معرفی انواع تخت و صندلی راحتی کنار استخر

ست مبلمان مشکی با تشکچه های خاکستری، دو سایبان چتری مشکی و دو صندلی تاشو کنار استخری مستطیل شکل

هنگامی که محوطه استخر خود را طراحی می‌کنید، می‌توانید آن را با مبلمان جذاب به یک فضای تفریحی تبدیل کنید. در انتخاب مبلمان کنار استخر توجه به شرایط آب و هوایی در اولویت قرار دارد. استخرها می‌توانند بهترین مکان برای جمع شدن دوستان و خانواده در طول تابستان باشند. با افزودن مبلمان جذاب، می‌توانید قسمت استخر را به مکانی آرام برای همه مهمانان تبدیل کنید. از میان مدل‌های مختلف، با توجه به سلیقه خود، بهترین صندلی راحتی کنار استخر را انتخاب کنید تا جلوه خاصی را به محوطه استخر ببخشید.

 

سوالات متداول:

در هنگام خرید تخت و صندلی راحتی کنار استخر باید به چه مواردی توجه کنیم؟

1. توجه به متریال‌ تخت و صندلی راحتی 2. سبک طراحی 3. طرح و مدل 4. نحوه استفاده از تخت و صندلی راحتی کنار استخر 5. توجه به فضای اطراف استخر برای قرار دادن مبلمان 6. میزان مقاومت مبلمان در شرایط مختلف آب و هوایی 7. قیمت مقرون‌به‌صرفه


پرکاربردترین صندلی‌های راحتی کنار استخر را نام ببرید؟

صندلی هموک و انواع ننوها، تخت و صندلی‌های چوبی، آلومینیومی، حصیری و پلاستیکی در انواع مختلف دسته‌دار، بدون دسته، تاشو و خمیده با قابلیت تنظیم ارتفاع از جمله مبلمان‌های پرکاربرد کنار استخر محسوب می‎‌شوند.


برای قرار دادن تخت و صندلی کنار استخر چه فضاهایی مناسب است؟

فضای سایبان‌ها، آلاچیق‌ها و انواع روکش‌های استخر برای جانمایی تخت و صندلی راحتی کنار استخر مناسب هستند.

 

مبلمان کنار استخری

تصویر چیدمان دایره ای مبلمان کنار استخر با تشکچه های کرم رنگ

اگر می‌خواهید مهمانی‌های خود را در اطراف استخر برگزار کنید یا اوقات فراغت خود را با خانواده در حیاط خانه و کنار استخر بگذرانید، یک مبل چند نفره راحتی در کنار استخر گزینه مناسبی خواهد بود. اولین قدم برای افزودن این مبلمان به فضا، اندازه‌گیری فضا و در نظر گرفتن چگونگی مطابقت با هرگونه اکسسوری است.

روکش این مبلمان باید راحت و مقاوم در برابر انواع آب و هوا باشد. البته توجه داشته باشید برای نگهداری کوسن‌ها یا حتی خود مبلمان یک فضای کافی در نزدیکی استخر داشته باشید، تا در روزهای طوفانی مبلمان را به آنجا منتقل کنید. بهتر است فضایی را که برای این مبلمان استفاده می‌کنید مسقف باشد تا کمتر در معرض آسیب قرار بگیرد. روکش استخر، این امکان را به شما می‌دهد تا فضایی مسقف در محیط استخر طراحی کنید. شما می‌توانید این مبل‌های دایره‌ای شکل را 3 یا 4 نفره سفارش دهید. با توجه به سبک می‌توانید از کوسن‌های مختلف سفید، آبی و خاکستری رنگ نیز استفاده کنید.

 

صندلی همراه با میز بلند

تصویر میز دایره ای و چهار صندلی فلزی مشکی برای کنار استخر

بعد از شنا در استخر، بر روی این صندلی‌ها در کنار استخر بنشینید و استراحت کنید و یک لیوان لیموناد یا یک ناهار سبک میل کنید. این مجموعه میز و صندلی راحتی کنار استخر به طور معمول دو تا چهار نفره است و می توانید در دو نوع آهنی یا چوبی سفارش دهید. از مزیت این میز و صندلی بلند این است که به دلیل ارتفاع بلند، نوشیدنی‌ها و میان وعده‌های شما در معرض آب استخر قرار نمی‎گیرند.

 

صندلی هموک یا ننوی آویز

تصویر صندلی هموک آویز با فریم چوبی و نخ کرم رنگ کنار استخر

هیچ لذتی به اندازه استراحت در هموک در یک روز گرم تابستان وجود ندارد. اگر در نزدیکی استخر خود درختی ندارید تا طناب هموک را ببندید، از پایه چوبی یا فلزی هموک استفاده کنید، انتخاب میله این قابلیت را دارد تا هر جایی آن را نصب کنید. بهتر است نوع پارچه مستحکم و مقاوم در برابر انواع آب و هوا باشد. بیشتر هموک‌ها از طناب‌های پنبه‌ای ساخته می‌شوند و متاسفانه به راحتی رطوبت را جذب می‌کنند و کپک می‌زنند.

اما هموک ساخته شده از طناب‌های پلی استر دوام بیشتری دارند و بهتر می‌توانند در برابر رطوبت بالا و اشعه ماوراء بنفش مقاومت کنند. هموک‌ها باید از پارچه‌ای باشند که وقتی با لباس شنای خیس بر روی آن استراحت می‌کنید، سریع‌تر خشک شود. آن‌ها در انواع رنگ‌ها و الگوها به فروش می‌رسند، با انتخاب هموک رنگی فضای استخر خود را قابل توجه و جذاب خواهید کرد. همچنین استفاده از رنگ‌های متنوع می‌توانند آن‌ها را به یک نقطه کانونی جذاب تبدیل کنند. تمیز کردن آن‌ها در کنار استخر نیز بسیار آسان است و با محلول آب گرم و صابون مایع می‌توان به راحتی آن‌ها را تمیز کرد.

 

صندلی چوبی دسته‌دار

تصویر یک صندلی چوبی دسته دار برای کنار استخر

این صندلی راحتی کنار استخر کلاسیک، به همان اندازه که در ساحل شنی کاربرد دارد در حیاط خانه شما و در کنار استخر خانگی نیز کاربرد دارد. این صندلی دارای نشیمن راحت و پشت بلند است. می‌توانید از یک زیر پایی برای پاهای خود استفاده کنید تا بتوانید کاملاً به عقب فرو رفته و استراحت کنید. کوسن‌ها و بالش‌های زیر سر نیز گزینه بسیار مناسبی هستند و این صندلی را به یک مبلمان راحتی تبدیل می‌کنند.

این صندلی‌های چوبی، فلزی یا پلاستیکی در رنگ‌های روشن جلوه‌ای خاص را به استخر شما می‌بخشند. رنگ‌های خاکستری زیبا، قهوه‌ای، سبز و سایر رنگ‌های زنده قرمز، زرد، آبی و موارد دیگر یک تمایز بصری واقعی ایجاد می‌کنند. با انتخاب رنگ سیاه یا سفید می‌توانید ظاهری مدرن را ایجاد کنید یا با رنگ قهوه‌ای یا سبز احساس طبیعت را به وجود آورید.

 

صندلی جاذبه صفر

تصویر یک صندلی جاذبه صفر فلزی مشکی رنگ برای کنار استخر

انتخاب یک صندلی راحتی کنار استخر مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش برای اطمینان از دوام بسیار مهم است و این نوع صندلی بهترین گزینه خواهد بود. این صندلی با سیستم تکیه‌گاه قابل قفل شدن، این امکان را به شما می‌دهد تا صندلی را به راحتی در موقعیت دلخواه قرار دهید. از نظر راحتی، طناب‌های پلاستیکی وجود دارد که به راحتی قابل تعویض هستند و می‌توانید با اندازه کردن آن‌ها، پشتی و نشیمن را به درستی تنظیم کنید.

فرم نشیمن و تکیه‌گاه این محصول متناسب با بدن طراحی شده است و توانایی تحمل وزن 110 کیلوگرم را نیز دارد. این صندلی قابلیت تا شدن دارد و می‌توانید در شرایط بد آب و هوایی آن‌ها را جابه‌جا کنید. اگر گرمای خورشید باعث تشنگی شما می‌شود و مایل به نوشیدن یک جرعه از نوشیدنی سرد هستید، می‌توانید از سینی نگهدارنده فنجان که بر روی دسته صندلی قرار دارد، استفاده کنید.

 

صندلی آلومینیومی تاشو قابل تنظیم

دو صندلی آلومینیومی تاشو و قابل تنظیم نقره ای رنگ کنار استخر رو باز

این صندلی راحتی کنار استخر بسیار محکم است و از پارچه پلی استر روی قاب آلومینیومی استفاده شده است. این صندلی بسیار راحت و با فرم بدن سازگار است و قسمت تکیه‌گاه قابل تنظیم است و می‌توانید در چهار سطح مختلف آن را خریداری کنید. در برابر انواع شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم است و رنگ‌های آبی و خاکستری رنگ‌های مورد انتخاب شما خواهند بود. طراحی شیک این صندلی، راحتی را دو چندان کرده است و آرامش شما را فراهم می‌کند، بدون اینکه احساس کمر درد کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه چیز درباره میز و صندلی تاشو و انواع آن را مطالعه فرمایید.

 

صندلی حصیری با ارتفاع بلند

تصویر یک صندلی حصیری با ارتفاع بلند قهوه ای با تشکچه کرم رنگ کنار استخر

این صندلی با قاب فولادی محکم ساخته شده است و دارای حصیری از پلی اتیلن که به رنگ اسپرسو قهوه‌ای است و کاملاً جلوه‌ای تازه به فضا می‌بخشد و حس شگفت‌انگیزی به استخر شما می‌دهد. با استفاده از این صندلی حصیری راحت، می‌توانید به چندین حالت دراز بکشید. دقت داشته باشید که کوسن‌های این صندلی ضد آب نیستند و اگر با لباس شنا بر روی صندلی بخوابید، کوسن‌ها خیس خواهند شد. این صندلی از سبک مدرنی برخوردار است و می‌توانید به عنوان یک مبل نیز از آن استفاده کنید.

 

صندلی حصیری با ارتفاع کوتاه

دو صندلی حصیری با ارتفاع کوتاه به رنگ قهوه ای تیره کنار استخر

این نوع از صندلی‌های فضای باز مشهورترین مبلمان کنار استخر برای افرادی است که به دنبال استراحت و آفتاب گرفتن هستند. برای نشان دادن یک سبک جذاب می‌توانید این مبلمان حصیری را با بالشتک‌های رنگی تکمیل کنید. آن‌ها معمولاً کنار استخر قرار می‌گیرند تا بتوانید به راحتی پوست خود را برنزه کنید، اما می‌توانید از این صندلی برای نشستن و خواندن کتاب، میل کردن یک وعده غذایی، چرت زدن و موارد دیگر استفاده کنید، امکانات استفاده از این صندلی بی پایان است.

آن‌ها در انواع مختلفی از مواد، رنگ و سبک طراحی و تولید می‌شوند، بنابراین می‌توانید مدلی متناسب با دکوراسیون و سبک زندگی شخصی خود تهیه کنید. ملاحظات مهمی وجود دارد که باید قبل از تصمیم به خرید، آن‌ها را در نظر بگیرید. آب و هوا و میزان فضا دو فاکتور مهم هستند که باید به آن‌ها توجه ویژه شود. این صندلی به طور کلی دارای پشتی قابل تنظیم است تا بتوانید در زوایای مختلف به راحتی دراز بکشید. با توجه به سلیقه، می‌توانید آن‌ها را بدون دسته یا با دسته خریداری کنید.

 

صندلی 3 موقعیتی اسپرت با سایبان

تصویر دو صندلی 3 موقعیتی اسپرت با سایبان با رنگ های قرمز و آبی کنار استخر آب

برای افرادی که به دنبال یک صندلی استراحت چند منظوره هستند، این صندلی راحتی کنار استخر می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. این صندلی بسیار راحت است، زیرا به شما اجازه می‌دهد تا در حالت نشسته با قرار دادن پاها روی پایه قابل جدا شدن، از راحتی لذت ببرید. این صندلی به لطف چتری که به آن متصل شده است، در تمام مدت روز شما را از نور خورشید محافظت می‌کند.

یک حفره بر روی صندلی قرار دارد که باعث می‌شود نوشیدنی در نزدیکی دستان شما قرار بگیرد. بسیار سبک وزن و محکم است و از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده است و می‌توان در 3 حالت آن را جمع کرد. با توجه به سلیقه خود می‌توانید این محصول را در رنگ‌های آجری، قرمز و سبز خریداری کنید.

 

صندلی خمیده آویزان

تصویر یک صندلی خمیده آویزان با فریم مشکی و پارچه آبی کنار استخر

این تاب خمیده برای هر حیاطی مناسب است. راحتی بیشتر با افزودن بالش در قسمت سر تضمین می‌شود، بالش متصل شده است و دیگر لازم نیست نگران افتادن آن باشید. با وجود سایبان و آلاچیق کنار استخر می‌توانید حتی در روزهای بسیار آفتابی از این صندلی استفاده کنید. بالش‌های موجود بر روی صندلی در برابر آب مقاوم هستند و در هنگام باران یا پاشیدن آب استخر به سرعت خشک می‌شوند. کوسن‌های کف ارگونومیک هستند و بدن شما در مکان مناسبی برای استراحت قرار خواهد گرفت. از فلز سنگین روکش‌دار برای ساخت قاب استفاده شده است که حتی پس از سال‌ها استفاده از آن، آسیبی نخواهد دید.

 

صندلی تاشو قابل تنظیم

صندلی تاشو قابل تنظیم با فریم قهوه ای و تشکچه سبز فسفری کنار استخری

وجود این صندلی راحتی کنار استخر و فضای باز، ظاهر استخر را جذاب می‌کند. یک صندلی با قاب آلومینیومی بادوام که به دلیل طراحی ارگونومیک، با پنج موقعیت قابل تنظیم برای راحتی شما ساخته شده است. این صندلی می‌تواند تا 150 کیلوگرم وزن را تحمل کند و از آنجا که با پارچه‌ای بادوام پلی استر ساخته شده است، در برابر اشعه ماوراء بنفش بسیار مقاوم است.

بنابراین نگران نباشید که گرما یا نور خورشید آن را از بین ببرد. با داشتن چنین صندلی می‌توانید در تمام طول تابستان از استراحت در کنار استخر لذت ببرید. یک بالش برای حمایت از کمر و سرشانه به تکیه‌گاه اضافه شده است. اگر از بالش استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن را جدا کنید. این صندلی به راحتی تمیز می‌شود، تنوع رنگی برای انتخاب وجود دارد و البته برای کسانی که دوست دارند زیر آفتاب دراز بکشند، مناسب نیست.

 

صندلی تاشو آهنی با تکیه گاه قابل تنظیم

دو صندلی تاشو آهنی با تکیه گاه قابل تنظیم با فریم مشکی کنار استخر در حیاط ویلا

یک صندلی راحتی کنار استخر به سبک لوکس که قطعاً دوست خواهید داشت. آن‌ها از ساختار محکم با پشتی قابل تنظیم و بدون نیاز به مونتاژ ساخته شده‌اند. طراحی این صندلی به گونه‌ای است که با آرامش کامل می‌توانید نوشیدنی خود را میل کنید. این مجموعه شامل یک میز جداگانه است که می‌توانید وسایل خود را درست در کنار خود قرار دهید. بیشتر، این نوع صندلی از مواد سبک ساخته می‌شود تا به راحتی به محل مورد نظر منتقل شود. اگر می‌خواهید در طراحی استخر سرپوشیده و استخر روباز فضایی شیک داشته باشید، باید این گزینه را انتخاب کنید.

 

تخت دو نفره با سایبان چتری

تخت دو نفره با سایبان از جنس برزنت طوسی رنگ کنار استخر

این تخت دو نفره از مواد با کیفیت ساخته شده است، در برابر انواع آب و هوا مقاوم است و هنگام خیس شدن سریع خشک می‌شود. قاب‌های این تخت برای جلوگیری از زنگ زدگی، پوسته پوسته شدن و خوردگی با روکش‌های استیل پوشیده شده است. بنابراین، این محصول سال‌ها بدون هیچگونه مشکلی در خدمت شما خواهد بود. نگهداری و تمیز کردن آن به راحتی انجام می‌شود، با یک حوله مرطوب می‌توانید به سرعت لکه‌ها را بدون زحمت تمیز و پاک کنید.

طراحی خوش ساخت برای حداکثر راحتی و آرامش شما است، به راحتی می‌توانید در هر موقعیت دلخواه دراز بکشید. توجه داشته باشید این تخت تحمل ظرفیت 200 کیلوگرم را دارد. این محصول همراه با یک سایبان چتری پلی استر برای محافظت از شما در برابر اشعه خورشید ارائه می‌شود. همچنین دارای دو بالش نرم است که برای راحتی شما روی تخت حیاط در نظر گرفته شده است.

 

تخت پلاستیکی

تصویر دو تخت پلاستیکی سفید رنگ کنار استخری مستطیلی

از رایج‌ترین تخت‌های کنار استخر می‌توان به نوع پلاستیکی آن اشاره کرد. این تخت‌ها به دلیل وزن پایین و شستشوی آسان مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. به دلیل وزن سبکی که دارند جابجایی آن‌ها به اطراف استخر آسان خواهد بود، همچنین کیفیت رنگ آن‌ها بسیار بالا است و در برابر نور خورشید رنگ آن‌ها کدر نمی‌شود. می‌توانید با توجه به سلیقه خود آن‌ها را با دسته و بدون دسته، همراه با کوسن یا بدون کوسن خریداری کنید.

 

تخت چوبی خمیده

تخت چوبی تاشو و خمیده ای کنار استخر رو باز

یک تخت کنار استخری از چوب اقاقیا و اکالیپتوس که زیبایی جذابی را به فضای استخر شما می‌بخشد. ساخته شده از متریال سازگار با محیط زیست یک امتیاز عالی محسوب می‌شود. یک تخت با تکیه‌گاه بلند که می‌توانید از خواندن کتاب یا مجله در نزدیکی استخر لذت ببرید. آنچه باعث برجسته شدن این تخت شده است جمع شدن و قابل حمل بودن آن است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله کامل ترین مرجع برای طراحی استخر  را مطالعه فرمایید.

 

سخن پایانی

سه تخت تاشو با فریم چوبی و پارچه کرم رنگ و کوسن های قرمز کنار استخر

گذراندن وقت در کنار استخر راهی عالی برای به دست آوردن آرامش است. می‌توانید به راحتی برای شنا به داخل استخر بروید یا با انواع لوسیون‌های برنزه‌کننده در زیر آفتاب، در کنار استخر آفتاب بگیرید. برای داشتن حداکثر راحتی، توصیه می‌شود هزینه را برای بهترین صندلی‌های کنار استخر در نظر بگیرید. با داشتن یک صندلی راحتی کنار استخر استاندارد، آرامش را تجربه کنید. نه تنها مکانی راحت برای نشستن خواهید داشت، بلکه زیبایی ظاهری کنار استخر شما نیز دو چندان می‌شود. اگر دقیقاً می دانید چه نوع صندلی می‌خواهید، در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.