لابی هتل چیست و هر آن چیزی که لازم است برای طراحی آن بدانید

لابی هتل مجللی با سقف شیشه ای و ویوی شیشه ای یک دیوار و مبلمان کرم رنگ

لابی هتل نقش ویترین یک هتل را ایفا می‌کند. تمام آنچه که میهمانان در نگاه اول تجسم و متصور می‌کنند، از لابی هتل سرچشمه می‌گیرد. به همین دلیل مدیران و سرمایه‌گذاران در این زمینه تمام تلاش خود را در راستای، چشمگیر و دلنشین بودن این ورودی تأثیرگذار انجام می‌دهند. اگر شما هم به دنبال سرمایه‌گذاری در زمینه هتل هستید یا اینکه قصد دارید، تحقیقاتی را در این زمینه انجام دهید، پاسخ به اینکه لابی هتل چیست و هر آن چیزی که لازم است برای طراحی آن بدانید، موضوعی است که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم. ویژگی لابی هتل، لابی هتل چیست، رزرو لابی هتل و طراحی لابی هتل از جمله سرفصل‌هایی است که در این مقاله به آن اشاره می‌شود.

اینفوگرافی لابی هتل با تم آبی و یک عکس برای نمونه

سوالات متداول:

برای طراحی مناسب لابی هتل باید به کدام موارد توجه کنیم؟

1- زیبایی لابی 2- نوع چیدمان و دکوراسیون 3- نظافت 4- کیفیت لوازم در لابی 5- آسانسور 6- بوی مطبوع 7- نورپردازی 8- کفپوش لابی 9- وسایل سرگرمی و هنری 10- ویو لابی هتل 11- میز رسپشن لابی هتل 12- مسئول پذیرش رسپشن لابی هتل 13- وجود نمازخانه و سرویس بهداشتی در لابی 14- اینترنت رایگان.


نورپردازی در لابی چه تاثیری دارد؟

1- نور ظریف باعث ایجاد حس آرامش در افراد می‌شود، بر خلاف نور شدید که فرد را عصبی می‌کند. 2- برای القاء نورپردازی صمیمی و همراه با آرامش به هیچ عنوان از لامپ‌های فلورسنت استفاده نکنید. این نوع لامپ‌ها باعث یادآوری محیط رسمی و خشک مانند محل کار یا مکان‌های آموزشی می‌شوند. 3- تلاش کنید زمان و هزینه‌ای را که در زمینه نورپردازی به خرج می‌دهید، تنها پاسخگوی قشر خاصی نباشد، بلکه آن‌قدر ویژه و منحصر به فرد باشد که همه وارد شوندگان را تحت تأثیر قرار دهد؛ با این کار، چشم هر فردی را به سمت فضا، هدایت می‌کنید.

 

 

لابی هتل چه اهمیتی دارد؟

لابی هتلی با پنجره‌های بلند سرتاسری، لوستر مدرن، کفپوش سنگی و آباژورهای رومیزی

در هر فضایی ایجاد یک تصویر ذهنی ایده‌آل برای بیننده، تاثیر بسیار زیادی بر تصمیم‌گیری او راجع به کل مجموعه دارد. فرقی نمی‌کند این فضا، محیط یک فروشگاه باشد که افراد زمان کوتاهی را در آن می‌گذرانند و یا لابی یک هتل باشد، که افراد به دفعات زیاد و پس از خستگی راه به آن می‌رسند. بنابراین داشتن یک طراحی خوب و آرامش بخش در محل کار، باعث افزایش جلب نظر مشتریان خواهد شد.

هتل‌ها مکان‌هایی هستند که طراحی فضای داخلی آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این بین لابی مهم‌ترین بخش داخلی یک هتل برای تمرکز بر طراحی داخلی آن می‌باشد. زیرا لابی‌ اولین نقطه ارتباط هتل‌ است و مسافران در ابتدای ورود با این مکان مواجه می‌شوند.

 

لابی هتلی با کفپوش سنگی، گل‌های صورتی، آباژور رومیزی و لوسترهای چندشاخه

این یعنی تصویر ذهنی یک مسافر از طراحی و نحوه مدیریت یک هتل با دیدن لابی آن ساخته می‌شود. بنابراین در یک جمله می‌توانیم بگوییم که لابی ویترین یک هتل است. چرا که افراد با دیدن لابی یک هتل، در مورد انتخاب و یا عدم انتخاب هتل برای اقامت خود تصمیم می‌گیرند. پس عامل مهم در افزایش اقامت در هتل‌ها، نحوه طراحی لابی آن‌ها است. برای آشنایی با فاکتورهای لازم جهت طراحی لابی یک هتل تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

تصویر لابی یک هتل با شکوه با سقف کاذب و نورپردازی و میز رزوشن قهوه ای

درواقع لابی، مهم‌ترین مکانی است که مراجعه کننده در لحظه اول با آن مواجه می‌شود. این برخورد اولیه تأثیر مثبت یا منفی زیادی را بر مشتری می‌گذارد و اهمیت لابی هتل در اینجا مشخص می‌شود. همچنین لابی راه ورود و خروج را برای میهمان و مراجعه کنندگان مشخص می‌کند. علاوه‌بر زیبایی لابی، تمیزی، جلوه‌های دیداری، برخورد افراد و پرسنل نیز در میزان رضایت مشتریان بسیار تأثیرگذار است. اگر می‌خواهید یک سرمایه‌گذاری دائمی و بلند مدت در این زمینه داشته باشید، نه یک سرمایه گذاری موقت و زودگذر، لازم است که برای کلیه موارد، تمام جوانب را بسنجید. همچنین برای امکانات و مجموعه پرسنل خود، وقت و هزینه کافی در نظر بگیرید تا بتوانید در دراز مدت در بازار رقابت، فعالیت کنید و مشتریان دائمی خود را داشته باشید.

 

ویژگی‌های لابی هتل چیست؟

تصویر لابی بزرگ یک هتل با مبلمان و میز و صندلی های کرم و قهوه ای و لوستر های آویز

همان طور که پیش از این گفتیم لابی اهمیت زیادی دارد و ویترین هتل است. پس نباید بی تفاوت از کنار آن گذشت. زیبایی، نوع چیدمان و دکوراسیون، نظافت، نوع وسایلی که در لابی استفاده می‌شود و کیفیت آن‌ها از مهم‌ترین فاکتورها در افزایش سطح هتل می‌باشد. ضمن اینکه کادر و مجموعه‌ای که در بخش لابی مشغول به فعالیت هستند نیز، از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. افراد فعال در لابی هتل، افرادی مهم و کلیدی هستند که حکم ماندگاری یا خداحافظی مراجعه کنندگان را صادر می‌کنند. بنابراین اگر به دنبال حضور و رقابت در بازار هستید، توجه به این فاکتورها بسیار حیاتی و حائز اهمیت است. در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های لابی هتل را شرح می‌دهیم:

پیشنهاد می‌کنیم مقاله بررسی ضوابط و اصول لازم برای طراحی هتل را مطالعه فرمایید.

 

زیبایی لابی

تصویر لابی کوچک و زیبای یک هتل با چهار مبل تک نفره، میز رسپشن و نورپردازی سقف

بدون شک جذابیت در هر کار و مکانی برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به خصوص اگر مکانی باشد که برای اقامت و تفریح و استراحت انتخاب کرده باشیم. در هنگام سفر و حتی مأموریت‌های کاری، هر هتلی که از نظر ما زیبا باشد، ما را جذب می‌کند. همان طور که گفتیم زیبایی و جذابیت یک هتل، در نگاه اول از طریق زیبایی لابی هتل به ما انتقال داده می‌شود. ضمن اینکه ترکیب رنگ و شیک بودن وسایل نیز می‌توانند زیبایی محیط را دو چندان کنند.

 

نوع چیدمان و دکوراسیون

تصویر لابی یک هتل لوکس با دکوری های طبقه ای چوبی و مبلمان کرم با فریم چوبی قهوه ای

بدون شک انتظار ندارید در بدو ورود به لابی هتل شاهد چیدمان و دکوراسیونی باشید که در ذوق شما بخورد. اگر این اتفاق بیفتد از همان راهی که آمده‌اید بر می‌گردید. اینکه نوع چیدمان همراه با شلوغی و بی نظمی باشد یا بر عکس احساس آرامش را به شما منتقل کند، موضوعی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت. چگونگی نصب تابلو و بقیه مواردی که در دکوراسیون تأثیرگذار هستند نیز بسیار مهم است. در صورت سرمایه‌گذاری و ورود به این کار این موارد را بسیار جدی بگیرید چرا که در نهایت به جذب یا دفع مشتریان شما منتهی می‌شود. توصیه می‌کنیم در این زمینه حتما از متخصصان دکوراسیون داخلی استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای کامل طراحی دکوراسیون داخلی هتل را مطالعه فرمایید.

نظافت

لابی هتل با کفپوش سرامیکی و دیوار ها و ستون های سفید براق به همراه صندلی های آبی رنگ

از بالاترین اولویت‌های هر مکانی که نمره مثبت یا منفی را در بر می‌گیرد، پاکیزگی و نظافت آن محل است؛ حال تصور کنید این محل برای اسکان و اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت شما باشد. باید خود را به جای میهمانان بگذارید، با هر نوع سلیقه و میزان وسواس و حساسیت. اگر میهمانی وسواس شدید داشته باشد، بر روی پاکیزگی همه چیز تمرکز می‌کند. از کف و سرامیک سالن گرفته تا پرده‌های ورودی و دستگیره درب، روی میز و حتی پوشش کادر فعال در هتل، تمامی این موارد مهم است. در نگاه اول به نظافت لابی هتل برای او روشن می‌شود که هتل شما چقدر به نظافت و پاکیزگی اهمیت می‌دهد. توصیه می‌کنیم بهترین و متعهدترین نیروهای خود را در این بخش قرار دهید.

 

کیفیت لوازم در لابی

لابی هتلی با مبلمان طوسی، فرش قرمز، آباژورهای رومیزی و میزهای چوبی

در مدت زمان کوتاهی که میهمانان برای پذیرش در حال صحبت و تکمیل فرم هستند، با نگاه گذرا یا نشستن بر روی مبل، متوجه نوع و کیفیت لوازم و وسایل می‌شوند. بنابراین این نکته نیز از مواردی است که از دید مشتریان و مهمانان دور نمی‌ماند. مراجعه کنندگان این گونه تصور می‌کنند، که از همان کیفیتی که در لابی استفاده کرده‌اید، در اتاق نیز استفاده شده است. پس بهتر است از بهترین نوع لوازم در لابی استفاده شود تا در لحظه‌ی اول حس خوبی به مهمان انتقال پیدا کند.

 

آسانسور

تصویر راهروی آسانسورهای لابی یک هتل با نورپردازی سقف و درب های آسانسور طلایی

یکی از بدیهی‌ترین و در عین حال مهم‌ترین آیتم‌ها، وجود آسانسور و دسترسی آسان به آن است. مشاهده آسانسور درست و مجهز در لابی، باعث ایجاد حس امنیت می‌شود و خیال مسافر را راحت می‌کند.

 

بوی مطبوع

لابی هتل با تم رنگ های گرم و نورپردازی نواری و مخفی سقف کاذب مدرن

در هنگام ورود به لابی هتل یکی از مواردی که تأثیر خوبی بر مخاطب بر جای می‌گذارد، بوی مطبوع و تهویه مناسب لابی است. تهویه هوا و تأمین بوی مطبوع را در اولویت کاری خود قرار دهید. البته در انجام این امر هم زیادی روی نکنید. از رایحه‌های ملیح و خوشبو که با هر نوع فردی سازگار باشد و موجب تنگی نفس و سرفه در افراد حساس نشود، استفاده کنید.

 

نورپردازی

لابی هتلی با میز رسپشن قهوه ای و سقف نورپردازی شده با چهار لوستر کریستالی آویز

نورپردازی مناسب و تأمین روشنایی مناسب در لابی هتل یکی دیگر از مواردی است که مشتری را جذب یا دفع می‌کند. در طراحی نورپردازی حتماً از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا نتیجه مطلوبی را به دنبال داشته باشد. در حالت کلی دو نوع چراغ‌های تزیینی و غیر تزیینی می‌توان برای روشنایی هتل در نظر گرفت. در این خصوص فاکتورهای مهمی از جمله مکان نصب چراغ، ارتفاع آن، رنگ روشنایی، میزان روشنایی، درجه حرارت نور، هماهنگی و ترکیب آن با هارمونی دیوار، کفپوش، دکوراسیون و چیدمان و ارتفاع سقف دارای اهمیت ویژه‌ای هستند. در ادامه شما را با چند روش نورپردازی در لابی هتل آشنا می‌کنیم که از طریق آن می‌توانید، میزان تأثیرگذاری را بر مخاطبان دو چندان کنید:

 

لابی هتل با چند ستون چوبی در کنار هم و نور پردازی زیبای سقف

  • از آنجا که قصد شما تأثیرگذاری و ایجاد حس خوب همراه با آرامش به مشتریان است، تلاش کنید از نور ظریف استفاده کنید. نور ظریف باعث ایجاد حس آرامش در افراد می‌شود، بر خلاف نور شدید که فرد را عصبی می‌کند.
  • با نوع نورپردازی می‌توانید حس راحتی یا حس رسمی را به مخاطبان خود القا کنید. با سبک نورپردازی ظریف به راحتی می‌توانید فضای دوستانه و بسیار صمیمی را در محیط فراهم کنید.
  • برای القاء نورپردازی صمیمی و همراه با آرامش به هیچ عنوان از لامپ‌های فلورسنت استفاده نکنید. این نوع لامپ‌ها باعث یادآوری محیط رسمی و خشک مانند محل کار یا مکان‌های آموزشی می‌شوند، بنابراین در انتخاب نوع لامپ بسیار تحقیق کنید و از افراد خبره در این زمینه راهنمایی بخواهید.
  • از آنجا که هدف شما از نورپردازی، جلب توجه است، تلاش کنید زمان و هزینه‌ای را که در زمینه نورپردازی به خرج می‌دهید، تنها پاسخگوی سلیقه قشر خاصی نباشد، بلکه آن‌قدر ویژه و منحصر به فرد باشد که همه وارد شوندگان را تحت تأثیر قرار دهد؛ با این کار، چشم هر فردی را به سمت فضا، هدایت می‌کنید.

 

کفپوش لابی

لابی هتلی با مبلمان کرم، میز رسپشن سفید و کفپوش سنگی رگه دار طوسی

کف‌پوش مناسب برای لابی کفپوشی انتخاب کنید که به راحتی بتوانید هر نوع آلودگی را از سطح آن برطرف کنید. نکته‌ای که در انتخاب کفپوش باید مورد توجه قرار گیرد، توجه به جنس و متریال آن است. جنس و متریال یک کفپوش باید به گونه‌ای باشد که باعث ایجاد لغزندگی نشده و برای کودکان و افراد مسن، مشکل‌ساز نشود. استفاده از فرش و موکت نیز گزینه مناسبی است که مشکل لغزندگی را برطرف می‌کند. البته این مورد باید با توجه به دکوراسیون و نورپردازی انتخاب شود.

 

وسایل سرگرمی و هنری

لابی هتلی با دیوارپوش چوبی، مبل کلاسیک کرم و قفسه های کتاب روی دیوار

یکی دیگر از نکاتی که مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهد، وجود سبک‌های متفاوت هنری در لابی است. طراحی لابی هتل باید به گونه‌ای با هنر درآمیخته شود که مخاطب را مسحور و جذب خودش کند.  دیزاین لابی باید به صورتی باشد، که در ساعات متفاوتی که مهمان به آن پناه می‌آورد، از حضور در آن فضا لذت ببرد. برای اینکه به این ذائقه مخاطب پاسخ دهید، گزینه‌های متفاوتی وجود دارد. می‌توانید با تابلوهای نقاشی از سبک‌های مختلف شروع کنید و حتی بوفه‌ای از کتاب‌هایی که به درخواست هر مخاطبی با هر نوع علاقه و نگرشی پاسخ دهد استفاده کنید. پخش موسیقی ملایم در سالن لابی نیز به عنوان یک امتیاز محسوب می‌شود، ضمن اینکه علاقه‎مندان به تلویزیون و آگاهی از آخرین اتفاقات روز هم کم نیستند و باید به تمام این نکات توجه شود.

 

ویو لابی هتل

لابی بزرگ هتلی مجلل با دیوارپوش ها چوبی و ستون های مشکی با چشم انداز زیبا

اگر لابی از امکانات کامل و ویژه‌ای برخوردار باشد اما ویوی مناسبی نداشته باشد، باز هم کامل نیست. بالاخره مخاطبان علاقه دارند تایم‌هایی را قبل و بعد از هر ورود و خروج یا زمان هر وعده غذایی در لابی حضور پیدا کنند و با محیط بیرون و طبیعت بی نظیر ارتباط برقرار کنند. بنابراین لابی را در مکانی باید در نظر گرفت که ویو ابدی و زیبایی داشته باشد. افراد به فضای باز، طبیعت و محیط سالم بیرون دسترسی داشته باشند. همچنین نوع پنجره، سبک و اندازه آن نیز بسیار مهم است. به این معنا که اگر ویوی زیبایی در اختیار داشته باشید، اما نتوانید با نوع پنجره و پرده‌ها آن را هماهنگ کنید و زیبایی را به رخ مخاطب بکشید، برای همیشه فرصت را از دست داده‌اید.

 

میز رسپشن لابی هتل

میز رسپشن طوسی و مشکی در لابی هتل با دیوارپوش چوبی و لوستر آویز مشکی

میز رسپشن، پیشخوان اصلی هتل می‌باشد. مهمانان از ابتدای ورود به هتل تا تحویل اتاق‌ها، در ارتباط مستقیم با آن قرار دارند. بنابراین میز رسپشن باید در محل مناسبی قرار گیرد، تا میهمانان به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. از در نظر گرفتن میز رسپشن لابی هتل، در فضای پرت و دور افتاده خودداری کنید. بهترین مکان برای قرار دادن میز پذیرش و پاسخگویی، روبروی درب ورودی می‌باشد. این مکان از همه نظر بهترین فضا است و بدون اتلاف وقت یا جست‌وجو، توسط مخاطب قابل مشاهده خواهد بود. از دیگر نکات مهم راجع به میز پذیرش هتل، این است که اندازه این میز باید مناسب در نظر گرفته شود و توصیه می‌شود، دسترسی به آن از دو جهت باشد، تا از ازدحام مخاطبان در یک سمت جلوگیری به عمل آید.

 

مسئول پذیرش رسپشن لابی هتل

لابی هتلی با سه میز رسپشن سفید طرحدار کنار هم و سقف طبقه ای گچکاری شده

برخورد پرسنل شما، به ویژه به عنوان مسئول پذیرش رسپشن لابی هتل بسیار حائز اهمیت است. خوش برخوردی، ظاهر آراسته و صبوری، از بارزترین ویژگی‌های این افراد است که واکنش و عکس‌العمل میهمانان را به راحتی می‌توانید در پس آن مشاهده کنید. شما به فردی صبور و با حوصله نیاز دارید که علاوه‌بر خوش اخلاقی و گشاده‌رویی، بتواند در کمال آرامش پاسخگوی مشتریان حضوری و غیرحضوری (تلفنی) باشد. همچنین قرار دادن فرم نظرسنجی از موارد مهمی است که شما را در جهت بهتر شدن فرآیند کاری، یاری می‌کند.

 

وجود نمازخانه و سرویس بهداشتی در لابی

تصویر سرویس بهداشتی لابی یک هتل به رنگ کرم و قهوه ای با روشویی های سفید

فراموش نکنید که وجود نماز خانه و سرویس بهداشتی در بخشی از لابی هتل ضروری است. افرادی هستند که ممکن است منتظر باشند یا اتاق خود را تحویل داده باشند و تا لحظه خروج بخواهند در لابی مستقر شوند. برای نماز خواندن و استفاده از سرویس بهداشتی نباید دغدغه آن را داشته باشند که به طبقات دیگر مراجعه کنند. به همین دلیل در نظر گرفتن امکانات ضروری در بخشی از لابی هتل برای شما امتیاز است.

 

اینترنت رایگان

لابی هتل به همراه کفپوش راه راه و سقف کاذب چوبی و مبلمان قهوه ای رنگ

امروزه اینترنت یکی از ضروریات و جزء لاینفک زندگی مردم می‌باشد. قرار دادن امکاناتی همچون اینترنت رایگان در لابی هتل می‌تواند رضایت مشتریان شما را جلب کرده و در نگاه اول حس خوشایندی را به آنان منتقل خواهد کرد. چرا که این مسئله برای بسیاری از افراد اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

5 هتل معروف ایرانی که لابی‌های جذاب دارند

لابی هتلی با ستون‌های سنگی، لوستر شمعدانی، آباژور رومیزی و صندلی‌های کرم

همان طور که گفتیم اصلی‌‍ترین و اولین قسمت یک هتل که در بدو ورود بر روی مهمان تاثیر می‌گذارد، لابی هتل می‌باشد. طبق ویژگی‌هایی که در این مقاله آورده‌ایم؛ پنج تا از هتل‌های معروف ایران که طراحی لابی آن‌ها بسیار جذاب است و تمام ویژگی‌های مهم یک لابی اصولی و زیبا را دارا می‌باشد در ادامه معرفی کرده‌ایم: 

 

  •          هتل مارینا پارک کیش

لابی هتل مارینا کیش با ستون‌های سنگی، کفپوش سرامیکی و نورپردازی مخفی سقف

کیش یکی از جزایر توریستی ایران محسوب می‌شود که سالانه مقصد مسافران ایرانی و خارجی زیادی می‌باشد. از همین رو هتل‌ها، پاساژها، رستوران‌ها و مراکز تفریحی– سیاحتی زیادی دارد. یکی از هتل‌های 5 ستاره و مجلل این جزیره، هتل مارینا پارک می‌باشد. از آنجایی که لابی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک هتل می‌باشد و به اصطلاح قلب تپنده‌ی هتل لابی آن است، این هتل یکی از با شکوه‌ترین لابی‌های ایران را دارا است.

لابی مجلل هتل مارینا پارک با سقف بلند و تمی قهوه‌ای و چوبی بسیار دلنشین و آرامش‌بخش است. اولین چیزهایی که در این لابی توجه میهمانان را جلب می‌کند، فضای وسیع و مجلل لابی است. این فضا دارای لوسترهای لوکس، نورپردازی هنرمندانه، حوض گل‌های صورتی، مبلمان خاص، کافی شاپ، موسیقی زنده و … می‌باشد.

 

لابی هتل مارینا کیش با مبلمان قرمز و قهوه‌ای، حوض سنگی و کفپوش سرامیکی

در دو طرف لابی پله‌هایی وجود دارد که شما را به طبقه دوم لابی هدایت می‌کند. در این طبقه یک رستوران مجلل وجود دارد. همچنین در لابی هتل مارینا پارک فروشگاه‌هایی وجود دارند. میهمانان بدون خروج از هتل می‌توانند تمام وسایلی که نیاز دارند را از این فروشگاه‌ها تهیه نمایند.

اگر دورهمی دوستانه یا یک قرار کاری دارید، هیچ جایی در کیش بهتر از لابی هتل مارینا پارک برای شما وجود ندارد. علاوه بر اینکه این فضا، بسیار زیبا، شیک و دلنشین است، تقریبا هر چیزی که برای پذیرایی نیاز دارید در دسترس شما می‌باشد. از انواع دسر و بستنی گرفته تا انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم را می‌توانید از کافی شاپ و تی بار هتل تهیه کنید. 

 

  •          هتل درویشی مشهد

لابی هتل درویشی مشهد با مبلمان کلاسیک، لوستر بنفش مدرن، حوضی با گل‌های سرخ و راه‌پله مارپیچ

یکی دیگر از شهرهای ایران که مقصد بسیاری از مسافران است، شهر مشهد است. حضور مسافران و زائران ایرانی و خارجی زیاد باعث ایجاد هتل‌های با شکوه و مجلل در این شهر زیارتی شده است. یکی از بهترین هتل‌های مشهد هتل درویشی مشهد است. این هتل با شکوه و مجلل لابی بسیار زیبایی دارد. لوستر بنفش رنگ مدرن و خیال انگیز، مبلمان کلاسیک بسیار شیک، حوض پر از گل سرخ، کافی شاپ و … در میان سنگ‌های مرمر بزرگ زیبایی لابی هتل را دو چندان کرده است.

وقتی وارد لابی هتل می‌شوید گویی به قصری مجلل و رویایی راه پیدا کرده‌اید. در لابی آسانسورهایی وجود دارد که شما را به هر قسمت از هتل که بخواهید هدایت می‌کند. یک آسانسور برای رفتن به رستوران‌های زیبا و آسانسوری دیگر برای رسیدن به فروشگاه‌های دوست داشتنی در لابی وجود دارد.

 

  •      هتل قصر طلایی مشهد

لابی هتل قصر طلایی مشهد با کفپوش سنگی، مبلمان کلاسیک، آباژور ایستاده خاکستری و طلایی با لوسترهای مدرن

به جرات می‌توان گفت لابی هتل قصر طلایی مشهد یکی از بزرگ‌ترین لابی هتل‌های ایرانی است. این لابی بسیار شیک و وسیع با نورپردازی حرفه‌ای، مبلمان خاص با رنگ سبز، کافی شاپ بزرگ، استند روزنامه، فروشگاه‎های مجلل، سیستم سرمایشی و گرمایشی مطبوع و دفتر خدمات مسافران؛ چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

لابی هتل قصر طلایی مشهد با معماری منحصر به فرد، گیاهان اختصاصی و صدای پیانویی که به صورت زنده در حال نواخته شدن است بسیار دل انگیز و رویایی می‌شود. تزیین سقف بلند این لابی با سنگ‌های مرمر و سایر سنگ‌های تزئینی، شکوه آن را چند برابر کرده است.

 

  •         هتل اسپیناس پالاس تهران

لابی هتل اسپیناس پالاس تهران با نورپردازی سقف، ستون‌های سنگی و مجسمه هخامنشی

بی شک یکی از مجلل‌ترین و مدرن‌ترین هتل‌های ایران، هتل اسپیناس پالاس تهران است. این هتل که در منطقه‌ی خوش آب و هوای سعادت آباد واقع شده است، یکی از بهترین هتل‌های ایران است. وقتی به لابی این هتل وارد می‌شوید، سقف بسیار بلند و آویز بزرگ نقره‌ای نظرتان را جلب می‌کند.

زیبایی لابی هتل اسپیناس پالاس با استفاده از معماری مدرن و به روزی که در آن استفاده شده است، بسیار چشم نواز می‌باشد. حالا به این معماری جذاب، مبلمان شیک، ستون‌های مرمر، تابلوهای نفیس، کافی شاپ، موسیقی زنده و مراکز خرید متنوع را اضافه کنید. زیبایی لابی هتل اسپیناس پالاس زبانزد همگان است. نکته‌ی جالب دیگر وجود فروشگاه‌ها و مراکز خرید متنوع در لابی هتل است. شما در هتل اسپیناس پالاس حتی برای خرید فرش ایرانی هم نیاز به خارج شدن از هتل را ندارید و می‌توانید در فروشگاه‌های لابی هتل آن را تهیه کنید.

 

  •         هتل داریوش کیش

لابی هتل داریوش کیش با سبک هخامنشی، کفپوش سنگ مرمر و نورپردازی سقف کاذب

یکی دیگر از هتل‌های معروف و خوش نام کیش که همه آن را می‌شناسند هتل داریوش کیش است. این هتل که به معماری خاص و استفاده از نمادهای هخامنشیان معروف است یکی از مجلل‌ترین لابی هتل‌های ایرانی را دارد. ظاهر این لابی مجلل با سبک و سیاق هخامنشیان طراحی شده است.

وجود صندلی‌های طلایی رنگ با نقوش هنرمندانه‌ای که الهام گرفته از نمادهای دوران هخامنشیان است با روکش‌های شاهانه هوش از سر هر بیننده‌ای می‌برد. وجود لوسترهای بسیار لوکس و نورپردازی مناسب زیبایی این لابی با شکوه را بیشتر به رخ می‌کشد. 

 

جمع‌بندی

لابی هتل سفید رنگی با سقف کناف و نورپردازی هالوژنی

هر آن چیزی که لازم است برای طراحی لابی بدانید

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید برای احداث یک هتل فرآیند متعددی را باید پشت سر بگذارید. اینکه لابی هتل چیست و هر آن چیزی که لازم است برای طراحی آن بدانید، موضوعی بود که به شما کمک می‌کند به مهم‌ترین بخش هتل یعنی لابی که ویترین خاص هتل شما محسوب می‌شود، بیش از پیش اهمیت دهید و با دریافت مشاوره لازم سرمایه گذاری مطلوب بر روی آن، از یک طرف مشتریان فعلی خود را به مشتریان دائمی تبدیل کنید و از طرفی دیگر نیز روز به روز به مشتریان جدید خود بی افزایید. در صورتی که این مقاله برای شما مفید و کاربردی بود، نظر و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.