نظافت آسان آشپزخانه با 7 ترفند فوق العاده

آشپزخانه اپن با صندلی های کانتر قهوه ای

معمولا، آشپزخانه بیشترین نظافت را در خانه نیاز دارد. با اندکی برنامه ریزی می توانید به طرحی برسید که نظافت آشپزخانه را بی اندازه ساده کرده و به شما فرصتی برای لذت بردن از فضای آن می دهد. برای کسب اطلاعات در این باره، نکات حرفه ای زیر را تا انتها دنبال کنید.

 

دقت کنید تمیز کردن وسایلی که می خرید، راحت باشد.

آشپزخانه ای با کابینت های طوسی و شیرآلات طلایی با کاشی های بین کابینتی طرحدار

تحت تاثیر ظاهر و کارایی یک دستگاه هوشمند و آخرین مدل قرار گرفتن، طبیعی و قابل درک است، اما پیشنهاد ما این است که به پتانسیل خریدتان از جهات مختلف فکر کنید. بهتر است تمیز کردن وسایلی که انتخاب می کنید، بی دردسر و بدون نیاز به لوسیون ها و راه حل های عجیب و غریب باشد. با دقت به جزئیاتی مثل موقعیت دستگیره های اجاق نگاه کنید، چون دستگیره هایی که بیش از حد به هم نزدیک هستند، تمیز کردن بین آن ها کمی دشوار است.یک پیشنهاد کاربردی دیگر، انتخاب اجاق گاز های القایی است، چون سطح این اجاق ها صاف و امن و پاک کردن آن راحت است. علاوه بر آن، این اجاق ها شما را از تمیزکردن میله های آهنی و بخش های دیگر اجاق ها در امان نگه می دارند.

 

قفسه های دیواری برای قرار دادن ظروف آشپزخانه بالای سینک ظرفشویی

همچنین می توانید وسایلی با سیستم تمیزکاری خودکار انتخاب کنید و اجازه دهید دستگاه خودش، خودش را تمیز کند. شما می توانید از اجاق هایی با سیستم پاک کنندگی با دمای بالا (به این معنی که دستگاه دمای اجاق را تا حدی که مواد باقی مانده و پسماند را بسوزاند، بالا می برد)، اجاق های بخار با سیستم پاک کننده خودکار و قهوه ساز هایی با قابلیت تمیزکاری اتوماتیک استفاده کنید.

 

یک بین کابینتی ساده برای آشپزخانه انتخاب کنید.

آشپزخانه ای با کابینت های سفید و طوسی و قفسه های باز اطراف هود

کاشی، گزینه ای پر طرفدار برای دیوار آشپزخانه است، اما اگر نمی خواهید زمان زیادی برای ساییدن و برق انداختن بندکشی بین کاشی های دیوارها صرف کنید، انتخاب های دیگری نیز وجود دارند. اگر قصد استفاده از کاشی را دارید، از کاشی های بزرگ استفاده کنید تا حجم تمیزکاری کمتر شود. به خاطر داشته باشید که اگر یک بین کابینتی شیشه‌ای انتخاب کنید، مجبور نیستید درگیر تمیز کردن بندکشی شوید.

 

از کابینت های صاف و صیقلی استفاده کنید.

کابینت های صاف و صیقلی خاکستری و میز غذاخوری چوبی به عنوان جزیره

انتخاب لوازمی با سطح صاف از جمع شدن باقی‌مانده مواد در خطوط و شیارهای دکوری آن‌ها جلوگیری می‌کند، اما بهتر است حواستان به شیارهای بالای کابینت هایگلاس که به جای دستگیره استفاده می‌شود، باشد؛ چون ممکن است خرده‌های غذا در آن جمع شود.

مطالعه مقاله ی سبک های معروف طراحی درب کابینت را از دست ندهید.

 

رویه کانتر آشپزخانه را با دقت انتخاب کنید.

آشپزخانه ای با کابینت های سفید و دیوار سرمه ای رنگ و دو چهارپایه چوبی برای کانتر

از متریال هایی مثل کورین (سنگ مصنوعی)، کوارتز، استیل و سنگ سینتر یا پخته شده (این سنگ از ترکیب مواد معدنی و تکه های سنگ تحت فشار و گرما ساخته شده است) استفاده کنید، چون این مصالح نفوذ ناپذیر و ضد لک هستند و تمیز کردن آن ها راحت است. سطوح سختی مثل کورین برای کانتر، بهداشتی ترین انتخاب ممکن هستند. این سنگ ها سطحی یکپارچه دارند، به همین دلیل هیچ شیاری برای جمع شدن آلودگی ها باقی نمی گذارند و در بیمارستان ها و فست فود های زنجیره ای از آن ها استفاده می شود.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله همه چیز درباره اپن آشپزخانه و ویژگی‌های آن را از دست ندهید.

 

مکان سطل زباله را درست انتخاب کنید.

سطل زباله توکار داخل کابینت زیر رویه چوبی کانتر

شما باید بدانید که بهترین مکان برای قرار دادن سطل زباله و بازیافت در آشپزخانه تان کجاست. برای موثر بودن تمیزکاری، بهتر است سطل زباله را زیر سینک بگذارید. هدف این کار، ایجاد حداقل فاصله بین سینک و سطل زباله به جهت جلوگیری از ریختن مواد روی زمین و ایجاد بهم ریختگی است.

مطالعه مقاله راهنمای کامل برای انواع سینک را از دست ندهید.

 

از رنگ های مقاوم استفاده کنید.

قفسه سفید بالای سینگ سفید به همراه کابینت سبز تیره در آشپزخانه

اگر در آشپزخانه دیوار رنگ شده دارید، باید آن ها را بیشتر از دیوارهای دیگر خانه تمیز کنید. در نتیجه انتخاب یک رنگ مقاوم برای این دیوارها کار را آسان تر می کند. از رنگ های مقاوم بر پایه رنگ روغن استفاده کنید، چون می توان آن ها را بدون ایجاد هیچ گونه آسیبی دستمال کشید و تمیز کرد.

 

از انتخاب قفسه های جلو باز خودداری کنید.

آشپزخانه آپارتمانی سفید و طوسی با میز دو نفره غذاخوری گرد سفید

قفسه های جلو باز ظاهر جذابی دارند، اما نگهداری از آن ها کار سختی است چون باید برای خاک گیری سطح آن، همه ظرف ها، کتاب ها و وسایل دکوری را جا به جا کنید.پس بهتر است برای طراحی یک آشپزخانه کارآمد، از کابینت های دیواری استفاده کنید. برای مثال، در این آشپزخانه از کابینت های دیواری براق با یک قفسه باز کوچک در سمت راست که تمیز کردن آن راحت است، استفاده شده است. از روکش کشو و قفسه استفاده کنید. مرتب نگه داشتن کشوها کار دشواری است، چون گرد و خاک و خرده های غذا به راحتی در کف آن جمع می شوند. برای کم کردن این احتمال، از روکش های قابل شستشو استفاده کنید تا عمر تمیزی کشوها را افزایش دهید.همچنین، به خاطر بسپارید که سطوح ملامین برای داخل کابینت ها انتخاب های مناسب تری هستند، چون بر خلاف چوب، مایعات را به خود جذب نمی کنند.

به نظر شما کدام یک از ایده ها کاربردی تر است؟ آیا شما پیشنهاد های دیگری برای آسان کردن نظافت آشپزخانه دارید؟ آن ها را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.