه در قفسه‌های فلزی یا چوبی قرار بگیرند، شکوه خاصی به اتاق شما می‌بخشند. انواع کمد ‌دیواری و کشوهای سفارشی‌سازی شده که بر روی آن‌ها منبت‌کاری انجام شده ظرافت خاصی به فضای اتاق نشیمن شما می‌افزایند.

 

از تابلوهای نقاشی استفاده کنید

دکوراسیون داخلی سنتی با تابلوی نقاشی بالای مبلمان سبز رنگ با کوسن‌های زرد

از یک تابلو نقاشی شده که منظره زیبایی را به تصویر می‌کشد بالای شومینه در اتاق نشیمن استفاده کنید، وجود این تابلو زیبایی خاصی را به اتاق نشیمن شما می‌دهد. ثبات در رنگ‌بندی، احساس آرامش‌بخشی را ایجاد می‌کند، به همین دلیل هنگام استفاده از رنگ‌های خنثی خود را به چند رنگ محدود کنید.

 

در دکوراسیون داخلی سنتی متقارن بودن را در نظر بگیرید

تقارن در دکوراسیون داخلی سنتی با ظروف طرح‌دار قدیمی دیواری و روی کنسول با شمعدان های طلایی

تقارن، مشخصه‌ای بارز سبک سنتی است که باید توجه بسیار ویژه‌ای به آن شود. بنابراین لازم است آینه‌ها و لامپ‌های کنار شومینه را با هم ست کنید. بهتر است هنگام انتخاب آینه و اکسسوری‌ها برای اتاق نشیمن خود ست بودن وسایل و جفت بودن آن‌ها را در اولویت قرار دهید.

 

در انتخاب مبل و فرش مناسب دقت کنید

دکوراسیون داخلی سنتی با دیوار مشکی، کفپوش پارکت، فرش ایرانی و مبلمان زرشکی و قهوه‌ای

برای اینکه بتوانید فضایی دنج و آرامش‌بخش را در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید، می‌توانید از مبلمان چرمی نیز استفاده کنید. در دکوراسیون داخلی سنتی، فرش ایرانی یک آیتم سنتی محسوب می‌شود که بسیار محبوب است و راه رفتن بر روی آن لذت‌بخش خواهد بود. بنابراین بهتر است در انتخاب فرش متناسب با دکوراسیون سنتی دقت کنید. قفسه‌بندی دیوارها علاوه‌بر تقارن، فضای ذخیره‌سازی بسیار مناسبی را ایجاد خواهند کرد. اگر از نظر مالی مشکلی نداشته باشید، پیانو نیز از جمله مواردی است که می‌توانید به دکوراسیون اتاق نشیمن سنتی خود اضافه کنید.

 

مانع ایجاد به هم ریختگی‌ها شوید

دکوراسیون داخلی سنتی با فرش ایرانی و مبلمان سفید با کوسن‌های رنگی و یک پاف کوچک

اگر دکوراسیون شما شلوغ است، توجه داشته باشید که حس به‌هم‌ریختگی را به مهمانان القا نکند و تمامی اکسسوری‌ها با دقت و وسواس انتخاب شوند. در نتیجه سعی کنید یک فضای التقاطی و در عین حال سنتی راحت و زیبا داشته باشید.

 

با متخصصان و طراحان مشورت کنید

دکوراسیون داخلی سنتی با کفپوش چوبی، قالی طرح‌دار سنتی، گلدان‌های گل و لوستر حصیری

بهترین نمونه‌های دکوراسیون داخلی سنتی به راحتی در دسترس هستند و شما با مشورت با چند فرد متخصص می‌توانید بهترین ایده‌های طراحی در این زمینه را به دست آورید.

 

اتاق ناهار خوری سنتی همراه با طراحی مدرن

دکوراسیون داخلی سنتی اتاق ناهارخوری با میز و صندلی‌های چوبی و قالی طرح‌دار سنتی

بسیاری از افراد تمایل دارند در اتاق غذاخوری سنتی غذایشان را سرو کنند، اتاقی که در آن احساس نشاط و شادابی موج بزند. پس می‌توانید هنگام طراحی منزل یا دفتر کارتان از طراح دکوراسیون بخواهید اتاق ناهارخوری سنتی به همراه چند المان مدرن برای شما طراحی کند، به این ترتیب از اینکه چنین اتاقی در منزل یا محل کارتان دارید، خشنود خواهید بود، زیرا این حس در شما به وجود می‌آید که در یک رستوران سنتی – مدرن حضور دارید.

 

میز و صندلی‌های رسمی بخرید

طراحی دکوراسیون داخلی سنتی با میز و صندلی رسمی چوبی به رنگ قهوه‌ای

بهتر است برای طراحی سنتی اتاق غذاخوری از میز و صندلی‌های رسمی استفاده شود. استفاده از میز ناهارخوری، بوفه‌ای هنری و کاربردی در گوشه سالن به زیبایی فضا می‌افزاید. لوستر‌های زرق و برق‌دار و آباژورهای‌ پارچه‌ای ظریف نمای زیبایی به سقف شما می‌بخشند. دکوراسیون داخلی سنتی اگرچه بسیار شیک است اما شما را غرق در دنیای قدیم خواهد کرد.

 

از رنگ زرد استفاده کنید

بکار گرفتن رنگ زرد برای مبلمان و پرده در یک دکوراسیون داخلی سنتی

استفاده از رنگ زرد در اتاق ناهار خوری سنتی یک ایده بسیار جذاب است. پرده‌های طرح‌دار و زیبا بسیار مورد استفاده است. سعی کنید برای خاص‌تر شدن فضا از لوستر آهنی بسیار شیک و قدیمی استفاده کنید. البته لوستر در دکوراسیون داخلی سنتی در ترکیب با این سبک بسیار جذاب خواهد بود.

 

آشپزخانه و دکوراسیون داخلی سنتی

دکوراسیون داخلی سنتی آشپزخانه ای با دیوار آجری، کابینت‌سفید با صفحه‌ی سنگ مرمر و صندلی چوبی

جزئیات معماری، مبلمان الهام گرفته از دنیای قدیم و استفاده از متریال با کیفیت از ویژگی‌های اصلی طراحی آشپزخانه‌های سنتی است. اکثر افراد عاشق فضاهای سنتی آشپزی هستند که از رنگ‌های نشا‌ط‌آور در آن استفاده شده باشد. بهتر است از یک هود بزرگ در آشپزخانه سنتی خود استفاده کنید. همان طور که قبلا گفته شد، استفاده از سنگ مرمر از مشخصه‌های اصلی سبک طراحی سنتی محسوب می‌شود. پس با توجه به فضای موجود در آشپزخانه و سایر اکسسوری‌ها می‌توانید رنگ سنگ مرمر مورد نظرتان را انتخاب کنید. کابینت آشپزخانه نیز باید بسیار ظریف طراحی شود. یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه در آشپزخانه‌های سنتی، نورپردازی آشپزخانه است که باید با دقت انجام شود.

 

دکوراسیون اتاق خواب سنتی

دکوراسیون داخلی سنتی اتاق خوابی با فرش سنتی، تخت فلزی و قاب عکس‌هایی روی دیوار

شما می‌توانید برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب سنتی از وسایل قدیمی بیشترین استفاده را کنید. البته به یاد داشته باشید که طراحی سنتی به این معنی نیست که از وسایل کهنه در خانه یا محل کارتان استفاده کنید. امروزه وسایل چوبی تزیینی زیادی برای طراحی اتاق خواب سنتی در بازار وجود دارند که به کارگیری آن‌ها در تزیین اتاق خواب و فضاهای خانه حس فوق‌العاده مثبتی را به شما القا می‌کند.

 

اتاق خواب دخترانه سنتی

دکوراسیون داخلی سنتی اتاق خوابی دخترانه با کفپوش چوبی، تخت فلزی، پاتختی چوبی و کاغذدیواری گلدار

استفاده از وسایل تزیینی قدیمی جلوه‌ای عاشقانه به اتاق خواب سنتی دخترانه می‌بخشد. اگر چراغ‌هایی با قاب گره چینی شده در کنار تخت اتاق خواب قرار بگیرند، فضا را زیبا‌تر و رویایی‌تر می‌کنند. اگر از رنگ صورتی برای رنگ‌آمیزی دیوارها استفاده کنید، طراحی اتاق خواب دخترانه شما بسیار شیک‌تر از قبل خواهد شد.

 

حیاط یا فضای باز به سبک سنتی

دکوراسیون سنتی حیاطی سنگفرش شده‌ با حوض آبی فیروزه‌ای و تخت چوبی

معمولا رستوران‌هایی که از سبک دکوراسیون داخلی سنتی استفاده می‌کنند، طراحی و اجرای فضای بازی کودکان را در بخشی از فضای رستوران در نظر می‌‌گیرند. بهتر است طراحی این فضا با متریال چوبی همراه باشد تا حس سنتی ویژه‌ای را به افراد القا کند. برای کفپوش این فضا شما می‌توانید از حصیر استفاده کنید. حصیر در دکوراسیون داخلی و خارجی نه تنها به سنتی‌تر کردن فضاها کمک می‌کند، بلکه نرم و غیر ر‌سمی است و در اثر افتادن کودکان هنگام بازی روی آن‌ها آسیب نخواهند دید. برای اینکه فضای آزاد رستوران یا حیاط سازی سنتی منزلتان برای بازی کودکان شادتر طراحی شود، می‌توانید از ترکیب رنگ‌های مختلف و سرزنده در طراحی نمای دیوار حیاط سنتی استفاده نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه اصول و نکاتی که برای طراحی باغ رستوران باید بدانید را مطالعه فرمایید.

 

سخن پایانی

دکوراسیون داخلی سنتی خانه‌ای با کفپوش پارکت، مبلمان چرم، فرش سنتی و شومینه سنگی

بسیاری از خانه‌های سنتی امروزی دارای عناصر مدرن هستند. طراحان فعلی معمولا از وسایل مدرن‌تر، و رنگ‌های جسورانه‌تر و مبلمان و دکورهای عتیقه بیشتر از قبل استفاده می‌کنند. آن‌ها درصدد آن هستند که طراحی سنتی و معاصر را با هم ترکیب ‌کنند. طراحی داخلی سنتی دقیقا همان چیزی است که به نظر می‌رسد. سبک دکوراسیون داخلی سنتی گرم و آرامش‌بخش است و ریشه در سنت‌های گذشته دارد. طراحی داخلی سنتی سبکی محبوب در دکوراسیون‌های امروزی و رایج است. انواع مبلمان، منسوجات، طیف‌های رنگی به کار رفته در دکوراسیون داخلی سنتی نمادی از دنیای قدیم است و لوازم منزل بر این اساس طراحی شده‌اند. از اینکه همراه ما بودید از شما متشکریم و بی صبرانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.