8 مدل از محبوب‌ترین طراحی‌های نمای خانه + تصاویر

خانه با نمای زیبا و استخر بزرگ و پله

نمای بیرونی خانه بیشترین تاثیر در زیبایی منازل را خواهد داشت. طراحی نما ی یک ساختمان از مهم ترین بخش ساخت ساختمان است و برای اینکه یک ساختمان دارای جذابیت و زیبایی منحصر به فرد باشد می بایستی بر روی طراحی و ایجاد یک نمای بیرونی زیبا، توجه و تمرکز کرد. به این منظور، تعدادی عکس دیزاین نمای بیرونی گلچین شده، تا به شما ایده هایی برای نورپردازی و زیباسازی نما بدهد. در این مقاله چند مورد از محبوب ترین آن ها براساس میزان استقبال مردم را به شما معرفی می کنیم.

مطالعه‌ی مطلب همه چیز درباره چگونه نمای ساختمان را طراحی کنیم می‌تواند برای شما مفید باشد.

 

فهرست 8 مدل طراحی‌ نما ی خانه:

خانه ای سه طبقه و ویلایی با طراحی خاص و روستایی با منظره عالی

مورد اول- اوج زیبایی:

طراحان در یک شرکت دیزاین در کانادا این خانه حدودا 370 متر مربعی را معنای واقعی یک خانه روستایی مدرن می دانند. یک بالکن در طبقه سوم، حالت سقف شیروانی به خانه داده است. سطح زیرین سقف بالای بالکن، چوبی است و به نمای سفید خانه حال و هوای روستایی تری داده است.

 

اگر در طراحی خانه تان، گاراژ نقش برجسته ای دارد، پس بهتر است ظاهر آن را تا جایی که می توانید جذاب کنید. روی در های دو طرفه این گاراژ در این خانه امروزی شهری، صفحه های شیشه ای  نیمه شفافی نصب شده که ظاهر آن را براق تر و صمیمی تر نشان می دهد.

شاید یک مسیر مستقیم سریع ترین راه رسیدن به مقصد باشد، اما  وقتی صحبت از طراحی نما ی خوب به میان می آید، سریع ترین راه همیشه به معنای بهترین راه نیست. مسیر حرکت به سمت این خانه روستایی مدرن در هیون شمالی می توانست به صورت یک جاده مستقیم ساخته شود، اما این مسیر زیگ زاگی ظاهر صمیمی تر و شیک تری به حیاط خانه بخشیده است.

برای کسب اطلاعات درباره‌ی طراحی نمایی جذاب و منحصربه‌فرد به مقاله‌ی ۱۰ آیتم تاثیر گذار در افزایش جذابیت نمای ساختمان سر بزنید.

 

تیم دیزاینر برای ساخت این خانه سه طبقه در سیاتل از ترکیب چوب، گچ و سیمان استفاده کرده اند تا جذابیت بصری آن را بیشتر کنند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله نمای ترکیبی؛ ۵ متریالی که به زیبایی با آجر ترکیب می شوند را مطالعه فرمایید

این خانه معاصر در مینیاپولیس یک ایوان سرتاسری بزرگ دارد. به جای استفاده از یک تاب قدیمی، طراح از صندلی های تابی جدیدی که ترکیبی از دو سبک میانه ‌قرن و بوهمیان ایجاد کرده، استفاده کرده است.

 

نورپردازی بسیار مهم است. این نکته درباره هر دو طراحی داخلی و نمای بیرونی خانه به یک اندازه اهمیت دارد. تیم طراحی خانه موجود در تصویر در زیر سقف طبقه اول و دوم لامپ هایی نصب کرده اند تا نمای خانه بهتر از همیشه جلوه گری کند.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه‌ی مطلب اصول نورپردازی نمای ساختمان را از دست ندهید.

 

این خانه به سبک میانه قرن در سنت باربارا ویژگی خانه های ساخته شده در دهه ۱۹۶۰ را دارا است. اما طراح به جای استفاده از سقف های مستطیلی به سراغ سقف گردی که با خطوط تپه های اطراف هماهنگ است، رفته و نمای خانه را به زیبایی با منظره اطراف ترکیب کرده است.

برای کسب اطلاعات در مورد انواع متریال سقف به مقاله بهترین مصالح سقف خانه و هر آن چه باید درباره انواع آن، بدانید مراجعه نمایید.

 

خانه های بسیاری نزدیک ساحل چارلستون در کالیفرنیای جنوبی، کرسی بلند ساخته شده اند تا از آن ها در برابر سیل محافظت شود. این خانه کلاسیک هم کرسی بلند ساخته شده است، اما معماری خانه، پله های دو طرفه و جایگاه درست کاشت درختان باعث شده که فضای پایین تر اطراف خانه نیز به درستی مورد توجه قرار گرفته و زیبایی نمای خانه را افزایش دهد.

به خاطر بسپارید که انتخاب رنگ نما نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از نکات مهم به مطلب ۵ نکته برای انتخاب ترکیب رنگ نما مراجعه نمایید.

 

آیا شما به تازگی نمای خانه تان را بازسازی کرده اید؟ چه سبک و متریالی را می پسندید؟ تجربه شخصی خود را با ما در میان بگذارید.