تمام نکاتی که برای بازسازی حمام توجه کنیم

حمام و روشویی سفید رنگ همراه با گل و پنجره

بازسازی حمام فرآیند پیچیده ای است که تنها متخصصان و صاحب خانه ای با تجربه از پس آن بر می آیند. اگر شما در این زمینه بی تجربه هستید به احتمال زیاد بیشتر مراحل برایتان گنگ و نامفهوم است. چنانچه در زمانی که درگیر بازسازی حمامتان هستید، اطلاعاتی در مورد روند آن و انتخاب هایتان به دست آورید، این پروسه پایان دلخواه شما را خواهد داشت. بنابراین کسب این اطلاعات تاثیرات مثبتی در ساخت حمام مورد علاقه تان خواهد داشت.

فهرست نکاتی که قبل از بازسازی حمام باید آن ها را مد نظر قرار دهید:

ترکیب رنگ های روشن برای محیط حمام

۱_ حواستان به قیمت ها باشد.

قبل از شروع هر پروژه ای باید انتظارات خود و بودجه ی متناسب با آن را مشخص کنید. مسائلی که روی قیمت تاثیر دارند، سایز آن، کیفیت مصالح و سلیقه ی شما است.

تصویری از یک حمام زیبا با وان بزرگ و پنجره های بزرگ

۲_ توالت را در منظره ی جلوی در قرار ندهید.

اگر از یک طراح حمام مهمترین نکته در طراحی حمام را بپرسید به احتمال زیاد زاویه ی دید و نمای سرویس بهداشتی به نشیمن خواهد بود، دلیل این کار مشخص است. در حمام گاهی اوقات باز می ماند و این به این معناست که منظره ی شما به توالت و حمام است. اهمیت ندارد که داخل حمام چقدر زیبا باشد، تا زمانی که در ورودی آن زیبایی وجود نداشته باشد کل طراحی زیر سوال می رود.

 

تصویری از محیط یک حمام طراحی شده به سبک کلاسیک

 

تصویر حمامی که با لوستر و دیوارکوب های زینتی نورپردازی شده

۴_ در بازسازی حمام به نورپردازی نیز توجه کنید.

وسایل، محیط پیرامون و چراغ های زینتی از جمله مسائل مهم در نورپردازی مناسب حمام هستند. برای پی بردن به بهترین روش نورپردازی حماماتان بهتر است با یک طراح حمام و یا متخصص نورپردازی مشورت کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۵_ ابعاد استاندارد اجزای حمام را بدانید.

دانستن یک سری از اندازه های استاندارد مانند اندازه ی وان حمام و یا ابعاد یک توالت معمولی به شما در یک بازسازی کارآمد کمک می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

۶_ سینک را در ارتفاع مناسبی قرار دهید.

ارتفاع روشویی های استاندارد از زمین حدود 90 سانتی متر است. اما باید حواستان به نحوه ای که سینک بر روی روشویی قرار می گیرد نیز باشد. اگر قرار است بر روی آن قرار بگیرد، بهتر است ارتفاع روشویی را کمتر کنید تا استفاده از سینک راحت تر باشد.

تصویری از روشویی قرار گرفته کنج دیوار در محیط حمام

۷_ روشویی مناسبی انتخاب کنید.

کمد های روشویی فقط برای زیبایی نیستند. اگر بیش از حد بزرگ باشند فضا را اشغال می کنند و اگر زیاد کوچک باشند، دائم دنبال کشویی برای وسایلتان خواهید گشت و حتی اگر جنس مناسبی نداشته نباشند مدام در حال تعمیر آن ها خواهید بود، بنابراین سعی کنید متناسب با فضایی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. همچنین اگر فضای مورد نظرتان کوچک است و مشکل رفت و آمد در آنجا وجود دارد، استفاده از یک روشویی در کنج حمام ایده ی خوبی برای باز کردن فضا است.

 

 

 

 

 

۸_ برای فضاهای کوچک وان حمام کوچکی انتخاب کنید.

اگر حمام کوچکی دارید، احتمالا فکر می کنید که وان در آن جایی ندارد و به فکر حذف آن هستید. اما امروزه بسیاری از شرکت ها در حال تولید مدل های کوچکی هستند که تقریبا در هر حمامی جا می شوند و به راحتی می توانید در فضاهای کوچک نیز از وان استفاده نمایید.

 

تصویر حمامی کوچک با وسایل گران قیمت و لوکس

9_ کمی ولخرجی کنید.

حقیقت این است که در حمام های کوچک کمی ولخرجی در خرید وسایل آن ها، فضا را به شدت لوکس و جذاب می کند. پس به جای وسایل ارزان قیمت برای حمامتان به دنبال یک یا دو وسیله ای باشید که با وجود گران بودن حس خوشایند و لوکس بودن را به شما القا کنند.

 

 

 

 

 

 

 

10_ چند روش برای خشک کردن حمامتان در نظر بگیرید.

با از بین بردن رطوبت، کپک و قارچ نیز با حمام شما خداحافظی می کنند! بهترین راه برای از بین بردن رطوبت استفاده از چند روش برای خشک کردن حمام است. این راه های منتخب می توانند پنجره ای باشد که جریان هوا را بیشتر کند و یا هواکشی که هوای درون حمام را مستقیما به بیرون انتقال می دهد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله تهویه هوای مناسب برای داشتن حمام و سرویس بهداشتی سالم را مطالعه نمایید.

تصویری از ترکیب کاشی کف حمام و سایر محیط

11_ به ترکیب کاشی حمام با سایر قسمت های منزل توجه کنید.

در بیشتر مواقع کاشی حمام با جنس کف بیرون حمام فرق زیادی دارد. برای مثال در زمانی که فضای بیرون از چوب تشکیل شده باشد، تلفیق درست محیط از کاشی و چوب می تواند دشوار باشد. در این شرایط داشتن یک برنامه ی از پیش تعیین شده برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب ضروری است.

توصیه می‌کنیم مقاله راهنمای انتخاب کاشی کف حمام را مطالعه نمایید.