طراحی پارکینگ منظم با چند ترفند ساده

گاراژ ماشین های لوکس و قرمز رنگ

طرح های پیشنهاد شده در این مقاله، به شما کمک خواهد کرد که فضای پارکینگ خود را منظم و مفید تر سازمان دهی کنید، چرا که بهم ریختگی پارکینگ ها علاوه بر این که نمای جالبی ندارد، منجر می شود هنگام پیدا کردن وسایل مورد نیاز، در آن آشفتگی کلافه شوید.
قطعا پارکینگ ها نقش به سزایی در زندگی روزمره ی ما دارند. البته که نقش اصلی آن در حفاظت از وسایل نقلیه ی ماست ولی بیشتر اوقات تبدیل به انباری برای نگهداری ابزار و وسایل اضافی می شوند. برای داشتن یک پارکینگ منظم در نمای ساختمان نیم پیلوت باید نکاتی را رعایت کنید که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 

تصویری از پارکینگ یک خانه با کمد و جاکفشی های طوسی

جا کفشی

اگر برای کفش ها در داخل خانه، جای مناسبی ندارید استفاده از یک جاکفشی دیواری در پارکینگ، بهترین راه برای نگهداری کفش های شما و جلوگیری از انباشتگی آن ها در قسمت ورودی خانه است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه چیز درباره ی جاکفشی و انواع آن را مطالعه کنید.

 

نیمکت چند منظوره ای در پارکینگ مناسب برای نشستن

نیمکت های چندمنظوره

این مدل نیمکت‌ها می‌توانند فضای مناسبی برای خانه هایی باشند که یا ورودی آن‌ها از طریق پارکینگ است و یا دارای چند ورودی مجزا هستند. نصب یک نیمکت چند منظوره در طراحی سایبان ماشین و پارکینگ، روش مناسبی برای مرتب نگهداشتن وسایل است. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، می توان این نیمکت‌ها را به گونه ای طراحی کرد که علاوه بر فضایی برای نشستن، دارای آویزهایی برای لباس باشند، همچنین می توان در زیر نشیمن آن، باکسی برای نگهداری وسایل اضافی تعبیه کرد.

 

پارکینگی به رنگ خاکستری سفید با سقف بلند و انباری زیرشیروانی

زیر شیروانی

می توان از سقف های بلند بعضی از پارکینگ ها استفاده ی بهینه کرد و از آن برای ساخت یک زیرشیروانی به عنوان یک انبار، بهره برد که دارای یک سقف کوتاه بوده و راه دسترسی به آن نیز از طریق یک نردبان جمع شو امکان پذیر باشد. در این تصویر استفاده از نرده به جای دیوار، علاوه بر کاهش هزینه ی ساخت، منجر به تهویه ی هوای آن نیز می شود. البته شما می‌توانید از انواع سقف متحرک هم برای طراحی این فضا استفاده نمایید.

 

پارکینگ منظم و مرتب با انبارهوایی

انبار هوایی

اگر زمان کافی برای ساخت زیرشیروانی را ندارید، و یا نمی خواهید هزینه ی زیادی را متحمل شوید یک انبار هوایی گزینه ی مناسبی است. قفسه های معلق در بالای پارکینگ، یک فضای بسیار مناسب است که ساخت آن نیز راحت و سریع خواهد بود. از این انبار می توانید برای نگهداری ابزار و وسایلی که به ندرت به آن ها احتیاج دارید استفاده کنید، مثل تجهیزات سفر، میز و صندلی تاشو و غیره.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه چیز درباره میز و صندلی تاشو و انواع آن را مطالعه فرمایید

 

یک پارکینگ مرتب و جمع و جور با پنل های دیواری slat

پنل های دیواری

فروشگاه ها، اصولا از این پنل های دیواری، برای نگهداری و آویزان کردن وسایل، همچنین چیدمان انباری استفاده می کنند. روی این پنل ها قلاب ها و قفسه های مختلفی نصب می شوند که در واقع یک انبار جمع و جوری را فراهم می آورند. به کارگیری اندازه های متفاوت و مناسب قلاب ها می تواند محل مناسبی برای قرارگیری وسایلی مثل چوب اسکی، اسباب بازی، چارپایه، دوچرخه و غیره باشد.

 

استفاده از کمد و کابینت های طوسی در پارکینگ برای جلوگیری از بهم ریختگی

کمد و کابینت

برای نظم دهی به پارکینگ می توان از کمد و کابینت برای نگهداری ابزارها و وسایل اضافی استفاده کرد. اگر از لحاظ هزینه مشکلی ندارید ساخت و طراحی کابینت در پارکینگ بهترین گزینه است. استفاده از کابینت توکار طویل و جادار که از کف تا سقف را پوشانده، گزینه ی مناسبی است که البته گران ترین و در عین حال شیک ترین راه برای سازمان دهی وسایل پارکینگ است. البته توجه داشته باشید که کابینت های پایه دار تهیه کنید تا در هنگام شست و شوی پارکینگ، آب در زیر آن ها جمع نشود.

انباری ای سفید رنگ با کمد و پگ بورد برای ابزار کوچک

پگ بورد یا صفحه ی دیواری

پگ بورد، صفحه‌ای ا‌ست که روی آن سوراخ‌ های متعددی تعبیه شده و کاربرد و جنس آن بسته به محل و نوع استفاده‌ی شما متغیر است. پگ بوردها، دارای گیره های مناسبی هستند که در سوراخ های روی تخته فیکس می شوند. هر نوع وسیله، ابزار یا متریال موجود در پارکینگ خود را می توانید روی یک پگ برد نگهداری کنید.