راهنمای خرید میز تلویزیون دیواری به همراه بررسی مزایا و معایب آن

اتاق نشیمن نورگیری با پرده‌های کرم، مبل ال سفید، میز سنگی سفید با پایه‌های فلزی نقره‌ای و میز تلویزیون دیواری سفید

اغلب خانه‌های امروزی به دلیل کوچک بودن متراژ دارای فضای جداگانه نشیمن و اتاق پذیرایی نیستند. از همین رو وسایلی همچون تلویزیون در اصلی‌ترین قسمت خانه گذاشته می‌شود. از طرفی متراژ کوچک خانه‌های آپارتمانی نیاز طراحی و تولید میز تلویزیون دیواری را به جهت اشغال فضای کم، بیشتر کرده است.

 

اتاقی با کفپوش موکت طوسی، دیوار طوسی و میز تلویزیون دیواری چوبی

در چند سال اخیر با پیشرفت فناوری و تکنولوژی تولیدات تلویزیون به سمت کم ضخامت رفته و تغییرات چشمگیری در میزهای تلویزیون رخ داده است. اگر میز تلویزیون را در اکثر خانه‌ها به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیریم، طراحی یک میز تی وی دیواری می‌تواند موجب زیبایی و جلوه بیشتر دکوراسیون شما شود. به همین دلیل طراحان داخلی ساختمان میزهای تلویزیون دیواری طراحی کرده‌اند تا علاوه بر بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضای نشیمن، باعث شیکی و مدرن بودن آن محیط شود. اهمیت میز تلویزیون در دکوراسیون داخلی ما را بر آن داشت تا در این مقاله به معرفی انواع مدل میز دیواری، مزایا و معایب آن‌ها بپردازیم.

 

میز تلویزیون دیواری چیست؟

اتاقی با فرش سنتی و میز تلویزیون دیواری سفید دارای قفسه و اکسسوری‌های داخل آن

یکی از انواع پرطرفدار میز تلویزیون که این روزها در خانه‌های کوچک و بزرگ دیده می‌شوند، میزهای تلویزیون دیواری هستند. ساختار این میزها بدین شکل است که در ارتفاع بالاتر از زمین قرار گرفته و باید روی دیوار نصب شوند

در نگاه اول بین میز تلویزیون و خود تلویزیون فاصله‌ای احساس می‌شود اما در واقع این میز تی وی دیواری نوعی نگهدارنده تلویزیون به شمار می‌آید. مدل‌ها و شکل‌های گوناگونی می‌توان برای میز تلویزیون به صورت دیواری طراحی کرد، اغلب این میزها همچون یک المان دکوراتیو در دکوراسیون داخلی عمل کرده و دارای بخش‌های زیادی برای نگهداری لوازم دکوری هستند.

 

اهمیت نصب تلویزیون بر روی دیوار

خانه‌ای با کفپوش سرامیکی طوسی، میزهای سفید و میز تلویزیون دیواری سفید و طوسی با گلدانی روی میز

نصب تلویزیون بر روی دیوار و طراحی یک میز تلویزیون دیواری برای آن، شما را از خرید میزهای بزرگ و جاگیر برای زیر تلویزیون بی‌نیاز می‌کند. با این روش تلویزیون بر روی دیوار نصب خواهد شد و دیگر برای ثابت ماندن آن وجود سطح مخصوص لزومی ندارد. 

از همین رو طراحی میزهای تلویزیون دیواری می‌تواند ایده بسیار درستی برای فضاهای کوچک و کم‌جا باشد. در این صورت شما به آسانی از فضای حداقلی خود استفاده حداکثری می‌کنید. همچنین وجود یک میز دیواری تلویزیون در دکوراسیون داخلی می‌تواند آن فضا را به سبک دکوراسیون مینیمال با انعطاف‌پذیری بالا نزدیک کند

 

کاربرد میز دیواری LCD و LED

اتاقی با میز تلویزیون دیواری طوسی، کفپوش پارکت، فرش طوسی و شلف دیواری

میز ال سی دی دیواری اگر به درستی برای فضای نشیمن انتخاب شود، می‌تواند تاثیر شگرفی در چیدمان آن داشته باشد. این روزها وجود یک میز تلویزیون دیواری در دکوراسیون داخلی ضروری است. زیرا علاوه بر کارایی اصلی همچون یک المان دکوراتیو زیبایی‌بخش محیط پیرامون خود می‌شود. 

حال سوال اصلی این است که از میز تی وی دیواری فقط در فضای داخلی منزل می‌توان استفاده کرد؟ در جواب این پرسش باید گفت میزهای مذکور بیشتر به عنوان یک عامل دکوری در دکوراسیون مدرن خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال نباید کاربرد و تاثیر آن را در نمای فضاهای عمومی دست کم گرفت. 

 

اتاقی با کفپوش سرامیکی طوسی، دیوار سفید و میز تلویزیون دیواری چوبی

در زیر با کاربرد میز دیواری تلویزیون در بخش‌هایی غیر از منزل آشنا می‌شوید:

 • درمانگاه
 • بانک‌ها
 • ترمینال
 • نمایشگاه‌های بزرگ
 • اماکن تجاری

 

قبل از نصب تلویزیون و میز آن بر روی دیوار باید به چه مواردی توجه کنیم؟

اتاق نشیمنی با مبل ال طوسی، پرده حریر سفید، دیوارپوش چوبی و میز تلویزیون دیواری چوبی

اغلب تلویزیون‌های جدید که به شکل LCD و LED تولید می‌شوند دارای ویژگی نصب بر روی دیوار هستند. افراد زیادی به جهت ایجاد تنوع یا نیاز فضای مورد نظر تلویزیون خود را بر روی دیوار نصب می‌کنند و یک میز دیواری مخصوص برای آن تهیه خواهند کرد

اما انجام این کار آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید ساده نیست. زیرا قبل از نصب بر روی دیوار باید یک سری سوالات مهم پاسخ داده شود تا تلویزیون و میز تی وی دیواری شما علاوه بر کارایی همیشگی، باعث جلوه بیشتر دکوراسیون داخلی شود. سوالات مذکور به شکل زیر مطرح می‌شوند:

 

محل مناسب برای نصب میز تلویزیون با ویژگی نصب بر روی دیوار کجاست؟

اتاق نورگیری با میز تلویزیون دیواری سفید، اکسسوری‌های روی میز و پرده حریر سفید

در صورتی که اتاق نشیمن شما دیوارهای متعددی دارد، انتخاب دیوار درست که باعث انعکاس نور نشود، حائز اهمیت است. قطعا همه ما می‌دانیم درست‌ترین محل برای نصب تلویزیون اتاق پذیرایی است نه اتاق خواب. بنابراین منظورمان از محل مناسب نصب تلویزیون و میز دیواری، انتخاب دیوار درست است. بهترین گزینه دیواری خواهد بود که با پنجره زاویه نود درجه دارد. در این صورت نور زیادی به تلویزیون تابیده نمی‌شود.

 

ارتفاع تلویزیون روی دیوار و فاصله آن از میز دیواری چقدر باشد؟

اتاقی با میز تلویزیون دیواری چوبی، شلف چوبی، آینه دیواری گرد و کفپوش پارکت

انتخاب ارتفاع مناسب برای میزهای دیواری تلویزیون باعث می‌شود تا سطح دید درستی داشته باشید. معمولا برای رسیدن به اندازه اصولی هنگام نصب میزهای دیواری به سایز تلویزیون و فاصله آن تا مبلمان (کاناپه) توجه می‌کنند. اما می‌توان گفت اندازه استاندارد برای ارتفاع تلویزیون تا سطح زمین 105 سانتی‌متر است. فاصله مناسب بین تلویزیون و میز دیواری باید به حدی باشد که چشم در نگاه اول متوجه قرار گرفتن جداگانه آن‌ها بر روی سطح دیوار نشود.

 

آیا نصب میزهای دیواری و تلویزیون به استفاده حداکثری از فضا منجر می‌شود؟

اتاق نشیمنی با کفپوش پارکت، فرش طوسی و میز تلویزیون دیواری سفید با فریم چوبی

هدف اصلی از خرید میز دیواری LCD و LED اشغال فضای کم و نهایت استفاده از محیط مورد نظر است. تصور کنید تلویزیون و میز مخصوص آن بر روی دیوار نصب شده‎اند، حتما متوجه خواهید شد که بخش زیادی از اتاق نشیمن یا فضای محل کار شما آزادتر به نظر می‌رسد. از طرفی وجود میزهای تلویزیون زمینی مانعی برای تمیز کردن گردوغبار آن بخش به شمار می‌آید. بنابراین می‌توان گفت میزهای دیواری باعث حفظ بهداشت محیط مورد نظر خواهد شد.

 

متریال مناسب برای ساخت میزهای دیواری تلویزیون

اتاقی با پاف طوسی، فرش طرحدار آبی و طوسی، میز تلویزیون دیواری طوسی و دیوارپوش چوبی

میزهای تلویزیون دیواری را می‌توان همچون سایر مدل‌ها از متریال مختلفی ساخت. هر متریال ویژگی و جذابیت خاص خودش را دارد و می‌تواند به دکوراسیون داخلی منزل شما جلوه منحصربه‌فردی ببخشد. 

نکته مهم برای انتخاب متریال مناسب توجه به سبک منزل و هماهنگی آن با وسایل چیده شده در دکوراسیون داخلی است. در واقع میز تی وی دیواری شما باید از متریالی انتخاب شود که با سایر اثاث منزل همخوانی اصولی و درستی برقرار کند. در این صورت می‌توانید شاهد یک چیدمان جذاب و شیک باشید. مصالح مختلف برای ساخت میزهای دیواری تلویزیون عبارتند از:

 • چوب ام دی اف
 • هایگلاس
 • ممبران
 • انواع فلزات
 • شیشه
 • پی وی سی
 • موارد ترکیبی

 

اتاق نشیمن نورگیری با دیوار طوسی، کفپوش پارکت و میز تلویزیون دیواری چوبی

در بین مصالح معرفی شده میز تلویزیون دیواری از جنس چوب و فلز مقاومت بسیار بالایی دارند. در حال حاضر طراحی میز تی وی با ویژگی نصب بر روی دیوار از جنس چوب و انواع فلز با مدل و اشکال بسیار متنوعی انجام می‌شود. در این بین می‌توان به میزهای شیشه‌ای دیواری هم اشاره کرد که در صورت استفاده از شیشه نشکن علاوه بر مقاومت بالا باعث افزایش جلوه دکوراسیون داخلی خواهند شد.

 

انواع میز تلویزیون دیواری

اتاق آفتاب‌گیری با کفپوش پارکت، میز تلویزیون دیواری چوبی، گلدان گل طبیعی و پنجره با فریم سفید

میز دیواری تی وی یکی از ایده‌های بسیار جذاب و کاربردی در دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید. این ایده از آن جهت پرطرفدار شده است که می‌توان به راحتی از آن در خانه‌های کوچک استفاده کرد یا به فضای نشیمن خانه‌های بزرگ جلوه زیباتری بخشید. امروزه میزهای تلویزیون از نوع دیواری با طرح‌ها و مدل‌های متنوعی تولید می‌شوند که باید بر اساس محل قرار گرفتن و دکوراسیون داخلی منزل یکی از آن‌ها را استفاده کرد. در زیر با انواع مدل میز دیواری ال ای دی آشنا می‌شوید:

 

میز ساده تلویزیون دیواری

اتاقی با کفپوش پارکت، میز تلویزیون دیواری چوبی و دیوار سفید

میزهای ساده دیواری برای تلویزیون علاوه بر کارایی اصلی بیشتر به عنوان یک زیبایی‌بخش دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند. این میزها با سادگی و جذابیت خود برای اتاق نشیمن، اتاق خواب، فضای اداری و دفتر کار مناسب هستند. میزهای ساده ال سی دی یا ال ای دی دیواری را می‌توان از متریال مختلفی همچون چوب و انواع ام دی اف ساخت. هماهنگی میز تلویزیون دیواری ساده با دکوراسیون داخلی راحت خواهد بود، تنها کافیست آن را متناسب با فضای مورد نظر انتخاب کنید. در این صورت دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار شما جلوه بیشتری پیدا می‌کند.

 

میز تی وی مدرن دیواری

خانه‌ای با شلف‌های دیواری سفید، گلدان گل طبیعی و میز تلویزیون دیواری مدرن چوبی

وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون مدرن می‌شود به یاد انواع وسایل مدرن و پیشرفته می‌افتیم. وجود این اجزا و وسایل برای ایجاد یک چیدمان اصولی با مبلمان مدرن ضروری است. میزهای تلویزیون مدرن از نوع دیواری یکی از انواع وسایلی هستند که می‌توانند به راحتی در مدرن‌تر به نظر رسیدن دکوراسیون منزل سهیم باشند

این روزها انواع میز دیواری ال سی دی به نوعی طراحی می‌شوند که می‌توان از آن‌ها در دکوراسیون مدرن استفاده کرد. طراحی این میزهای دیواری پرطرفدار بدین شکل است که اغلب دارای فضایی برای قرار دادن دکوری‌ها و انواع مختلف وسایل تزیینی هستند. قرار گرفتن این لوازم جانبی در اطراف و زیر تلویزیون می‌تواند به چهره خانه شما زیبایی شگفت‌انگیزی اضافه کند.

 

میز تلویزیون دیواری ام دی اف

خانه‌ای با کفپوش، دیوار و مبل راحتی طوسی و میز تلویزیون دیواری ام دی اف سفید با رویه چوبی

میزهای تی وی ام دی اف یکی از انواع مدل میز دیواری ال ای دی هستند که این روزها ساخت و طراحی آن‌ها طرفداران زیادی دارد. این نوع میز تلویزیون دیواری جدید و شیک به دلیل داشتن صفحات ام دی اف تنوع بالایی در طرح و رنگ خواهند داشت. به همین دلیل هماهنگ کردن یک میز تلویزیون دیواری ام دی اف با دکوراسیون داخلی منزل کار سخت و پیچیده‌ای نیست. اگر علاوه بر زیبایی به دنبال کیفیت بالا در میزهای تلویزیون با ویژگی نصب بر روی دیوار هستید، میز تی وی ام دی اف گزینه مناسبی به شمار می‌آید.

 

میز تلویزیون کم‌جا دیواری

اتاقی با قفسه‌های دیواری سفید، پرده کرکره‌ای سفید، میز تلویزیون دیواری سفید و کفپوش پارکت قهوه‌ای

یکی دیگر از انواع میزهای تلویزیون جدید دیواری مدلی است که ویژگی کم‌جا بودن آن به چشم می‌آید. این مدل میزهای مذکور به راحتی با دکوراسیون مدرن در خانه یا محل کار شما هماهنگ می‌شوند. از طرفی اگر به فکر طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک هستید، می‌توانید از میز تی وی کم‌جا دیواری استفاده کنید

برخی از مدل میز دیواری ال ای دی به صورت کم‌جا دارای قفسه‌های مختلفی هستند که باعث بالا رفتن کارایی این میزها می‌شود. شما به راحتی می‌توانید با جمع کردن وسایل اضافی و گذاشتن آن‌ها در قفسه میز دیواری تلویزیون از این وسیله پرکاربرد استفاده درستی کنید.

 

میز دیواری تلویزیون برای چه فضاهایی مناسب است؟

خانه‌ای با دیوار مشکی، میز تلویزیون دیواری چوبی، آباژور رومیزی مشکی و اکسسوری‌های روی میز

حتما شما هم با دیدن یک میز تی وی با ویژگی نصب بر روی دیوار به یاد خانه‌های کوچک می‌افتید. تصور شما درست است. این وسیله کاربردی می‌تواند از دست و پاگیر بودن در دکوراسیون داخلی جلوگیری کند. از طرفی وجود میزهای دیواری تلویزیون همچون یک المان دکوراتیو موثر باعث روشنایی منزل و دلبازتر به نظر رسیدن محیط می‌شوند

امروزه اکثر تلویزیون‌ها به صورت LED و LSD تولید خواهند شد. بنابراین میزهای تی وی باید بر این اساس طراحی شوند. انواع مدل میز دیواری ال ای دی که برای تلویزیون‌های مذکور تولید می‌شود از تکان خوردن آن و آسیب دیدن توسط کودکان حفظ خواهند شد

قطعا شما هم موافقید که ظاهر میزهای دیواری مخصوص تلویزیون به دلیل فرم خاص، زیبایی و جذابیت منحصربه‌فردی دارد. از همین رو می‌توان این نوع میز تلویزیون دیواری جدید را یک نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی دانست که موجب چشم نوازی فضای مورد نظر می‌شود. 

 

خانه‌ای با کفپوش چوبی، دیوار طوسی و میز تلویزیون دیواری چوبی

در ادامه چندین ویژگی برتر این وسیله پرکاربرد در دکوراسیون داخلی را معرفی می‌کنیم:

 • طراحی میز دیواری تلویزیون همراه با باکس و شلف مخصوص برای گذاشتن وسایل دکوری
 • تمیز کردن و نگهداری آسان میزهای تلویزیون از نوع دیواری نسبت به مدل‌های زمینی
 • جلوگیری از منع تردد در مکان عمومی و آسیب دیدن هنگام بازی کودکان
 • تنظیم ارتفاع دلخواه تلویزیون هنگام نصب میز تی وی دیواری
 • امکان به کار بردن خلاقیت و ترکیب شیوه‌های مختلف در میز و تلویزیون دیواری

 

آشنایی با مزایا و معایب میزهای تلویزیون دیواری

اتاقی با مبل تک نفره خردلی، آباژور ایستاده، میز تلویزیون دیواری چوبی و کفپوش پارکت

میزهای تلویزیون جدید به نوعی طراحی می‌شوند که قابلیت نصب بر روی دیوار داشته باشند. این میزها نسبت به مدل زمینی جذابیت و زیبایی بیشتری به دکوراسیون داخلی می‌بخشند. با این وجود برخی افراد از انتخاب آن برای فضای مورد نظر خود خودداری می‌کنند. وجود مخالفان و موافقان استفاده از میز ال سی دی دیواری و مدل LED ما را بر آن داشت تا در این بخش از مقاله شما را با مزایا و معایب آن آشنا کنیم:

 

اتاق نشیمنی با مبل، فرش و دیوار طوسی، تابلو عکس دیواری و میز تلویزیون دیواری چوبی

مزایا

 • مهم‌ترین مزیت میزهای دیواری تلویزیون اشغال فضای کمی از دکوراسیون داخلی است. این موضوع برای خانه‌های کوچک امتیاز بزرگی محسوب می‌شود.
 • میزهای دیواری به خوبی تمامی سیم‌ها و کابل‌های تلویزیون را پوشش می‌دهند. افراد زیادی از پخش شدن سیم‌های مربوط به تلویزیون یا سایر دستگاه‌ها گله می‌کنند. میزهای دیواری جدید قابلیت پنهان کردن این کابل‌ها را درون محفظه‌ای در پشت خود یا داخل دیوار دارند. در این صورت از آسیب دیدن سیم‌ها و جلوه ناخوشایند آن جلوگیری خواهد شد.
 • نصب و راه اندازی میز دیواری LED و LCD بسیار راحت است. بدین شکل که شما به کمک پیچ و مهره‌های پشت تلویزیون می‌توانید آن را بر روی دیوار نصب کنید. این کار با دیدن ویدیوهای آموزشی توسط خودتان امکان‌پذیر است ، اما به منظور جلوگیری از خطاهای احتمالی آن را به یک فرد متخصص بسپارید.

 

اتاقی با کفپوش موکت طوسی سیر و میز تلویزیون دیواری چوبی

 • یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای میزهای دیواری مذکور تنظیم ارتفاع تلویزیون به صورت دلخواه است. افراد زیادی از کوتاه بودن میز تلویزیون زمینی گله می‌کنند. این مشکل در میز دیواری تی وی حل شده، زیرا دارای قابلیت تنظیم ارتفاع تلویزیون  بر اساس سلیقه شما است.
 • تمیز کردن میزهای تلویزیون دیواری نسبت به مدل زمینی راحت‌تر خواهد بود.
 • این نوع میزها با نصب بر روی دیوار به طور مداوم در دسترس خردسالان و حیوانات خانگی قرار نمی‌گیرند، بنابراین باید گفت از امنیت بیشتری برخوردارند.

 

نصابی در حال نصب میز تلویزیون دیواری سفید در خانه‌ای با کفپوش موکت و گلدان گل مشکی

معایب

 • برای نصب تلویزیون و میز آن بر روی دیوار به اتصالات قوی و ایمن نیاز است که معمولا هر یک از آن‌ها قیمت بسیار بالایی دارند.
 •  میز تلویزیون دیواری به نصاب و وسایل جانبی جهت نصب نیاز دارد که هر یک از این موارد را می‌توان به نوعی هزینه اضافی محسوب کرد.

 

خانه‌ای با کفپوش موکت قهوه‌ای، دیوار سفید و میز تلویزیون دیواری چوبی

 • اگر اهل تغییر دکوراسیون مداوم هستید، میز دیواری برای شما مناسب نیست. زیرا این نوع میزهای تلویزیون به راحتی قابل جابه‌جایی نیستند. بنابراین برای افراد تنوع طلب انتخابی ایده‌آلی به شمار نمی‌آید.
 • مراحل نصب میزهای ساده و زمینی نسبت به مدل میز دیواری ال ای دی زمان کمتری صرف می‌کند. بنابراین اگر حوصله و صبر کمی دارید بهتر است به سراغ میز تلویزیون با ویژگی نصب بر روی دیوار نروید.

 

ایده‌هایی برای طراحی مدل میز دیواری ال ای دی

خانه‌ای با میز تلویزیون دیواری چوبی مشکی، کفپوش سرامیکی طوسی و پرده کرکره‌ای سفید

پیشرفت تکنولوژی و فناوری باعث شده تا رشد چشمگیری در تولیدات وسایل منزل از جمله میزهای تلویزیون رخ دهد. این روزها اکثر میزهای تلویزیون دیواری با تنوع زیادی در طرح، شکل و سبک تولید می‌شوند. شما می‌توانید با توجه به چیدمان دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود و متناسب با سلیقه شخصی یکی از انواع میز دیواری تی وی را انتخاب کنید. 

در زیر با ایده‌های جذابی برای طراحی میز تلویزیون با ویژگی نصب بر روی دیوار آشنا خواهید شد:

 

طراحی میز تلویزیون ساده اما شیک و مدرن دیواری

خانه‌ای با میز تلویزیون دیواری مدرن سفید با فریم چوبی، دیوار طوسی روشن و کفپوش سرامیکی

طراحان زیادی در طراحی مدرن وسایل منزل اغلب به اصل سادگی وفادارند. از همین رو سفارش یک میز مخصوص تلویزیون با ویژگی نصب بر روی دیوار که به سادگی طراحی شده و دارای رنگ خنثی است، می‌تواند جلوه و زیبایی دکوراسیون داخلی شما را دو چندان کند. اما اگر به دنبال نمای جذاب‌تری برای فضای نشیمن و تماشای تلویزیون خود هستید، می‌توانید یک میز ال سی دی دیواری ساده با خطوط موازی و تناژ رنگی تند که نشان‌دهنده مدرن بودن آن باشد، انتخاب کنید.

 

طراحی میز تلویزیون خاص و یونیک دیواری

خانه‌ای با دیوار خاکستری تیره، ساعت دیواری سفید و میز تلویزیون دیواری سفید چوبی با دو چراغ رومیزی مشکی

اگر کمی چاشنی خلاقیت را به طرح‌های پیشنهادی خود برای میز دیواری تی وی اضافه ،یک میز خاص و یونیک خواهید داشت. در این نوع طراحی کافیست محفظه‌های مخفی که حالت جمع شونده دارند برای میز دیواری LED و نورهای مخفی طراحی کنید. استفاده از نورپردازی مناسب و اصولی می‌تواند زیبایی میز تلویزیون دیواری شما را دو چندان کند.

 

طراحی میز تلویزیون سه کنج دیواری

اتاقی با دیوارپوش طرح سنگ، شلف‌های چوبی، میز تلویزیون چوبی سفید سه کنج و نورپردازی مخفی

برخی از خانه‌ها یا فضای محل کار دیوار مناسبی برای قرار دادن تلویزیون و میز مخصوص آن ندارند. در موقعیت‌های دیگر به دلیل کوچکی عرض اتاق نشیمن یا دیوار مخصوص تلویزیون نمی‌توان میزهای دیواری را به درستی نصب کرد. اینجاست که ایده طراحی میز تلویزیون سه کنج دیواری مطرح خواهد شد. بدین شکل که میز مخصوص تلویزیون را در کنج یا گوشه‌ای مناسب بر روی دیوار نصب کنید تا باعث آسیب رساندن به چشم‌تان نشود.

 

طراحی میز تلویزیون سفید رنگ دیواری

اتاقی با کفپوش پارکت طوسی، دیوار سفید و میز تلویزیون دیواری سفید با رویه چوبی

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی همیشه می‌تواند یک ایده طلایی و نجات‌بخش به شمار بیاید. این ایده در خصوص میزهای تلویزیون دیواری هم صادق است. شما می‌توانید برای فضای کوچک اتاق نشیمن یا اتاق انتظار محل کار خود یک میز دیواری مخصوص تلویزیون با رنگ سفید سفارش دهید. در این صورت به بزرگ‌تر دیده شدن فضای مورد نظرتان و طراحی مدرن آن کمک کرده‌اید. از طرفی رنگ سفید همیشه مد است و هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شود. از دیگر رنگ‌های پرطرفدار و به‌روز میز دیواری تلویزیون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استخوانی
 • کرمی
 • رنگ چوب
 • مشکی
 • رنگ‌های تند گرم
 • رنگ‌های ترکیبی

 

معرفی پایه‌های مناسب برای نصب میز تلویزیون بر روی دیوار

اتاقی با میز تلویزیون دیواری سه کنج چوبی سفید، پارتیشن نرده‌ای چوبی ، کفپوش سرامیکی طوسی و نورپردازی مخفی

نصب میز تلویزیون بر روی دیوار نیازمند مهارت و تجهیزاتی است که بتواند امنیت آن را تضمین کند. خصوصا در مواقعی که لرزش‌های ناشی از زلزله یا برخوردهای احتمالی با این وسیله پرکاربرد وجود داشته باشد. از مهم‌ترین تجهیزاتی که برای نصب میز تلویزیون دیواری ضروریست پایه‌های نگهدارنده آن هستند

 

اتاقی با کفپوش پارکت، میز تلویزیون دیواری چوبی و دیوار طوسی روشن

به طور کلی 4 مدل پایه نصب برای میز تلویزیون روی دیوار وجود دارد که در زیر آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 1. پایه تخت: یکی از ساده‌ترین انواع پایه‌های نصب بر روی دیوار به شمار می‌آید که در اغلب موارد آن را درون بسته‌بندی تلویزیون قرار می‌دهند. این پایه باعث می‌شود تا فاصله میز و تلویزیون از دیوار زیاد نباشد و به راحتی دچار جابه‌جایی نشوند. این نوع پایه‌ها قیمت بسیار مناسبی دارند و در دسته تجهیزات امن برای نصب میز دیواری قرار می‌گیرند.
 2. پایه قلابی: در ساختار این نوع پایه‌ها قلابی برای اتصال قرار دارد، با این حال می‌توان آن را به مدل پایه تخت بسیار شبیه دانست. از مزایای پایه قلابی در نصب میز دیواری و تلویزیون باید به تمیز کردن اطراف آن‌ها اشاره کرد.
 3. پایه با مفصل چرخان و متحرک:  همان طور که از اسمش پیداست نصب تلویزیون و میز بر روی دیوار با پایه متحرک دارای قابلیت چرخیدن و زاویه‌دار شدن است. این ویژگی به شما امکان تماشای تلویزیون را در موقعیت‌های مختلف منزل یا محل کار می‌دهد. بهتر است از پایه‌های چرخان برای تلویزیون‌های کوچک استفاده کنید.
 4. پایه با قابلیت حرکت در جهات مختلف: این نوع پایه‌های نصب میز تلویزیون بر روی دیوار در دسته گران‌ترین تجهیزات قرار دارند. اصلی‌ترین ویژگی آن‌ها امکان تماشای تلویزیون در زوایای مختلف است. از پایه‌های قابل تغییر در جهات مختلف بیشتر برای تنظیمات ویدئو کنفرانس استفاده می‌کنند.

 

قیمت میز تلویزیون دیواری

اتاقی با دیوار سفید، کفپوش پارکت قهوه‌ای و میز تلویزیون دیواری چوبی

میزهای دیواری تی وی با قیمت‌های مختلفی تولید می‌شوند. در واقع نمی‌توان قیمت مشخصی برای انواع میزهای دیواری مخصوص تلویزیون در نظر گرفت. زیرا متریال به کار رفته در ساختار آن به صورت روزانه دچار تغییر قیمت خواهند شد. با این حال می‌توان گفت میز تلویزیون دیواری ام دی اف با رنگ، مدل و اشکال متنوع دارای صفحه براق و قیمت مناسب‌تری است. هرچه متریال به کار رفته در ساخت این وسیله پرکاربرد کیفیت و دوام بیشتری داشته باشد، هزینه نهایی طراحی و ساخت آن بالاتر می‌رود.

 

سخن پایانی

اتاق نشیمنی با مبل قهوه‌ای، میز جلو مبلی چوبی، میز تلویزیون دیواری چوبی و فرش طوسی

میز تلویزیون دیواری یک ایده بسیار جذاب و کاربردی با ویژگی اشغال فضای کم برای اتاق نشیمن و محل کار محسوب می‌شود. از طرفی طراحی خلاقانه و متنوع این نوع میز دیواری مخصوص تلویزیون باعث شده تا افراد با هر سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی از انتخاب آن پشیمان نشوند. 

اهمیت میزهای دیواری LED و CD ما را بر آن داشت تا در این مقاله به بررسی ویژگی، مزایا و معایب این وسیله پرکاربرد بپردازیم. شما با خرید انواع مختلف مدل میز دیواری ال ای دی موافقید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.