همه آنچه درباره اصول طراحی دکوراسیون خانه تازه عروس باید بدانید!

دکوراسیون خانه تازه عروس با دیوار‌های سفید، مبل خاکستری، تخت سفید، کفپوش چوبی و سه میز جلومبلی

طراحی و دکوراسیون خانه عروس یکی از آن کارهایی است که قبل از ازدواج انجام می‌شود و زوج‌های جوان وسواس زیادی به خرج می‌دهند. این خانه اولین منزل مستقل آن‌هاست، به همین دلیل برخی از خانواده‌ها رسم و رسومات خاصی اجرا می‌کنند. در طول سال‌های زندگی بشر، همیشه اولین‌ها، جذابیت زیادی داشته‌اند. خانه تازه عروس و داماد یکی از آن اولین‌هاست که زوج‌های جوان برای طراحی و چیدمان جهیزیه ذوق و شوق زیادی دارند. 

 

سوالات متداول:

در طراحی دکوراسیون خانه عروس باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. چیدمان وسایل اتاق پذیرایی به عنوان مهمترین بخش دکوراسیون منزل عروس 2. چیدمان لوازم آشپزخانه 3. چیدمان مبلمان اتاق خواب 4. انتخاب سبک دکوراسیون داخلی 5. انتخاب اکسسوری‌ها و وسایل تزئینی مناسب


چه ایده‌هایی را در طراحی دکوراسیون خانه عروس به کار ببریم؟

1. انتخاب رنگ‌های روشن برای دیزاین پذیرایی 2. انتخاب اکسسوری‌های مناسب هر فضا 3. انتخاب مبلمان و فرش متناسب با سبک دکوراسیون داخلی

 

دکوراسیون خانه تازه عروس با مبلمان کرم و خردلی، میز جلومبلی چوبی، دیوار‌ شیشه‌ای و شومینه سنگی

اینکه برای اولین بار خودشان در مورد همه چیز تصمیم می‌گیرند، هیجان‌انگیز است. از چیدمان و دکوراسیون خانه عروس گرفته تا خرید ملزومات آن. اما در کنار همه این جذابیت‌ها ممکن است گاهی دچار تردید شوند یا در بین طرح و مدل‌های مختلف سردرگم بمانند. در دنیای امروز معماری و دکوراسیون داخلی طرح‌های زیادی برای چیدمان منزل عروس پیشنهاد می‌شود. ما در این مقاله اصول طراحی و چیدمان دکوراسیون خانه تازه عروس را با شما به اشتراک می‌گذاریم. با ما همراه باشید.

 

اصول طراحی و چیدمان دکوراسیون خانه عروس

دکوراسیون خانه کلاسیک تازه عروس با لوستر حصیری، شومینه، قفسه های دیواری مشکی و یک گلدان بزرگ گل

یکی از مسائل مهم در طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل عروس توجه به سبک آن است. انتخاب یک سبک درست برای دکوراسیون منزل تازه عروس به بزرگی یا کوچکی آن بستگی دارد. حتی این مورد که خانه شما اجاره‌ای است یا نه می‌تواند ایده‌های موجود را تحت تاثیر قرار بدهد. ممکن است شما هنگام خرید وسایل منزل و یا طراحی دکوراسیون آن سبکی را انتخاب کنید که در خانه‌های بعدی قابل اجرا نباشد. به همین دلیل قبل از طراحی و چیدن دکوراسیون منزل عروس باید موارد زیادی را مورد بررسی قرار داد.

 

دکوراسیون خانه تازه عروس با مبلمان قهوه‌ای، سقف نورپردازی شده، کاغذدیواری کرم و میز جلومبلی چوبی

مهم‌ترین نکته در این بین، سلیقه شخصی عروس و داماد است. اگر شما از طراحان دکوراسیون داخلی کمک می‌گیرید و یا نظر اقوام درجه یک را می‌پرسید، فراموش نکنید که تصمیم نهایی با شماست. شما به عنوان صاحبان اصلی خانه باید احساس امنیت و آرامش را در آن به خوبی دریافت کنید. بنابراین به سراغ طرح‌ها و ایده دکوراسیون منزل عروس بروید که برای شما و همچنین در آینده برای مهمانانتان پر از انرژی مثبت باشد.

 

آشنایی با سبک‌های دکوراسیون خانه تازه عروس

دکوراسیون خانه تازه عروس با سقف شیروانی، مبل ال سفید، کفپوش چوبی و دو صندلی و میز حصیری

اگر به مبحث دکوراسیون داخلی علاقه‌مند باشید، حتما سبک‌های متفاوت برای چیدمان مبل و وسایل منزل به گوشتان خورده است. در گذشته معمولا خانه‌ها به دلیل شکل ویلایی که داشتند، دکوراسیون داخلی آن‌ها فقط به سبک سنتی انجام می‌شد. یا اینکه اگر خانه‌ای متراژ بالا داشت، بخشی از آن با سبک مدرن و بخش دیگر دارای چیدمان سنتی بود.

 این‌روزها اکثر خانه‌ها آپارتمانی هستند و متراژ پایینی دارند. به همین دلیل زوج‌های جوان برای طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل عروس کمی به مشکل برمی‌خورند. متخصصین امور دکوراسیون داخلی بهترین راه حل را برای نوعروسان و تازه دامادان استفاده از سبک تلفیقی، سنتی، مدرن و کلاسیک می‌دانند. انتخاب شما کدام سبک است؟ در ادامه با هر یک از این سبک‌های دکوراسیون داخلی منزل تازه عروس بیشتر آشنا می‌شوید.

 

سبک مدرن؛ انتخابی خاص برای دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون خانه تازه عروس به سبک مدرن با یک دیوار طوسی و یک دیوار آجری، مبل طوسی و کفپوش چوبی

سبک مدرن یک انتخاب خاص برای افرادی است که همه چیز را ساده می‌پسندند. سادگی یکی از ویژگی‌های بارز سبک مدرن در دکوراسیون منزل عروس به‌شمار می‌آید. به همین دلیل می‌توان آن را انتخاب مناسبی برای خانه‌های آپارتمانی کوچک دانست. اگر شما هم از آن دسته از عروس و دامادهایی هستید که دلتان یک خانه ساده با رنگ‌های روشن می‌خواهد، سبک مدرن را در دکوراسیون منزل عروس فراموش نکنید.

 

دکوراسیون خانه دو طبقه و مدرن تازه عروس با کفپوش پارکت، مبلمان ترکیبی طوسی و نارنجی و سفید و جلو مبلی قهوه ای

در این سبک مانور بر روی نوع چیدمان وسایل منزل است. درواقع شما نیاز نیست از اکسسوری و وسایل تزیینی خاص استفاده کنید. همین که آن‌ها را به روش ساده و با نظم مشخصی بچینید، از سبک مدرن در دکوراسیون خانه عروس پیروی کرده‌اید. در سبک مدرن اکثر وسایل خانه رنگ روشنی دارند، به صورت صاف چیده شده‌اند و خط منظمی را دنبال می‌کنند.

 

سبک سنتی؛ انتخابی همیشگی برای دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون خانه تازه عروس به سبک سنتی با دیوارها و مبل کلاسیک کرم و کفپوش چوبی

سبک سنتی در دکوراسیون منزل تازه عروس که با نام کلاسیک هم شناخته می‌شود، از گذشته تاکنون یکی از سبک‌های پرطرفدار به‌شمار می‌آید. این سبک مخصوص افرادی است که به وسایل چوبی تزیینی خاص، مجسمه‌های آنتیک، مبلمانی همراه با نقش و نگار زیاد علاقه‌مندند. درواقع سبک سنتی یا همان کلاسیک یکی از سبک‌های شلوغ دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند. با اینکه این سبک در گذشته بیشتر به کار برده می‌شد، اما امروزه بسیاری از نوعروسان آن را برای چیدمان دکوراسیون منزل عروس انتخاب می‌کنند.

در سبک دکوراسیون داخلی سنتی هارمونی رنگ‌ها و وسایل منزل اهمیت زیادی دارد. اکثرا وسایل به کار رفته در منزل هایی با سبک دکوراسیون سنتی دارای رنگ‌بندی تند، همچون زرشکی، طلایی، سبز تیره و بنفش پررنگ هستند.

 

سبک تلفیقی؛ انتخاب جذاب برای دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون خانه عروس به سبک تلفیقی با دیوار‌های خاکستری، مبل کرم و کفپوش چوبی طوسی

منظور از سبک تلفیقی در دکوراسیون منزل عروس، ترکیب سبک‌های مدرن و سنتی است. افراد زیادی به دلیل اینکه سلیقه‌های متفاوتی دارند، نمی‌توانند برای چیدمان وسایل منزلشان تصمیم بگیرند. این تصمیم‌گیری برای نوعروسان و تازه دامادان به خاطر نداشتن تجربه سخت‌تر هم می‌شود. اگر اظهارنظر فامیل و آشنایان هم اضافه کنیم، نتیجه‌گیری برای دکوراسیون خانه عروس سخت‌تر هم خواهد شد. بنابراین دیده می‌شود زوج‌های جوان در ابتدای زندگی از سبک تلفیقی برای چیدمان دکوراسیون منزل عروس استفاده می‌کنند.

 

دکوراسیون خانه عروس با سقف شیروانی، مبلمان آبی، شومینه با دیوار طرحدار و فرش آبرنگی

در این سبک ابتدا باید خوبی‌ها و بدی‌های سبک‌هایی که قرار است با هم تلفیق شوند را بررسی کنید. سپس به این نتیجه برسید، کدام یک برای دکوراسیون خانه عروس مناسب خواهد بود. سبک تلفیقی دست شما را برای انتخاب رنگ و نوع چیدمان وسایل منزلتان باز می‌گذارد. به همین دلیل به یکی از سبک‌های پرطرفدار در کشور ما به خصوص در دکوراسیون منزل تازه عروس تبدیل شده است.

 

ایده‌های طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون خانه تازه عروس با دیوار کرم رنگ، کفپوش سفید، میز و صندلی ناهارخوری چوبی و مبل راحتی سفید

چیدمان دکوراسیون خانه عروس یکی از چالش‌های زوج‌های جوان است، که معمولا برای آن هیجان زیادی دارند. بسیاری از آن‌ها با گشتن در سایت، آخرین مدهای روز دکوراسیون داخلی تلاش می‌کنند تا بهترین انتخاب را انجام بدهند. از طرفی دیگر برخی از زوج‌های جوان مدام از خانواده یا اقوام درجه یک سوال می‌پرسند و نظرات آن‌ها را جویا می‌شوند.

 برای چیدمان دکوراسیون منزل تازه عروس می‌توان خلاقیت زیادی به کار برد. اما مهم‌ترین نکته سلیقه شخصی خود عروس و داماد است. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که چیدمان دکوراسیون برایتان دشوار است، خواندن این بخش از مقاله را از دست ندهید. در ادامه با 5 ایده برای طراحی و چیدمان بخش‌های مختلف دکوراسیون منزل عروس آشنا می‌شوید.

 

چیدمان اتاق پذیرایی؛ مهمترین بخش دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون خانه تازه عروس به سبک مدرن با یک دیوار طوسی نورپردازی شده،‌ کفپوش سرامیکی و مبل طوسی ال شکل

اتاق پذیرایی یکی از اولین قسمت‌های خانه است که با ورود به آن دیده می‌شود. به همین دلیل برای چیدمان دکوراسیون خانه عروس باید به اتاق نشیمن آن توجه ویژه‌ای کرد. اتاق پذیرایی فضایی است که مهمانان در آن جمع می‌شوند و با نگاه کردن به تمامی اجزای این قسمت سلیقه کلی تازه عروس را مورد سنجش قرار می‌دهند. 

معمولا در دکوراسیون خانه عروس برای اتاق پذیرایی از رنگ‌های روشن همچون آبی، صورتی، سبز روشن، کرم، نارنجی-سفید و… استفاده می‌شود. بنابراین شما می‌توانید از رنگ‌های روشن در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی استفاده کنید. یکی‌ دیگر از نکات مهم خانه تازه عروس، استفاده از وسایل تزیینی است که در این بخش از خانه به چشم می‌آید.

 

دکوراسیون خانه تازه عروس با تم سفید، لوستر فلزی و کریستالی، شومینه و مبلمان سفید با کوسن های سفید و مشکی

 اکسسوری و وسایل تزیینی خانه عروس و داماد باید متناسب با کوچکی یا بزرگی آن انتخاب شود. بنابراین بعد از انتخاب رنگ مناسب برای دیوار اتاق پذیرایی، از وسایل تزیینی متناسب با فضا استفاده کنید. در فرهنگ کشور ما دکوراسیون خانه عروس و اتاق پذیرایی آن دارای رنگ‌های روشن است. این مسئله به سلیقه شما بستگی دارد. اگر از رنگ‌های تیره خوشتان می‌آید، حتما به هارمونی آن با بقیه وسایل خانه تازه عروس دقت کنید.

 

وسایل اتاق پذیرایی؛ انتخابی مهم در دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون خانه تازه عروس با مبل‌های راحتی کرم و صورتی، یک کاغذدیواری طرحدار و شلف های روی دیوار

وقتی در مورد چگونگی چیدمان اتاق پذیرایی در دکوراسیون خانه تازه عروس به توافق رسیدید، حال وقت انتخاب وسایل مناسب پذیرایی است. مناسب بودن وسایل خانه عروس و داماد همچون بقیه موارد به سلیقه شخصی آن‌ها بستگی دارد. اما برخی از موارد را می‌توان جزء نکات مهم و کلی در دکوراسیون منزل عروس دانست. به عنوان مثال انتخاب فرش و مبلمان متناسب با فضا می‌تواند زیبایی خانه شما را دو چندان کند. یکی از نکات مهم در انتخاب این وسایل، توجه به هارمونی رنگ‌ها و مدل است. اگر مبلمان شما حالت سلطنتی دارد، باید فرشی متناسب با آن انتخاب کنید.

 

دکوراسیون خانه تازه عروس با کفپوش و دیوار‌های سفید، میز و صندلی ناهارخوری چوبی با روکش سفید و ستون چوبی

فرش‌های اسپرت با مبلمان راحتی برای جلوی تلویزیون، انتخاب مناسبی به نظر می‌رسند. یکی‌دیگر از مواردی که به دکوراسیون منزل تازه عروس زیبایی می‌بخشد، پرده‌ها هستند. عده‌ای معتقدند پرده باید ضخیم باشد، که در این صورت جلوی ورود نور تا حد زیادی گرفته می‌شود. بنابراین باید فکری برای تامین نور غیرمستقیم بکنید. اما اگر انتخاب شما پرده‌های توری یا نازک است، به طرح و رنگ آن‌ها دقت کنید، تا با مبلمان و فرش‌تان همخوانی داشته باشد.

 

دکوراسیون خانه تازه عروس با کابینت‌های آشپزخانه طوسی، کفپوش طرحدار و میز و صندلی ناهارخوری مشکی

میز ناهارخوری یکی از وسیله‌های خانه است که به راحتی بخش نشیمن را جدا می‌کند. شما می‌توانید با انتخاب مناسب فضایی برای میز ناهارخوری، به بزرگ‌تر نشان دادن خانه کمک کنید. چیدن ظروف پذیرایی و گذاشتن دستمال سفره بر روی میز ناهارخوری به همراه یک گلدان گل متناسب با فضا، می‌تواند دکوراسیون منزل تازه عروس را خاص‌تر نشان دهد.

 

وسایل تزئینی؛ انتخابی جذاب در دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون خانه تازه عروس با دیوار‌های سفید، کفپوش طوسی و مبل‌های راحتی کرم رنگ با شومینه

همان‌طور که در بخش قبلی گفتیم وسایل تزئینی یکی از موارد مهم اتاق پذیرایی در دکوراسیون خانه عروس به‌شمار می‌آیند. تازه عروس‌ها معمولا به خرید اکسسوری‌های جدید و دکوری‌ها علاقه زیادی دارند. این موضوع تا حد زیادی به سلیقه شما بستگی دارد، اما در دنیای مد و دکوراسیون داخلی امروز، استفاده از وسایل تزیینی شلوغ و پرزرق و برق مرسوم نیست. با این حال اگر شما از طرفداران دکوری‌ها، تابلوها، آباژورهای بلند و لوسترهای خاص هستید، می‌توانید آن‌ها را در بخش‌های مختلف اتاق پذیرایی بچینید.

 

دکوراسیون خانه تازه عروس به سبک سنتی با دیوار‌های طوسی و قهوه‌ای، میز چوبی و صندلی‌های مشکی

به خاطر داشته باشید که وسایل تزیینی خانه شما هرچه خلاقانه‌تر باشند، خاص‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌آیند. منظور از خلاقانه، ساخت وسایل تزیینی توسط خودتان است. این‌روزها در اروپا و اکثر کشورهای خارجی طراحی و ساخت اکسسوری‌های دست‌ساز، قاب عکس‌های خلاقانه، آباژور، گلدان‌های ساده و لوسترهای ساختنی یکی از ایده‌های پرطرفدار محسوب می‌شود. بنابراین خودتان را دست کم نگیرید و از ساخته‌های دستتان در دکوراسیون خانه عروس استفاده کنید.

 

چیدمان آشپزخانه؛ اصلی‌ترین بخش در دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون خانه تازه عروس با آشپزخانه کرم، کفپوش چوبی، جزیره با صفحه سنگی و سه صندلی پایه بلند مشکی و قهوه ای

چیدمان آشپزخانه در دکوراسیون خانه عروس یکی از هیجان‌انگیزترین کارهاست. معمولا عروس خانم‌ها وسایل آشپزخانه را به طور کامل و با تنوع بالایی خریداری می‌کنند. بنابراین دیدن آن همه رنگ، طرح و مدل جذابیت زیادی دارد. اما نکته مهم در چیدمان این وسایل آن است، که بتوانید آن‌ها را به درستی در آشپزخانه جای بدهید.

 فراموش نکنید که در دنیای امروز معماری و دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های شلوغ جایگاهی ندارند.

 

دکوراسیون خانه تازه عروس با کابینت‌های آشپزخانه رنگ چوب، جزیره طوسی با صفحه سنگی و کفپوش چوبی

آشپزخانه با ویترین و دکوری تفاوت دارد، بنابراین از چیدن وسایل تزیینی بر روی کانتر یا بخش‌های دیگر خودداری کنید. شما به راحتی می‌توانید با چیدمان درست وسایل آشپزخانه مطبخ‌دار درون کابینت‌ها و یا ساخت قفسه‌های متناسب با فضا، از شلوغی آن جلوگیری کنید. نظم‌دهنده‌های آشپزخانه که درون کابینت قرار می‌گیرند، یکی‌دیگر از ایده‌های مفید برای سامان‌دهی این بخش از دکوراسیون خانه عروس به‌شمار می‌آیند. از چیدن ظروف و وسایل برقی بر روی اپن آشپزخانه مدرن خودداری کنید و آن‌ها را درون کابینت مخصوص جای بدهید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله صفر تا صد طراحی آشپزخانه عروس را مطالعه فرمایید.

 

چیدمان اتاق خواب؛ فضایی خاص در دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون اتاق خواب خانه تازه عروس با دیوارهای آبی روشن، تخت و پرده سفید و صندلی مشکی

از گذشته اتاق خواب عروس و داماد با وسواس و هنرنمایی زیادی چیده می‌شد. تمامی وسایل این اتاق در دکوراسیون منزل عروس، باید به سلیقه صاحبین اصلی خانه انتخاب بشود. اتاق خواب هر خانه محلی برای آرامش و رفع خستگی یا استرس در نظر گرفته می‌شود. بنابراین از تخت خواب گرفته تا کمدها، روتختی، فرش، پرده و تمامی جزییات اتاق، باید متناسب با سلیقه عروس و داماد باشد.

 

دکوراسیون خانه تازه عروس، اتاق خواب با دیوار‌های سفید، لوستر فلزی، تخت قهوه ای رنگ با روتختی سفید و کفپوش چوبی

توجه به نورپردازی و دکوراسیون اتاق خواب عروس، یکی از موارد مهم در دکوراسیون خانه عروس به شمار می‌رود. این نورپردازی می‌تواند از رنگ دیوار اتاق خواب شروع شود تا رنگ تمامی بخش‌های آن با جزئیات ریز و درشت. به عنوان مثال رنگ‌های سفید و آبی روشن به دلیل ایجاد حس آرامش، گزینه مناسبی برای رنگ دیوار اتاق خواب به‌شمار می‌آیند.

 

دکوراسیون اتاق خواب خانه تازه عروس با تخت و آباژور و پرده و مبل و لوستر سفید رنگ

تصور کنید پرده اتاق خواب از ترکیب رنگی سفید و تناژ سیر و روشن آبی انتخاب شود. این ترکیب رنگ می‌تواند همه خستگی شما در طول روز را از بین ببرد. 

همچنین شما به راحتی می‌توانید وسایل اتاق خواب همچون تخت خواب، روتختی و کمدها را به رنگی انتخاب کنید، که با رنگ دیوار اتاق هماهنگ باشد. اگر اتاق خواب شما کوچک است، یا نور کافی ندارد، حتما از رنگ سفید استفاده کنید. این رنگ به بزرگی و پرنورتر شدن فضای اتاق خواب در دکوراسیون خانه عروس کمک می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب عروس را مطالعه فرمایید.

 

کلام آخر: قدم به قدم طراحی خانه برای تازه عروس و دامادها

دکوراسیون خانه تازه عروس با کفپوش چوبی، مبلمان طوسی و خاکستری، شومینه سنگی و پرده های شتری رنگ

چیدمان وسایل خانه یکی از دغدغه‌های زوج‌های جوان قبل از آغاز زندگی مشترکشان است. این کار از طرفی باعث هیجان آن‌ها می‌شود، و از طرفی دیگر می‌تواند مضطربشان کند. گاهی اوقات تازه عروس و دامادها نمی‌توانند تصمیم بگیرند، دکوراسیون منزلشان بر اساس چه سبکی چیده بشود. و یا اینکه تفاوت سلیقه در بین عروس و داماد، چالش بزرگی برایشان ایجاد می‌کند.

 ما در این مقاله شما را با انواع سبک دکوراسیون خانه تازه عروس آشنا کردیم. همچنین در ادامه مقاله 5 ایده جذاب برای دکوراسیون خانه عروس را با شما به اشتراک گذاشتیم. شما طرفدار کدام سبک دکوراسیون برای خانه تازه عروس هستید؟