راهنمای جامع خرید لوستر مدرن

آشپزخانه منزل با کابینت‌های کرمی، دیوار سفید، جزیره با رویه مشکی و لوستر مدرن فلزی چندشاخه حبابی

وقتی واژه‌ی «لوستر» را می‌شنویم اولین چیزی که به ذهن ما خطور می‌کند، لوسترهای کلاسیک چند شاخه به رنگ طلایی یا مسی است. لوسترهای کلاسیک قدیمی‌ترین مدل از لوسترهای تولید شده در دنیا هستند. اما اگر کمی اهل مد و دکوراسیون جدید باشید باید لوستر مدرن را بشناسید. لوسترهای مدرن تفاوت‌های زیادی چه از نظر ظاهری و چه از نظر کاربردی با لوسترهای کلاسیک دارند.

خانه‌های مدرن به تجهیزات و دکوراسیون مدرن نیاز دارد. لوسترهای مدرن به همین دلیل پا به عرصه رقابت گذاشتند و با توجه به  ذائقه و نیاز مردم، در طرح و مدل‌های مختلفی تولید شدند. انواع لوستر مدرن با لامپ، رنگ و شکل‌های متنوع وجود دارد. ما در این مقاله به معرفی ویژگی‌های لوسترهای مدرن و تعدادی از پرفروش‌ترین لوسترهای مدرن بازار ایران می‌پردازیم.  

 

سوالات متداول:

لوستر مدرن چه ویژگی‌هایی دارد؟

1. استفاده از اشکال هندسی پیچیده و در خیلی از مواقع نامتقارن 2. از جنس چوب، پلاستیک، فلز یا شیشه 3. استفاده از لامپ‌های LED، لامپ‌های اشکی و لامپ‌های فیلامینی 4. طراحی بسیار سبک


بهترین مکان برای نصب و استفاده از لوسترهای مدرن کجای خانه است؟

اتاق پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و راهروها برای نصب لوستر مدرن انتخاب می‌شوند.


انواع لوستر مدرن از نظر شکل ظاهری کدامند؟

1. لوستر آویز مدرن 2. لوستر مدرن سقفی 3. لوستر دیوارکوب مدرن

 

لوستر مدرن چیست؟ 

منزل با دیوار‌های قهوه‌ای، پرده نسکافه‌ای، سقف سفید، میز و صندلی ناهارخوری و لوستر مدرن فلزی هندسی حبابی

سادگی اولین و مهم‌ترین ویژگی لوسترهای مدرن است. لوسترهای مدرن گونه‌ای از لوسترهای موجود در بازار هستند که در مقابل لوسترهای کلاسیک قرار می‌گیرند. لوسترهای مدرن می‌توانند در اشکال هندسی نامتقارن و پیچیده طراحی شوند اما در نهایت به یک کل منسجم و یکدست می‌رسند که در نگاه کلی، سادگی آن بیشتر به چشم می‌آید. 

لوسترهای مدرن بیش از 3 دهه است تولید می‌شوند و در سال‌های گذشته در ایران هم محبوبیت بالایی بدست آورده‌اند. با توجه به اینکه دکوراسیون و معماری بسیاری از خانه‌ها به سبک مدرن انجام می‌شود. انتخاب لوستر کلاسیک در خیلی از مواقع با معماری داخلی هماهنگ نیست و به همین دلیل از لوسترهای مدرن استفاده می‌شود. 

 

ویژگی لوسترهای مدرن 

پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، مبلمان خاکستری، یک دیوار سراسر پنجره و لوستر مدرن چوبی و فلز

خصوصیات ویژه‌ای وجود دارد که لوسترهای مدرن را از سایر لوسترها متمایز می‌کند. در این بخش برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های لوسترهای مدرن را بیان می‌کنیم. 

 • طراحی ظاهری: اولین و مهم‌ترین ویژگی لوستر مدرن، طراحی ظاهری آن است. لوسترهای مدرن به گونه‌ای طراحی می‌شوند که سادگی و در عین حال زیبایی را به همراه داشته باشند. استفاده از اشکال هندسی پیچیده و در خیلی از مواقع نامتقارن از جالب‌ترین ویژگی‌های این لوسترها به شمار می‌رود. حتی برخلاف لوسترهای کلاسیک، در لوسترهای مدرن از کریستال‌های شیشه‌ای استفاده نمی‌شود و المان‎‌های دیگری در آنها وجود دارد. 

 

پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، مبلمان خاکستری، یک دیوار سراسر پنجره و لوستر مدرن چوبی و فلز

 • جنس بدنه: یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربفرد لوسترهای مدرن، جنس بدنه‌ی آنهاست. برای ساخت لوسترهای مدرن می‌توان از تمام مواد موجود در طبیعت و مواد مصنوعی استفاده کرد. به عنوان مثال برخی از لوسترهای مدرن از جنس چوب ساخته می‌شوند و برخی دیگر از پلاستیک، فلز یا شیشه. بنابراین تنوع جنس بدنه لوسترهای مدرن خیلی بیشتر از لوسترهای کلاسیک است. 
 • لامپ‌ها: تنوع لامپ‌های موجود برای لوسترهای مدرن بسیار زیاد است. بنابراین یکی دیگر از ویژگی‌هایی که برای لوسترهای مدرن می‌توان بیان کرد، لامپ‌های متنوع آنهاست. از لامپ‌های رشته‌ای معمولی گرفته تا لامپ‌های LED، لامپ‌های اشکی و لامپ‌های فیلامینی که این روزها طرفداران زیادی هم دارند، همگی به راحتی برای لوسترهای مدرن قابل استفاده هستند. 

 

پذیرایی منزل با دیوار سبز طوسی، پرده سفید و قهوه‌ای و لوستر مدرن دایره‌ای تو‌ در تو طلایی

 • شیوه نورپردازی: کیفیت و میزان نور در لوسترهای مدرن با لوسترهای کلاسیک فرق دارد. خیلی‌ها تصور می‌کنند میزان نوردهی لوسترهای مدرن خیلی کمتر است در حالی این تصور کاملا اشتباه است. با استفاده از لامپ‌ها قدرتمند می‌توانید نورپردازی خانه را با لوسترهای مدرن کامل کنید. 
 • وزن: در مقابل لوسترهای کلاسیک که وزن زیادی دارند و بار سنگینی به سقف خانه اضافه می‌کنند، لوسترهای مدرن بسیار سبک طراحی می‌شوند. نصب لوسترهای مدرن بسیار ساده‌تر از لوسترهای کلاسیک است و به همین دلیل نیازی نیست هزینه‌ی زیادی برای نصب آنها پرداخت شود. 

 

بهترین مکان برای نصب لوسترهای مدرن 

اتاق خواب منزل با دیوار‌ها و تخت کرمی، لوستر مدرن آویزی حبابی هندسی و دو چراغ دیوارکوب مشکی

سوال متداول در بین کسانی که قصد خرید لوستر سبک مدرن دارند این است که بهترین مکان برای نصب و استفاده از لوسترهای مدرن کجای خانه است؟ برای پاسخ به این سوال ما چند بخش از خانه را به شما پیشنهاد می‌کنیم: 

 

پذیرایی منزل با مبلمان طوسی، پرده طوسی و سفید، دیوار با نورپردازی مخفی و لوستر مدرن دایره‌ای

 • لوستر اتاق پذیرایی: بهترین مکان برای نصب لوستر سبک مدرن، اتاق پذیرایی یا حال است. خانه‌هایی که طراحی مدرن دارند بهتر است برای نورپردازی خانه از لوسترهای مدرن در اتاق پذیرایی مدرن استفاده کنند. این بخش از خانه، اولین نقطه‌ای‌ست که توسط مهمانان دیده می‌شود و به همین دلیل خرید لوستر سبک مدرن متناسب با دکوراسیون و رنگ‌های موجود در اتاق می‌تواند خانه را به نما بیاورد.  

 

اتاق خواب با تخت چوبی، روتختی و بالش‌های سفید، گلدان مشکی، دو لوستر آویز مشکی در طرفین و لوستر مدرن طلایی فلزی در مرکز سقف

 • لوستر اتاق خواب: برخی از مدل‌های لوستر مدرن مخصوص اتاق خواب طراحی شده‌اند. اندازه‌ی کوچک و نورپردازی کم، از ویژگی‌های لوسترهای مدرن مخصوص اتاق خواب مدرن است. این لوسترها را اغلب به صورت آویز از وسط سقف اتاق خواب آویزان می‌کنند. البته لوسترهای مدرن دیوارکوب و سقفی هم وجود دارد که برای اتاق خواب‌های با ارتفاع سقف کم است. 

 

آشپزخانه منزل با کابینت‌های سفید، پرده طوسی روشن، بین کابینتی طوسی طرحدار و دو لوستر مدرن حبابی بزرگ

 • لوستر آشپزخانه: آشپزخانه‌های اپن یا باز که به وسیله‌ی میز جزیره‌ای محدوده شده با لوستر مدرن زیباتر می‌شود. لوسترهای مخصوص آشپزخانه طرح و مدل‌های مختلفی دارند اما مهم‌ترین ویژگی همه‌ی آنها، مقاوم بودن در برابر حرارت و رطوبت است که این ویژگی در لوسترهای مدرن وجود دارد. 

 

حمام با دیوار سفید طرح آجر، پرده سفید، سینک سنگی سفید و لوستر مدرن فلزی طلایی چند شاخه

 • مکان‌های دیگر: بجز مکان‌هایی که گفته شد، از لوسترهای مدرن در راهروی ورودی آپارتمان، ورودی بیرون درب خانه و حتی در سرویس بهداشتی هم می‌توان استفاده کرد. مدل‌های ضدآب و ضد زنگ لوسترهای مدرن برای چنین مکان‌هایی طراحی شده‌اند. 

 

انواع لوستر مدرن از نظر شکل ظاهری 

تزیین منزل با لوستر مدرن دایره‌ای با چهار حلقه لوستر تو در تو طلایی رنگ و آویز در مرکز سقف

لوسترهای مدرن همانطور که گفته شد در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام برای مکانی مناسب است. اما از جهت شکل ظاهری (شیوه نصب) می‌توان لوسترهای مدرن را در دسته‌بندی زیر جای داد: 

 

لوستر مدرن طرح منحنی طلایی و سفید در پذیرایی منزل با دیوار‌‌های چوبی و سقف سفید رنگ

 • لوستر آویز مدرن: پرفروش‌ترین مدل از لوسترهای مدرن در بازار ایران، لوسترهای مدرن آویز هستند. این لوسترها اغلب با زنجیر یا سیم از سقف آویزان می‌شوند. لوسترهای مدرن آویز تنوع بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های لوستر دارند که دلیل اصلی آن محبوبیت بیشتر این لوسترهاست. از این مدل لوسترها در تمام بخش‌های خانه و حتی محیط‌های اداری هم می‌توان استفاده کرد. 

 

آشپزخانه منزل با پرده‌های سفید، کابینت‌های سفید مات و لوستر مدرن سقفی طلایی حبابی

 • لوستر مدرن سقفی: برای خانه‌هایی که سقف کوتاهی دارند و نصب کردن لوستر آویز ممکن است باعث زحمت اهالی خانه شود، لوسترهای سقفی پیشنهاد می‌شود. لوسترهای مدرن سقفی به وسیله پیچ به سقف اتاق متصل می‌شود و شید یا حایلی روی بخش لامپ آن قرار می‌گیرد. لوسترهای سقفی مدرن نسبت به لوسترهای آویز قیمت کمتری دارند. 

 

تزیین منزل با لوستر مدرن دیواری طلایی و مبل خاکستری

 • لوستر دیوارکوب مدرن: نوع دیگری از لوسترهای مدرن، لوسترهای دیواری یا دیوارکوب هستند. این نوع از لوسترها به دیوار متصل می‌شوند و برای مکان‌های عمومی، خانه‌ها و شرکت‌های خصوصی هم قابل استفاده هستند. لوسترهای دیوارکوب هم بیشتر برای مکان‌هایی استفاده می‌شوند که سقف کوتاهی دارند یا معماری سقف اجازه‌ی نصب لوستر را نمی‌دهد. 

 

لوسترهای مدرن محبوب در بازار ایران 

تزیین منزل با لوستر مدرن دایره‌ای، پنج حلقه تو در تو مشکی، پرده سفید و مشکی و سقف نورپردازی شده با هالوژن

در این بخش برخی از پرفروش‌ترین لوسترهای مدرن موجود در بازار ایران را به شما معرفی می‌کنیم. 

 • لوستر SMD دایره‌ای: این مدل لوستر که با دایره‌های درهم (3 تا 6 تایی) شناخته می‌شود با لامپ SMD محیط اتاق پذیرایی را روشن می‌کند. طراحی این لوسترها حال و هوای منظومه شمسی و سیارات را در ذهن شما تداعی می‌کند. این مدل لوستر یکی از پرفروش‌ترین لوسترهای مدرن موجود در بازار ایران است و قیمتی در حدود 1.5 میلیون تومان دارد. 

 

منزل با دیوار‌های آبی، سقف سفید، قفسه چوب و فلز، لوستر مشکی رنگ سبک وینتج چندشاخه با لامپ‌های ادیسونی

 • لوستر وینتج: یکی دیگر از محبوب‌ترین مدل لوسترهای مدرن در بازار ایران، لوسترهای سبک وینتج فرانسه است. این لوسترها طراحی مینیمال دارند و لامپ‌هایی از طریق میله‌های فلزی یا سیم به سقف اتاق پذیرایی متصل می‌شوند. لوسترهای وینتج مانند لوسترهای کلاسیک می‌توانند چند شعله (چند لامپ) باشند. قیمت این مدل لوسترها در بازار ایران در حدود 800 هزار تومان است.

 

لوستر مدرن چوب و فلز دایره‌ای در آشپزخانه منزل با دیوار سنگی، قفسه چوبی و گلدان سفالی

 • لوستر چوبی مدرن: برای روشنایی بیشتر میز ناهارخوری یا میز جزیره‌ای در آشپزخانه امروز از لوسترهای چوبی بسیار استفاده می‌شود. این لوسترها حال و هوایی روستایی و جنگلی به محیط آشپزخانه می‌دهند. تعداد لامپ‌ها و طرح‌های مختلفی برای لوسترهای چوبی وجود دارد که با توجه به اندازه آشپزخانه قابل تغییر است. لوسترهای چوبی در بازار ایران با برچسب قیمت حدود 500 هزار تا 2 میلیون تومان به فروش می‌رسند. 

 

لوستر مدرن مربعی کریستالی در منزلی با سقف نورپردازی شده با هالوژن و پرده سفید و کرمی

 • لوستر کریستالی: برخلاف تصور عامه مردم، لوسترهای مدرن هم مانند لوسترهای کلاسیک می‌توانند از جنس کریستال باشند. لوسترهای مدرن کریستالی در اشکال متنوعی تولید می‌شوند و تفاوت‌های ظاهری فاحشی با لوسترهای کلاسیک دارند. به کار بردن اشکال هندسی عجیب برای ساخت این لوسترها، آنها را از سایر مدل لوسترها متمایز کرده است. 

 

راهروی منزل با ستون‌ها و دیوار سفید، پله با نرده‌های مشکی، فریم پنجره مشکی و لوستر مدرن فلزی مشکی و طلایی

 • لوستر فلزی: آویزان کردن لوستر فلزی از سقف چیز عجیبی نیست و قبلا در لوسترهای کلاسیک هم شاهد آن بودیم اما لوسترهای فلزی مدرن در طراحی‌های جدید و در بعضی از مواقع عجیب تولید می‌شوند. قرار گرفتن لامپ‌های فیلامینی داخل این لوسترهای فلزی جذابیت آنها را چند برابر می‌کند. 

 

تزیین منزل با لوستر مدرن اروپایی طلایی، دیوار‌ها کرمی، سقف نورپردازی با هالوژن و تابلو روی دیوار

 • لوستر اروپایی: دسته‌ای از لوسترهای مدرن هستند که شباهت زیادی به لوسترهای کلاسیک دارند اما به آنها لوستر مدرن اروپایی گفته می‌شود. شکل قرار گیری شاخه‌های لوستر و طراحی ساده‌تر بدنه باعث شده به این لوسترها این نام را بدهند. لوسترهای مدرن اروپایی هم جزو پرفروش‌های بازار هستند. 

 

تزیین منزل با لوستر مدرن اروپایی طلایی، دیوار‌ها کرمی، سقف نورپردازی با هالوژن و تابلو روی دیوار

 • لوستر فانتزی: دسته بخصوصی از لوسترهای مدرن هستند که طراحی اشکال آنها کاملا فانتزی است. به عنوان مثال از اشکال هندسی پیچیده، نامتقارن و حتی موادی مانند چوب در آنها استفاده می‌شود. لوسترهای فانتزی مدرن اغلب برای اتاق خواب یا محیط‌های اداری که طراحی دکوراسیون فانتزی دارند بسیار مناسب است. این لوسترها قیمت‌های متفاوتی در بازار ایران دارند. 

 

دیزاین منزل با میز ناهارخوری چوبی، صندلی‌های سبز، پرده سفید، دیوار ذغالی و لوستر مدرن مولکولی با حباب‌هایی با سایز‌های مختلف

 • لوستر مولکولی: به دسته‌ای از لوسترهای مدرن گفته می‌شود که شبیه به ملکول‌ها هستند. لامپ‌ها داخل حباب‌های دایره‌ای شکلی قرار گرفته‌اند و به بدنه‌ی فلزی متصل شده‌اند. این مدل از لوسترهای مدرن هم در بازار ایران طرفداران زیادی دارد. قیمت لوستر مدرن مولکولی با توجه به تعداد لامپ‌ها و اندازه‌ی آن متفاوت است. 

 

لوستر مدرن هندسی مکعبی فلزی مشکی، دیوار کرمی، تابلو و پنجره با پرده‌های سفید

 • لوستر هندسی: یکی دیگر از مدل لوسترهای مدرن محبوب در بازار ایران، لوسترهای هندسی هستند. این لوسترها شکل‌های هندسی عجیب و پیچیده‌ای دارند و اصلا به همین دلیل است که طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. علاوه بر خانه، در طراحی رستوران و کافه‌ها هم از این مدل لوستر استفاده می‌شود. 

 

دیزاین منزل با میز ناهارخوری چوبی، صندلی‌های مشکی، پرده سفید و لوستر شید دار برنزی رنگ با شید سفید

 • لوستر شید دار مدرن: آخرین دسته از پرطرفدارترین لوسترهای مدرن در بازار ایران، لوسترهای شید دار هستند. این لوسترها شباهت زیادی به لوستر کلاسیک یا اروپایی دارند اما به جای شیدهای شیشه‌ای یا کریستالی، شیدهای پارچه‌ای دور تا دور لامپ‌ها را در بر گرفته است. 

 

جمع بندی: لزوم خرید لوستر مدرن برای تجهیزات و دکوراسیون خانه

دیزاین منزل با میز ناهارخوری چوبی، صندلی‌های مشکی، ظروف مسی و لوستر مدرن دایره‌ای نامنظم زنجیری با پنج حلقه

خرید لوستر مدرن جدید برای خانه‌هایی که معماری و دکوراسیون مدرن دارند به شدت توصیه می‌شود. خوشبختانه در بازار ایران طیف وسیعی از لوسترهای مدرن وجود دارد که می‌توانید با توجه به دکوراسیون، علاقه، بودجه و معماری داخلی بنای خود، لوستر دلخواه را انتخاب کنید. در این مقاله پس از معرفی ویژگی‌های لوسترهای مدرن و انواع مختلف آن، 10 نمونه از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین لوسترهای مدرن موجود در بازار ایران را معرفی کردیم. شما هم می‌توانید نظر خود درباره لوسترهای مدرن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.