راهنمای خرید میز ناهارخوری کم جا؛ ایده‌ای کاربردی و جذاب برای خانه‌های آپارتمانی

منزلی با کفپوش چوبی، دیوار‌های سفید، دو صندلی چوب و فلز و میز ناهارخوری کم جا تاشو سفید دایره‌ای

مشکل کمبود جا امروزه در اکثر خانه‌های آپارتمانی وجود دارد. متراژ کوچک این ساختمان‌ها مانع از خرید لوازم ضروری مطابق سلیقه افراد می‌شود. اما اگر کمی خلاقیت داشته باشید و انتخاب درستی انجام دهید، می‌توانید بر این مشکل غلبه کنید. میز ناهارخوری کم جا که به صورت تاشو ساخته می‌شود یکی از این ایده‌های پرکاربرد برای خانه‌های کوچک به شمار می‌آید.

حتما همه شما حداقل یک‌بار به دلیل کمبود فضا از انتخاب اصلی خود در خصوص وسایل منزل دست کشیده‌اید. این روزها به دلیل گرانی زمین و مصالح ساختمانی اکثر خانه‌های آپارتمانی با متراژ کوچکی ساخته می‌شوند. بنابراین شما فضای کافی برای چیدمان دکوراسیون داخلی نخواهید داشت. 

در حد امکان باید از وسایلی استفاده کنید که علاوه بر ضرورت استفاده، جاگیر نباشند. میز ناهارخوری تاشو با طرح، مدل و شکل منحصربه‌فرد خود یک گزینه ایده‌آل برای آشپزخانه یا گوشه‌ای از اتاق پذیرایی خواهد بود. اگر تاکنون چیزی در مورد میز کم جا ناهارخوری نشنیده‌اید، در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شما را با این وسیله کاربردی در منزل آشنا کنیم.

 

منظور از میز ناهارخوری کم جا چیست؟

منزلی با کفپوش چوبی، فرش آبی، دیوار‌های سفید، دو صندلی چوبی و میز ناهارخوری کم جا تاشو چوبی و سفید دایره‌ای

میز ناهارخوری که جای کمی اشغال می‌کند و در اصطلاح به آن نقلی می‌گوییم، ایده بسیار مناسبی برای فضای غذاخوری به‌خصوص محیط‌های کوچک به شمار می‌آید. این نوع میزها را در اشکالی همچون دایره، مستطیل و مربع می‌سازند که مهم‌ترین خصوصیت آن‌ها قابلیت تا شوندگی و پنهان شدن صندلی‌ها به صورت کامل یا بخشی از قسمت‌ها است

میزهای تاشو ناهارخوری با هدف صرفه‌جویی در جای مورد نظر ساخته می‌شوند و باعث ایجاد چشم انداز بسیار زیبایی خواهند شد. از همین رو اغلب این میزها را در آشپزخانه یا نزدیک آن (فضای نشیمن و پذیرایی) قرار می‌دهند.

 

ویژگی میز ناهارخوری تاشو

منزلی با فرش رنگی، کفپوش چوبی، دیوار‌ها سفید، دو صندلی چوبی با رویه زرد و میز ناهارخوری کم جا دایره‌ای سفید

اغلب افراد برای دکوراسیون پذیرایی خود میز ناهارخوری مجلل و بزرگ می‌پسندند. اما وجود محدودیت‌هایی از لحاظ متراژ فضا باعث می‌شود تا به سراغ میزهای غذاخوری کم جا بروند. از طرفی این میزها به دلیل طراحی و ساختار خود باعث می‌شوند تا اعضای خانواده با صمیمیت بیشتری در کنار یکدیگر قرار بگیرند

این موضوع می‌تواند یک وعده غذایی عادی را به اوقاتی خوش تبدیل کند. میز ناهارخوری کم جا امروزه با طرح‌های متفاوتی تولید می‌شود. در اغلب موارد می‌توانید این میزها را با ظرفیت 4 نفره یا 6 نفره پیدا کنید که دارای قابلیت تا شوندگی صندلی در زیر میز هستند. به طور کلی می‌توان مهم‌ترین ویژگی میز غذاخوری تاشو را به صورت زیر دسته‌بندی کرد:

 

منزلی با فرش طوسی، دیوار سبز روشن، پرده سفید، دو صندلی تاشو چوبی و میز ناهارخوری کم جا و تاشو چوبی

 • متریال: میز غذاخوری تاشو اغلب از جنس چوب طبیعی، ام دی اف، پلاستیکی یا فلزی ساخته می‌شود.
 • شکل: این میزهای ناهارخوری را می‌توان در اشکالی همچون گرد، مربع، مستطیل و بیضی تولید کرد.
 • تعداد نفرات: میز کم جا ناهار خوری برای ظرفیت 1 نفر، 2 نفر، 4 نفر و 6 نفر طراحی می‌شود.
 • مکانیزم تا شوندگی:  این مکانیزم کمک می‌کند تا در مواقعی که به میز غذاخوری احتیاج ندارید، بخشی از آن جمع شود. (این کار توسط کوچک شدن قطعات متصل یا جدا از یکدیگر در میز غذا خوری انجام می‌شود.)

 

سوالات مهمی که قبل از خرید میز ناهارخوری کم جا باید به آن توجه کنید!

منزل با کفپوش سرامیکی طوسی، دیوار آجری، پرده کرمی، دو صندلی سفید مدرن و میز ناهارخوری کم جا چوبی دایره‌ای

میز ناهارخوری می‌تواند به عنوان نقطه کانونی در اتاق پذیرایی و آشپزخانه ظاهر شود. بنابراین باید هنگام انتخاب و خرید آن موارد مختلفی مورد بررسی قرار بگیرند. در واقع اگر میز ناهارخوری به درستی و بر اساس قوانین اصولی انتخاب شود، می‌تواند به عنوان یک المان دکوراتیو هم از آن یاد کرد

در زیر شما را با تعدادی از سوالات مهم که باید قبل از خرید میز ناهارخوری تاشو از خودتان بپرسید، آشنا می‌کنیم. این سوالات و مشخص کردن جواب آن‌ها می‌تواند به انتخاب یک میز غذاخوری کم جا و کاربردی کمک کند:

 

اندازه فضای مورد نظر چقدر است؟

منزلی با کفپوش طوسی، دیوار سفید، میز ناهارخوری کم جا چوبی با دو صندلی ست و اکسسوری فلزی

برای انتخاب درست میز غذاخوری حتما ابعاد فضای مورد نظر را بررسی کنید. در این صورت می‌توانید محیطی که باید برای رفت‌وآمد خالی بماند جدا کرده و بقیه آن فضا را برای خرید میز ناهارخوری در نظر بگیرید. این روش به شما کمک خواهد کرد تا به طور تقریبی طول و عرض میز کم جا ناهارخوری به دست آید. این موضوع در صورتی که فضای مورد نظر شما متراژ کوچک‌تری داشته باشد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

تعداد صندلی مورد نیاز چقدر است؟

منزلی با کفپوش سرامیکی سفید، دیوار سفید، دو صندلی چوبی با رویه آبی و میز ناهارخوری کم جا چوبی گرد

پس از مشخص کردن فضای مورد نظر برای قرار گرفتن میز غذاخوری کم جا باید به سراغ صندلی‌ها بروید. ابتدا صندلی را بر اساس تعداد نفرات خانواده مشخص کنید، سپس در صورت داشتن فضای کافی، یک یا دو صندلی بیشتر در نظر بگیرید. مثلا می‌توانید میز ناهارخوری که فضای کمی اشغال می‌کند را برای 2 نفر، 4 نفر تا 6 نفر انتخاب کنید. اغلب افراد برای فضای آشپزخانه که اصولا متراژ کوچک‌تری دارد، یک میز کم جا ناهار خوری 2 یا 4 نفره انتخاب می‌کنند.

 

طرح و شکل میز چگونه باشد؟

منزلی با کفپوش و دیوار طوسی، پرده سفید، دو صندلی طوسی و میز ناهارخوری کم جا چوبی دایره‌ای

میزهای بیضی و دایره شکل برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک ایده‌آل خواهند بود. این مدل میز ناهارخوری می‌تواند باعث به حداکثر رساندن فضای مورد نظر شود. اما اگر به دنبال میز غذاخوری جمع و جور هستید که موجب دلبازتر شدن فضا شود، پیشنهاد ما به شما میز ناهار خوری مربعی به صورت تاشو است. 

این میز با قرار گرفتن در گوشه‌ای از اتاق پذیرایی و چسبیدن یک ضلع آن به دیوار به بزرگ‌تر دیده شدن آن محیط کمک می‌کند. میزهای مستطیلی اغلب به سبک کلاسیک ساخته می‌شوند و قابلیت میزبانی از تعداد مهمانان بیشتری دارند. بنابراین اگر فضای مورد نظر شما کوچک است و به دنبال میز تاشو ناهارخوری می‌گردید، میزهای مستطیلی انتخاب درستی نخواهند بود.

 

کدام متریال مناسب است؟

منزلی با کفپوش چوبی، دیوار طوسی روشن، گلدان‌های طبیعی و میز ناهارخوری کم جا چوبی و سفید با صندلی‌های سفید

همان طور که در بخش ویژگی‌های میز ناهارخوری کم‌جا گفتیم، این وسیله پرکاربرد را می‌توان از متریال مختلفی ساخت. پرطرفدارترین متریال برای ساخت میز ناهارخوری کلاسیک، چوب است که می‌توان آن را از چوب درخت گردو، راش، بلوط و کاج تهیه کرد

چوب‌های طبیعی دوام و کیفیت بالایی دارند، از طرفی به دلیل طبیعی بودن گران قیمت خواهند بود. اگر بودجه محدودی دارید می‌توانید به سراغ ام دی اف بروید. پس از چوب متریالی همچون شیشه، فلز و پلاستیک برای ساخت میز غذاخوری مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت این متریال نسبت به چوب ارزان‌تر است و می‌توان به راحتی آن‌ها را با قابلیت تا شوندگی طراحی کرد.

 

اهمیت میز ناهارخوری کوچک

منزلی با کفپوش چوبی، دیوار‌ها و پرده سفید، شومینه، دو صندلی طوسی و میز ناهارخوری کم جا تاشو چوبی

یکی از اهداف مهم میزهای ناهارخوری کم جا، استفاده بهینه از فضای مورد نظر است. سازگاری بسیار زیاد این نوع از میزها با محیط کوچک باعث شده تا بتوان به راحتی از آن در فضاهایی با متراژ کم همچون خانه‌های نقلی، خوابگاه، شرکت‌ها، اداره‌جات و مغازه‌ها استفاده کرد. 

میز ناهارخوری با قابلیت تاشو در زمان دور هم جمع شدن اعضای خانواده و غذا خوردن همچون یک میز ناهارخوری کاربردی عمل می‌کند و در صورتی که دیگر به آن نیازی نیست با جمع شدن می‌توانید از فضای آزاد شده استفاده کنید. بنابراین باید گفت وجود یک میز غذاخوری کم جا در خانه‌هایی با متراژ کوچک ضروری است و می‌تواند به صرفه‌جویی در استفاده از محیط کمک کند.

 

انواع میز کم جا ناهارخوری

منزلی با کفپوش طوسی، صندلی‌های چوبی با رویه طوسی و میز ناهارخوری کم جا شیشه‌ای گرد با رویه شیشه‌ای

افرادی که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند به طور مداوم در حال یافتن راه حلی برای استفاده بهینه از محیط اطراف خود هستند. برخی از این افراد به دلیل کمبود جا از خرید میز غذاخوری منصرف می‌شوند. در حالی‌که با کمی خلاقیت و تحقیق در خصوص مدل‌های متنوع میز ناهارخوری می‌توانید آن‌ها را با ویژگی کم جا بودن پیدا کنید

امروزه میزهای ناهارخوری با طرح‌های گوناگونی تولید می‌شوند و اکثر طراحان به دلیل ساخت خانه‌های متراژ پایین، این میزها را برای محیط کوچک و با قابلیت‌های منحصربه‌فردی طراحی کرده‌اند. در زیر ایده‌های جالبی را برای میز غذاخوری کم جا معرفی خواهیم کرد:

 

میز ناهار خوری کوچک تاشو

صندلی و میز ناهارخوری کم جا چوبی تاشو در منزلی با تم سفید و طوسی

این میزهای پرطرفدار همراه با صندلی‌های خود از قسمت پایه به طور کامل تا شده و قابلیت جابه‌جایی مستقل دارند. در واقع شما با جمع کردن میز غذاخوری و صندلی‌های آن میتوانید این وسیله پرکاربرد را به گوشه دیوار انتقال دهید و از آن به عنوان یک میز کار هنگام آشپزی استفاده کنید. وجود چرخ‌هایی در پایه میز غذاخوری تاشو حرکت و جابه‌جایی آن را برای شما آسان‌تر می‌کند.

 

میز ناهارخوری کم جا با سطح افزایش دهنده

منزلی با کفپوش کرمی، میز ناهارخوری کم جا با سطح افزایش دهنده چوبی و صندلی‌های رنگی

یکی از انواع میزهای ناهارخوری کم‌جا مدلی است که می‌توانید سطح رویی آن را افزایش دهید. این مدل از میزهای غذاخوری علاوه بر تعداد مشخصی ظرفیت و صندلی، قابلیت افزایش سطح داشته و به راحتی پذیرای افراد بیشتری خواهند شد

در اغلب موارد سطح اضافه شونده میز ناهارخور مذکور در دو طرف به سمت پایین یا زیر میز قرار گرفته است. میز و صندلی تاشو ناهارخوری با سطح افزایش دهنده را می‌توان در اشکال مختلفی همچون مربع، گرد، و مستطیل طراحی کرد. این میزها اغلب برای طراحی آشپزخانه یا گوشه‌ای از اتاق نشیمن سفارش داده می‌شوند.

 

میز ناهارخوری کوچک دیواری

منزلی با کفپوش طرح مرمر، دیوار سفید، صندلی‌های چوبی با رویه سفید و میز ناهارخوری کم جا دیواری چوبی

میز تاشو ناهارخوری که بر روی دیوار نصب می‌شود یکی از خلاقانه‌ترین میزهایی است که می‌توانید در فضای آشپزخانه از آن استفاده کنید. طراحان با تنوع و خلاقیت بسیار زیادی این مدل از میزهای غذاخوری را به صورت کنسولی و نیمه طراحی می‌کنند. یک نمونه از پرطرفدارترین طراحی‌ها‌، قرار گرفتن میز ناهارخوری پس از تا شدن به صورت کامل درون کمد دیواری است

بدین صورت که شما بر روی دیوار یک کمد خواهید دید، سپس با باز کردن آن، میز کم جا ناهارخوری باز می‌شود. این مدل از میزها به استفاده بهینه از فضا کمک بزرگی می‌کنند زیرا شما می‌توانید به راحتی لوازم ضروری خود را هم درون آن جا دهید. اما اگر به نصب کمد بر روی دیوار علاقه‌ای ندارید، می‌توانید میز ناهارخوری خود را که قابلیت تا شوندگی دارد به صورت مستقل بر روی دیوار نصب کنید

 

منزلی با کفپوش موزاییکی، دیوار سفید، دو صندلی چوبی و و میز ناهارخوری کم جا دیواری چوبی

این مدل از میزها حتی با یک پایه هم به دیوار وصل خواهند شد. در این حالت یک ضلع میز غذاخوری به دیوار متصل است و شما می‌توانید از طول دیگر به همراه عرض آن بهره ببرید. تفاوت میز ناهارخوری با قابلیت جمع شدن در مقابل میزهای غذاخوری دیواری در این است که شما در مورد اول می‌توانید میز و صندلی‌ها را جابه‌جا کنید اما در مدل دیواری میز به صورت ثابت بر روی دیوار نصب شده است.

 

میز غذاخوری تاشو با صندلی‌های کم جا

میز ناهارخوری کم جا با صندلی‌های کم جا به صورت گرد در منزلی با کفپوش چوبی و دیوار سفید

یکی دیگر از انواع پرطرفدار میز ناهارخوری کم جا، وجود صندلی‌هایی است که به صورت کامل در زیر میز قرار می‌گیرند. این مدل میز غذاخوری که اغلب در اتاق پذیرایی دیده می‌شود برای اشغال فضای کمتر، صندلی‌ها را در درون خود جای می‌دهد. در واقع میز ناهارخوری مذکور تغییری در ابعاد میز و صندلی نخواهد داشت، بلکه طراحی صندلی‌ها به گونه است که تمام قسمت آن اعم از پایه‌ها، دسته و قسمت نشیمن در زیر میز، قسمت پایین قرار می‌گیرند. در این صورت نه تنها صندلی‌ها فضای مورد نظر شما را اشغال نخواهند کرد، بلکه چشم نوازتر دیده می‌شوند.

 

میز ناهارخوری کم‌جا مدل میز اتویی

منزلی با کفپوش چوبی، فرش سفید، دیوار سنگی، میز ناهارخوری کم جا چوبی مدل اتویی با صندلی ست

یک میز اتو را تصور کنید. پایه‌های آن قابلیت تنظیم داشته و پس از اتمام کار اتوکشی به طور کامل جمع می‌شوند. میزهای ناهارخوری تاشو هم قابلیت طراحی به صورت میز اتو دارند. شما به راحتی می‌توانید میز غذاخوری و صندلی‌های خود را با این ویژگی سفارش دهید و پس از اتمام غذا خوردن به طور کامل آن‌ها را جمع کرده و به گوشه‌ای دیگر انتقال دهید.

استفاده بهینه از فضای آشپزخانه یا اتاق نشیمن از ویژگی اصلی این مدل از میزهای ناهارخوری است. به همین دلیل در اکثر خوابگاه‌های دانشجویی، خانه‌های بسیار کوچک و مغازه‌ها کاربرد فراوانی دارد.

 

بررسی مزایا و معایب میز غذاخوری کم جا

منزلی با کفپوش چوبی، فرش طوسی، دیوار‌های سفید، میز ناهارخوری کم جا با رویه سفید و دو صندلی چوبی

استفاده از میز ناهارخوری با قابلیت تا شوندگی در چند سال گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما این وسیله پرکاربرد هم همچون سایر وسایل منزل دارای مزایا و معایبی مشخصی است. اگر قصد خرید میز ناهارخوری کم جا را دارید، با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی مزایا و معایب آن بپردازیم:

 

منزلی با کفپوش طوسی، دیوار سفید، تابلو روی دیوار، ‌دو صندلی چوبی و میز ناهارخوری کم جا چوبی تاشو

مزایا

 • میز غذاخوری تاشو با طراحی خاص خود به راحتی با فضای کوچک خانه‌های آپارتمانی سازگار می‌شود.
 • اغلب میزهای کم جا ناهار خوری قابلیت تنظیم ارتفاع و تغییر حالت به میز کار، میز تحریر و میز بازی دارند.
 • شما به راحتی می‌توانید میز کم جا ناهارخوری را به دلیل داشتن ویژگی تا شوندگی و وزن کم جمع کنید تا به درون بالکن، تراس، باغ و حیاط خلوت انتقال داده شوند.
 • میزهای مذکور به صورت کلاسیک، مدرن و مینیمال طراحی می‌شوند، به همین دلیل اکثر افراد با سلیقه مختلف و سبک دکوراسیون متفاوت می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

 

منزلی با کفپوش چوبی، فرش کرمی، دیوار سفید، دو صندلی طوسی و میز ناهارخوری کم جا چوبی خاکستری

معایب

 • طراحی میزهای تاشو ناهارخوری متنوع است اما در مقایسه با سایر متریال محدودیت بیشتری دارد.
 • اگر از طرفداران سبک دکوراسیون سلطنتی و لاکچری هستید، پیدا کرده میز ناهار خوری کم‌جا متناسب با این سبک دشوار خواهد بود.
 • پیدا کردن میزهای ناهار خوری منبت کاری تاشو بسیار مشکل است، زیرا این محصول به دلیل قابلیت تا شوندگی معمولا به صورت کنده کاری تولید نخواهد شد.
 • وجود درزهایی در ساختار مرکزی میز غذاخوری کم جا (محل اتصال قسمت‌های جمع شونده میز به یکدیگر) موجب می‌شود تا با انداختن رومیزی بر روی آن، خطوط مشخص باشند.

 

میز ناهارخوری کم جا گرد

منزلی با کفپوش چوبی، دیوار‌ها سفید و طوسی، تعدادی قفسه، چند صندلی چوبی و میز ناهارخوری کم جا گرد چوبی

خرید یک میز ناهارخوری گرد کم جا برای خانه‌هایی با متراژ کوچک یک انتخاب ایده‌آل خواهد بود. عدم وجود گوشه و لبه تیز در این نوع میز باعث ایجاد فضای چشم نواز می‌شود و به دکوراسیون داخلی منزل شما جلوه بیشتری می‌بخشد. بنابراین اگر تعداد افراد خانواده شما بین 2 الی 6 نفر است، میز غذاخوری کم جا گرد می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای آشپزخانه کوچک یا گوشه‌ای از اتاق پذیرایی باشد

 

منزلی با کفپوش طوسی، دیوار طوسی روشن، فرش طوسی طرحدار، چهار صندلی مدرن سفید و میز ناهارخوری کم جا دایره‌ای سفید

دایره شکل بودن این میزهای ناهارخوری کم جا در ایجاد یک فضای صمیمانه و دوستانه بین اعضای خانواده تاثیر بسیار زیادی دارد. اغلب افراد از نشستن پشت میز گرد خوششان می‌آید، زیرا پدید آورنده حس و حال خوبی خواهد بود. میزهای گرد کم جا یکی از انواع میزهای ناهارخوری با قابلیت اشغال فضای کم هستند که امروزه با طراحی‌های بسیار منحصربه‌فردی در بازار به فروش می‌رسند. بهتر است میز دایره شکل ناهار خوری کم جا را برای فضای مربع شکل انتخاب کنید. زیرا آشپزخانه یا اتاق پذیرایی مستطیلی به دلیل داشتن طول و عرض متفاوت محل مناسبی برای قرار گرفتن میز گرد کم جا نیست.

 

هنگام خرید میز ناهارخوری کم‌جا به چه نکته‌ای باید توجه کرد؟

منزلی با کفپوش و قرنیز چوبی، دیوار سفید و میز ناهارخوری کم جا چوب و فلز با صندلی‌های کم جا ست

یکی از نکات بسیار مهم هنگام خرید میز غذاخوری تاشو توجه به دوام و کیفیت اتصالات آن است. میز تاشو ناهارخوری بدون اتصالات و یا در صورت عدم کارکرد درست آن‌ها دیگر قابل استفاده نیست. از طرفی اکثر ما با خرید یک وسیله ضروری برای منزل، از آن تا مدت‌های طولانی استفاده خواهیم کرد. به همین دلیل توصیه می‌شود هنگام خرید میز مخصوص غذا با قابلیت جمع شدن به کیفیت اتصالات آن توجه ویژه‌ای کنید. 

 

منزلی با کفپوش چوبی، دیوار سفید، ستون چوبی، دو صندلی چرمی قهوه‌ای و و میز ناهارخوری کم جا چوبی مربعی

یادتان باشد میز ناهارخوری کم جا اگر برخلاف قیمت اصلی خود، ارزان‌تر به فروش برسد، حتما دارای متریال مناسبی نیست. به عنوان مثال در ساخت میز ناهار خوری چوبی کم جا ممکن است از چوب‌های بی‌کیفیت و به جای میخ منظم از چسب چوب برای چسباندن اتصالات استفاده شده باشد. 

از دیگر مواردی که هنگام خرید میز غذاخوری کم جا باید به آن توجه کنید هم تراز بودن پایه‌های میز و فاصله آن‌هاست. در صورت وجود فاصله بسیار زیاد بین پایه‌ها و عدم هماهنگی لازم، می‌توانید بفهمید که ساختار میز مذکور از کیفیت و دوام خوبی برخوردار نیست.

 

تفاوت میز تاشو ناهارخوری با میزهای غذاخوری تبدیل شونده

منزلی با کفپوش سفید، قفسه‌های دیواری چوبی و سفید، دیوار سفید و طوسی و میز ناهارخوری تبدیل شونده

افراد زیادی میزهای ناهارخوری تاشو را با میزهای تبدیل شونده که بزرگ یا کوچک می‌شوند، یکی می‌دانند. در صورتی که نباید میز ناهارخوری کوچک و کم‌جا را در دسته میزهای تبدیل شونده قرار داد. میز تاشو ناهارخوری به طور کامل قابل جمع شدن است و می‌توان آن را به قسمت دیگری از منزل انتقال داد. در اغلب موارد صندلی‌های میز غذاخوری کم جا همچون میز مذکور قابل تا شدن هستند و به راحتی جابه‌جا می‌شوند. 

در حالی‌که میز غذاخوری تبدیل شونده همیشه بر جای خودش ثابت است و فقط بخشی از طول یا عرض آن دارای قابلیت بزرگ یا کوچک شدن خواهد بود. اغلب میزهای ناهارخوری تاشو به صورت دایره‌ای ، بیضی، مستطیل و مربعی تولید می‌شوند. تنوع تولیدات میز ناهارخوری تبدیل شونده هم بالاست با این تفاوت که میزهای بزرگ شونده را اغلب برای ظرفیت زیاد (از 6 نفر به بالا) سفارش می‌دهند.

 

سخن پایانی

منزلی با کفپوش چوبی، فرش طوسی، مبلمان طوسی روشن، گلدان‌های طبیعی و میز ناهارخوری کم جا تاشو

میز ناهارخوری کم جا بهترین گزینه برای خانه‌های آپارتمانی با متراژ پایین است. این مدل میز غذاخوری با هدف استفاده بهینه از فضا می‌تواند علاوه بر کاربردی بودن به افزایش جلوه و زیبایی محیط کمک کند. میز ناهارخوری تاشو در اشکال مختلفی تولید می‌شود، به همین دلیل امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد. 

از همین رو در این مقاله راهنمای کاملی از خرید میز کم جا و کوچک ناهارخوری را با شما به اشتراک گذاشتیم. شما طرفدار میز ناهارخوری با قابلیت تا شوندگی برای فضای آپارتمان هستید یا میزهای غذاخوری معمولی؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.