نمای ترکیبی؛ 5 متریالی که به زیبایی با آجر ترکیب می شوند

خانه آجری بسیار بزرگ و درخت کاری شده

آجر به خاطر ظاهر، رنگ طبیعی و سنگین و زیبایی بصری که ایجاد می کند، موردپسند سلایق بسیاری است و سال هاست که به عنوان مواد اولیه ساختمان ها انتخاب می شود و با گذر زمان و قرار گرفتن زیر آفتاب مستقیم، تنها به عمق و زیبایی رنگ های آن اضافه می شود. اگر قصد ساخت یا بازسازی یک ساختمان را دارید و آجر بخشی از نمای بیرونی است، بهتر است به مصالح مختلف که می توان با آجر برای خلق ظاهر و سبک های مختلف ترکیب کرد، نگاهی بیندازید. در این مطلب ما توضیح مختصری درباره پنج گزینه از این متریال ها شامل پنل دیوارپوش افقی، تخته کوبی (توفال)، تخته های بزرگ و کوچک، گچ و فلز که به خوبی با آجر ترکیب می شوند، ارائه می دهیم.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله برنامه ریزی مناسب برای شروع بازسازی خانه را مطالعه فرمایید.

فهرست مطالب:

تصویری از نمای یک خانه با پنل های چوبی افقی و آجر

پنل دیوارپوش افقی

پنل افقی فرم های مختلفی مثل ورقه های وینیل، تخته های چوبی و تخته های فیبری سیمانی دارد. با این نوع روکش می توان طراحی های مختلفی انجام داد که ظاهر خشک و بی روح آجری را تبدیل به نمایی زیبا می کند.

ما مقاله صفر تا صد طراحی نما با آجر را برای مطالعه بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم.

۱- مدرن و گسترده پیش بروید.

از نظر زیبایی شناسی، پنل های چوبی تیره رنگ افقی که بالای نمای آجری در خانه بازسازی شده در تصویر نصب شده اند، سمت و سوی مدرنی پیدا کرده اند. این شیوه، به خانه ظاهر مرتب و جذابی می دهد. روش های شبیه به این نیز می توانند برای تبدیل یک خانه بی روح به یک خانه زیبا و جذاب استفاده شوند.

 

نمای خانه ای با پنل های سبز کدر و قاب درب و پنجره سفید به همراه سقف و درب پنجره سرمه ای

۲- یک ترکیب رنگ دقیق انتخاب کنید.

اگر می خواهید نمای بیرونی را به طور کامل تغییر دهید، به ترکیب رنگ آجر و پنل فکر کنید. در این تصویر، تخته فیبر سیمانی به عنوان روکش انتخاب شده و آجرها برای هارمونی با آن رنگ شده اند. نتیجه یک رنگ زمینه منسجم است که باعث می شود حاشیه سفید و پنجره های مشکی به خوبی دیده شوند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله کاربرد آجر در طراحی داخلی ساختمان را مطالعه کنید.

 

ویلایی با نمای آجر قرمز و پنل های افقی طوسی رنگ با فریم سفید برای پنجره ها

۳- در برجسته کردن جزئیات نامحسوس باشید.

در این خانه آجری از پنلی با خطوط هم رنگ برای برجسته تر نشان دادن گاراژ استفاده شده است. روکش کاری باعث دلپذیرتر شدن ظاهر یک خانه تماما آجری می شود.

 

آپارتمانی با نمای خاکستری، پنجره هایی با فریم سفید و بخشی که با آجرقرمز تیره کار شده است

۴- پنل و آجر را هماهنگ کنید.

در این تصویر، رنگ خاکستری پنل، از رنگ تیره آجرهای دودکش و حاشیه ساختمان الهام گرفته است. اگر هیچ ایده ای درباره رنگ پنل ها ندارید، این تکنیک برای هماهنگ کردن درست پنل و آجر مناسب است. در اینجا هر دو متریال متمایز هستند و به خانه ظاهر فوق العاده ای داده اند.

همچنین پیشنهاد می کنیم مطالعه مقاله اصول طراحی دیوار پذیرایی را از دست ندهید.

نمای سیمان سفید و آجر قرمز خانه ای زیر سقف شیروانی را توفال کارکرده اند

تخته کوبی(توفال)

تخته کوبی یا توفال، از نظر ظاهر و نصب شدن استفاده های متفاوتی دارد. فرقی ندارد که چوب واقعی استفاده می کنید یا کامپوزیت، آن ها را طبیعی نگه دارید. می توانید آن ها را رنگ کنید یا طرح بزنید. همچنین از آن ها برای ایجاد استایل های مختلف معماری در ترکیب با آجر استفاده می شود.

۱- خانه های سبک صنعتگر را با این متریال بپوشانید.

این توفال ها در اینجا این خانه سبک صنعتگر را با طاق تیره و بست ها و ستون های تزئینی آن تکمیل کرده است. توفال ها رنگ شده اند تا به خوبی با آجرهای حاشیه ساختمان و ستون ها هماهنگ شوند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله صفر تا صد طراحی نمای ساختمان ویلایی را مطالعه فرمایید.

 

نمای توفال مشکی خانه مدرنی که با آجر قرمز ترکیب شده است

۲- نمایشی و مدرن باشید.

رنگ های تیره می توانند به عنوان رنگ اصلی در نمای بیرونی خانه ظاهر قابل توجهی ایجاد کنند. در اینجا رنگ تیره این توفال ها تضاد جسورانه ای با آجر ها ایجاد کرده و با در های سیاه این خانه مدرن نیز هماهنگ است.

 

نمای ترکیبی خانه ای با آجر قرمز و توفال به سبک کلبه های انگلیسی

۳- سبک کلبه انگلیسی را برجسته تر کنید.

تخته کوبی ها در این خانه طبیعی هستند و به عنوان جزئیات برجسته به خوبی با آجر های قرمز هماهنگ شده اند. این روکش ها به سقف نوک تیز، حاشیه های تیره و طاقچه های پنجره اضافه شده اند تا یادآور یک خانه سبک کلبه انگلیسی باشند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله چرا نمای خانه را قرمز رنگ کنیم؟ را مطالعه فرمایید.

خانه بزرگی به سبک ساحلی با نمای ترکیبی تخته کوبی و آجر با درب و پنجره های سفید

۴- ساحلی عمل کنید.

هیچ چیز بهتر از تخته کوبی، یک خانه آجری به سبک کیپ کاد را کامل نمی کند. این مدل روکش کاری، در اصل در ساحل شرقی روی این سبک خانه نصب می شد تا خانه را در برابر آب و هوای نامطلوب آتلانتا مقاوم کند و به مراقبت اندکی نیاز داشته باشد. اگر یک خانه آجری به این سبک دارید، بهتر است تخته کوبی ها را فراموش نکنید.

نمای سفید خانه ای با تخته های بزرگ و کوچک به همراه آجر سفید و مبلمان و گودال اتش در محوطه حیاط

تخته های بزرگ و کوچک

این روکش کاری کلاسیک با تخته های چوبی عمودی که به کمک چوب های نازک تر در لبه ها در کنار هم قرار داده شده اند، شناخته می شود. وقتی این روکش با آجر ترکیب می شود، هر جز به طرز متمایزی جذابیت دارد و همه اجزا در کنار هم می درخشند.

۱- رنگ آمیزی کنید.

در این تصویر، روکش ها، آجر ها، حاشیه ها و در ها طوری رنگ آمیزی شده اند که با هم هماهنگ باشند. در این ترکیب می توان از یک رنگ متضاد که جلب توجه کند برای پنجره ها استفاده کرد. رنگ آمیزی یکدست خانه باعث شده که خطوط طبیعی عمودی تخته ها با خطوط آجر ها تضاد نامحسوس ایجاد کنند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله چگونگی طراحی پنجره‌ها در نما را مطالعه فرمایید.

 

نمای ترکیبی ویلایی با پنل های چوبی، آجر قرمز و پنل های طوسی با فریم درب و پنجره های سفید

۲- نمایی چشمگیر و جذاب خلق کنید.

خطوط عمودی روکش ها نگاه ها را بالا نگه می دارد و باعث می شود که این خانه یک طبقه، بلند تر به نظر برسد. ترکیب رنگ خاکستری با آجر های قرمز، نمای ترکیبی معروفی است. یک ایده دیگر برای ترکیب رنگ روکش ها این است که رنگ آن ها را از روی رنگ ملات های بین آجرها انتخاب کنید.

نمای گچ کاری شده خانه ای به سبک روستایی با سقف قهوه ای

گچ کاری

گچ یکی دیگر از مصالحی است که در استایل های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و به طور طبیعی به خوبی با آجر ترکیب می شود؛ دلیل آن این است سطح آجر و گچ به خوبی نقاط برجسته دیگری را نشان می دهند. سطح نسبتا صاف و مسطح گچ مثل یک بوم نقاشی برای سطح زمخت آجر عمل کرده و باعث جلب توجه آن می شود.

۱- ظاهر چند لایه ایجاد کنید.

این تصویر مثالی عالی از هماهنگی گچ و آجر در یک خانه خیلی کلاسیک و قدیمی است. در این خانه همچنین سطح متراکم گچ به خوبی نشان داده شده است. نوع صاف و زمخت این متریال موجود است. ترکیب گچ های زمخت تر با آجر نیز می تواند انتخاب جالبی باشد.

 

نمای ویلای لوکسی با ترکیب متریال گچ و آجر

۲- از آجر به عنوان جزئیات برجسته استفاده کنید.

در اینجا، گچ به عنوان زمینه اصلی نمای بیرونی خانه استفاده شده و آجر برای ایجاد زیبایی بصری و وزن است. استفاده از آجر برای افزودن جزئیات به گچ گزینه بسیار خوبی برای مناطقی است که استفاده از آجر در آن ها شیوه معروفی نیست یا زمانی که بودجه، مسئله نگران کننده ای است؛ چون آجر از گچ گران تر است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله 8 مدل از محبوب‌ترین طراحی‌های نمای خانه + تصاویر را مطالعه فرمایید

نمای بیرونی خانه ای با پنل فلزی و تخته های چوب

پنل فلزی

اگر به دنبال یک ظاهر غیر منتظره هستید که نگاه ها را به خود جلب کند، روکش فلزی گزینه مناسبی برای شماست؛ چون چیزی نیست که به طور روزمره با آن برخورد کنید. همچنین انواع مختلفی دارد و می توان آن را بسته به آن ظاهری که مد نظر شماست، به صورت عمودی، افقی یا مورب نصب کرد.

۱- از فلز برای بخشی از طراحی استفاده کنید.

همانطور که ترکیب کرفس، هویج و پیاز به عنوان پایه بسیاری از غذاها استفاده می شود، ترکیب فلز، آجر و چوب هم به عنوان پایه معماری و طراحی مدرن شناخته شده است. در این تصویر، فلز به عنوان نقطه اتصال مصالح دیگر استفاده شده تا هارمونی چشم نوازی بین اجزای مختلف خلق کرده و در عین حال هرکدام زیبایی بصری مخصوص به خود را منعکس کنند.

 

نمای زیبای آپارتمان کوچکی با پنل فلزی مشکی و آجرهای قرمز

۲- کشش ایجاد کنید.

در این خانه، روکش فلزی تیره بهترین گزینه برای ترکیب با آجرهای قرمز است تا کشش زیبایی بین طراحی مدرن و قدیمی ایجاد کند. روکش فلزی فقط برای بخش برآمده استفاده شده و رنگ خود را از آجر های تیره تر گرفته است.

 

نمای بازسازی شده خانه ای شیک با استفاده از شیشه، فریم های فزی و پنل فلزی

۳- جزئیات قدیمی را بپوشانید.

پس از بازسازی این خانه، آجر های اصلی تیره رنگ شده بودند و توسط روکش فلزی موج دار پوشانده شده و به پس زمینه نما منتقل شده اند.