ویژگی های طراحی آشپزخانه اروپایی

آشپزخانه اروپایی با کانتر و کابینت‌های سبز سدری و رویه چوبی همراه با شلف‌های سبز سدری

آشپزخانه اروپایی یکی از سبک‌های مشهور دکوراسیون است که این روزها طرفداران زیادی دارد. اصل اولیه طراحی سبک اروپایی توجه به سادگی، شیک بودن و چیدمان خلوت برای دکوراسیون آشپزخانه در نظر گرفته می‌شود. دکوراسیون آشپزخانه اروپایی را همانند آشپزخانه ایرانی، می‌توان به سبک‌های مختلفی طراحی کرد. هر سبک، ویژگی خاص خودش را دارد و با توجه به المان‌های مشخصی، نشان‌دهنده فرهنگ و هنر یک کشور، قاره یا بخشی از تاریخ خواهد بود. 

سبک اروپایی با ترکیب عناصر مدرن و روشن توانسته علاوه بر زیبایی آشپزخانه، فضایی نوستالژیک را تداعی کند. همان‌طور که می‌دانید، آشپزخانه بخش مهمی از منزل به شمار می‌آید. بنابراین هنگام طراحی دکوراسیون و انتخاب سبک آن باید دقت فراوانی داشته باشید. ما در این مقاله به بررسی آشپزخانه اروپایی و ویژگی‌های آن می‌پردازیم. اگر شما هم به فضای شیک اما در عین حال ساده اروپایی علاقه‌مندید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

 

سوالات متداول:

در طراحی آشپزخانه اروپایی، چه ایده‌هایی را می‌توانیم به کار ببریم؟

1. استفاده از المان‌های طبیعی 2. رنگ‌های مات 3. ادغام سبک‌های مختلف 4. استفاده از پالت رنگی روشن 5. دکوراسیون آشپزخانه مدرن اروپایی با چوب تیره 6. استفاده از میز کار یا جزیره 7. دکوراسیون اروپایی آشپزخانه با سنگ مرمر 8. استفاده از نورپردازی مناسب


مدل کابینت آشپزخانه اروپایی به چند دسته تقسیم می‌شود؟

مدل کابینت آشپزخانه‌های اروپایی به دو دسته کابینت کلاسیک اروپایی و کابینت مدرن اروپایی تقسیم می‌شود.

 

منظور از آشپزخانه به سبک اروپایی چیست؟

آشپزخانه اروپایی با کابینت‌های طوسی روشن با رویه سفید و شلف ال شکل سبز زوشن با اکسسوری‌های روی آن

آشپزخانه اروپایی یک سبک از قبل مشخص شده نیست. بلکه هر ساله طراحی‌های مد روز دنیا به آن اضافه می‌شود. به همین دلیل در تعریف سبک اروپایی برای آشپزخانه باید گفت، این سبک قابلیت تغییر از طراحی‌های مدرن به سنتی دارد. طراحی‌های اروپایی معاصر نشان می‌دهند که این سبک بیشتر از طراحی مدرن که متعلق به اواسط قرون وسطی هستند، الهام گرفته شده است.

آشپزخانه‌های اروپایی هم هر سال یک ویژگی خاص را دنبال می‌کنند. به طور مثال گاهی اوقات از رنگ‌های مات یا روکش‌های شیشه‌ای در طراحی آن استفاده می‌شود. اما چندی بعد شاهد کابینت‌های شناور، شلف و یا استفاده از عناصر طبیعی همچون چوب در طراحی آن هستیم. در حال حاضر باید آخرین مد روز برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های اروپایی را سبک دکوراسیون مینیمال دانست که بسیار پرطرفدار است.

 

ویژگی آشپزخانه های اروپایی

آشپزخانه اروپایی با میز ناهارخوری و صندلی‌های چوبی، شومینه‌ای با نمای آجر و گچ، سقف و شلف‌های چوبی با لوستر آشپزخانه سفید

طراحی آشپزخانه به سبک اروپایی دارای خطوط بسیار ظریف و منحنی‌های روان است. این ویژگی به خوبی در تمامی لوازم جانبی آشپزخانه، میز ناهارخوری، انواع کابینت‌ها و رنگه‌های به کار رفته در آن فضا قابل مشاهده است.در طراحی سبک اروپایی برای آشپزخانه به فضاهای موجود توجه ویژه‌ای می‌شود. بنابراین باید اصلی‌ترین ویژگی آشپزخانه‌های اروپایی را استفاده از تمامی فضاهای در دسترس دانست. 

جزئیات برای اروپایی‌ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل در آشپزخانه‌ای با سبک اروپایی اغلب زوایای چشمگیر، خطوط جذاب اما روان و نقوش فراوانی به چشم می‌خورد. با وجود نقش و نگارهای فراوان و زیبا اما هیچ طرح غلو شده‌ای در سبک اروپایی برای دکوراسیون اشپزخانه دیده نمی‌شود. در عوض شاهد یک محیط شاد و پر انرژی هستید که از بارزترین ویژگی آشپزخانه‌های اروپایی به شمار می‌آید. 

استفاده از رنگ‌های پاستیلی و روشن یکی دیگر از خصوصیات آشپزخانه اروپایی محسوب می‌شود. این رنگ‌ها علاوه بر ایجاد حس و حال خوب، زیبایی فضای اروپایی آشپزخانه شما را دو چندان می‌کنند.

 

طراحی کابینت آشپزخانه به سبک اروپایی

آشپزخانه اروپایی با دو شلف چوبی دیواری و اکسسوری‌های روی آن با کابینت‌های مشکی و صفحه کابینت سنگی با کاشی دیواری سفید

در دنیای امروز معماری و دکوراسیون داخلی کابینت همچون شکل قدیم خودش کاربرد ندارد. طراحی آشپزخانه‌ای به سبک اروپایی هم از این قاعده مستثنی نیست. اغلب دکوراسیون آشپزخانه‌های اروپایی دارای شلف داخل کابینت و قفسه‌های باز هستند. امروزه در اروپا سبک مینیمال برای طراحی آشپزخانه طرفداران زیادی دارد.

استفاده از انواع شلف به جای کابینت‌های بالایی و دیواری را می‌توان نشات گرفته از همین سبک دانست. با گذاشتن انواع وسایل دکوری، ظرف و ظروف رنگی و… روی قفسه و شلف، می‌توانید جذابیت آشپزخانه سبک اروپایی خود را افزایش دهید. این قفسه‌ها اغلب از جنس چوب و یا سنگ انتخاب می‌شوند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله اصول طراحی کابینت آشپزخانه را مطالعه فرمایید.

 

مدل کابینت آشپزخانه اروپایی

آشپزخانه اروپایی با کفپوش سرامیکی، کابینت‌های طوسی روشن و آبی تیره همراه با صفحه بین کابینتی سنگ مرمر

نکته مهم بعدی که در انتخاب کابینت مدرن اروپایی باید به آن توجه کنید، ارتفاع کابینت است. کابینت‌های ردیف پایین در طراحی سبک اروپایی آشپزخانه با ارتفاع بلندتر و کاملا نزدیک به زمین انتخاب می‌شوند. این طراحی علاوه بر افزایش زیبایی آشپزخانه، فضای بیشتری را برای جا دادن وسایل در اختیار شما می‌گذارد. لازم به ذکر است که این نوع طراحی فقط مختص کابینت‌های ردیف پایین است. 

 

آشپزخانه اروپایی با فریم درب چوبی، شلف‌های چوبی دیواری، گاز چندشعله و کابینت‌های سفید

همان‌طور که در بالاتر عنوان کردیم، کابینت آشپزخانه اروپایی در ردیف بالا حذف می‌شود و شلف یا قفسه‌های مختلف جایگزین آن خواهد شد. شما به راحتی می‌توانید بر روی این قفسه‌ها انواع بانکه، جا ادویه‌ای، دکوری و ظروف خوش نقش و نگار بگذارید. کابینت‌های آشپزخانه‌ای به سبک اروپایی حتما از چوب طبیعی انتخاب می‌شوند. وجود یک المان طبیعی در آشپزخانه جذابیت، زیبایی و درخشندگی فضا را افزایش می‌دهد.

 

مدل کابینت آشپزخانه‌های اروپایی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 

آشپزخانه اروپایی با کابینت‌های کلاسیک چوبی ، کاشی بین کابینتی طوسی و کانتری با رویه سنگی

  • کابینت کلاسیک اروپایی: کابینت‌های کلاسیک اروپایی در طراحی آشپزخانه کلاسیک، ظاهر بسیار لوکس و زیبایی دارند. بنابراین اگر دکوراسیون منزل شما بر پایه شیک بودن طراحی شده است از کابینت‌ نئوکلاسیک و کلاسیک اروپایی برای آشپزخانه استفاده کنید. این کابینت‌ها اغلب دارای طرح‌های متعدد هستند و از چوب درجه یک ساخته می‌شوند. به همین دلیل با نصب کابینت‌های کلاسیک در آشپزخانه‌ای با سبک اروپایی، گرما و صمیمیت را به فضای خود اضافه خواهید کرد.

 

آشپزخانه اروپایی با کفپوش پارکت چوبی، کابینت دوطرفه سفید ام دی اف و صفحه بین‌کابینتی سنگی

  • کابینت مدرن اروپایی: کابینت‌ بدون دسنتگیره مدرن اروپایی در جنس و رنگ با نوع کلاسیک خود تفاوت دارد. اغلب این کابینت‌ها از جنس ام دی اف ساخته می‌شوند و رنگ بندی آنها شامل رنگ‌های مات است. بنابراین در سبک اروپایی نمی‌توانید کابینت‌های تیره یا براق انتخاب کنید.

 

رنگ کابینت اروپایی

آشپزخانه اروپایی با کابینت‌های سفید و شلف‌های چوبی قهوه‌ای و پنجره‌هایی با فریم سفید و کفپوش سرامیکی

رنگ سفید همیشه باعث جذابیت و شیک به نظر رسیدن فضا می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید طرح آشپزخانه شما دارای کابینت مدرن اروپایی باشد، از این رنگ پرطرفدار برای رنگ کابینت آشپزخانه کوچک اروپایی استفاده کنید. وجود کابینت‌هایی به رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه شیک و کنار کفپوش و دیوارهایی با رنگ خنثی فضای آشپزخانه به سبک اروپایی شما را مدرن و خاص نشان می‌دهد. 

 

آشپزخانه اروپایی با کفپوش پارکت چوبی، میز ناهارخوری چوبی و صندلی‌های طوسی با پایه چوبی و لوسترهای مدرن مشکی

اگر رنگ سفید را برای کابینت مدرن اروپایی در نظر گرفتید، سایر لوازم آشپزخانه همچون یخچال، مایکروویو، گاز، هود، فر، غذاساز، قهوه ساز و… را با یکی از رنگ‌های خنثی انتخاب کنید. برخی تصور می‌کنند قرار گفتن رنگ سفید در کنار رنگ‌های خنثی ممکن است باعث بی‌نظم نشان دادن آشپزخانه شود. اما جالب است بدانید که این تضاد رنگ، هماهنگی جذابی ایجاد می‌کند که به خوبی تداعی‌گر سبک اروپایی برای آشپزخانه شماست. 

تصور کنید کفپوش آشپزخانه سبک اروپایی شما به رنگ مشکی انتخاب شده و کابینت‌های رنگ روشن تکمیل‌کننده این طراحی جذاب هستند. شما می‌توانید حسی جزء لوکس بودن از این طراحی بی‌عیب و نقص دریافت کنید؟

 

مزایای کابینت های آشپزخانه به سبک اروپایی

آشپزخانه اروپایی با کابینت‌های چوبی، شلف‌های چوبی و کاشی بین کابینتی طوسی مربعی و وسایل آشپزخانه مشکی

  • کابینت‌های مدرن اروپایی نسبت به انواع دیگر رنگ بندی متنوع‌تری دارند.
  • قیمت کابینت آشپزخانه‌های اروپایی نسبت به انواع دیگر مناسب‌تر است.
  • با به کار بردن مواد طبیعی درجه یک، دوام و کیفیت کابینت اروپایی نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر خواهد بود.

 

دکوراسیون آشپزخانه ای با سبک اروپایی

آشپزخانه اروپایی با کابینت‌های چوبی، شلف دوطبقه چوبی و دیوار گچی سفید

اگر از طرح‌های تکراری برای دکوراسیون آشپزخانه خسته شده‌اید، سبک اروپایی یک ایده منحصربه‌فرد برای فضا شماست. این سبک برای هر آشپزخانه‌ای به‌راحتی اجرا می‌شود و امروزه در دنیا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. ما را در ادامه مقاله همراهی کنید، تا بتوانید به راحتی طراحی آشپزخانه به سبک اروپایی را برای منزلتان انجام دهید.

در زیر ایده‌های جالبی را برای دکوراسیون آشپزخانه‌ با سبک اروپایی مشاهده خواهید کرد:

 

دکوراسیون آشپزخانه ای اروپایی با المان های طبیعی

آشپزخانه اروپایی با کابینت‌های طوسی روشن، شلف چوبی دیواری ، میزناهارخوری چوبی و فرش‌ طرحدار قرمز و مشکی

طراحان دکوراسیون اروپایی به استفاده از المان‌های طبیعی در طراحی آشپزخانه علاقه زیادی نشان می‌دهند. آنها معتقدند المان‌های طبیعی علاوه بر زیبایی فضای آشپزخانه باعث افزایش آرامش و سکون می‌شوند. 

انتخاب یک المان طبیعی در طراحی آشپزخانه‌های اروپایی می‌تواند با گذشت زمان اصالت فضای شما را بیشتر کند. به همین دلیل این روزها اکثر متخصصین امور دکوراسیون داخلی به پیروی از طراحان اروپایی، استفاده از المان طبیعی در آشپزخانه در دستور کار خود قرار داده‌اند. اما اگر نگران مقاومت و پایداری مواد اولیه طبیعی هستید، باید بگوییم که در برخی موارد سرعت تغییر پذیری یک المان طبیعی از پلاستیک و یا مواد مصنوعی دیگر کمتر است.

 

آشپزخانه اروپایی با شلف چوبی ال شکل، کابینت‌های سفید با اکسسوری‌های روی آن و کاشی سفید

مواد اولیه مصنوعی ممکن است قابل تعمیر نباشند، به همین دلیل استفاده از یک المان طبیعی را می‌توان کارآمدتر و مقرون به صرفه دانست. بنابراین هنگام انتخاب شلف، قفسه‌های دیواری و کانتر حتما به مواد اولیه طبیعی همچون چوب فکر کنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه سبک اروپایی با رنگ های مات

آشپزخانه اروپایی با تم مشکی ، کانتر مشکی با رویه سنگ، شلف‌های چوبی ، هود نقره‌ای و ستون سفید

استفاده از رنگ مات یکی از اصلی‌ترین خصیصه‌های سبک اروپایی است. در واقع این رنگ در آشپزخانه‌ای به سبک اروپایی پادشاهی می‌کند. بنابراین در دکوراسیون سبک اروپایی آشپزخانه‌ انتخاب هر نوع کابینت یا لوازم براق را فراموش کنید. بهترین مدل کابینت آشپزخانه اروپایی در این سبک، استفاده از کابینت هایگلاس مات است.

همچنین می‌توانید برای کانتر از سنگ‌ اپن مات که شکل مدرن و امروزی به آشپزخانه شما می‌دهند، استفاده کنید. وقتی حرف از رنگ مات به میان می‌آید افراد زیادی به یاد رنگ مشکی می‌افتند. مشکی مات همیشه جذاب بوده و می‌تواند یک انتخاب بسیار هیجان‌انگیز برای سطوح آشپزخانه‌ای اروپایی به شمار بیاید. چندسالی است که آشپزخانه‌های اروپایی با دکوراسیون مشکی، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. 

 

آشپزخانه اروپایی با کابینت‌های مشکی و رویه سنگی کرمی، شلف‌های چوبی با لوستر طلایی دایره‌ای شکل و تابلو دیواری

اگر می‌خواهید آشپزخانه سبک اروپایی خود را جسورانه دکور کنید، تنها به لوازم برقی مشکی همچون یخچال، گاز و یا هود بسنده نکنید. انتخاب کاشی آشپزخانه، کابینت، جزیره آشپزخانه، شیرآلات و دستگیره‌هایی از رنگ مشکی مات، فضای آشپزخانه شما را لوکس و مدرن خواهد کرد. همچنین به کمک این رنگ به راحتی می‌توانید یک آشپزخانه با سبک اروپایی طراحی کنید. 

 

ادغام سبک های مختلف دکوراسیون در آشپزخانه سبک اروپایی

آشپزخانه اروپایی با کابینت‌های سبز زنگ و رویه سفید، سقف چوبی و چند شلف چوبی با پایه فلزی

همان‌طور که در توضیح آشپزخانه با سبک اروپایی گفتیم، این سبک را می‌توان با توجه به ترندهای روز دنیا تغییر داد. بنابراین اگر اشپزخانه شما کمی قدیمی است و سبک معماری خاصی دارد، نگران نباشید. شما می‌توانید با یک انتخاب جسورانه سبک‌های مختلف و متضاد را با هم ترکیب کنید، همچنین با رعایت ویژگی‌های معماری اروپایی یک سبک تلفیقی جذاب بسازید.

منظورمان از انتخاب جسورانه، به کار بردن کابینت‌های مینیمال و استفاده از رنگ‌های تند همچون قرمز و سبز است. این طرح به همراه سنگ متضاد برای کانتر و دیوارهایی با رنگ خنثی که توسط دکوری ‌خاکستری یا مسی تزیین شده‌اند، یک طراحی اروپایی برای آشپزخانه شما خواهد بود.

 

آشپزخانه اروپایی با کابینت سفید با رویه چوبی، گاز مشکی رنگ ، تابلوهای دیواری و شلف‌های چوبی

هر یک از این طرح‌ها را می‌توانید به تنهایی در آشپزخانه سبک اروپایی خود به کار ببرید. اما پیشنهاد ما این است که سخت‌گیر نباشید و همچون اروپایی‌ها از ترکیب رنگ آشپزخانه و سبک‌های مورد علاقه‌تان لذت ببرید.

 

دکوراسیون آشپزخانه ای اروپایی با پالت رنگی روشن

آشپزخانه اروپایی با ستون آجرنما، شلف‌های چوبی، ساعت دیواری گرد و کاشی‌های بین‌کابینتی سفید مربعی

استفاده از رنگ روشن در سبک اروپایی یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این سبک به شمار می‌آید. اروپایی‌ها به رنگ‌های روشن علاقه زیادی دارند. به همین دلیل در اغلب موارد با خرید وسایل آشپزخانه به رنگ روشن، هماهنگی جذابی با کفپوش‌های تیره ایجاد می‌کنند. مثلا با یک انتخاب جسورانه همچون خرید اجاق گاز به رنگ پاستیلی، فضای اروپایی آشپزخانه خود را منحصربه‌فرد خواهید کرد. 

اما اگر شما هنوز جسارت ترکیب این رنگ‌ها را با هم ندارید، می‌توانید سایر تجهیزات آشپزخانه همچون توستر، قهوه ساز، ماکروویو و یا انواع دکوری را با رنگ‌های روشن خریداری کنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه مدرن اروپایی با چوب تیره

آشپزخانه اروپایی با کانتر و هود چوبی، شلف‌های چوبی دیواری، کابینت‌های سفید و کاشی‌های بین‌کابینتی سفید

اگر طرفدار آشپزخانه مدرن اروپایی هستید، انتخاب وسایل چوبی تیره را فراموش نکنید. اروپایی‌ها بر خلاف آمریکایی‌ها که به رنگ چوب روشن علاقه‌مندند، طرفدار چوب‌های تیره هستند. شاید تصور کنید رنگ کابینت تیره، کمی قدیمی بوده و دیگر مد نیست. این تصور اشتباه است. این روزها همه چیز از جمله دکوراسیون داخلی از ترندهای قدیمی الگو می‌گیرند.

با این حال وسایل چوبی با رنگ تیره طرفداران کمتری دارد و دلیل آن را باید ایجاد حس سنگینی در فضا دانست. اما اگر شما از طرفداران این المان اروپایی در آشپزخانه هستید، می‌توانید شلف‌ها را از چوب با رنگ تیره انتخاب کنید. ترکیب قفسه‌های دیواری از جنس چوب با رنگ تیره در ردیف بالا و کابینت‌های رنگ روشن در ردیف پایین باعث ادغام سبک مدرن و کلاسیک اروپایی می‌شود. بدین شکل فضای آشپزخانه شما بزرگ‌تر از قبل جلوه خواهد کرد.

 

استفاده از میز کار یا جزیره در دکوراسیون آشپزخانه های اروپایی

آشپزخانه اروپایی با کانتر سنگی، لوسترهای حبابی، کابینت‌های تیره و کفپوش چوبی

طراحی جزیره یا کانتری از جنس سنگ و کابینت‌های تیره که با سایر قفسه‌ها و کفپوش هماهنگی دارد به خوبی تداعی‌گر سبک اروپایی در آشپزخانه است. اما اگر به پخش نور در آشپزخانه علاقه‌مندید، می‌توانید یک میز کار را جایگزین جزیره کنید. میز کار قابلیت جابه جا شدن داشته و به دلیل اینکه زیرش خالی است باعث جریان نور بیشتری در فضای آشپزخانه می‌شود.

همچنین اگر فضای آشپزخانه با سبک اروپایی شما کوچک باشد، می‌توانید به راحتی جای میز کار را تغییر دهید و از آن برای ساماندهی وسایل آشپزخانه کمک بگیرید.

 

دکوراسیون آشپزخانه های اروپایی با فضای کوچک

آشپزخانه اروپایی با قفسه‌های دیواری سفید و اکسسوری‌های داخل آن همراه با کابینت و کاشی بین کابینتی سفید و گلدان‌های گل طبیعی

خانه‌های آپارتمانی امروزی اغلب آشپزخانه بسیار کوچکی دارند. به همین دلیل در بسیاری از این آشپزخانه‌ها، پنجره و نورگیر مناسب وجود ندارد.

آشپزخانه‌های کوچک را به راحتی می‌توان با سبک اروپایی دکور کرد. در طراحی کابینت آشپزخانه کوچک اروپایی، می‌توانید به منظور بهینه‌سازی فضا، تعدادی کابینت دیواری بر روی ردیف بالای دیوار نصب کنید. سپس با کاشی کاری دیوار کناری کابینت‌ها از کف تا سقف، ظاهر زیبا و شیکی به آشپزخانه خود ببخشید. این روش باعث می‌شود آشپزخانه‌های اروپایی با متراژ کم دلباز و نورگیرتر به نظر برسند.

 

دکوراسیون اروپایی آشپزخانه با سنگ مرمر

آشپزخانه اروپایی با شیرآلات طلایی، صفحه بین کابینتی سنگ مرمر و کابینت‌های تیره رنگ با لامپ‌های تاشو مدرن

سنگ مرمر یک المان طبیعی پرطرفدار است که می‌تواند ظاهر آشپزخانه سبک اروپایی شما را منحصربه‌فرد نشان دهد. در واقع شما هنگام طراحی خلاقانه آشپزخانه، نیازی نیست فقط به کابینت‌ها توجه کنید؛ بلکه می‌توانید با استفاده از سنگ مرمر پشت سینک ظرفشویی و یا دیوارهای بین کابینت، یک فضای اروپایی جذاب طراحی کنید.

سنگ مرمر هیچگاه از مد نمی‌افتد و همیشه جذابیت خاص خودش را حفظ می‌کند. همچنین از مزایای استفاده سنگ مرمر در اپن یا کانتر، می‌توان به ترکیب جذاب آن با چوب طبیعی در کنار طراحی کابینت MDF اشاره کرد.

 

دکوراسیون آشپزخانه های اروپایی با نورپردازی مناسب

آشپزخانه اروپایی با کابینت‌های مشکی، نورپردازی مخفی و بین کابینتی کاشی کرم و قهوه‌ای

آشپزخانه‌ای با سبک اروپایی باید نورپردازی طبیعی داشته باشد. به همین دلیل هنگام انتخاب لامپ و چراغ برای نورپردازی آشپزخانه به سبک اروپایی دقت کنید. نوری که برای این فضا تعبیه می‌شود باید بسیار لطیف و ملایم باشد. در واقع روشنایی فضای اروپایی آشپزخانه باید نور طبیعی روز را تداعی کند. 

به همین دلیل معمولا از سیستم مخفی نورپردازی در زیر کابینت‌های مدرن اروپایی استفاده می‌کنند تا فضای بسته و تاریک آشپزخانه روشن شود. یکی دیگر از راه حل‌ها، نصب کابینت با شیشه مات در کنار قفسه‌های چوبی روباز است. این مدل کابینت آشپزخانه اروپایی فضای شما را روشن و دلبازتر نشان می‌دهد.

 

سخن پایانی

آشپزخانه اروپایی با کاشی بین کابینتی سفید، شلف های چوبی با نورپردازی مخفی و کابینت‌های خاکستری

آشپزخانه‌ها را می‌توان متناسب با سلیقه افراد در سبک‌های گوناگونی طراحی کرد. آشپزخانه اروپایی یکی از سبک‌های مشهوری است که این روزها در همه جای دنیا طرفداران زیادی دارد. این سبک آشپزخانه دارای طراحی بسیار ظریف در خطوط و منحنی است. لوازم جانبی و جزئیات کوچک در آشپزخانه‌های اروپایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. 

این موارد ما را برآن داشت تا در این مقاله به طور مفصل طراحی اروپایی را برای آشپزخانه مورد بررسی قرار دهیم. شما طرفدار دکوراسیون آشپزخانه‌های اروپایی هستید یا خیر؟ نظرات خود را با به اشتراک بگذارید.