راهنمای خرید میز ناهارخوری شیشه ای به همراه بررسی مزایا و معایب آن

منزلی با کفپوش چوبی، فرش طیف طوسی، دیوار سفید، پرده سفید و قهوه‌ای، چند صندلی طوسی و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های چوبی

امروزه میز ناهارخوری با تنوع بالایی تولید می‌شود و دیگر کمتر کسی همچون روزگاران قدیم پای سفره می‌نشیند. در بین تولیدات مختلف، میز ناهارخوری شیشه ای یکی از طراحی‌های خاص و مدرن است که می‌تواند باعث شیک‌تر به نظر رسیدن فضای داخلی دکوراسیون شما شود.

در زندگی ماشینی این روزها افراد خانواده هنگام غذا خوردن دور هم جمع می‌شوند و به گپ‌وگفت می‌پردازند. بنابراین می‌توان غذا خوردن را بهترین فرصتی دانست که اعضای خانواده در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. در اغلب موارد این امر به کمک میز ناهارخوری میسر خواهد شد. 

میز شیشه ای ناهارخوری با انعکاس نور و درخشندگی فراوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای اتاق پذیرایی یا آشپزخانه به شمار می‌آید. به همین دلیل جذابیت میزهای ناهارخوری شیشه‌ای نسبت به متریال دیگر بیشتر بوده و طرفداران بسیار زیادی دارد. با ما همراه باشید تا در این مقاله راهنمای جامعی از خرید میز ناهار خوری شیشه ای را با شما به اشتراک بگذارید.

 

میز ناهار خوری شیشه ای

منزلی با کفپوش طوسی روشن، دیوار‌های سفید، چندین صندلی چوبی با رویه کرمی و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه چوبی

میز غذاخوری ساخته شده از شیشه با طراحی مدرن، شیک و خلاقانه به فضای خانه شما رنگ و طرح امروزی و بسیار منحصربه‌فردی می‌بخشد. این میزها دارای یک صفحه تمام شیشه نشکن و بسیار مقاوم هستند. در طراحی مدرن میز ناهارخوری شیشه ای پایه‌های متنوعی از جنس متریال مختلف همچون چوب، فلز، استیل و… به کار رفته است. 

فرم این پایه و محل قرار گیری میز ناهار خوری از جنس شیشه در جلوه فوق‌العاده آن تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین دلیل برای مدل‌های مختلف میز غذاخوری شیشه‌ای پایه‌های متنوعی طراحی می‌کنند. در واقع می‌توان گفت از شیشه به کار رفته در میز ناهارخوری مذکور به سه حالت استفاده می‌کنند:

 

منزل با کفپوش چوبی، فرش طوسی، دیوار‌ها سفید، ظروف آبی، صندلی‌های سفید و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های شیشه‌ای

 1. شیشه به عنوان سطح اصلی میز که روی پایه‌ها قرار می‌گیرد.
 2. شیشه به عنوان پایه میز که نوعی طراحی بسیار مدرن به شمار می‌آید.
 3. شیشه به عنوان میز ناهارخوری تمام شیشه‌ای که بسیار خاص و منحصربه‌فرد است.

در ادامه مقاله هر یک از این 3 حالت به صورت کامل معرفی خواهند شد و انواع آن‌ها بررسی می‌شوند.

 

اصول انتخاب میز غذاخوری شیشه ای

منزلی با کفپوش چوبی، قرنیز سفید، دیوار سفید و طوسی و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های فلزی

برای خرید میز ناهار خوری شیشه ای همچون متریال دیگر باید ابتدا به چندین نکته مهم توجه کرد. اولین نکته حائز اهمیت، متراژ فضایی است که می‌خواهید میز ناهارخوری را در آن‌جا قرار دهید. در واقع با مشخص شدن ابعاد فضای مورد نظرتان می‌توانید انتخاب درست‌تری داشته باشید. 

نکته و اصل مهم بعدی بر اساس سبک چیدمان منزل شما بررسی می‌شود. برخی از خانه‌ها به صورت کلاسیک، مدرن، مینیمال و… طراحی خواهند شد. بنابراین تمامی وسایل و اجزای آن باید از سبک به کار رفته پیروی کنند. میز شیشه ای ناهارخوری هم از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از انتخاب میز غذاخوری از جنس شیشه برای طراحی آشپزخانه یا دکوراسیون پذیرایی، ابتدا سبک دکوراسیون آن فضا را در نظر بگیرید. 

 

منزل با کفپوش چوبی، دیوار سفید و کرمی، صندلی‌های کرمی و میز ناهارخوری شیشه‌ای گرد با پایه چوبی

نکته سوم که باید آن را یک اصل بسیار مهم دانست، جنس شیشه به کار رفته در میز ناهارخوری است. امروزه این وسیله کاربردی از متریال مختلفی ساخته می‌شود و در نوع شیشه‌ای آن انواع متفاوتی از شیشه به کار می‌رود. انتخاب شیشه‌‌ای متناسب با فضای مورد نظر از لحاظ درخشندگی و انعکاس نور اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه شما را با انواع شیشه‌های مناسب برای میز غذاخوری آشنا می‌کنیم. 

نکته مهم آخر که می‌تواند در انتخاب میز شیشه‌ای غذاخوری تاثیر بسیار زیادی داشته باشد، قیمت آن است. بودجه مورد نظر شما برای خرید میز ناهارخوری از جنس شیشه اگر به درستی مدیریت شود، می‌توانید انتخاب درست و اصولی انجام دهید.

 

انواع میز ناهارخوری شیشه ای از لحاظ شکل

پذیرایی منزل کفپوش چوبی، فرش طوسی، دیوار‌های سفید، دو صندلی مشکی و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های چوبی

میز غذاخوری ساخته شده از جنس شیشه با تنوع بالایی در طرح، شکل و مدل تولید می‌شود. این ویژگی باعث شده تا شما بتوانید به راحتی برای منزل خود با سبک و سیاق خاص و منحصربه‌فرد یک میز ناهارخوری شیشه‌ای انتخاب کنید. در زیر شما را با انواع مختلف این نوع میز از لحاظ طراحی و شکل آشنا می‌کنیم:

 

میز گرد شیشه‌ای ناهار خوری

منزلی با کفپوش چوبی، پرده و دیوار‌ها سفید، چهار صندلی سبز تیره و میز ناهارخوری شیشه‌ای گرد با پایه فلزی طلایی

این نوع از میزهای غذاخوری یکی از پرطرفدارترین انواع میز ناهار خوری به شمار می‌آیند. دلیل آن را باید ایجاد فضایی صمیمی و دوستانه‌ای دانست که میز ناهارخوری گرد شیشه‌ای مخصوص غذا فراهم می‌کند. افراد خانواده با نشستن دور میز دایره‌ای می‌توانند به خوبی چهره یکدیگر را مشاهده کنند که این موضوع خود تحکیم کننده فضایی صمیمی و آرامش‌بخش است. 

همچنین به دلیل نبود گوشه و لبه تیز در میز ناهار خوری شیشه ای امکان بروز حوادث خصوصا برای گروه سنی خردسال وجود نخواهد داشت. در اغلب موارد میزهای شیشه‌ای دایره شکل با ظرفیت 2 نفره، 4 نفره، 6 نفره و یا به صورت گردان برای 8 الی 12 نفر تولید می‌شوند.

 

میز شیشه‌ای مربع شکل ناهارخوری

منزلی با کفپوش چوبی، فرش طوسی روشن، دیوار‌ها سفید، چهار صندلی کرمی و میز ناهارخوری شیشه‌ای مربعی با پایه‌های استیل

در اغلب موارد یک میز شیشه‌ای مخصوص غذا با شکل مربع برای ظرفیت 2 یا 4 نفر تولید می‌شود. این نوع میزها بهتر است در فضای آشپزخانه قرار بگیرند تا جلوه زیباتری داشته باشند. وجود زاویه و گوشه در میزهای غذاخوری مربعی شیشه‌ای این امکان را به شما می‌دهد تا میز خود را به راحتی در گوشه‌ای از آشپزخانه قرار دهید. 

اگر میز شیشه ای ناهار خوری شما که شکلی مربعی دارد، دارای ابعاد بزرگی بود و در صورت داشتن فضای کافی حتما آن را در اتاق پذیرایی قرار دهید. زیرا هیچ چیزی همچون میز غذاخوری مربعی ساخته شده از شیشه نمی‌تواند باعث درخشندگی فضای مورد نظر شما شود.

 

میز شیشه‌ای مستطیل شکل ناهارخوری

منزلی با کفپوش چوبی طوسی، دیوار‌های سفید، صندلی‌های نسکافه‌ای و میز ناهارخوری شیشه‌ای

میزهای مستطیل شیشه‌ای مخصوص غذا یکی از پرکاربردترین میزی هستند که به فضای پذیرایی شما جلوه منحصربه‌فردی می‌بخشند. در اکثر موارد میز شیشه ای ناهار خوری در اتاق پذیرایی قرار می‌گیرد، زیرا می‌توان این وسیله کاربردی را به راحتی با ظرفیت 6 نفره، 8 نفره یا بیشتر سفارش داد

بنابراین این مدل از میزهای غذاخوری بهترین گزینه برای مهمانی‌های نسبتا شلوغ به شمار می‌آیند. از طرفی وجود زاویه و ضلع‌های موازی در ساختار یک میز شیشه‌ای مستطیلی مخصوص غذا خوردن باعث ایجاد نظم دلنشینی در اتاق پذیرایی می‌شود که کاملا قابل رویت خواهد بود.

 

میز شیشه‌ای بیضی شکل ناهارخوری

منزلی با پنجره‌های قدی، کفپوش چوبی، میز ناهارخوری شیشه‌ای بیضی، صندلی‌های کرمی و شومینه

میزهای بیضی شکل شیشه‌ای مخصوص غذا یکی از انواع بسیار کاربردی میز ناهارخوری محسوب می‌شوند. پلان برخی از خانه‌ها به شکلی طراحی شده که طول کافی برای قرار دادن میز ناهار خوری شیشه‌ ای مستطیل ندارند. در صورتی که شما از طرفداران میزهای ناهارخوری زاویه‌دار هستید، میز بیضی شکل غذاخوری از جنس شیشه نزدیک‌ترین مدل به سلیقه شماست

سطح بیضی شکل این نوع از میزهای شیشه‌ای باعث ایجاد جلوه و زیبایی منحصربه‌فردی در دکوراسیون داخلی می‌شود. شما به راحتی می‌توانید برای مدرن‌تر به نظر رسیدن میزهای مذکور نورپردازی خاص و جذابی به ساختار آن اضافه کنید. میزهای غذاخوری شیشه‌ای با شکل بیضی در اغلب موارد برای 4 نفر یا بیشتر تولید خواهند شد.

 

انواع میز ناهارخوری تمام شیشه

میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های شیشه‌ای، کفپوش طوسی و صندلی چوبی

میزهای شیشه‌ای غذاخوری را از لحاظ ساختار می‌توان به صورت تمام شیشه اجرا کرد. این طراحی بسیار حساس بوده و به صورت فوق مدرن انجام می‌شود. شیشه انعطاف کمی دارد و به دلیل حساسیت بالا همچون سایر متریال نمی‌توان آن را با ساختار گوناگون تولید کرد. در زیر دو طراحی پرطرفدار را برای میزهای تمام شیشه ناهارخوری معرفی می‌کنیم:

 

میز ناهارخوری تمام شیشه‌ای یک تکه

میز ناهارخوری شیشه‌ای یکپارچه، کفپوش سرامیکی کرمی و دیوار سفید

طراحی یک میز ناهارخوری از جنس تمام شیشه و به صورت یک تکه باید با شیشه خم انجام شود. این نوع شیشه دارای انعطاف‌پذیری بیشتری است و به راحتی می‌توان طرح مورد نظر شما را برای میز غذاخوری شیشه‌ای بر روی آن اعمال کرد. شیشه‌های خم در پروسه تولید و هنگام حرارت دیدن به آسانی فرم و شکل متفاوتی به خود می‌گیرند. وجود یک میز تمام شیشه ناهارخوری در اتاق پذیرایی باعث جلوه بیشتر آن فضا می‌شود. 

از طرفی به دلیل انعکاس نور و درخشندگی به بزرگ‌تر دیده شدن محیط کمک خواهد کرد. میزهای مذکور به صورت فوق مدرن طراحی می‌شوند و به دلیل نداشتن مانعی برای دید همچون سایر متریال که پایه‌های غیر شیشه‌ای دارند، یک انتخاب خیره کننده به شمار می‌آیند. بنابراین اگر می‌خواهید به جذابیت و جلوه اتاق پذیرایی خود اضافه کنید، حتما به سراغ میز ناهارخوری شیشه ای به صورت یک تکه و از جنس شیشه خمیده بروید.

 

میز ناهارخوری تمام شیشه‌ای چند تکه

منزلی با کفپوش چوبی، فرش طوسی، دیوار‌های سفید، صندلی سفید و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های شیشه‌ای

همان طور که گفتیم شیشه انعطاف‌پذیر نیست و برای ایجاد فرم یا شکل‌های مختلف در طراحی آن باید قطعات گوناگون به همدیگر متصل شوند. از همین رو به این نوع میز ناهارخوری تمام شیشه‌ای، چند تکه می‌گویند. میزهای چند تکه تمام شیشه‌ای مخصوص غذا بسیار زیبا طراحی و تولید می‌شوند. 

در اغلب خانه‌هایی با سبک مدرن یک نمونه میز ناهار خوری تمام شیشه به صورت چند تکه مشاهده می‌شود. زیرا این نوع از میزهای غذا خوری شیشه‌ای به دلیل داشتن اتصالات مختلف باعث شکست نوری خواهند شد. در نتیجه تلالو رنگی بسیار زیبایی در فضای مورد نظر شما ایجاد می‌شود که این تصویر چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره خواهد کرد.

 

انواع میز شیشه‌ای ناهار خوری با پایه‌های مختلف

منزلی با کففپوش چوبی، فرش کرمی، پنجره سراسری با فریم مشکی و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های چوبی

میزهای غذاخوری شیشه‌ای با پایه‌هایی از جنس مختلف، یکی دیگر از انواع میزهای پرکاربرد به شمار می‌آیند. این نوع از میزهای ناهارخوری به دلیل تنوع بالای متریال به کار رفته در پایه‌ها به راحتی با سبک‌های مختلف دکوراسیون هماهنگ می‌شوند. به همین دلیل امروزه اکثر افراد برای آشپزخانه یا اتاق پذیرایی خود به سراغ یک میز شیشه ای ناهارخوری با پایه‌هایی از جنس متریال مختلف می‌روند. در زیر با این تنوع پایه‌ها در میز شیشه ای غذاخوری آشنا خواهید شد:

 

میز ناهارخوری پایه فلزی شیشه‌ای

میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های استیل و چند کتاب روی میز

میزهای غذاخوری شیشه‌ای با پایه فلزی امروزه یکی از مدرن‌ترین انواع آن هستند که علاوه بر زیبایی بسیار کاربردی خواهند بود. فلز به کار رفته در پایه این مدل از میزهای ناهارخوری اغلب از جنس استیل یا فرفورژه بسیار مقاوم است. معمولا برای انتخاب فلز مناسب برای میز به ابعاد آن توجه می‌کنند. 

پایه های استیل و فلزی در میز شیشه ای ناهارخوری توسط چسب مخصوص لیزری به شیشه متصل می‌شود، سپس با تابش نور فرابنفش بر روی آن هرگونه اثر یا رد موجود از چسب بر روی شیشه را از بین می‌برند.

 

میز ناهارخوری پایه چوبی شیشه‌ای

منزل با دیوار چوبی و سفید، فرش طوسی، کفپوش طوسی، سه صندلی مدرن و میز ناهارخوری شیشه‌ای گرد با پایه‌های چوبی

چوب یکی از متریال پرطرفدار در ساخت وسایل منزل به شمار می‌آید. تلفیق شیشه و پایه‌های چوبی برای میز ناهارخوری چوبی و شیشه‌ای یک ایده خلاقانه و منحصربه‌فرد خواهد بود. اغلب میزهای غذاخوری شیشه‌ای که توسط پایه چوبی طراحی می‌شوند، دارای سه پایه هستند

شما می‌توانید به راحتی متناسب با سلیقه شخصی و دکوراسیون فضای مورد نظر رنگ، طرح و مدل‌های مختلفی برای پایه‌های چوبی میز مذکور انتخاب کنید. پایه‌های چوبی ساده، طرح‌دار و حجم مجسمه‌ای نمونه‌ای از پرطرفدارترین میزهای پایه چوبی از جنس شیشه و مخصوص غذا به شمار می‌آیند.

 

میز ناهارخوری پایه سنگی شیشه‌ای

منزلی با دیوار‌ها و کف طوسی، گلدان شیشه‌ای و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه سنگی

این نوع از میزهای غذاخوری یکی دیگر از میزهای پرطرفداری هستند که در خانه‌هایی با سبک مدرن کاربرد زیادی خواهند داشت. قرار گرفتن سنگ و شیشه در کنار یکدیگر نمادی از سختی و شکنندگی است که باعث ایجاد نمایی منحصربه‌فرد در دکوراسیون داخلی می‌شود. 

در اغلب موارد پایه سنگی این مدل از میزهای ناهارخوری مدرن به صورت ساده یا تراش خورده انتخاب خواهد شد، سپس شیشه‌ای با ضخامت 16 یا 20 میلی‌متر از جنس کریستال بر روی آن قرار می‌گیرد.

 

بررسی مزایا و معایب میز ناهار خوری شیشه ای

منزلی با کفپوش سرامیکی، فرش طوسی، دیوار سبز روشن، چهار صندلی مشکی و میز ناهارخوری شیشه‌ای

میزهای غذاخوری که از جنس شیشه ساخته می‌شوند طرفداران و مخالفان خاص خودشان را دارند. برخی افراد این نوع میز ناهار خوری را بهترین انتخاب برای اتاق پذیرایی می‌دانند اما در مقابل بعضی افراد ویژگی حساس بودن میزهای ناهارخوری شیشه‌ای را پر رنگ‌تر می‌دانند. وجود مخالفان و موافقان این وسیله پرکاربرد ما را بر آن داشت تا در ادامه به بررسی مزایا و معایب آن بپردازیم:

 

میز ناهارخوری شیشه‌ای با شیشه مات طرح ترک، چند صندلی نارنجی، کفپوش سرامیکی و دیوار طوسی روشن

مزایا

 • میز غذاخوری شیشه‌ای همچون نقطه کانونی عمل کرده و باعث جلب توجه می‌شود.
 • وجود شیشه در ساختار این نوع میز ناهار خوری بر اساس انتخاب طرح و مدل شما می‌تواند به وجود آورنده یک فضای صمیمی باشد و هم فضای رسمی ایجاد کند.
 • اگر اتاق پذیرایی یا آشپزخانه شما متراژ کوچکی دارد، می‌توانید با انتخاب میز ناهار خوری کم جا شیشه ای به بزرگ‌تر دیده شدن آن کمک کنید.
 • میزهای غذاخوری شیشه‌ای به دلیل شفافیت مانعی برای دید ایجاد نمی‌کنند.
 • انعکاس نور در شیشه و درخشندگی آن موجب روشن‌تر دیده شده فضای مورد و تابش نور طبیعی نظر می‌شود.
 • نگهداری و تمیز کردن میز شیشه ای ناهارخوری دشوار نیست. این کار به راحتی با یک دستمال مرطوب انجام می‌شود.
 • وجود طرح، مدل و سبک‌های مختلف میز ناهارخوری مذکور موجب می‌شود تا افراد با هر سلیقه و چیدمان خاص دکوراسیون داخلی انتخاب مناسبی داشته باشند.

 

منزلی با کفپوش چوبی، دراور چوبی، شوفاژ سفید، سه صندلی چوب و طلق و میز ناهارخوری شیشه‌ای گرد با پایه های چوبی

معایب

 • تمیز کردن میز شیشه‌ای مخصوص غذا راحت است، اما باید به طور مداوم این کار را انجام دهید. زیرا کوچک‌ترین لکه و جای انگشت را نشان می‌دهد.
 • در صورت داشتن فرزند خردسال در انتخاب میز شیشه‌ای غذاخوری با لبه‌های تیز دقت بیشتری کنید.
 • میز ناهار خوری شیشه ای به دلیل انعکاس نور، درخشندگی زیادی در فضای خانه ایجاد می‌کند. به همین دلیل طرفداران روشنایی ملایم با آن ارتباط برقرار نمی‌کنند.

 

ضخامت استاندارد برای شیشه میز غذا خوری شیشه‌ای چقدر است؟

منزلی با فرش طوسی روشن، صندلی‌های طوسی مدرن و میز ناهارخوری شیشه‌ای

وجود دستگاه‌های پیشرفته برش دهنده شیشه تا حد زیادی احتمال شکسته شدن و آسیب دیدن آن را کم می‌کند. با این حال شیشه انعطاف‌پذیر نیست و حساسیت بالایی خواهد داشت. به همین دلیل میزان ضخامت شیشه‌های روی میز ناهارخوری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. در واقع اگر این شیشه‌ها با ضخامت استانداردی انتخاب شوند، می‌توان آن‌ها را تضمین مناسبی برای کیفیت میز ناهارخوری شیشه ای دانست. 

ضخامت پایین شیشه در میز شیشه ای غذاخوری در کوتاه مدت منجر به شکسته شدن می‌شود. همچنین در صورت ضخامت بسیار بالا و سنگین شدن رویه میز، پایه‌های آن به‌خصوص اگر از جنس چوب یا شیشه باشند، بر اثر تحمل سنگینی دچار آسیب خواهند شد. 

 

میز ناهارخوری شیشه‌ای گرد با پایه‌های چوبی، تعدادی صندلی طوسی مدرن و گلدان‌های طبیعی گیاه

اندازه استاندارد برای ضخامت میزهای مدرن و پرطرفدار شیشه‌ای با ظرفیت 10 نفره حدود 10 میلی‌متر ذکر شده است. این اندازه برای ناهارخوری 6 الی 8 نفره برابر با ضخامت 8 میلی‌متر خواهد بود. اگر شیشه این نوع از میزهای ناهارخوری بدون هیچ واسطه‌ای بر روی پایه قرار بگیرند ضخامت بیشتری نیاز دارند. در این صورت عدد استاندارد برای ضخامت شیشه 12، 15 یا 20 میلی‌متر در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی می‌توان عوامل موثر در انتخاب ضخامت شیشه میزهای ناهارخوری شیشه ای را ابعاد آن معرفی کرد.

 

معرفی شیشه‌های با کیفیت و مناسب برای ساخت میز ناهارخوری شیشه‌ ای

منزلی با کفپوش چوبی فرش طوسی، صندلی‌های مشکی مدرن و میز ناهارخوری شیشه‌ای

در این‌که شیشه به کار رفته برای ساخت میز ناهارخوری مذکور باید نشکن و بسیار مقاوم باشد، هیچ شکی نیست. اما می‌توان گفت در برخی از میزهای غذاخوری شیشه ای به‌خصوص اگر تمام شیشه باشند، متناسب با کاربری آن‌ها جنس خاصی از شیشه به کار خواهد رفت. 

برخی از این شیشه‌ها درون کارگاه به صورت دستی برش می‌خورند و برخی دیگر توسط دستگاه CNC یا MASTER آماده می‌شوند. این شیشه‌ها که در ادامه طیف گسترده‌ای از آن‌ها را معرفی می‌کنیم، مقاومت بسیار بالایی دارند و می‌توان آن‌ها را کاملا بی‌خطر دانست.

 

منزلی با کفپوش چوبی، فرش سفید، صندلی‌های سفید، دراور چوبی و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های چوبی

 • شیشه لمینت: از مقاوم‌ترین شیشه‌ها برای ساخت میز غذاخوری به شمار می‌آید. دلیل مقاومت زیاد آن وجود لایه‌ای در ساختارش است که همچون چسب پی‌وی‌سی به شیشه استحکام قابل قبولی می‌بخشد. شما به راحتی می‌توانید میز ناهارخوری از جنس شیشه لمینت را برای طرفیت بالای 8 نفر سفارش دهید.

 

منزل با کفپوش چوبی، دیوار‌های سفید، دو صندلی نسکافه‌ای و میز ناهارخوری شیشه‌ای گرد با پایه‌های چوبی

 • شیشه سکوریت:  این شیشه مقاوم و با کیفیت از جنس شیشه خم ساخته می‌شود. نمی‌توان آن را کاملا نشکن دانست اما از ویژگی مثبت آن باید به بی‌خطر بودن تکه‌های ریز شیشه پس از شکستن اشاره کرد. زیرا شیشه سکوریت در صورت آسیب دیدگی و شکستن به قطعات بسیار ریزی تبدیل می‌شود که اصلا خطرناک نیستند. با شیشه سکوریت می‌توانید میز ناهارخوری شیشه ای کوچک و متوسط (2 نفره و 4 نفره) سفارش دهید.

 

میز ناهارخوری شیشه‌ای با شیشه‌ی مات در منزلی با کفپوش سرامیکی، دیوار طوسی و چند صندلی جیر طوسی کرم

 • شیشه مات: شیشه‌های مات مناسب برای میز غذاخوری به دو صورت سندبلاست و ساتینا تولید می‌شوند. تفاوت آن‌ها در طرح‌دار شدن شیشه سندبلاست است. شیشه‌های مات و طرح‌دار گزینه مناسبی برای میز ناهارخوری سفید با پایه فلزی به شمار می‌آ‌یند.

 

منزلی با پنجره‌های سراسری، دیوار‌های کرمی، کفپوش چوبی، تعدادی صندلی کرمی و میز ناهارخوری شیشه‌ای طرحدار

 • شیشه پتینه کاری: اگر به دنبال طرح‌های بسیار جدید برای شیشه میز ناهارخوری هستید، پیشنهاد ما به شما شیشه پتینه کاری یا آنتیک است. این شیشه‌ها توسط فرآیند سخت و پیچیده اسید کاری می‌شوند. البته منظور ما از اسیدکاری، ماده اسیدی مخصوص شیشه است.

 

میز ناهارخوری شیشه‌ای با شیشه غیر هندسی، پایه مدرن فلزی، یک صندلی مشکی و کفپوش چوبی و فرش طوسی

 • شیشه وین وایت: شیشه‌های ایرانی کریستال با نام شیشه وین وایت شناخته می‌شوند. کیفیت این شیشه‌ها همچون نمونه خارجی آن‌ها بسیار بالاست و اغلب با ضخامت 10 میلی‌متر تولید خواهند شد.

 

منزلی با کفپوش چوبی، دیوار زرد، فرش طوسی، صندلی‌های چوبی و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های چوبی

 • شیشه شفاف: اگر از طرفداران سادگی در دکوراسیون داخلی هستید، حتما از شیشه شفاف برای میز ناهار خوری شیشه ای خوشتان میآید. این شیشه‌ها دارای ضخامت گوناگونی هستند و به راحتی با انواع سبک‌های مختلف هماهنگ می‌شوند.

 

منزلی با کفپوش چوبی، لوستر گرد، دیوار‌ها طوسی، سقف نورپردازی شده، چندین صندلی سورمه‌ای و میز ناهارخوری شیشه‌ای

 • شیشه کریستال: شیشه‌های اکسترا کلیر که با نام شیشه کریستال شناخته می‌شوند از با کیفیت‌ترین شیشه‌های میز ناهار خوری به شمار می‌آیند. شفافیت بسیار زیاد این شیشه‌ها باعث شده تا از آن برای تولیدات میز شیشه ای ناهارخوری استفاده کنند. در اغلب موارد این شیشه‌ها با ضخامت 10، 12، 16 و 20 میلی‌متر تولید خواهند شد.

 

ابزار مناسب برای شیشه روی میز ناهارخوری کدامند؟

میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های چوب طبیعی و دو صندلی آجری در منزلی با کفپوش چوبی و فرش حصیری

منظور ما از ابزار دور شیشه میز ناهار خوری همان ماده‌ای است که در گذشته صرفا برای جلوگیری از تیزی و برندگی شیشه مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما امروزه از این ابزار علاوه بر کارکرد سابق، به عنوان یک عنصر زیبایی‌بخش در شیشه استفاده می‌شود. 

در روزگاران قدیم تنها ماده مناسب برای این کار ابزار لول مات بود، اما در حال حاضر ابزارهای کارآمدتری وارد بازار شده‌اند که کیفیت ظاهری میز ناهارخوری شیشه ای شما را دو چندان خواهند کرد. در زیر با نمونه‌ای از پرکاربردترین ابزارهای موجود آشنا می‌شوید:

 

میز ناهارخوری شیشه‌ای بیضی و چهار صندلی چوبی در منزلی با کفپوش چوبی و دیوار‌های سفید

 1. ابزار لول تخت براق و دیاموند که مخصوص میزهایی با لبه صاف هستند.
 2. ابزار تراش دو پله و سه پله برای میزهایی مناسب‌اند که لبه آن‌ها به صورت پله‌ای طراحی شده است.
 3. ابزار مستر که برای اکثر میزها کارایی یکسانی داشته و بر روی آن‌ها به طور اتوماتیک ابزار می‎زند.

 

قیمت میز شیشه‌ای غذاخوری

منزلی با کفپوش چوبی، فرش طرحدار، دیوار‌های سفید، سه صندلی مدرن سورمه‌ای و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های استیل

عواملی مختلفی در برآورد هزینه طراحی و ساخت یک میز ناهار خوری از جنس شیشه موثر هستند. این وسیله کاربردی به دلیل حساس بودن جنس متریال به کار رفته در ساخت آن کمی نسبت به سایر میزهای ناهارخوری قیمت بالاتری دارد. به طور کلی می‌توان عوامل اثرگذار در قیمت نهایی میزهای مذکور را به صورت زیر دسته‌بندی کرد:

 • جنس شیشه
 • ضخامت شیشه
 • نوع و جنس پایه میز ناهار خوری شیشه‌ای
 • ابعاد میز غذاخوری شیشه‌ای

 

انتخاب رومیزی برای میز شیشه‌ای ناهار خوری

میز ناهارخوری شیشه‌ای طوسی با پایه‌های چوبی و رومیزی پارچه‌ای در منزلی با دیوار های کرم و کفپوش سفید

امروزه رومیزی برای میزهای ناهارخوری همچون یک اکسسوری زیبا و خلاقانه عمل می‌کند. اکثر بانوان معتقدند میز ناهارخوری از هر جنسی که باشد باید حتما روی آن یک رومیزی قرار بگیرد. البته لازم به ذکر است که سفارش یک میز ناهار خوری از جنس شیشه به معنی انتخاب شفافیت و قابلیت انعکاس نور آن است.

بنابراین قرار دادن رومیزی بر روی این‌گونه از میزها هیچ ضرورتی ندارد. با این حال اگر به گذاشتن رومیزی بر روی میز ناهار خوری شیشه ای علاقه‌مندید، می‌توانید به سراغ انتخاب یک رانر با طرح و مدل‌های بسیار شیک و منحصربه‌فرد بروید. همچنین انتخاب رومیزی توری با بافت نازک گزینه ایده‌آلی برای میز غذاخوری شیشه‌ای خواهد بود.

 

سخن پایانی

منزلی با کفپوش طوسی، فرش طوسی و آبی، دیوار سفید، تعدادی صندلی طوسی و میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های طوسی

میز ناهارخوری شیشه ای با ظرافت در طراحی، عملکرد موثرتری در دکوراسیون داخلی خواهد داشت. این نوع میز غذاخوری به دلیل شفافیت و انعکاس نور دید بصری سبک‌تری ایجاد می‌کند. به همین دلیل در طراحی مدرن میز ناهارخوری باید میزهای مذکور را یکی از پرطرفدارترین انواع آن معرفی کرد. 

از همین رو در این مقاله تلاش کردم تا به طور مفصل انواع میز شیشه ای ناهارخوری را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهیم. شما طرفدار میز غذاخوری شیشه‌ای برای اتاق پذیرایی یا آشپزخانه هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.