آشپزخانه مینیمال چیست؟ آشنایی با ویژگی و روش طراحی آن

آشپزخانه مینیمال با کفپوش چوبی، کابینت‌های سفید،لوازم توکار، جزیره سفید با صفحه چوبی و صندلی‌های پایه بلند

اگر طرفدار سادگی هستید، آشپزخانه مینیمال انتخاب بسیار درستی برای دکوراسیون فضای شماست. در آشپزخانه با سبک مینیمال هر چیزی در جای اصلی خود قرار گرفته و کاربرد مشخصی دارد. وسایل اضافی و شلوغ در این آشپزخانه جایی ندارند.

افراد زیادی به واسطه علاقه به خرید، وسایلی را انتخاب می‌کنند که وجود آن‌ها در آشپزخانه لزومی ندارد. این افراد با قرار دادن تعداد زیادی لوازم آشپزخانه در فضای خود باعث ایجاد شلوغی و گاها بی نظمی می‌شوند. 

 

سوالات متداول:

آشپزخانه مینیمال چه ویژگی‌هایی دارد؟

1. لوازم تمیز و ساده 2. انتخاب سطوح صاف 3. انتخاب رنگ های خنثی 4. نورپردازی مناسب


چه مدل کابینتی برای طراحی آشپزخانه مینیمال مناسب است؟

از انتخاب انواع کابینت با کنده‌کاری‌ها و نقش برجسته‌ها و ظاهری شلوغ بپرهیزید. کابینت‌های جادار، ساده و توکاری بهترین انتخاب هستند.

 

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت طرح چوب، کابینت‌های یو شکل سفید، سینک و گاز توکار، شلف چوبی و نورمخفی زیر کابینت

سبک مینیمال با این روش مخالف است. در آشپزخانه مینیمال باید هر وسیله معنایی برای استفاده داشته باشد. در غیر این صورت همچون وسایل غیرضروری نظم حاکم بر فضا را از بین می‌برد. 

به نظر شما سبک مینیمال برای آشپزخانه، یک سبک همه پسند است؟ با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله مفهوم این سبک، ویژگی و نحوه طراحی آن را در آشپزخانه معرفی کنیم.

 

آشنایی با سبک مینیمال

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت طوسی، کبینت‌های مشکی مات و طرح چوب، ظرفشویی توکار استیل و دو شلف دیواری

مکتب مینیمالیسم با رواج ساده گرایی توسط هنرمندان روس ابداع شد. تمامی آثار هنری که بر اساس گرایش مینیمالیسم طراحی می‌شوند، از تجملات به دور هستند. مکتب مینیمالیسم یکی از گرایشات مشهور است که علاوه بر آثار هنری در علم دکوراسیون داخلی هم طرفداران زیادی دارد. 

پیروان این مکتب همواره شعار «هرچه کمتر، بهتر» سر می‌دهند و این عقیده در تمامی ایدئولوژی‌های آن‌ها وجود دارد. سبک مینیمال از سبک‌های مدرن است که امروزه در جای جای دنیا طرفداران زیادی دارد.

 

منظور از آشپزخانه به سبک مینیمال چیست؟

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، کابینت‌های ال شکل مشکی مات، جزیره مستطیلی، میز چوبی با صندلی‌های مشکی و شلف چوبی

آشپزخانه مینیمال یک اثر هنری است که در عین سادگی، طراحی خاص و منحصربه‌فردی دارد. اغلب افراد به دلیل سادگی این سبک، آن را سرد و بی روح می‌دانند.اما باید بدانید آشپزخانه‌ای با سبک مینیمال به دلیل رعایت المان اصلی یعنی نور فراوان یک محیط گرم و جذاب خواهد بود.

سبک مینیمال بیانگر سادگی، شسته رفته بودن، سازماندهی و مرتب سازی است. به همین دلیل وقتی از طراحی آشپزخانه‌ای با سبک مینیمال حرف می‌زنیم، منظورمان ساده نگه داشتن فضا به همراه ایجاد آرامش، نظم و ظرافت تک تک جزئیات آن محیط خواهد بود. سادگی بارزترین نشانه سبک مینیمال است و باید آن را در طراحی فضای آشپزخانه بی انتها دانست. شما هر چقدر که دلتان خواست می‌توانید همچون یک نقاش که بوم خالی را نقاشی می‌کند، رنگ و شخصیت را در فضای آشپزخانه با سبک مینیمال وارد کنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه مینیمال

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، سقف کاذب و کابینت‌ و جزیره سفید، بین کابینتی سرامیک مشکی و صندلی‌های چوبی

آشپزخانه به سبک مینیمال یکی از پرطرفدارترین و معروف‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید. این سبک مشهور در دسته سبک‌های مدرن قرار می‌گیرد و هدف اصلی آن دوری از تجملات است. 

در طراحی آشپزخانه‌های مینیمال از هر وسیله غیر ضروری و اضافی اجتناب می‌کنند، در عوض وسایلی پرکاربرد، ضروری و مهم با سبک مدرن و زیبا سر جای خودشان قرار می‌گیرند. 

 

آشپزخانه مینیمال با کفپوش چوبی، کابینت‌های مشکی مات، نورمخفی بین کابینت، وسایل برقی توکار و جزیره مشکی با صفحه براق

به این طراحی، نقشه درستی از سبک مینیمال برای آشپزخانه گفته می‌شود. هر کسی با دیدن یک آشپزخانه به سبک مینیمال از سادگی، ظرافت ،تمیزی، آرامش و زیبایی آن لذت می‌برد. 

آشپزخانه‌های مینیمال عموما برای خانه‌های مدرن و امروزی طراحی می‌شوند. خانه‌هایی که به واسطه شهری شدن زندگی و کوچک بودن متراژ، فضای کمی برای دکوراسیون شلوغ دارند. این سبک از دکوراسیون آشپزخانه علاوه بر جلوگیری از شلوغی و بی نظمی نشانه‌ای از مدرن بودن است که ساده گرایی را معرفی می‌کند.

 

ویژگی آشپزخانه های مینیمال

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، کابینت‌ها و جزیره مشکی نیمه براق با صفحه سفید، سینک استیل توکار و لوسترهای چوبی

سادگی و ظرافت بارزترین خصوصیت یک آشپزخانه با سبک مینیمال است. اما تنها نمی‌توان به این دو ویژگی بسنده کرد. آشپزخانه‌های مینیمال عموما با 4 ویژگی منحصربه‌فرد شناخته می‌شوند. در زیر این 4 خصوصیت مهم را بررسی می‌کنیم:

 

انتخاب لوازم تمیز و ساده در آشپزخانه با سبک مینیمال

آشپزخانه مینیمال با کفپوش سرامیک، کابینت‌های طرح چوب تیره، اپن با صفحه سنگ مرمر با سه صندلی کرم رنگ و لوسترهای شیشه‌ای

تمیز بودن لوازم آشپزخانه به سبک مینیمال به معنی آلوده نبودن آن نیست. بلکه منظورمان انتخاب وسایلی است که دارای سادگی، وضوح و رنگ‌های غیر پیچیده باشند. 

اگر هنگام طراحی مینیمالیست برای آشپزخانه شیک روی وسایل ساده سرمایه‌گذاری کنید، فضای شما شباهت بیشتری به یک آشپزخانه مینیمال پیدا می‌کند. ترکیب لوازم ساده با فضای تمیز و واضح آشپزخانه باعث ایجاد یک محیط شفاف، زیبا و جذاب مینیمالیستی خواهد شد.

 

انتخاب سطوح صاف برای نزدیکی به سبک مینیمال در آشپزخانه

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت رنگ روشن، بین کابینتی سنگ مرم، سه لوستر سفید، جزیره با صفحه سنگ مرمر، سینک و لوازم توکار

یک آشپزخانه به سبک مینیمال از سطوح صاف و یکدست تشکیل شده است. بنابراین برای نزدیکی به این سبک در آشپزخانه ال شکل یا مربع شکل به سراغ یک کانتر (پیشخوان) تک رنگ بروید.

پیشخوان آشپزخانه مشخص‌ترین قسمت در این فضا است که به خوبی می‌تواند در ایجاد سطح صاف کمک کند. اگر رنگ کانتر شما با دیوار آشپزخانه همخوانی داشته باشد، نتیجه نهایی یعنی ایجاد سطح صاف در سبک مینیمال آشپزخانه موفق عمل می‌کند. اگر این ویژگی آشپزخانه‌های مینیمال به خوبی در طراحی لحاظ شود، سایر خصوصیات آن با زیبایی منحصربه‌فردی دیده می‌شود. 

بنابراین برای فضای آشپزخانه به سبک مینیمال خود حتما از کانتر تک رنگ استفاده کنید. هر چند می‌توانید با کمی خلاقیت از طرح‌های مختلف پیشخوان در این سبک بهره ببرید.

 

انتخاب رنگ های خنثی برای برقراری آرامش آشپزخانه های سبک مینیمال

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، بین کابینتی سرامیکی، کابینت‌های طوسی رنگ نیمه براق، سینک و لوازم توکار، لوستر مستطیلی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آشپزخانه‌ای با سبک مینیمال استفاده از رنگ‌های خنثی است. شما باید برای دیوار، کابینت، کمد و سایر تجهیزات آشپزخانه از پالت رنگی آرام و ملایم استفاده کنید. 

بهترین پالت رنگی برای آشپزخانه‌های مینیمال شامل رنگ‌های کرم، سفید و خاکستری بسیار روشن است. با این حال برخی از متخصصین دکوراسیون داخلی با یک انتخاب جسورانه به سراغ رنگ‌هایی همچون مشکی، قرمز یا خاکستری تیره می‌روند. اما لازم است بدانید که پالت رنگی خنثی و روشن، آشپزخانه شما را به سبک اصلی مینیمال نزدیک‌تر می‌کند. دلیل انتخاب این پالت رنگی آرامش ذاتی آنهاست. این رنگ‌های ملایم بسیار آرام‌ بخش هستند و تمرکز شما را هنگام انجام کار از بین نمی‌برند.

 

انتخاب نورپردازی درست برای ایجاد حس گرما در آشپزخانه های مینیمال

آشپزخانه مینیمال گالی با کفپوش سرامیک، دیوارپوش سرامیک در فضای بین کابینت‌های سفید و بژ براق با نور مخفی و لوازم توکار

نورپردازی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سبک مینیمال به شمار می‌آید. تاثیر این عامل در آشپزخانه‌های مینیمال آنقدر زیاد است که عدم وجود نور کافی طراحی آشپزخانه شما را از سبک مورد نظرتان دور می‌کند. 

البته لازم به ذکر است که زیاده روی در استفاده از نور و بیش از حد گرم نشان دادن فضا هم می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد. بنابراین با انتخاب روشنایی مناسب، از سرد و بی روح بودن فضای آشپزخانه مینیمال جلوگیری کنید.

 

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، کابینت‌های طرح چوب و سفید با صفحه مشکی، نورمخفی، لوستر مستطیلی، جزیره با صفحه مات مشکی و سه صندلی استیل

بهترین انتخاب برای نورپردازی سبک مینیمال در آشپزخانه، استفاده از هالوژن و نورهای غیر مستقیم است. از مزایای انتخاب هالوژن می‌توان به تغییر جهت و سطح چراغ‌ها اشاره کرد. همچنین با استفاده از لامپ‌های مخصوص در طراحی کابینت آشپزخانه، می‌توانید فضای آشپزخانه خود را به سبک مینیمال نزدیک‌تر کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله صفر تا صد نکات مهم برای نورپردازی آشپزخانه را مطالعه فرمایید.

 

طراحی آشپزخانه های مینیمال

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، کابینت‌های چوبی، سه لوستر مکعبی بالای جزیره سفید، صندلی‌های چوبی و لوازم توکار

در طراحی آشپزخانه‌ای با سبک مینیمال باید تمامی بخش‌های آن از جمله سقف، سطح، دیوارها و تجهیزات آشپزخانه به دور از تجمل انتخاب شوند. با رعایت این اصل می‌توانید سادگی مورد نظر سبک مینیمال را در آشپزخانه خود لحاظ کنید. اما نباید سادگی این سبک را با عدم استفاده از امکانات اشتباه گرفت. اگر قصد دارید دکوراسیون آشپزخانه خود را به سبک مینیمال انجام دهید، این بخش از مقاله به شما کمک بزرگی می‌کند. در زیر با نکته‌های مهمی برای طراحی آشپزخانه به سبک مینیمال آشنا می‌شوید:

 

برای دکوراسیون آشپزخانه های مینیمال رنگ بندی مناسب انتخاب کنید.

آشپزخانه مینیمال با دیوار شیشه‌ای، بین کابینتی سرامیکی مشکی، کابینت‌های سبز رنگ، سینک،گاز و هود مشکی توکار

رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون نقش مهمی ایفا می‌کنند. سبک مینیمالیسم هم قوانین مشخص خودش را برای به کار بردن پالت رنگی ارائه می‌دهد. رنگ سفید محبوب‌ترین رنگ در سبک مینیمال به شمار می‌آید. 

استفاده از این رنگ در دکوراسیون آشپزخانه خطی کمک می‌کند تا فضای شما باز تر به نظر برسد. بنابراین اگر با مشکل کوچکی محیط آشپزخانه مواجه هستید، استفاده از رنگ سفید در بخش‌های مختلف، این پیش‌آمد را برطرف خواهد کرد. 

 

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، بین‌کابینتی سنگ مشکی، کابینت‌های سفید، سه لوستر سفید، جزیره آبی و سفید به همراه صندلی‌های چوبی

رنگ سفید را می‌توانید به آسانی با رنگ‌های نارنج، آبی، مشکی و قرمز ترکیب کنید. البته لازم به ذکر است که رنگ سفید باید رنگ غالب دکوراسیون آشپزخانه شما باشد. رنگ های کرم، گلبهی و مغز پسته‌ای دیگر رنگ‌های مناسب برای آشپزخانه‌های مینیمال هستند که می‌توانند همچون سفید به عنوان رنگ اصلی لحاظ شوند. استفاده از این رنگ‌ها به فضای آشپزخانه مدرن شما حالتی فانتزی می‌دهد که با در نظر گرفتن سادگی سبک مینیمال بسیار جذاب خواهد بود.

نکته مهم در خصوص رنگ‌های آشپزخانه‌ای با سبک مینیمال این است که نباید چندین رنگ متفاوت را با هم ترکیب کنید. این کار فضای آشپزخانه را از حالت سادگی خارج کرده و اصول اولیه سبک مینیمالیسم را زیر پا می‌گذارد. شما مجاز هستید نهایتا دو یا سه رنگ را در فضای مینیمال آشپزخانه ترکیب کنید.

 

از عناصر و ملزومات مناسب در دکوراسیون آشپزخانه های مینیمال استفاده کنید.

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، کابینت‌های چوبی و مشکی، دو لوستر سفید بالای جزیره مشکی با صفحه چوبی و سه صندلی مشکی و لوازم توکار

همان طور که در تعریف آشپزخانه با سبک مینیمال گفتیم، هر وسیله‌ای در این فضا باید سر جای خودش قرار بگیرد. بنابراین انتخاب لوازم و تجهیزات آشپزخانه‌های مینیمال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. 

اگر فضای خانه شما متراژ کوچکی داشته باشد این اهمیت ضرورت بیشتری پیدا می‌کند. با انتخاب کاشی، سرامیک یا کاغذ دیواری آشپزخانه که طرح ساده همراه با رنگ بندی ملایم دارند، اولین قدم یعنی پوشش دیوار آشپزخانه را بدرست ردارید. 

 

آشپزخانه مینیمال با کابینت سبز براق، شلف‌های چوبی، میزناهارخوری چوبی با صندلی‌های پلاستیکی و پنجره شاه‌نشین با فریم چوبی

سپس با نصب شلف و طبقه‌های مناسب بر روی دیوار جهت گذاشتن لوازم آشپزخانه اقدام کنید. نصب لوازم آشپزخانه روی دیوارهای این فضا کمک می‌کند تا علاوه بر ایجاد زیبایی به سبک مینیمال نزدیک شوید.

البته باید دقت کنید طرح قفسه و شلف آشپزخانه باید از بین موارد بسیار ساده و به دور از طرح‌های شلوغ انتخاب شوند. خرید لوازم برقی همچون یخچال، ماکروویو، غذاساز، اجاق گاز و… در وهله اول به بودجه شما بستگی دارد. 

نکته مهم در خصوص انتخاب این وسایل برای آشپزخانه‌ای با سبک مینیمال توجه به طرح و رنگ ساده آنهاست.

 

از انتخاب اکسسوری های ساده برای دکوراسیون مینیمال آشپزخانه غافل نشوید.

آشپزخانه مینیمال با کاشی بین کابینتی سفید و نارنجی، کابینت‌های خردلی و سرمه‌ای، جزیره سفید و شلف چوبی دیواری

برخی افراد تصور می‌کنند سبک مینیمال با هرگونه اکسسوری و وسایل تزیینی مخالف است. این تصور درست نیست. دکوراسیون مینیمال مخالف تجمل گرایی و انتخاب اکسسوری‌های غیر ضروری در فضای مورد نظر شماست. 

بنابراین با انتخاب اکسسوری‌هایی همچون سنگ مرمر برای اطراف سینک و یا روی کانتر به فضای آشپزخانه خود جلوه زیباتری ببخشید. سنگ مرمر انتخاب بسیار درستی برای تزیین آشپزخانه‌های مینیمالیستی به شمار می‌آید. همچنین شما می‌توانید از روکش‌های مرمر یا کاشی‌های طرح مرمر برای زیبایی آشپزخانه در عین حال حفظ سادگی آن اقدام کنید.

 

با کابینت های توکار به آشپزخانه مینیمال خود جلوه جذاب‌تری دهید.

آشپزخانه مینیمال با کفپوش چوبی، کابینت‌ها و جزیره مشکی و طوسی و صندلی‌های پایه بلند با نشیمن پلاستیکی

برای رعایت سبک مینیمالیسم در آشپزخانه خود باید از طراحی کابینت مینیمال استفاده کنید. منظور از کابینت مینیمال، کابینت‌های جادار، ساده و توکاری است که از بیرون لوازم درونی آن قابل مشاهده نیست. 

این کابینت‌ها بهترین انتخاب برای آشپزخانه‌های مینیمال محسوب می‌شوند. در طراحی کابینت‌های مینیمال فضای بسیار زیادی درون آن تعبیه شده تا تمامی لوازم آشپزخانه شما در آن قسمت قرار بگیرند. بدین ترتیب هیچ گونه بی نظمی درون آشپزخانه دیده نمی‌شود. کابینت مینیمال باید همچون معنی این سبک تداعی‌گر سادگی باشد.

 

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، کابینت‌های سفید با سینک توکار، شلف‌های چوبی دیواری و پنجره مستطیلی فریم آبی

بنابراین از انتخاب انواع کابینت با ظاهر شلوغ ، کنده کاری‌هایی با نقش برجسته و پر از رنگ و طرح بپرهیزید. این موضوع در خصوص دستگیره‌های کابینت مینیمال هم صدق می‌کند. کابینت‌های پله‌ای مینیمال اکثرا دستگیره ندارند و این المان به صورت توکار درون کابینت آشپزخانه طراحی می‌شود.

 

جذابیت آشپزخانه به سبک مینیمال خود را با چوب بیشتر کنید.

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، نورمخفی، بین کابینتی مشکی، کابینت‌های صدفی رنگ و چوبی، سینک و ماکروفر مشکی توکار

اصالت و زیبایی چوب باعث می‌شود تا بتوان از آن برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های مینیمال استفاده کرد. در گذشته‌های دور چوب یکی از اجزای اصلی ساخت خانه بود. 

امروزه با به کار بردن این عنصر طبیعی در بخش‌های مختلف منزل همچون آشپزخانه به راحتی می‌توان سادگی و سبک مینیمال را تداعی کرد. چوب‌های طبیعی با رنگ روشن انتخاب درستی برای لوازم آشپزخانه همچون میز و صندلی ناهارخوری هستند. همچنین می‌توانید کابینت مینیمال را از جنس چوب طبیعی یا طرح چوب با رنگ روشن انتخاب کنید.

 

توجه به موارد تاکیدی در آشپزخانه های مینیمال را فراموش نکنید.

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، دیوارپوش سنگی در فضای بین کابینت‌های سفید، پیشخوان سنگی با سینک توکار و لوستر نقره‌ای

در آشپزخانه مینیمال به یک بخش از فضا تاکید بیشتری می‌شود. این سبک دکوراسیون را می‌توان از طریق کاشی کاری کف آشپزخانه و یا انتخاب یک سینک سنگی سفید رنگ انجام داد. آشپزخانه‌های مینیمال معمولا کانون توجه را به یک سمت مثل میز ناهارخوری، اجاق گاز یا جزیره وسط آشپزخانه معطوف می‌کنند. در واقع با ایجاد تاکید در سبک مینیمال، یک بخش از آشپزخانه نسبت به بخش دیگر مهم‌تر جلوه داده می‌شود.

 

آشپزخانه با سبک مینیمال فضای خالی متعددی دارد.

آشپزخانه مینیمال با کفپوش چوبی، کابینت‌های طرح چوب رنگ روشن، جزیره با سینک توکار

اگر به دکوراسیون داخلی علاقه‌مند باشید حتما می‌دانید که وجود فضای خالی در هر بخش از منزل برابر است با یک فضای منفی. بنابراین متخصصین دکوراسیون داخلی از هیچ فضای خالی بیهوده عبور نمی‌کنند. اما آشپزخانه‌های مینیمال دارای چندین فضای خالی هستند. هدف از این کار، ایجاد حس آرامش بیشتر و قرار گرفتن وسایل آشپزخانه به صورت سازمان یافته است. در واقع فضای خالی آشپزخانه‌های مینیمال باعث می‌شوند تا عناصر مهمی که نقش اساسی در آن فضا ایفا می‌کنند، بهتر دیده شوند.

 

عبارت «هرچه کمتر، بهتر»، لازمه طراحی آشپزخانه های مینیمال

آشپزخانه مینیمال با کفپوش سرامیکی، کابینت‌های چوبی و طوسی رنگ، سینک توکار و شلف‌های چوبی دیواری

این شعار اولین اصل مهم در سبک مینیمالیسم به شمار می‌آید. بنابراین هنگام خرید لوازم آشپزخانه آن را به یاد آورید تا از خرید ملزومات اضافی و غیر ضروری خودداری کنید. اکثر ما زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می‌کنیم و یا اینکه همراه خانواده برای گذراندن اوقات خود در فضای آشپزخانه دور هم جمع می‌شویم. بنابراین وجود لوازم اضافی و شلوغی بیش از حد، باعث سردرگمی ذهنمان می‌شود. این اصل در مورد خوراکی ‌ای درون یخچال هم صدق می‌کند. خوراکی هایی که ممکن است در فاصله زمانی سه الی چهار روز مصرف نکنید، ضروری نیستند، بنابراین از خرید آنها بپرهیزید.

 

چیدن لوازم برقی بر روی کانتر آشپزخانه ای با سبک مینیمال ممنوع است.

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، پنجره قدی، پرده سبز و سفید، کابینت‌های سفید، نورمخفی، جزیره سفید با صفحه چوبی

یکی از مهم‌ترین نکات آشپزخانه‌های مینیمال خلوت نگه داشتن کانتر (پیشخوان) آشپزخانه است. برخی از افراد عادت دارند انواع لوازم برقی همچون چای ساز، غذاساز، قهوه ساز و… را روی کانتر بگذارند. ابتدا تصمیم بگیرید کدام یک از این لوازم به صورت روزانه مورد استفاده شماست. سپس یکی از آن‌ها را نگه دارید اما بقیه را درون کابینت بگذارید.

 

انتخاب لوازم توکار برای دکوراسیون آشپزخانه های مینیمال

آشپزخانه مینیمال با کفپوش پارکت، دیوار سرامیکی، کابینت و پیشخوان مشکی با سینک توکار و جزیره سنگی

با انتخاب لوازم توکار، آشپزخانه شما علاوه بر مدرن بودن سبک مینیمال را تداعی می‌کند. امروزه می‌توان به راحتی انواع هود توکار، شیرآلات توکار مخصوص سینک ظرفشویی، کابینت‌های توکار برای گذاشتن مواد غذایی و… را طراحی کرد. با این کار فضای آشپزخانه شما با حفظ سادگی جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

 

جمع‌بندی: انتخاب دکوراسیون مینیمال برای افراد ساده پسند

آشپزخانه مینیمال با کفپوش مشکی، کابینت‌های سفید، سینک توکار، جزیره سفید مربعی با جایی برای قرارگیری کتاب

آشپزخانه مینیمال یک آشپزخانه ساده با رنگ‌های خنثی و وسایل بسیار کم است. این سبک آشپزخانه این روزها طرفداران زیادی دارد. دلیل آن حفظ سادگی در عین مدرن بودن، برقراری آرامش و شفافیت ذهن شماست. تمامی وسایل غیر ضروری در آشپزخانه‌های مینیمال جمع می‌شوند، چون طرح کلی این سبک سادگی و توجه آن بر روی وسایلی است که در محیط قرار دارند. 

برخی تصور می‌کنند چیدمان آشپزخانه‌ای با سبک مینیمال کار راحتیست. اما باید بدانید که انجام آن نیازمند شناخت سبک مینیمال است. به همین منظور ما در این مقاله ابتدا شما را با آشپزخانه‌های مینیمال آشنا کردیم سپس به بررسی ویژگی‌ها و نحوه طراحی آن پرداختیم. شما طرفدار سادگی در طراحی آشپزخانه هستید یا خیر؟ نظرات خود را با به اشتراک بگذارید.