فضای نشیمن خصوصی در باغ

آلاچیق چوبی در حیاط با صندلی و تاب

هوای تازه، صدای پرندگان، عطر چوب و گل ها، وقت گذرانی در باغ خانه را به یکی از جذاب ترین لذت های ساده زندگی تبدیل کرده است. شما می توانید با خلق فضایی خلوت و دور از سر و صدا و شلوغی زندگی روزانه، بیشترین استفاده را از این لحظات با ارزش ببرید. فرقی نمی کند که فضایی برای وقت گذراندن با عزیزترین دوستان و اعضای خانواده می خواهید یا به دنبال مکانی خلوت مخصوص خودتان، کتاب و فنجان قهوه تان هستید؛ ما در مقاله “فضای نشیمن خصوصی در باغ” قصد داریم منبع الهام خوبی برای شما باشیم.

فهرست مطالب:

تصویری فضاسازی حیاطی با دو صندلی تاشو چوبی رو به درختان

چشم انداز رویایی

در این تصویر، دو صندلی چوبی تاشو با زاویه دید طبیعت جنگلی اطراف خانه در انتهای یک مسیر سنگی قرار داده شده است. به خاطر داشته باشید که برای داشتن چنین مکانی حتما به یک منظره رویایی مثل این نیاز ندارید. فقط کافی است که صندلی ها را رو به تعدادی درخت، یک بستر گل یا آبنما قرار دهید، فنجان قهوه تان را بردارید و به تنهایی یا با یک دوست عاشق طبیعت از آواز صبحگاهی پرندگان لذت ببرید.

تصویر پرگولایی چوبی به سبک روستیک بعنوان نشیمن در فضای باز

آلاچیق روستیک

اگر یافتن فضایی خصوصی در باغ یا حیاط خلوت خانه شما کار دشواری است، افزودن سازه ای مثل این آلاچیق (پرگولا) به آن می‌تواند ایده فوق العاده ای برای خلق یک کنج خلوت باشد. چوب ها و شاخه های طبیعی آلاچیق، چه با گیاهان پیچکی روی آن و چه بدون آن ها زیبا به نظر می رسند. قرار دادن یک مبل راحتی و میز، مکانی برای نشستن و گفتگو زیر این آلاچیق فراهم کرده است.

فضای نشیمن توکاری با نیمکت و میز چوبی در فضای باز حیاط

فضای نشیمن توکار

این فضای نشیمن خصوصی و توکار که پشت دیوارهای باغ و زیر نور ملایم نصب شده، راحتی فضای داخل خانه را به درون باغ منتقل کرده است. نیمکت های فراوان و یک میز در مرکز، فرصتی برای صرف یک صبحانه دیرهنگام یا شام و یا کار کردن در فضای آزاد فراهم کرده است.

تصویر یک آلاچیق جنگلی با سقف شیب دار در فضای باز حیاط خانه

آلاچیق جنگلی

این آلاچیق که ساختار آن، تصاویری از داستان های تخیلی و افسانه ها را به ذهن می آورد، قطعا همه کسانی را که در حال قدم زدن در باغ هستند، به وجد خواهد آورد. این آلاچیق در عین داشتن ظاهری رمانتیک، کاربردی فراتر از یک گفتگوی دو نفره دارد: شما می توانید از آن به عنوان مکانی عالی برای مدیتیشن، یوگا، یک مهمانی چای یا پناهگاهی هنگام رگبار ناگهانی استفاده کنید.

نیمکتی با نشیمنگاه سبز و کوسن طرح دار در فضای باز حیاط

کنج خلوتی در حیاط جلویی

اگر یک باغ یا حیاط بزرگ رو به خیابان دارید که قابلیت تبدیل شدن به زمین چمن را ندارد، باید بدانید که می توانید با یک طراحی منظره استراتژیک چند گوشه خلوت برای ساختن یک فضای نشیمن خصوصی در آن بیابید. در انتهای این مسیر سنگ فرش، نیمکتی قرار دارد که هرکسی را به لحظه ای نشستن و استراحت یا نوشیدن یک نوشیدنی خنک وسوسه می کند.

تخته سنگ صافی که با یک کوسن سبز به صندلی تبدیل شده است

استفاده بهینه از تخته سنگ ها

با قرار دادن یک یا چند بالش روی یک تخته سنگ صاف می توانید فضای نشیمن زیبا و راحتی بسازید که در صورت عدم استفاده به راحتی در دل منظره باغ پنهان می شود. فراموش نکنید که شاید این مکان برای یک استراحت طولانی مناسب نباشد، اما برای چند دقیقه نشستن و استراحت هنگام باغبانی و … مکانی فوق العاده است.

نیمکتی فلزی در مسیر پیاده روی سنگی در باغ خانه

ایستگاه استراحت

حیاط های جانبی و مسیرهای حرکت، خلوت ترین و خصوصی ترین بخش های باغ هستند، ولی معمولا نادیده گرفته می شوند. افزودن یک نیمکت یا چند صندلی در امتداد یک مسیر پیاده روی، فضایی برای نشستن در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد و راه خوبی برای تشویق آن ها به لذت بردن و تماشای تمام باغ و نه فقط زمین چمن و پاسیو است.

میز گرد و صندلی برای خلوت کردن در فضای باز خانه

میز خصوصی

کلید یافتن مکانی دنج برای یک میز در حیاط خلوت، قرار دادن آن در مکانی چسبیده به گیاهان بلند است. گیاهان لطیف تر و زیباتر از نرده یا دیوار هستند و در عین حال فضای خصوصی مورد نیاز را فراهم کرده و صداهای اضافه را خاموش می کنند. برای کسب حداکثر حریم خصوصی، میز را در انتهای یک مسیر پیاده روی منحنی قرار دهید تا در نگاه اول از جلوی خانه مشخص نباشد.

مکان مورد علاقه شما در باغ کجاست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.